Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017)
W dzisiejszym odcinku odniesiemy się do najbardziej kontrowersyjnych i budzących największe dyskusje pytań, jakie padały w trakcie obecnej serii DEBAT UFOLOGICZNYCH, których ostatnie dwa odcinki jeszcze przed nami. Panowie, czy wy w ogóle wierzycie w UFO - pytają słuchacze, zdaniem których jesteście zbyt racjonalnie nastawieni. Czy to sceptycyzm, czy raczej zdrowy rozsądek w podejściu do tematu... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (199.00 MB) | Premiera: 2017-04-23 | Czas trwania: 03:37:29 | Odtworzone x 2263 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 17, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Antares (2017-04-24 10:36:44) #36193   ❗❗❗
  No cóż, co do Fundacji Nautilus i sposobu prowadzenia narracji, to zawsze mnie wkurzało, że co mieli właśnie dawać dowody na stół to zawsze kończyli program czy wpis. Taka metoda, uprawiana przez Roberta Bernatowicza mogła być jakoś do wytłumaczenia w przypadku Radia Zet (choć zadziwić mogła regularność tej metody – praktycznie zawsze), ale w Necie, gdzie mówić może skolko ugodno jest już po prostu oszustwem.

  Osobiście też mogę mieć pretensje. Pamiętam wiele lat temu sążnisty artykuł na temat mothmana okraszony rzekomo autentycznym zdjęciem mothmana lecącego pomiędzy wysokimi budynkami w dużym mieście. Napisałem, że to żaden mothman, a lecąca bernikla kanadyjska (miałem wątpliwości co to za ptak, ornitologią interesowałem się tylko po amatorsku zapytałem się więc uniwersyteckiego ornitologa który nie miał wątpliwości). Bernikla leciała w drugą stronę – to co było rzekomymi nogami mothmana było szyją bernikli, a ponieważ zdjęcie było robione pod światło to wydawało się że lecący obiekt jest czarny. Do wpisów był potrzebny wtedy e-mail, podałem autentyczny. Nie tylko dostałem bana, ale też zaczęły się obraźliwe maile przychodzące na mój adres, łącznie ze straszeniem sądem, co mnie rozśmieszyło bo mieszkałem wtedy w USA, a czym podzieliłem się z FN, więc rozpoczęły się inwektywy przy których te które dostał Ivellios były szczytem wykwintu.

  Co do reszty instytucji i osób wymienionych w audycji mam różny stosunek. Roman „Obywatel Wszechświata” Nacht, jest dla mnie enigmą. Nie chcę nikogo obrazić, ale w jego wieku ludzie często mają różne ekscentryczne pomysły, podobnie jak nastolatki, więc nie wiem. Chyba nie jest to jednak zły człowiek, dla którego sensem życia stało się „strzyżenie baranów”.

  Witolda Zaleckiego (aka zalwita) z Hamburga, tego co ma kanał na YT i przeprowadził wywiad z „drakonem Nufuwyrem” przyznam, że darzę sympatią a nawet lubię. Facet być może i błądzi (a kto nie błądzi?), ale bez wątpienia sprawa nie ma żadnego drugiego dna. Podoba mi się też u niego podejście „nie wiem jak jest ale musicie przemyśleć to sami”, ponadto zawsze mówi skąd to wziął, pokazując nawet czasem okładki publikacji źródłowych. W dzisiejszych czasach już to całkiem sporo. To nie jest niejaka Madlen Namro, która potrafiła „gonić króliczka” zwanego Max Spiers, pomimo że o Maksie wypowiedzieli się już matka, była dziewczyna oraz znajomi i z tego rysował się obraz żałosnego konfabulanta, któremu w gruncie rzeczy należało współczuć.

  Jest jeszcze „król toczenia beki”, jakim bez wątpienia jest Mehran Keshe wraz z jego fundacją.
  Gdybym brał na serio jego enuncjacje, to mógłbym powiedzieć, że nie ma cech boskich ale wręcz jest bogiem.
  Parę osiągnięć (nie wyczerpujących listy):
  - transmutacja dowolnego pierwiastka w dowolny ad hoc i niskokosztowo (sam twierdzi, że może wytwarzać pluton za mniej niż dolara za kilogram)
  - rozwiązanie problemów energetycznych świata (magravy)
  - leczenie dowolnego nowotworu w ciągu mniej niż miesiąc w warunkach domowych (ogłoszone przed tygodniem)
  - loty kosmiczne (na razie do orbity Marsa, wkrótce w zasięgu będą gwiazdy)
  - energia którą może przesuwać płyty kontynentalne i strącać meteory z orbity
  - itp. Itd. Oczywiście wszystko opanowane i naukowo udowodnione, hehe. Już jedna taka rzecz spowodowałaby, że ludzie nosiliby go na rękach.

  Jednocześnie zadziwia – nie boję się tego napisać - ewidentna tępota i brak krytycyzmu jego wyznawców (bo tu nie ma mowy o zwolennikach, a wyznawcach). Jeśli czytam sobie coś takiego w artykule o Fukushimie: ”Najgorsze jest to, że w każdej chwili w Fukushimie może dojść do wybuchu plutonowego. Nie wiadomo nawet jak on wygląda, bowiem jak dotąd dokonywano jedynie wybuchów termojądrowych – opartych na syntezie wodoru (tzw. bomba wodorowa)” (podaję za „Mehran Keshe o Fukushimie: może dojść do niewyobrażalnego w skutkach wybuchu PLUTONOWEGO’, podane za www.monitor-polski.pl/mehran-keshe-o-fukushimie-moze-dojsc-do-wybuchu-plutonowego ) to się człowiekowi aż drobne w kieszeniach nie zgadzają. Z ciekawości sprawdziłem na anglojęzycznej stronie FB keshystów i okazuje się że tam jest napisane to samo (namiarów nie dam, tam też dostałem bana). Otóż wybuch plutonowy jak najbardziej miał już miejsce i to w tej samej Japonii, dokładnie 9 sierpnia 1945 w Nagasaki. Pomijam, że zapalnikiem do syntezy podczas wybuchu termojądrowego służy bomba atomowa, w tym może być taka oparta na plutonie. Co prawda o znajomość choćby podstaw nauk wszelakich keshystów nie podejrzewam – nawet w komentarzach pod audycjami w Radio Paranormalium keshyści próbowali mnie przekonać, że epoka żelaza rozpoczęła się w XIX wieku (nie, nie przed Chrystusem…) czy że Tales z jego twierdzeniem to hochsztaplerka. Jest jeszcze wg nich możliwość ulepienia kolumny z rtęci na wolnym powietrzu w upalnych Indiach, a to dzięki wysmarowaniu sobie łap aminokwasami. To być może o ludzie o czystym sercu, ale pustych głowach że aż echo dudni, ale Keshe podobno ma coś wspólnego z fizyką atomową, więc łże z rozmysłem. Reszta jego wynurzeń jest równie składna. Keshe niewątpliwie robi to w złej woli, jest słupem czy co tam jeszcze, ale z niego taki zbawca ludzkości jak ze mnie delfin.

  I rozumiem, że można mieć wątpliwości i mieszane uczucia. Sam takowe mam i to często. Dam przykład, może nie z ogródka ufologicznego ile spiskowego. Mawia się, że grupa Bilderberg jest potężna. Dziś wypływa wiadomość, że Macron (zapewne przyszły prezydent Francji) brał udział w obradach Klubu Bilderberg w 2014 roku, zaraz po tym jak przeflancował się z banku Rotschilda do socjalistycznego rządu Hollande’a. I nie jest to bynajmniej plotka. Ktoś mógłby powiedzieć: bingo, rzeczywiście są wszechpotężni! Rzecz w tym, że w obradach tego samego klubu brała udział Anne Applebaum, która od dwóch lat usiłuje znaleźć jakąkolwiek fuchę dla swojego męża i jakoś nie może od czasu gdy ten został wyślizgany przez pewnego środkowoeuropejskiego premiera który zainstalował się w Brukseli . A ambicje Radek ma potężne, kiedyś przymierzał się do steru NATO i ONZ (nie, to nie żart…) więc bycie mężem żony mu nie starcza. Tak więc dla niektórych nie tyle progi są za wysokie ile nogi za krótkie. Tylko jak to się ma do tej wszechwładności Bilderbergów? W Polsce byle prezydent miasta czy minister jest bardziej wszechwładny, czego dowodzi casus Misiewicza czy Ryszarda „wydmuszki” Petru. Więc jak to jest?  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • luipton (2017-04-25 13:28:11) #36206   ❗❗❗
  @ Antares: takie podejście "nie wiem, czy to prawda, więc dopuszczam taką możliwośc" jest równie szkodliwe co kłamstwo. Jakie są realne szanse na to, że drakoid Nufywyr istnieje i nie jest wymysłem jakiegoś oszusta? Szczerze mówiąc, marne. Żyjemy na świecie, gdzie oszustwa są na każdym kroku, od lat. Jeśli będziemy mówić "nie mam dowodów, że to nieprawda", możemy w ogóle uznać że wszystko jest możliwe, co prowadzi do totalnego zidiocenia.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (6)
 • luipton (2017-04-25 14:11:12) #36207   ❗❗❗
  Albo inaczej. Nufywyr jest tak samo prawdziwy jak to zdjęcie: scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18118540_1789745444372695_2641820759792640153_n.jpg?oh=dd2efaac5ceccee45915b81b73b0726c&oe=598044AE
  Więc czy warto zaśmiecać sobie głowę czymś takim? Nigdzie nas takie coś nie doprowadzi i tylko cofnie w ogólnej świadomości.

  Odpowiedz
 • bąsi (2017-04-26 13:34:01) #36219   ❗❗❗
  Telefony od słuchaczy były dobre, szczególnie ten od pana z Anglii.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • karolin1 (2017-04-27 10:42:18) #36230   ❗❗❗
  Przykładów patologii w polskiej sieci jest wielu. Niektóre portale i ludzie kłamią wprost: Jarek Kefir (wszystkie jego wpisy to naginanie prawdy), Robert Brzoza, Berdowicz (to już kumulacja lania wody), Inne Medium. I nie to, żebym był złośliwy, ale oni celowo rozpowszechniają fałszywe informacje. Pytanie, po co?

  Odpowiedz
 • Gość (2017-04-28 21:33:59) #36241   ❗❗❗
  Trzeba odróżnić religijne hokus pokus i sci-fi, od tego co naprawdę spotkało ludzi dotkniętych przez to co nazywamy UfO. Godnym podziwu jest to że nieliczni mają
  odwagę się do tego przyznać.

  Odpowiedz
 • marq (2020-02-25 7:58:38) #40264   PW   ❗❗❗
  Z naszych pseudo bogów, półbogów boskość Myśmy im sami wmówili są to porostu Obcy /Kosmici i stanowią pod 10% z tzw. NOL-i., którzy nieźle już na Ziemi i z Nami zamieszali więc lepiej jak będą się trzymać z dala od Ziemi i Nas, ale niestety nie chcą.

  Natomiast Bóg który jest Bogiem i Naszym i Obcych Kosmitów odszedł i mi się wydaje że odszedł Szukać Swego Prawdziwego Boga, Stwórcę Wszechrzeczy Kreację Wszystkiego...

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium