Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium Odc. 17
Punktem wyjścia do dyskusji w kolejnym odcinku "Bibliotekarium" stała sięksiążka, która sporo namieszała na rynku wydawniczym, a która ukazała się w zeszłym wieku - "Przedmurze", czyli antologia opowiadań Marka Oramusa, Pawła Majki i wielu innych. Są to opowiadania, które wracają do tradycji socjologicznej fantastyki. Świętowała ona swoje tryumfy w latach osiemdziesiątych, kiedy pisano utwory k... (rozwiń opis)
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (189.00 MB) | Premiera: 2017-08-25 | Czas trwania: 03:27:25 | Odtworzone x 689 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 8, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Leśny Pukacz (2017-08-26 21:42:54) #37062   ❗❗❗
  Świetnie się słuchało panowie, pierwszy raz słuchałem od dawna, na żywo i było świetnie. Czekam na audycje z gościem za dwa tygodnie! ;)

  Odpowiedz
 • słuchacz (2017-08-28 15:04:15) #37073   ❗❗❗
  Co do dyskusji dotyczącej Brevika całkowicie zgadzam się z Markiem, sztuka jest po to żeby szokować i zmuszać do debaty nawet na tematy niewygodne lub/i tematy tabu.

  BTW czasami mam wrażenie, że poglądy Wiktora niebezpiecznie skręcają w prawo (pisząc niebezpiecznie mam na myśli za bardzo). Osobiście sam nie wychylam się ani w prawo ani w lewo i staram się iść pod prąd :)  Odpowiedz
 • Mateusz (2017-08-29 0:42:58) #37079   ❗❗❗
  Breivik za kilkadziesiąt lat będzie zupełnie inaczej postrzegany niż dziś, będzie bohaterem. Niestety, wszystko się do tego sprowadza - czy tego chcemy czy nie. Dzisiaj niebezpiecznie jest oceniać jego poczynania, jednak za lat 30 czy 40, kiedy Europa będzie wyglądać już zupełnie inaczej niż dziś, rdzenni europejczycy będą się do niego odnosić z szacunkiem i brać za wzór. Taka prawda panowie czy wam się to podoba, czy nie. Dzisiaj to co on zrobił, możemy oceniać jako barbarzyństwo i odczłowieczenie, jednak czy tak będziemy myśleć po tym co nieuchronnie zbliża się do nas za przyzwoleniem ludzi, z którymi walczył Breivik? No właśnie...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Żelazny (2017-08-29 20:50:54) #37090   ❗❗❗   📧
  Co to za utwór na końcu audycji?

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Ajek (2017-09-02 20:59:12) #37109   ❗❗❗   📧
  Panowie, odcinek po prostu genialny... nic dodać nic ująć :) W kilku sprawach miałem jakieś tam swoje myślenie ale jednak po tych trzech gpdzinach z plusem to już sam nie wiem hehe Takiego gaworzenia o pisaniu mi trzeba, pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • Antares (2017-09-05 10:13:51) #37131   ❗❗❗
  Świetna audycja. Generalnie "Bibliotekarium" trzyma wysoki poziom, a ta konkretna to stany wysokie tego cyklu.

  Będę musiał kupić tę antologię. Jeszcze jej nie czytałem, więc trudno mi na jej temat cokolwiek napisać (ale ją przeczytam, bo jeśli poświęcono jej ww. audycję to nie może być czymś nad czym przechodzi się do porządku dziennego. Może będzie mnie wkurzać, może zachwycać, ale chyba nie zostawi obojętnym) ale z jednym się zgodzę, jakoś ostatnio polska literatura SF, ze wskazaniem na literaturę socjologiczną SF nie miała dobrego czasu jeśli chodzi o zbiorki krótszych form. Ostatnim takim zbiorkiem jaki wpadł mi w ręce a który wart był przeczytania to "PL +50. Historie przyszłości" z 2004 roku, pod redakcją Jacka Dukaja.

  Bardzo dziękuje za audycję!

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium