[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

specjalista seoNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO
Mało kto wie, że Polacy byli często bohaterami incydentów, które przeszły go historii ufologii. Dziś przyjrzymy się kilku takim przypadkom i zapewniam - będziecie zaskoczeni... Przenieśmy się w czasy II wojny światowej, kiedy alianckie dowództwo zaskoczone było aktywnością tzw. foo fighters. Mało kto wie, że te przedziwne obiekty zaobserwowali po raz pierwszy... polscy marynarze, zaś polscy lotnicy mieli często widzieć te obiekty podczas misji bombowych na ośrodem Pennemunde...

Skończyła się wojna. Świat jest porządkowany na nowo. Tymczasem uwagę służb specjalnych USA zwracają raporty o niezidentyfikowanej aktywności na niebie. Nie chodzi tu wcale o Kennetha Arnolda, który uważany jest za tego, kto rozpoczął współczesną "erę UFO", ale o Waltera Minozewskiego - meteorologa polskiego pochodzenia, który zaobserwował latający spodek na rok przed Arnoldem...

Na początku lat 50-tych dziwne obiekty miał widzieć sierż. Leonard Pretko służący w USAF, który zobaczył kilka latających dysków podczas służby na Hawajach. Ale to nie wszystko, gdyż Pretko twierdził, iż był przyjacielem ochroniarza gen. McArthura, który wyznał mu, że generał widział ciała obcych z Roswell...

Mało kto wie, że świadkowie polskiego pochodzenia związani byli z tak słynnymi przypadkami katastrof UFO jak incydent w Shag Harbor oraz w Kecksburgu. Co wiadomo o tych postaciach i co się tam wydarzyło?

Jeśli mówimy o Polakach, nie można nie wspomnieć o George`u Adamskim - urodzonym w Bydgoszczy prekursorze ruchu kontaktowców. Była to jedna z pierwszych osób, która wywołała sensację twierdzeniem o bliskim kontakcie z przybyszem z kosmosu. Jak należy oceniać postać Adamskiego i jego wpływ na ufologię?

Najsłynniejszym bodaj polskim świadkiem bliskiego spodkania z NOL, który trafił do annałów ufologii był Stefan Michalak, który w 1967 r. został zraniony przez UFO nad Falcon Lake w prow. Manitoba...

Niespokrewniony z George`m Zygmunt Adamski to kolejny Polak, z którym wiąże się bardzo kontrowersyjna opowieść o UFO. Adamski - imigrant z Polski, został znaleziony martwy w czerwcu 1980 r. k. Leeds, leżąc na stosie węgla. Jego śmierć niemal od razu połączono z aktywnością UFO. Dlaczego?

Ale Polacy to nie tylko świadkowie. Po świecie chadza też kilku znanych badaczy UFO, którzy mają polskie korzenie...

W debacie udział wzięli:
Chris Miekina, Nowa Atlantyda
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty
Pobierz mp3 (174.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Arek (2016-11-21 21:57:16) #34738 | RAPORT
  Jak zwykle świetna audycja,tylko dzwoniący jakby nie tego Świata,cóż może następnym razem

  Odpowiedz
 • Leśny Pukacz (2016-11-23 13:39:51) #34753 | RAPORT
  Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to na Waszym miejscu zastanowiłbym się nad sensem odbierania telefonów w każdej z debat. Rozwalają tylko audycję i właściwie nic ciekawego do niej nie wnoszą. Można zawsze zrobić jedną debatę w miesiącu czy na dwa miesiące, taką bardziej interaktywną i wtedy ludzie mogliby dzwonić do woli, nie rozwalając tematu. To tylko moje luźne przemyślenia dla prowadzących. ;) Tak jak za każdym razem powtarzam, robicie świetną robotę i co tydzień czekam na więcej i więcej!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • szyderca (2016-11-26 18:02:06) #34773 | RAPORT
  Bardzo ciekawe obiekty za granicą widział clearsky

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium