[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Odc. 25
Audycja ciekawa z racji tego, że ciekawa jest książka stanowiąca punkt wyjścia do dzisiejszej dyskusji. Rozmawialiśmy o Arce Przymierza, o Etiopii, a wspomnianą książką była "W Poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia" autorstwa Jędrzeja Majki.
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (168.00 MB) | Premiera: 2017-12-15 | Czas trwania: 03:03:46 | Odtworzone x 714 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 12, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • marq
  (2017-12-17 0:32:36) #37823
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Naukowi i Zachodni badacze -szczególnie Rosjanie Niemcy i Anglo-Amerykanie. Ukradli nam WSZYSTKO - DOKUMENTY z RIESE, Wrocławia, Jeleniej i Zielonej Góry, Bytomia i Okolic wywieźli maszyny i urządzenia - ukradli po międzynarodowym nadaniu Polsce w Zarząd tzw. Ziem Zachodnich a teraz walą Cwaniaka jak Szwedzi, którzy pierwszy raz w Historii najedli się do syta a ich książęta od 1000 lat pierwszy raz się po obżarstwie Odbiło -
  z czego robili sobie żarty i "zawody w bekaniu jako Książęta i ponoć Królowie podczas tzw Potopu czyli Napadu na Arcy wówczas Bogata i zasobną POLSKĘ ("Narodu Skandynawskiego ponieważ podział na norwegów,Szwedów Finów jest styczny jak na Holendrów i Flamandów Belgijskich np.) a potem majc wszystko przed oczami w tym pełną dokumentacje z rysunkami technicznymi i obliczeniami a niekiedy egzemplarze próbne maszyn, nie wystarczyło im 70 ponad lat na zbudowanie urządzenia mając 100% dokumentacji technicznej + ew, modele TEGO co Wielu Polaków przez raptem kilka lat od zainteresowania się problemem mając zupełnie niepokrewne wykształcenie buduja takie urządzenia w garażach sami lub z kolegą synem a bywa z dorastającą Córką

  Oni maja w sumie kilkanaście tysięcy naukowców miliardy $, uczonych z ponad 20 stu uczelni z czego 15/16 jest w pierwszej 30 tce we wszystkich światowym rankingach i po 70ciu latach nie ruszyli o mm.

  I kto tu jest Idiota Nieukiem Genetycznym i Walem My Polacy czy US meni z Kacapami którym jeszcze ponoć - Tym i Tym udzielają merytoryczno-profesjonalnych podpowiedzi wysoko rozwinięci OBCY ... ???? !!!

  No ale czego oczekiwać od genetycznych kilkusetletnich Złodziejach i Mordercach Dzieci i Kobiet !!! ....

  Intelektualne i Moralne; Nie Zera a NULE !!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2017-12-17 9:23:42) #37825
  | 👮 raport

  Nie wiem czy Innuici piją herbatę z tłuszczem (myślę, że raczej nie), ale na pewno robi się to w Himalajach i Mongolii. Serwuje się tam herbatę z tłuszczem, solą i przyprawami, z tym że traktuje się ją tam jako rodzaj lekkiej zupy, toutes proportions gardees jak bulion w Europie.

  Po książkę pewnie sięgnę, aczkolwiek Bogiem a prawdą po audycji nie wydaje mi się aby było to dzieło wybitne.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (7)
  • SkrzydlatyŻmij
   (2017-12-18 20:59:40) #37837
   | 👮 raport

   W Europie pija się czasem herbatę z mlekiem (i kilka procent tłuszczu jest), bywa, że z mlekiem i solą na Kaukazie (np. Degestan).
   Mi się zdarza pić herbatę i kawę z masłem, ale ja nie jestem typowy, znam takich, że piją kawę z łojem wołowym (pachnie mlekiem).
  • Antares
   (2017-12-19 21:13:03) #37840
   | 👮 raport

   Masz rację, tak pija się herbatę w Anglii, co ciekawe dolewa się tam tradycyjnie herbatę do mleka. To pewna zaszłość historyczna, kiedyś porcelana była droga i na dodatek wrażliwa na różnice temperatur więc tak minimalizowano skoki temperatur.
   Masz też rację jeśli chodzi o zawartość tłuszczu, mam znajomą która leje do kawy i herbaty tyle śmietanki że śmiało to co pije można potraktować jako wersję z tłuszczem. Nie trzeba nawet udawać się w egzotyczne miejsca :-)
   Pozdrawiam serdecznie!
  • Majk
   (2017-12-19 21:46:44) #37841
   | 👮 raport

   Arka Przymierza raziła tych którzy do niej podeszli bez zabezpieczającego stroju , kapłani Świątyni Salomona mieli specjalne płyty z drogimi kamieniami i stroje które zakładali żeby się zbliżyć do Arki , Arka wywoływała choroby podobne do choroby popromiennej , a mnisi w Aksum którzy strzegą rzekomo Arki żyją zaledwie kilka lat i umierają z zaćmą , najczęściej na białaczkę . Arka najprawdopodobniej była jakimś urządzeniem które promieniowało i powodowało chorobę popromienną a więc jakimś reaktorem . Spaliła dwóch synów kapłana którzy chcieli podejść do niej . Możliwe że była też jakimś rodzajem broni . Nie była zwykłą skrzynią na tablice - a Mojżesz tablice rozbił po zejściu z góry Synaj z wściekłości gdy zobaczył kult złotego cielca - Boga Baala . Szkoda że zabrakło tego w audycji .
  • SkrzydlatyŻmij
   (2017-12-20 18:43:58) #37844
   | 👮 raport

   @Majka zgadzam się. Nie chcę się czepiać Szanownych Prowadzących, ale ich znajomość Biblii jest bardzo słaba. W Starym Testamencie są podane dokładne wymiary arki (czyli skrzyni, w niektórych tłumaczeniach Biblii pisze "skrzynia przymierza"), dokładny wygląd, materiały z jakich była wykonana, co w niej było (np. manna co spadała z nieba). Jest też napisane, że ktokolwiek arki dotkną od razu umierał, niezależnie od intencji, jakie miał (umarł np. żyd, który podtrzymał arkę, aby nie spadła w przepaść). Nie jest jednak opisane nigdzie w Biblii, co się z arką stało. Po prostu przestaje się o niej wspominać, od momentu zburzenia pierwszej świątyni (niewola babilońska). Chyba w księdze Daniela jest jeszcze tylko opis, że arka jest przed tronem bożym w Niebie, stąd niektórzy wierzący uważają, że Bóg ją zabrał z Ziemi do Nieba, ale to są spekulacje teologiczne. Wygląda na to, że arka była urządzeniem technicznym ocalałym po cywilizacji przedpotopowej, być może posługiwano się nią jako bronią, być może nawet w Etiopii, Etiopia od starożytności opierała się militarnie licznym wrogom, opierała się skutecznie przed nawałą islamu, nigdy nie została skolonizowana przez Europejczyków... To bardzo dziwne, skąd w tak małym i biednym narodzie, taka skuteczność obrony militarnej swojego państwa.
  • bibliotekarium.pl
   (2017-12-20 21:19:36) #37845
   | 👮 raport

   Nie wchodzimy w polemikę, czy nasza znajomość BIBLII jest słaba, czy też dobra... Bo zapewne średnia, a zawsze może być lepsza. I zawsze możemy się podkształcić. :)

   Pragniemy jednak zauważyć, że to była audycja o książce Jędrzeja Majki, a nie o Arce. Wspominaliśmy o niej sporo, ale ten temat ma to do siebie, że trudno go wyczerpań. A jeśli nawet próbowalibyśmy to zrobić, to zawsze komuś, czegoś by brakowało. I zawsze byłoby pole do polemiki. Takim polem są chociażby starożytne miary. Znamy je niestety tylko w przybliżeniu, zatem przed każdym podanym wymiarem należy wstawić "około". I tak można byłoby ciągnąć w nieskończoność (np. czy Arka była bronią, jak uważa nasz słuchacz, czy może wspomnianą w audycji "maszyną wieczności". My tego nie wiemy :) A przecież uszkodzony reaktor maszyny do produkcji manny równiez mógł zabijać dotykających...)

   Cieszymy się, że udało się nam zmobilizować Panów (Państwa?) do podzielenia się wiedzą. To są bardzo ciekawe wpisy, z których również możemy się czegoś dowiedzieć. Przyznajemy, że jest to dla nas ciekawy i cenny ślad. Potwierdza się bowiem zasada, że "mniej znaczy więcej". Dziękujemy zatem za krytykę, dziękujemy za ciekawe wpisyi zachęcamy do kolejnych. Pozdrawiamy.
  • SkrzydlatyŻmij
   (2017-12-20 21:49:41) #37846
   | 👮 raport

   I jeszcze jedno, według Biblii, Mojżesz dostał 2 tablice z 10-cioma przykazaniami od Boga na górze Synaj i były one wyryte w kamiennych tablicach palcem Bożym, nie wyryte przez Mojżesza. Rozbił on te tablice o złotego cielca i wówczas odtworzył je, i te odtworzone spoczęły w skrzyni przymierza. Tyle mówią teksty biblijne.
   Typowe jest dla naszego katolickiego kraju, że niemal nikt w nim nie czyta (czytał) Biblii, inaczej jest w krajach protestanckich, typu USA, tam jest wielu co książek nie czytają, ale Biblie znają niemal na pamięć.
  • bibliotekarium.pl
   (2017-12-21 13:06:25) #37849
   | 📧 email | 👮 raport

   Mamy też wrażenie, że nikt nie słucha tego co mówimy, bo akurat o tym (jak to było z kamiennymi tablicami i kto je wyrył) mówilismy. :)

  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SkrzydlatyŻmij
  (2017-12-20 23:07:35) #37847
  | 👮 raport

  Świetna audycja, super prowadzący, myślący, mądrzy ludzie. Choć po prawdzie, słychać, że nie przeczytali przed audycją tekstów źródłowych w Biblii na temat arki przymierza, poprawcie się, bo mnie cholera bierze, jak słyszę, że są różne wersje na temat tego co było w arce... Nie! W księgach Starego Testamentu jest wersja jedna, trzeba tylko przeczytać, to jest początek tej historii, jest tyle tłumaczeń Biblii na język polski, że można naprawdę nabyć jakiejś solidnej wiedzy na ten temat.
  Etiopki są piękne i to piękne fizycznie i psychicznie. Mam kolegę żonatego z Etiopką. Etiopki to świetny materiał na żonę, raz że piękna, dwa rodzą się piękne dzieci, trzy są to miłe, bardzo kobiece dziewczyny, próżno takich szukać w Europie. Feminizm (tfu!) i inne tego typu głupoty nie są znane w Afryce wcale. Domyślcie się o czym piszę... Jeśli ktoś się chce koniecznie ożenić, co jest poważną i nie koniecznie dobrą decyzją, to może dobrym wyborem jest Etiopka, może i biedna, ale prawdziwa kobieta i żona :) Są to chrześcijanki, więc kobiety bliskie nam kulturowo.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • bibliotekarium.pl
   (2017-12-21 13:12:08) #37850
   | 📧 email | 👮 raport

   Niech cię nie bierze cholera :) Bo BIBLIA składa się ze STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU.
   Przy okazji Prosimy o lookniecie do Listu do Hebrajczyków (Hbr 9,4) oraz do 1 Księgi Królewskiej 8,9
   Różnice na temat zawartości Arki staną się oczywiste :)
  • SkrzydlatyŻmij
   (2017-12-21 21:44:09) #37851
   | 👮 raport

   @bibliotekarium.pl, no cholera jasna, masz rację, są różne wersje, sprawdziłem, nawet w Starym Testamencie: II Mojżeszowa 16,33; 25,16,21; IV Mojżeszowa 17,25; V Mojżeszowa 10,5; I Królewska 8.9; no i na koniec List do Hebrajczyków (NT) 9,4. No, to przepraszam. Jeden rabin pisał tak, drugi inaczej :)
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium