Spędź weekend spa tylko w najlepszych hotelach!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?
Wielu ufologów w swoich rozważaniach zwraca coraz więcej uwagi na problem związku bliskich spotkań z demonologią oraz parapsychologią. Zjawiska te dzieją się jakby na przecięciu dwóch światów i są dwoma twarzami jednego zjawiska. W czym dzisiejsi ufonauci podobni są do postaci z demonologii ludowej? Inna sprawa to folklor. W wielu opowieściach, także z obszaru Polski, pojawiają się wzmianki o z... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (131.00 MB) | Premiera: 2017-03-26 | Czas trwania: 02:23:34 | Odtworzone x 1858 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 12, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Antares (2017-03-27 13:03:54) #36042 | RAPORT
  Wejście do e-wydania "Nieznanego świata" poprzez kliknięcie baneru na stronie głównej wywala błąd 404, dopiero wprowadzenie e.nieznanyswiat.pl prowadzi we właściwe miejsce, w każdym razie tak jest w przypadku przeglądarek na silniku Blink.

  Audycja b. ciekawa, dużo ciekawsza niż się spodziewałem. Przyznam, że znam osoby które miały doświadczenia tego rodzaju, choć nie aż tak ekstremalne, a które bały się i boją przyznać że takowe mieli.

  Spośród tych osób opisywanych "przez bibułkę" w audycji zdaje się że rozpoznałem Romana Nachta i Igora Witkowskiego, aktywnych na kanale "Niezależna telewizja" i "Tagen.tv", jestem ciekaw kim jest ta trzecia osoba, choć w sumie nie ma to żadnego znaczenia, ot, prosta ciekawość. Z drugiej strony "Curiosity killed the cat", o ile mogę zażartować.

  Co prawda najlepiej żartuje niezawodny Mehran Keshe, który ostatnio ukonstytuowałł "Radę wszechświata", a za siedzibę ma służyć jakiś wieżowiec na który perski Tesla zbiera datki w sumie 250 milionów dolarów, na marginesie nie wiem po co, skoro złoto to on wytwarza jak pszczoły miód. Tak więc "obywatele wszechświata" przy tym bledną.

  Odpowiedz
 • słuchacz (2017-03-28 12:51:13) #36048 | RAPORT
  Panowie a co się dzieje z Chrisem? To jakiś chwilowy brak obecności w debatach czy mam się martwić? :)

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (5)
 • p.cielebiaś (2017-03-29 10:43:10) #36056 | RAPORT
  Przypomnę tym, którzy nie pamiętają, że wiele z przypadków tego rodzaju przedstawiliśmy w audycji "Debaty niekontrolowane" pt. "Żywy folklor". To je mam na myśli, mówiąc, że "już kiedyś o tym mówiliśmy. Debata do odsłuchania tutaj: www.youtube.com/watch?v=aN1C9bef83s

  Odpowiedz
 • Judgement1 (2017-03-30 23:36:38) #36062 | RAPORT | E-mail
  Arkadiusz Miazga stwierdził, że kontaktu nie będzie, ale trzeba wziąść pod uwagę jedną rzecz - cokolwiek to jest to jest jakoś zbudowane i w związku z tym potencjalnie można albo emulować to coś albo stworzyć jakiś pomost pomiędzy ich światem, a światem ludzi niezależnie od tego czy tej drugiej stronie się to podoba czy nie.
  Warto zauważyć, że przekaz od tej drugiej strony dość często zawiera zalecenie zrezygnowania z zaawansowanej technologii w imię ochrony przyrody, miłości i innych wirusów umysłu. Z tym, że jeśli ta druga strona czuje się zagrożona powstaniem konkurencji z naszej strony, to widać, że to właśnie odpowiednia technologia skończy zabawę z tą drugą stroną niezależnie czy to się skończy konfrontacją z nimi lub zagładą nas i ich czy nie.

  Odpowiedz
 • chrismiekina (2017-04-01 2:30:44) #36065 | RAPORT
  Panowie! Nie mogę uwierzyć, że zajmujecie się plotkami.... Przecież można zapytać. Np na mojej stronie nowaatlantyda.com. Pewnie żaden z was tam nigdy nie był... Ładnie mnie wspieracie... Nie dziwi mnie w sumie bo na RP nie ma nawet mojego loga.
  Ale do dokopania od razu są chętni.
  Napisalem na mojej stronie, że musze sobie zrobić przerwe w debatach, bo mi się sytuacja w pracy skomplikowala i mam jej naprawdę dużo. Poważnie myślę o zmianie firmy. Wychodze do roboty bladym świtem wracam o zmroku. Taki jest korporacyjny raj. Mam nadzieję że rozumiecie, że Debaty kosztują trochę energii - w moim przypadku temat poznaję razem z wami, w ciagu tygodnia nawet nie mam jak się przygotować a jak pojade spotkac sie z kumplami w sobotę, to w niedziele muszę wracac na zlamanie karku bo u mnie debata zaczyna się o 1 po południu a nie jak u was wieczorkiem. No i na gwalt trzeba szukac jakichś wiadomości w pamięci. No ale daję radę
  Jestem z wami już 3 lata i te kilkadziesiąt spotkań dało mi masę satysfakcji, ale nie jestem maszyną i każdy przechodzi swój kryzys. Jeśli uwazacie się za moich przyjaciól to oczekuję wsparcia a nie plotek. Jeśli tak nie jest to jaki sens w ogóle bawić się w debaty?
  Poza tym w debatach jestem tylko gościem - jak wielu innych. Nie buduję programu - jestem do niego zapraszany. Jak się mnie nie zaprasza tzn, że nie jestem potrzebny, więc się nie pcham.
  Reasumując: nie zrezygnowalem z Debat. Zrobiłem sobie przerwę. Jak Pan Cielebiaś z panem Ivelliosem będą mnie potrzebowac to mi dadzą znać. Na razie dyskretnie milczą. Nie wiem - może też się obrazili?
  I jak macie cos do mnie to przyjdzcie pogadać na NA.
  Pozdrowienia!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Krzysztof (2018-02-10 20:50:35) #38055 | RAPORT
  Błagam, nie mówcie już więcej, że zjawisko UFO ma naturę demoniczną, bo to po prostu wprowadza w błąd. Zwodniczą- tak, manipulatorską- tak, ale nie demoniczną. Najlepszym dowodem na brak związku zjawiska UFO z demonami jest to, że doświadczenia spotkania z UFO w żaden sposób nie korelują z opętaniami. Nie ma żadnego przypadku, żeby osoba po spotkaniu z obcą inteligencją wymagała egzorcyzmów. Ja wiem, że słowo "demoniczna" nie należy rozumieć tutaj w sensie religijnym, ale czy chcecie czy nie chcecie- wywołuje ono konotacje religijne.

  Kolejna sprawa- teorie Vallego i Keela. Wychwalacie je pod niebiosa, a prawda jest taka, że ich moc eksplanacyjna wcale nie jest zasadniczo większa niż teorii ET. Hipoteza pozaziemska odpowiada jasno na pytanie, SKĄD pochodzi UFO i KIM są kosmici, tj. wyjaśnia kwestię pochodzenia UFO i jego natury. Według niej obcy są mieszkańcami innych systemów planetarnych, istotami biologicznymi podobnie jak my ludzie. Tymczasem teorie Vallego i Keela NIE WYJAŚNIAJĄ ani ostatecznego pochodzenia ani istoty zjawiska UFO. Ograniczają się do stwierdzenia, że siła, która stoi za zjawiskiem UFO, "siedzi" z nami na Ziemi. Jednak w żaden sposób nie odpowiadają na cały szereg podstawowych pytań: skąd wzięła się na Ziemi ta siła? Co jest jej źródłem? Czy jest to bezosobowa siła czy raczej inteligencja o charakterze osobowym, rodzaj świadomej istoty? Pojawia się za to cały szereg spekulacji: że być może to jest program komputerowy, który "wszczepili" w naszą rzeczywistość kosmici, że być może jest to "inteligencja" naszej planety (teoria moim zdaniem zupełnie absurdalna) itd. Zatem teorie Vallego i Keela wcale nie są jakoś zasadniczo lepsze od teorii ET, bo generują więcej pytań niż odpowiedzi.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium