[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji
Dziś porozmawiamy o zagrożeniu, o którym jest coraz głośniej. Superwulkany. Dwa z nich - Yellowstone i Campi Flegrei mogą być przyczyną poważnych problemów, a nawet - jak zakładają niektórzy - tąpnięcia naszej cywilizacji. Na początek pytanie: czym są superwulkany i co odróżnia je od zwykłych wulkanów? Zacznijmy od superwulkanu Yellowstone. Od 12 czerwca w Yellowstone zanotowano kilkadziesią... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (136.00 MB) | Premiera: 2017-06-25 | Czas trwania: 02:28:56 | Odtworzone x 2087 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • d86
  (2017-06-26 13:48:00) #36574
  | 👮 raport

  Zastanawiam się skąd to przekonanie u Pana Chrisa, że elektrownie przestaną działać. Co tam się ma "zacierać"?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2017-06-26 14:21:07) #36575
  | 👮 raport

  Dobra audycja, ale szkoda że nawet nie wspomniano o wpływie dust bowls (nie wiem jak się to nazywa po polsku), na rolnictwo amerykańskie w latach trzydziestych. Skądinąd zabawna rzecz, u nas lata trzydzieste w Ameryce sa kojarzone w Wielkim Kryzysem 1929 roku, a w Stanach, przede wszystkim na midweście, to właśnie dust bowl i rozkwit kultury hobo. Wystarczy poczytać Steinbecka czy posłuchać ballad Guthriego.
  Piszę o tym, bo te lata trzydzieste to byłby ledwie przedsmak tego co działoby się z rolnictwem światowym po erupcji superwulkanu.

  Chrisie, ta wymowa "ojwaj", jest typowa dla Williamsburga ;-)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Leśny Pukacz
  (2017-06-26 1:26:06) #36572
  | 👮 raport

  Kolejna świetna audycja pomimo tego, że temat mało ''para''. Chris z Piotrem chyba z dowolnej dziedziny zrobiliby coś, genialnie się was słucha panowie!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mr_skinner
  (2017-06-26 8:47:41) #36573
  | 👮 raport

  Lubię Chrisa, ale mam do niego prośbę o więcej konkretów, a mniej 'słownych wypełniaczy' w wypowiedziach.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • speedwayer
  (2017-06-28 12:44:24) #36582
  | 👮 raport

  Santorini w skali VEI ma 6, czyli 10–100 km³ wyrzuconego materiału piroklastycznego i >25km słupa popiołów wystrzelonych w powietrze. Panowie, także to jest naprawdę dużo ;) drobny Wasz błąd! Taką samą siłę miał Pinatubo w 1991.

  Faktycznie ryzyko istnieje, od 26tys lat nie wybuchło Yellowstone, a średnio co tyle wybucha i zawsze robi ogromne szkody, także jest się czego bać, ale niestety (bynajmniej oficjalnie) nie mamy na to wpływu. No chyba że istnieje jakiś HAARP czy inne elektromagnetyczne bronie mogąće zatrzymać wybuchy wulkanów. Choć byłoby to świetne rozwiązanie dla depopulacji.

  Debata troszkę po macoszemu, mało konkretów, ale miła w odsłuchu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • eselproof
  (2017-06-28 14:47:12) #36583
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam. Miałem okazję mieszkać w okolicy Poozoli i rzeczywiście obszar ten jest bardzo urodzajny. Wiele farmerow w tym regionie (Campania) uprawia tam tytoń i ziemniaki. Ci pierwsi maja kontrakty z Philipem Morissem a ci drudzy z siecią fast food McDonald's. Pozdrawiam prowadzących

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2017-11-16 6:22:14) #37671
    📧 pw | 👮 raport

  Panowie Rok bez Lata w Polsce mieliśmy właśnie w tym 2017 roku !!

  Chris masz mega multum arcy ciekawych informacji i świetnie się z nimi dzielisz ze swymi słuchaczami, ale wiedząc Tyle w Tylu zagadnieniach i Obszarach wiedzy dałbyś "spokój" z Tym KOWADŁEM wewnątrz w centrum Ziemi. W to już circa 30/35% uniwersyteckich "naukowców" nie wierzy.

  Jeżeli istnieje Agharta, to do owego spokoju z "kowadłem" nic nie muszę dodawać [a istnienie Agharty to 80/20 za faktem jej istnienia] A jeśli Agharta to wymysł i wewnętrzna Ziemia również, to wewnątrz ziemi nie może być osadzone nic innego jak wielki ogromny Kryształ, mający 16 płaszczyzn "cięcia" - łupliwości ... czyli Podziału wg szczegółowej potrzeby wykorzystania ....
  Oczywiście istnienie Agharty nie wyklucza istnienia Kryształu, a nawet wg pewnej koncepcji jest oczywistością oraz pewnego rodzaju wymogiem.

  Rezerwowa planeta dla Ziemi i Ziemian została dla nich specjalnie przygotowana i sztucznie w miejsce gdzie się znajduje, osadzona, ściągnięta z czeluści Kosmosu. Dlatego ma talią artystyczno-niekonwencjonalną orbitę oblotu wokół Słońca, wiruje z przeciwną stronę - byśmy mogli "lądować pod wiatr a przede wszystkim ma tę mega grubą i niedostępną ze wzgl. na skład atmosferę. Jak przez nią przechodzić tunelami czas-przestrzeń. dowiemy się we właściwym momencie. A jest nią nic innego jak "pseudoplaneta" WENUS !!

  Jeżeli istnieje Agharta, to do owego spokoju z "kowadłem" nic nie muszę dodawać [a istnienie Agharty to 80/20 za faktem jej istnienia]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium