[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku
UFO pojawia się na Ziemi od zarania dziejów, a NOL-e były opisywane w zależności od światopoglądu danej epoki - mówi jedna z ufologicznych teorii. Dziś postaramy się przyjrzeć się najciekawszym dawnym relacjom o UFO - od czasów najdawniejszych po XIX wiek.

W ufologii ścierają się dwa prądy. Pierwszy mówi, że UFO w znanej nam formie, obserwowane są od tysięcy lat. Drugie podejście, którego zwolennikiem był m.in. John Keel, uznaje, że na przestrzeni wieków dziwna energia (zwana przez niego superspektrum) przyjmowała różną formę - od bogów i latających rydwanów, po latające talerze z ufonautami w środku. Która teoria wsparta jest relacjami źródłowymi?

Nim przejdziemy do opisu konkretnych przypadków, zatrzymajmy się jeszcze przy dwóch kwestiach. Po pierwsze, skoro Obcy byli na Ziemi przed wiekami, to czego tu szukają? Drugie pytanie jest jednak bardziej sceptyczne i dotyczy tego, czy wszystkie dawne relacje o dziwnych zjawiskach na niebie możemy łączyć z aktywnością NOL?

W literaturze ufologicznej pojawia się wiele wzmianek o wizerunkach UFO utrwalonych w sztuce prehistorycznej. Najczęściej mówi się tu m.in. o naskalnych rysunkach astronautów z doliny Valcamonica w Alpach oraz peruwiańskim Toro Muerto. Czy i jak bardzo przekonująca jest hipoteza, że stanowią one dowód prakontaktu?

Pierwsze potencjalne relacje o UFO znajdziemy w starożytnym Egipcie. Pochodzą one m.in. z czasów Echnatona, który mówił o spotkaniu ze "złotym dyskiem". Ale w źródłach starożytnych relacji jest znacznie wiecej. Jak ludzie tamtego okresu opisywali zjawisko UFO i z czym je kojarzyli?

W źródłach średniowiecznych pojawiają się częste wzmianki o bitwach i armiach widzianych na niebie, a także obserwacjach statków z Magonii - magicznej krainy, której emisariusze czasami pojawiają się w chmurach. Właśnie od Magonii nazwę wziął katalog współtworzony przez dr Valee, który zawierał relacje o UFO z dawnych wieków. Dr Valee jest też twórcą koncepcji, iż dawny folklor ma bardzo wiele wspólnego z współczesnymi relacjami o UFO. Wzmianki o dziwnch światłach czy ludziach uprowadzanych przez magiczne istoty mają być tego jawnym dowodem. Co należy sądzić na temat wych związków?

Do najciekawszych relacji o UFO z czasów nowożytnych należy opowieść o tym, co rozegrało się w XVII w. nad niemieckim Stralsundem. Jak można ocenić te wydarzenia przez pryzmat współczesnych doniesień o UFO?

A co z polskimi wczesnymi relacjami o UFO? Wiemy, że takowe istnieją i że przez lata ich gromadzeniem zajmował się pionier polskiej ufologii Kazimierz Zaleski. Czy i na Ziemiach polskich w minionych wiekach dochodziło do manifestacji NOL?

Wiemy, że w źródłach trafiały się także histrie o ludziach porwanych przez dziwne siły. Historia pewnego Szwajcara, który nagle znalazł się we Włoszech czy polskiej dziewczyny porwanej przez wiatr to już nie folklor, ale coś, co może kojarzyć się z przypadkami abdukcji...

Jedna z najbardziej niezwykłych relacji o dawnym UFO pochodzi z drugiej połowy 17. wieku i dotyczy przedziwnej masowej obserwacji NOL w okolicy jeziora Roboziero w Rosji. Co tam zaobserwowano? I dlaczego sprawa wywołuje takie emocje?

W debacie udział wzięli:
Chris Miekina, Nowa Atlantyda
Damian Trela, badacz ufologii z Legnicy (wypowiedzi zarejestrowane dla potrzeb audycji)
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty
Pobierz mp3 (202.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 9, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Staromodny (2016-11-15 11:30:48) #34650 | RAPORT
  Panie Celebaś.A jak mają zachowywać sie obcy jak nie dziwnie? Już w ramach naszego gatunku, przeróżnych kultur,plemion ,odczytujemy swoje zachowania jako dziwne. Jeszcze dziwniej zachowujemy się w oczach zwierząt, z którymi próbujemy wypracować rodzaj kontaktu, czy zwyczajnie nas obserwujących. Druga rzecz.Dlaczego wszystkich przybyszów Pan generalizuje.Stawia im jeden cel, zaopatruje w jeden zestaw cech.Jedni moga byc jakimś odpowiednikiem ludzkich antropologów, ich wiedza na temat ludzi jest może niewielka, naczytali się czegoś na swojej planecie. No i co maja zrobić spektakularnego, podczas ich pierwszego spotkania z tubylca. To spróbują wymiany, jak z tymi kwiatami, Dadzą się zaprosić na vódke rosjanimowi. .Raczej tego byśmy sie właśnie spodziewali tak? . Czegoś na kształt gdzie uczony,socjolog,podróżnik biały człowiek, pierwszy raz wkracza na teren odciętej od świata wioski.Może to sa zwyczajne wycieczki krajoznawcze. Może niektórzy łamią zasady i się z nami kontaktują. Może jedne gatunki nie maja taki je zasady inne mają. Może wychodzą ze statku uzbrojeni jedynie w folder informacyjni, i zachowują się ja kto turyści . Przede wszystkim wielka naiwnością jest łączenie rozwoju technologicznego z emocjonalnym,duchowym intelektualnym etc.Technologia zawsze wyprzedza te sprawy
  "Technologiczna osobliwość" "Prawo Moore’a Ponadto nie wiemy jakie , sprzyjające warunki dla tworzenia technologi, mogą występować gdziekolwiek w komosie.Mam nadzieje że jest to wystarczająco czytelne, co chciałem przekazać. Trudno sie pisze w tak małym, okienku.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • kalarus (2016-11-16 8:03:34) #34669 | RAPORT
  @Staromodny: Piszesz, że kosmici moga zachowywać się dziwnie, bo są zupełnie odmienni, po czym piszesz, że mogą tu wpadać jako turyści albo z ciekawości (czyli pobudek czysto ludzkich), więc wyraziłeś dwa sprzeczne poglądy, a nadal uznajesz, że masz rację :D Przypominam, że Obcy mogli wyewoluować w zupełnie innych warunkach i nie muszą czuć chęci z uprawiania turystyki

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Michał (2016-11-19 21:20:05) #34717 | RAPORT
  Ivelios na początku każdej debaty recytuje sposoby kontaktu. To jest nielogiczne. Przecież Radio Paranormalium to radio INTERNETOWE i każda osoba, która słucha radia ma dostęp do internetu. Wystarczy powiedzieć: Na stronie paranormalium.pl w zakładce Kontakt są wymienione nr telefonu i inne sposoby kontaktu. Ivelios zachowuje się jakby program był emitowany w tradycyjnym radiu w którym ludzie słuchając audycji z odbiornika radiowego nie zawsze mają pod ręką przeglądarkę internetową. Mamy 21 wiek, radio internetowe i korzystajmy z jego możliwości.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium