[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

https://skupau.pl/skup-zlota-i-srebra-krakow-5Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku
UFO pojawia się na Ziemi od zarania dziejów, a NOL-e były opisywane w zależności od światopoglądu danej epoki - mówi jedna z ufologicznych teorii. Dziś postaramy się przyjrzeć się najciekawszym dawnym relacjom o UFO - od czasów najdawniejszych po XIX wiek. W ufologii ścierają się dwa prądy. Pierwszy mówi, że UFO w znanej nam formie, obserwowane są od tysięcy lat. Drugie podejście, którego zwole... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (202.00 MB) | Premiera: 2016-11-13 | Czas trwania: 03:41:29 | Odtworzone x 5721 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 9, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Staromodny
  (2016-11-15 11:30:48) #34650
  | 👮 raport

  Panie Celebaś.A jak mają zachowywać sie obcy jak nie dziwnie? Już w ramach naszego gatunku, przeróżnych kultur,plemion ,odczytujemy swoje zachowania jako dziwne. Jeszcze dziwniej zachowujemy się w oczach zwierząt, z którymi próbujemy wypracować rodzaj kontaktu, czy zwyczajnie nas obserwujących. Druga rzecz.Dlaczego wszystkich przybyszów Pan generalizuje.Stawia im jeden cel, zaopatruje w jeden zestaw cech.Jedni moga byc jakimś odpowiednikiem ludzkich antropologów, ich wiedza na temat ludzi jest może niewielka, naczytali się czegoś na swojej planecie. No i co maja zrobić spektakularnego, podczas ich pierwszego spotkania z tubylca. To spróbują wymiany, jak z tymi kwiatami, Dadzą się zaprosić na vódke rosjanimowi. .Raczej tego byśmy sie właśnie spodziewali tak? . Czegoś na kształt gdzie uczony,socjolog,podróżnik biały człowiek, pierwszy raz wkracza na teren odciętej od świata wioski.Może to sa zwyczajne wycieczki krajoznawcze. Może niektórzy łamią zasady i się z nami kontaktują. Może jedne gatunki nie maja taki je zasady inne mają. Może wychodzą ze statku uzbrojeni jedynie w folder informacyjni, i zachowują się ja kto turyści . Przede wszystkim wielka naiwnością jest łączenie rozwoju technologicznego z emocjonalnym,duchowym intelektualnym etc.Technologia zawsze wyprzedza te sprawy
  "Technologiczna osobliwość" "Prawo Moore’a Ponadto nie wiemy jakie , sprzyjające warunki dla tworzenia technologi, mogą występować gdziekolwiek w komosie.Mam nadzieje że jest to wystarczająco czytelne, co chciałem przekazać. Trudno sie pisze w tak małym, okienku.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
  • embroliak
   (2016-11-15 21:11:52) #34663
   | 👮 raport

   Najgłupszy komentarz, jaki czytałem pod Debatami... Jak boga kocham. Ludzie wolą wierzyć w swoje iluzje, niż zadawać pytania do zjawiska, które badamy i którego nie znamy. To normalne, że Homo sapiens będzie badać, pytać kwestionować. Jak nazwać Homo, który uwierzy, bo tak łatwiej, i przełknie wszystko byle wierzyć? Homo religiosus? Albo idioticus.
  • Staromodny
   (2016-11-16 10:23:56) #34670
   | 👮 raport

   Ja właśnie nie wierzę, stąd potrafię kwestionować punkt widzenia Pana Celebiasia.Skoro tak bardzo nie podobał ci się mój komentarz, widać jesteś bliżej wiary.W końcu obraziłem twoje przekonania. Nie podałeś jednak argumentów. Więc to wszystko do ego mogę sie odnieść.
  • arystarchus
   (2016-11-16 21:03:55) #34684
   | 👮 raport

   @Staromodny - nie obraź się, ale gadasz jak idiota.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kalarus
  (2016-11-16 8:03:34) #34669
  | 👮 raport

  @Staromodny: Piszesz, że kosmici moga zachowywać się dziwnie, bo są zupełnie odmienni, po czym piszesz, że mogą tu wpadać jako turyści albo z ciekawości (czyli pobudek czysto ludzkich), więc wyraziłeś dwa sprzeczne poglądy, a nadal uznajesz, że masz rację :D Przypominam, że Obcy mogli wyewoluować w zupełnie innych warunkach i nie muszą czuć chęci z uprawiania turystyki

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Staromodny
   (2016-11-16 15:23:30) #34677
   | 👮 raport

   Czysto ludzkich :D .I doszedłeś do tej konkluzji znając wyłącznie ludzi. To ma sens.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Michał
  (2016-11-19 21:20:05) #34717
  | 👮 raport

  Ivelios na początku każdej debaty recytuje sposoby kontaktu. To jest nielogiczne. Przecież Radio Paranormalium to radio INTERNETOWE i każda osoba, która słucha radia ma dostęp do internetu. Wystarczy powiedzieć: Na stronie paranormalium.pl w zakładce Kontakt są wymienione nr telefonu i inne sposoby kontaktu. Ivelios zachowuje się jakby program był emitowany w tradycyjnym radiu w którym ludzie słuchając audycji z odbiornika radiowego nie zawsze mają pod ręką przeglądarkę internetową. Mamy 21 wiek, radio internetowe i korzystajmy z jego możliwości.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Ivellios
   (2016-11-19 21:43:09) #34718
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Pozwól że odpowiem:

   Nie każdy ze słuchających - nawet przez Internet - jest cytując klasyka "p***dolonym Billem Gatesem" :) który orientuje się, jak zadzwonić do audycji której właśnie słucha.

   Co więcej, audycji słuchają nie tylko "młodzi, wykształceni i z dużych ośrodków", wśród słuchaczy mamy też wiele osób starszych, które nie mają zielonego pojęcia jak uruchomić Skype czy nawet jak włączyć odsłuch. Tak, często dostajemy pytania od starszych słuchaczy, którzy np. odkryli ogłoszenie o audycji na grupie Nieznanego Świata na fejsie i pytają, jak włączyć to radio.

   I tak jak starszy człowiek nie musi wcale wiedzieć, że wystarczy kliknąć przycisk "Słuchaj", tak też wcale nie musi się orientować, gdzie na stronie znaleźć kontakty do radia, czy też jak włączyć Skype lub GG i co to w ogóle jest. Taki człowiek z oczywistych względów, chcąc zadzwonić do audycji, wybierze telefon, bo tak mu najłatwiej.

   Poza tym, jeszcze jeden potencjalnie szokujący dla niektórych fakt - tak, jest takie miejsce w Polsce gdzie audycje z Radia Paranormalium lecą na FM. Retransmituje nas jeden ze słuchaczy w Łobezie na Pomorzu. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem i za naszą wiedzą i zgodą.

   No i warto też wziąć pod uwagę, że wielu słuchaczy odkryło Debaty Ufologiczne Online dzięki naszemu kanałowi na youtube. Oni też wcale nie muszą znać strony radia (niektórzy wzbraniają się przed wejściem bo "a bo niebende wam trafika nabijał macie mi tu podać.!", ale to już przypadki szczególne, na zupełnie inny komentarz...), i wcale nie muszą się orientować, w którym miejscu na stronie jest podany numer telefonu czy nick na Skype.

   Nie mówię już o słuchaczach, którzy słuchają np. powtórki z autopilota czy zapisu w mp3 słyszą kontakty do radia i postanawiają podzielić się jakąś swoją relacją.

   Tak więc to podawanie kontaktów na początku każdej z debat (a od niedawna również i na zakończenie) jak najbardziej ma sens.
  • Antares
   (2016-11-20 11:57:41) #34726
   | 👮 raport

   W pełni się zgodzę z Ivelliosem, sam mam dwoje znajomych, a właściwie dwie pary znajomych. W pierwszym przypadku są to starsze osoby, którym musiałem zainstalować program do obsługi radia internetowego, bo obsługa z poziomu strony www już jest ponad siły. Nie używają też Skype czy innych komunikatorów na pececie, jedynym komunikatorem na smartfonie który używają jest WhatsApp, nawiasem mówiąc który im zainstalowałem bo nie byliby też w stanie tego sami zrobić.

   Drugi przykład jest jest jeszcze ciekawszy - to znajomi którzy korzystają z łącza LTE. Tam gdzie mieszkają stacjonarnie nic nie oferuje Internetu, aby było "zabawniej" jest to 6 kilometrów od rogatek jednego z największych miast w Polsce. Stacjonarnym operatorom się nie opłaca ciągnąć łącza pod las. Problemem jest to że to LTE działa różnie, czasem świetnie a czasem wręcz tragicznie i o ile radio internetowe zazwyczaj da się zbuforować, to rozmowę via Skype już nie. Zostaje zwykły telefon komórkowy. Czasem jest tak źle, że znajomym "donoszę" audycje ściągnięte na pendrive.

  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium