[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?
Wielu ufologów w swoich rozważaniach zwraca coraz więcej uwagi na problem związku bliskich spotkań z demonologią oraz parapsychologią. Zjawiska te dzieją się jakby na przecięciu dwóch światów i są dwoma twarzami jednego zjawiska. W czym dzisiejsi ufonauci podobni są do postaci z demonologii ludowej?

Inna sprawa to folklor. W wielu opowieściach, także z obszaru Polski, pojawiają się wzmianki o zjawiskach, które przypominają dzisiejsze UFO lub zachowania ufonautów. Czy to dowód na to, że NOL-e widywane były także dawniej, czy razej na to, że ludzie spotykają się z jedną siłą, która objawia się na różne sposoby?

Wiele osób może odnieść mylne wrażenie, że teoria o demonicznych cechach spotkań z UFO ma jakieś konotacje religijne. Tymczasem chodzi o coś zupełnie innego. Jak wytłumaczyć te drobne niuanse. I czy osoby o orientacji powiedzmy "proreligijnej" mają nieco racji uznając ufonautów za pobratymców Złego?

Parapsychiczna natura zjawiska UFO ujawnia się na wiele sposobów. Najciekawsze są jednak te, w którch nie można w stu procentach rozstrzygnąć, czy mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem "anomalnym", czy takim związanym z ufologią. Dlaczego dawniej ufolodzy wstrzymywali się od publikacji takich zdarzeń?

Ważne i trudne pytanie: czy da się zauważyc w działaniu niektórych ufonautów inteligencję czy raczej przejaw pewnej "siły życiowej", podobny w swoim działaniu do tej inteligencji, która ujawnia się np. w działalności poltergeistów?

Skoro niektóre zdarzenia ufologiczne mogą mieć charakter pokrewny powiedzmy do poltergeistów, to co mówi to nam o ludziach, którzy stykają się z tym zjawiskiem? Czy są oni na swój sposób bardziej "sensytywni"?

Do wielu spraw z gatunku "wysokiej dziwności" dochodzi w momencie snu. W swoich archiwach ufolodzy mają wiele przypadków takich nietypowych "nocnych gości". Czy sugeruje to, że te byty pojawiają się w momencie, kiedy rozum śpi?

Problemem do rozwiązania pozostaje jednak zagadka tzw. żywego folkloru - czyli spotkań z istotami, które - powiedzmy - pasują lepiej do książek o ludowych podaniach niż ufologii, a jednak się zdarzają. Chodzi o wszelkiego typu spotkania z diabłami, skrzatami itp. których napływa coraz więcej. Jak można je tłumaczyć? Czy są to istoty "realne", tj. cielesne?

Zdaje się istnieć coś, co przyciąga byty "z tamtej strony". Wydaje się, że jest to człowiek, jego energia oraz siła uczuć...

W debacie udział wzięli:
Arkadiusz Miazga, ufolog z Podkarpacia
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty

Strona internetowa Klubu Kontaktów Kosmicznych
Pobierz mp3 (131.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 13, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Antares (2017-03-27 13:03:54) #36042 | RAPORT
  Wejście do e-wydania "Nieznanego świata" poprzez kliknięcie baneru na stronie głównej wywala błąd 404, dopiero wprowadzenie e.nieznanyswiat.pl prowadzi we właściwe miejsce, w każdym razie tak jest w przypadku przeglądarek na silniku Blink.

  Audycja b. ciekawa, dużo ciekawsza niż się spodziewałem. Przyznam, że znam osoby które miały doświadczenia tego rodzaju, choć nie aż tak ekstremalne, a które bały się i boją przyznać że takowe mieli.

  Spośród tych osób opisywanych "przez bibułkę" w audycji zdaje się że rozpoznałem Romana Nachta i Igora Witkowskiego, aktywnych na kanale "Niezależna telewizja" i "Tagen.tv", jestem ciekaw kim jest ta trzecia osoba, choć w sumie nie ma to żadnego znaczenia, ot, prosta ciekawość. Z drugiej strony "Curiosity killed the cat", o ile mogę zażartować.

  Co prawda najlepiej żartuje niezawodny Mehran Keshe, który ostatnio ukonstytuowałł "Radę wszechświata", a za siedzibę ma służyć jakiś wieżowiec na który perski Tesla zbiera datki w sumie 250 milionów dolarów, na marginesie nie wiem po co, skoro złoto to on wytwarza jak pszczoły miód. Tak więc "obywatele wszechświata" przy tym bledną.

  Odpowiedz
 • słuchacz (2017-03-28 12:51:13) #36048 | RAPORT
  Panowie a co się dzieje z Chrisem? To jakiś chwilowy brak obecności w debatach czy mam się martwić? :)

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (5)
 • p.cielebiaś (2017-03-29 10:43:10) #36056 | RAPORT
  Przypomnę tym, którzy nie pamiętają, że wiele z przypadków tego rodzaju przedstawiliśmy w audycji "Debaty niekontrolowane" pt. "Żywy folklor". To je mam na myśli, mówiąc, że "już kiedyś o tym mówiliśmy. Debata do odsłuchania tutaj: www.youtube.com/watch?v=aN1C9bef83s

  Odpowiedz
 • Judgement1 (2017-03-30 23:36:38) #36062 | RAPORT | E-mail
  Arkadiusz Miazga stwierdził, że kontaktu nie będzie, ale trzeba wziąść pod uwagę jedną rzecz - cokolwiek to jest to jest jakoś zbudowane i w związku z tym potencjalnie można albo emulować to coś albo stworzyć jakiś pomost pomiędzy ich światem, a światem ludzi niezależnie od tego czy tej drugiej stronie się to podoba czy nie.
  Warto zauważyć, że przekaz od tej drugiej strony dość często zawiera zalecenie zrezygnowania z zaawansowanej technologii w imię ochrony przyrody, miłości i innych wirusów umysłu. Z tym, że jeśli ta druga strona czuje się zagrożona powstaniem konkurencji z naszej strony, to widać, że to właśnie odpowiednia technologia skończy zabawę z tą drugą stroną niezależnie czy to się skończy konfrontacją z nimi lub zagładą nas i ich czy nie.

  Odpowiedz
 • chrismiekina (2017-04-01 2:30:44) #36065 | RAPORT
  Panowie! Nie mogę uwierzyć, że zajmujecie się plotkami.... Przecież można zapytać. Np na mojej stronie nowaatlantyda.com. Pewnie żaden z was tam nigdy nie był... Ładnie mnie wspieracie... Nie dziwi mnie w sumie bo na RP nie ma nawet mojego loga.
  Ale do dokopania od razu są chętni.
  Napisalem na mojej stronie, że musze sobie zrobić przerwe w debatach, bo mi się sytuacja w pracy skomplikowala i mam jej naprawdę dużo. Poważnie myślę o zmianie firmy. Wychodze do roboty bladym świtem wracam o zmroku. Taki jest korporacyjny raj. Mam nadzieję że rozumiecie, że Debaty kosztują trochę energii - w moim przypadku temat poznaję razem z wami, w ciagu tygodnia nawet nie mam jak się przygotować a jak pojade spotkac sie z kumplami w sobotę, to w niedziele muszę wracac na zlamanie karku bo u mnie debata zaczyna się o 1 po południu a nie jak u was wieczorkiem. No i na gwalt trzeba szukac jakichś wiadomości w pamięci. No ale daję radę
  Jestem z wami już 3 lata i te kilkadziesiąt spotkań dało mi masę satysfakcji, ale nie jestem maszyną i każdy przechodzi swój kryzys. Jeśli uwazacie się za moich przyjaciól to oczekuję wsparcia a nie plotek. Jeśli tak nie jest to jaki sens w ogóle bawić się w debaty?
  Poza tym w debatach jestem tylko gościem - jak wielu innych. Nie buduję programu - jestem do niego zapraszany. Jak się mnie nie zaprasza tzn, że nie jestem potrzebny, więc się nie pcham.
  Reasumując: nie zrezygnowalem z Debat. Zrobiłem sobie przerwę. Jak Pan Cielebiaś z panem Ivelliosem będą mnie potrzebowac to mi dadzą znać. Na razie dyskretnie milczą. Nie wiem - może też się obrazili?
  I jak macie cos do mnie to przyjdzcie pogadać na NA.
  Pozdrowienia!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Krzysztof (2018-02-10 20:50:35) #38055 | RAPORT
  Błagam, nie mówcie już więcej, że zjawisko UFO ma naturę demoniczną, bo to po prostu wprowadza w błąd. Zwodniczą- tak, manipulatorską- tak, ale nie demoniczną. Najlepszym dowodem na brak związku zjawiska UFO z demonami jest to, że doświadczenia spotkania z UFO w żaden sposób nie korelują z opętaniami. Nie ma żadnego przypadku, żeby osoba po spotkaniu z obcą inteligencją wymagała egzorcyzmów. Ja wiem, że słowo "demoniczna" nie należy rozumieć tutaj w sensie religijnym, ale czy chcecie czy nie chcecie- wywołuje ono konotacje religijne.

  Kolejna sprawa- teorie Vallego i Keela. Wychwalacie je pod niebiosa, a prawda jest taka, że ich moc eksplanacyjna wcale nie jest zasadniczo większa niż teorii ET. Hipoteza pozaziemska odpowiada jasno na pytanie, SKĄD pochodzi UFO i KIM są kosmici, tj. wyjaśnia kwestię pochodzenia UFO i jego natury. Według niej obcy są mieszkańcami innych systemów planetarnych, istotami biologicznymi podobnie jak my ludzie. Tymczasem teorie Vallego i Keela NIE WYJAŚNIAJĄ ani ostatecznego pochodzenia ani istoty zjawiska UFO. Ograniczają się do stwierdzenia, że siła, która stoi za zjawiskiem UFO, "siedzi" z nami na Ziemi. Jednak w żaden sposób nie odpowiadają na cały szereg podstawowych pytań: skąd wzięła się na Ziemi ta siła? Co jest jej źródłem? Czy jest to bezosobowa siła czy raczej inteligencja o charakterze osobowym, rodzaj świadomej istoty? Pojawia się za to cały szereg spekulacji: że być może to jest program komputerowy, który "wszczepili" w naszą rzeczywistość kosmici, że być może jest to "inteligencja" naszej planety (teoria moim zdaniem zupełnie absurdalna) itd. Zatem teorie Vallego i Keela wcale nie są jakoś zasadniczo lepsze od teorii ET, bo generują więcej pytań niż odpowiedzi.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium