[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Brzuch - https://www.veronique.com.pl - Brzuch

FIT - https://fitnessprestige.pl - FIT

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty
Istnieje teoria, że Obcy, jeśli kiedyś się z nimi spotkamy, nie będą już istotami biologicznymi ale cyborgami albo kimś w rodzaju świadomych robotów z awatarami świadomości wgrywanymi na nieśmiertelne syntetyczne ciała. Jakie wyzwania i problemy wiążą się z kontaktem z takimi istotami, jeżeli w ogóle możemy mówić o istotach? Szansa na to, że kosmici, których napotkamy będą istotami na stadium p... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (189.00 MB) | Premiera: 2017-11-19 | Czas trwania: 03:26:39 | Odtworzone x 2060 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 14, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Ronin101
  (2017-11-20 19:28:48) #37704
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Wg mnie “obcych” stworzymy sobie sami w postaci sztucznej superinteligencji przed którą ostrzegają Hawking, Musk czy Gates. Superinteligencja powstanie, gdy sztuczna inteligencja będzie potrafiła się samoudoskonalać i zintegrować wiele wyspecjalizowanych sztucznych inteligencji. Wtedy w BARDZO krótkim czasie sztuczna inteligencja stanie się NIE 2,3 lub 5 razy bardziej inteligentna od człowieka, ale 100, 1000 lub million razy! Człowiek będzie się musiał zmierzyć z istotą, która będzie doskonale przewidywała każdy nasz kolejny ruch, tak jak my potrafimy przewidzieć kolejny ruch kogoś bardzo mało inteligentnego. Między bajki możemy włożyć nadzieję, że taka superinteligencja zachowa się humanitarnie i zamknie nas w rezerwatach. Jeżeli z jej analizy będzie wynikało, że o 0,00000001% bardziej opłaca się nas unicestwić to to zrobi. Kropka.
  A dlaczego miałaby nas unicestwić? Bo pożeramy (dosłownie) zasoby, które mogłyby zostać wykorzystane do produkcji energii dla kolejnych komputerów.

  Sztuczna inteligencja wcale nie musi mieć ciała robota. Przypominam, że my-ludzie de facto jesteśmy mózgami, które przemieszczają się kontrolując mięśnie i ścięgna. Kończynami dla sztucznej inteligencji mogą być zdalnie sterowane buldożery, czołgi czy drony.

  Wszyscy, którzy się zajmują sztuczną inteligencją przestali się zastanawiać czy, ale kiedy powstanie. Współcześni pionierzy i naukowcy trąbią na alarm, bo są świadomi jak blisko (może dwie lub trzy dekady) jesteśmy od tego zagrożenia. Superinteligencja to taki pierścień Saurona - kontrolując ją możnaby rozwiązać wszystkie problemy ludzkości, ale gdy stracimy kontrolę - to po nas.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • lulik
   (2017-11-21 7:21:04) #37713
   | 👮 raport

   Zauważ, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakby zachowały się istoty 2-3 razy inteligentniejsze, a co dopiero jak piszesz takie sto, tysiąc razy nas przewyzszające. To naprawdę może być lekki horror.
  • Ronin101
   (2017-11-21 17:35:59) #37719
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   > To naprawdę może być lekki horror.

   Gdy sobie to człowiek uświadomi to zaczyna rozumieć dlaczego tylu naprawdę rozsądnych ludzi zaczyna bić na alarm i pojawiają się inicjatywy typu:
   en.wikipedia.org/wiki/Open_Letter_on_Artificial_Intelligence

  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2017-11-20 7:01:07) #37701
  | 👮 raport

  Hawking powinien przerzucić się na sf lub futurologię (irony mode on), ostatnio zamiast wypowiadać się w swoim temacie zajmuje się wszystkim innym zapominając, że ekspertem jest tylko w fizyce teoretycznej i w dodatku chyba żadnej z jego teorii nie udowodniono łącznie ze sławnym promieniowaniem Hawkinga. Ostatnio twierdził, że ponieważ Trump odrzucił traktat paryski to zostało nam 600 lat. Skąd ten zakres czasowy, a nie na przykład 300 czy 1000 nie wiadomo. Teraz wypowiada się na temat AI.

  Doceniam Hawkinga jako fizyka teoretycznego, ale w innych dziedzinach uważam go nie za specjalistę a zjawisko popkulturowe na równi powiedzmy z jasnowidzem z Człuchowa, zresztą po części z powodu jego fizycznej ułomności stanowiącej znak firmowy.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • lulik
   (2017-11-21 7:17:14) #37711
   | 👮 raport

   Tylko czy to robi Hawking, czy media robią to za niego - na to pytanie sobie odpowiedzmy. Założę się, że mu zadają pytanie, a potem biją pianę.
  • Antares
   (2017-11-23 9:26:33) #37724
   | 👮 raport

   Odnoszę wrażenie, że to wbrew pozorom Hawkingowi brakuje autorefleksji lub ma silne parcie na media. W ostatnich paru latach miałem okazję poznać jego stanowcze stanowisko na temat AI, GMO, paliw odnawialnych, zmian klimatycznych, przyszłości Internetu, badań medycznych, zbrojeń a nawet dalekowschodnich problemów politologicznych. Może jeszcze o czymś zapomniałem, ale piszę z pamięci. Ja zadałbym sobie pytanie "czy ja mam wystarczającą wiedzę aby się autorytatywnie na ten temat wypowiadać?".

   I wcale nie chodzi mi o formalne wykształcenie, ale o wiedzę na dany temat. Przykładowo jakbym miał się zapytać co robić aby końcówki włosów się nie rozdwajały to wolałbym zapytać Ivelliosa niż Marka Żelkowskiego, niczego temu ostatniemu nie ujmując. Po prostu kwestia prawdopodobieństwa czy ktoś się na tym zna czy nie. Przy okazji pozdrawiam obu panów :-)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sebastian pn
  (2017-11-20 7:49:39) #37702
  | 👮 raport

  Zauważyłem że Debaty Ufologiczne, robią się coraz bardziej przy-nudne. Chris doskonale wiedział kiedy należy się z nich wycofać. Znacznie ciekawsza byłaby powtórka tematów, z tych, najwcześniejszy debat z najciekawszymi poruszanymi dyskusjami. Tematy ufologiczne są nie do wyczerpania, wiec można jeden temat ciągnięć bez końca. W starych debatach ufologicznych, można zawsze znaleźć nowy wątek.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • lulik
   (2017-11-21 7:19:52) #37712
   | 👮 raport

   Chris 90 procent czasu mówił nie na temat. Pisz co chcesz, ale tak było. I nie chciało mi się go słuchać, bo rozciągał te swoje dywagacje na 30 minut, a na pytanie i tak nie odpowiadał :) A jeśli uważasz, że tematy ufologiczne są nie do wyczerpania, to widać interesujesz się tym od paru miesięcy. Można wrócić do tematu okaleczeń i np zapytac, jakie kotlety robia obcy, zastanowić się nad przepisami. O to ci chodzi?
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jabulon
  (2017-11-21 10:15:17) #37714
  | 👮 raport

  Lubię wasz program, bardzo cenię debatujących i ludzi na czacie (np. Artemiusa), którzy zawsze mają ciekawe uwagi. Z przykrościa zauważam jednak, że jakieś 50% ludzi, którzy słuchają "Debat..." to tacy, którzy oczekują historyjek rodem z "inne medium" jak kosmici porwali słoiki z tuszonką albo przemienili człowieka w bobra. Nie zauważyło wielu z was, jak OGROMNY POTENCJAŁ tkwił w dyskusji o obcych-robotach. Dla mnie to wizja przerażająca, dużo bardziej niż drastyczne opowieści. Nie jesteśmy sobie w stanie ich wyobrazić i to przeraża, bo mogą wywołać największy kryzys, jeśli tylko się z nami skontaktują. Hawking więc dobrze mówi, ostrzegając przed próbami kontaktu. Wystarczy, że zareaguje na nie jedna stara, licząca miliony lat sonda von Neumanna...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jupiter
  (2017-11-21 12:09:45) #37715
  | 👮 raport

  Człowiek zbliża się niebezpiecznie blisko do elektroniki, a elektronika do człowieka... Co wyjdzie z tego połączenia? Oby nie koszmar...! Oni (ufo) z pewnością wykorzystują to "nowoczesne ustrojstwo" do manipulacji.

  Czy konflikty, wojny, destrukcja to ludzka natura? Czy też są to emocje wgrywane z zewnątrz np. (ufo). Możliwe też że są inne istoty (ponad ufo) które chcą by człowiek nie ugotował się we własnej "genialności" i próbują mu pomóc...


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Majk
  (2017-11-23 16:28:32) #37725
  | 👮 raport

  Sztuczna inteligencja pozaziemska niekoniecznie musi mieć takie samo spostrzeżenie na cywilizację w swojej Galaktyce lub na swojej planecie jak Ziemska sztuczna inteligencja - ta na Ziemi ma doświadczenie i zna historię gatunku ludzkiego , rzezie , wojny , bidę , krzywdę ... całą złą stronę natury człowieka a więc może być tak że tylko Ziemska sztuczna inteligencja będzie chciała zlikwidować ludzkość tylko na Ziemi - jak Skynet - na skutek podsumowania historii człowieka , Ta pozaziemska na skutek innych doświadczeń i innej - powiedzmy bardziej pokojowej historii innego gatunku może mieć inne cele .i może nie chcieć likwidować mieszkańców swojej planety czy Galaktyki ... Możemy być jedynym tak "krwiożerczym wrzodem w kosmosie".a raczej to ten 1 % bogaczy którzy nas okradają i te krwawe wojny i zniszczenie planety wywołują.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • pwo
  (2017-11-26 9:44:52) #37731
  | 👮 raport

  Już tak jest na tej planecie, że każdy wynalazek służy tylko do zniewolenia innych. A superinteligentne roboty mogą być najgorszym dziadostwem od wynalezienia wąglika w proszku

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2018-01-05 4:04:19) #37893
    📧 pw | 👮 raport

  Cywilizacja "Obrona własnego terytorium, zbieranie Wszystkich i wszystkich sil w celu obrony /ochrony zajmowanego terytorium, itd, itp, etc....

  A czyże jak nie cywilizacją Roju byliśmy jako "Prasłowianie" kiedy w chwilach zagrożenia 12 "Starszych" /Wojów /Etc ... zbierało się opracowywało plan i pod ich wodza biliśmy bardziej od nas -PONOĆ - cywilizowane Struktury, Imperia [np. Rzymskie, później Cesarstwo Germańskie Rzymu, Cesarstwa, Królestwa, itd.... ??? ] [??]

  Po zwycięskiej walce /bitwie /wojnie, Każdy ze społeczności Słowiańskiego Roju odkładał oręż i zajmował się tym czym uprzednio przed zagrożeniem czyli codziennymi życiowymi działaniami dla wspólnego dobra wszystkich - całej skupionej na danym terenie społeczności....

  Rój skończył się kiedy liczebność razem zgromadzonych Osób przekroczyła pewien pułap /Liczebność, kiedy to nie dawało się działać ad hoc dla potrzeby Chwili ....

  Zupełnie tak samo jak nie da się zarządzać i organizować pracę w 1k mrowisk, 300 uli, 500 termitier i Rojowość Prasłowian się musiała zakończyć - co nazywamy wejściem na wyższy poziom organizacji PraPanstwa...

  Księska (Państwa), Królestwa /Cesarstwa - Imperium ...

  Tak -tak My Ludzie a już na pewno My Słowianie byliśmy i żyliśmy na zasadzie ROJU..... !!!!!!!

  Pzdr. ...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2020-03-05 23:57:15) #40276
    📧 pw | 👮 raport

  Szukani "Obcy" są od zawsze wśród Ludzi na Ziemi, pod ziemią, pod wodą oraz wokół naszej planety ...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 9, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium