https://www.wzielonej.pl/informacje/polska-i-swiat/matura-jezyka-obcego/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 54. Debata Ufologiczna Online: Atomowe wojny bogów
Obcy kolonizatorzy, którzy zjawili się na Ziemi przed tysiącami lat, toczyli między sobą wojny, po których ślad zachował się w starożytnych mitach i eposach. Tak twierdzi jednak z najpopularniejszych teorii wchodząca w skład paleoastrnautyki. Dziś przyjrzymy się kilku poszlakom i potencjalnym dowodom na epicką atomową wojnę bogów, jaka tysiące lat temu miała przetoczyć się przez III planetę od Słońca...

Atomowa wojna bogów to bardzo chwytliwy, ale nieuporządkowany temat. Co można powiedzieć o tym wątku teorii o starożytnych astronautach? Kim mieli być bogowie toczący epickie wojny opisane m.in. w Mahabharacie? A może wcale nie byli to przybysze z nieba, tylko pracywilizacja, która wskutek wojen jądrowych zatarła po sobie wszelkie ślady?

Najbardziej znany wątek dotyczący atomoej wojny bogów znaleźć można w mitologii i tekstach hinduskich. Chodzi m.in. o wzmianki na temat wiman - aparatów latających wspominanych m.in. w Mahabharacie i Ramajanie. Czym były i czy starożytni Indusi opisywali realne zdarzenia, czy raczej tworzyli pierwsze science-fiction?

Oprócz wiman, które jak wiemy miały zaskakujące możliwości bojowe, hinduskie teksty wspominają także o niszczycielskich broniach, które dziś nazwalibyśmy broniami masowego rażenia. Dla wielu osób ta analogia to nie przypadek...

Kolejnym koronnym i często wzmiankowanym dowodem na atomową wojnę bogów są znaleziska w Mohendżo Daro i Harrapie - dwóch miastach cywilizacji Doliny Indusu. Według pisarzy zajmujących się tematyką ancient aliens, w ruinach miast znaleziono nie tylko ślady wielkiej katastrofy, ale i pozostałości promieniowania radioaktywnego. Czy to prawda?

Osobą, która starała się wyjaśnić przyczyny atomowej wojny bogów był nikt inny jak Zecharia Sitchin, który twierdził, że była ona skutkiem konfliktu między Anunnaki. Czy jego wersja tej teorii jest przekonująca?

Oprócz opisów wiman i pogłosek o radioaktywności w Mohendżo Daro istnieją także inne ślady po domniemanej prawojnie. Chodzi o tzw. zeszklone forty czy "pustynne szkło". Do tego dochodzi również relacja o zniszczeniu Sodomy i Gomory. Czy te, całkiem sugestywne przesłanki, przekonują do teorii o konflikcie bogów?

Jedna z teorii tłumacząca katastrofę tunguską z 1908 r. mówi, że tak naprawdę była to eksplozja pozostałości z atomowej wojny bogów. Kolejna sensacyjna historia mówi, że słynny Czarny Rycerz - czyli domniemany obcy satelita krążący po orbicie również jest pozostałością z tych czasów. Jak podchodzić do takich rewelacji? Czy na Ziemi rzeczywiście mogły zachować się bronie użyte przez "bogów" do walki?

Wspomniana w trakcie audycji nowa książka:
Przemysław Nowakowski, Wojciech Chudziński "Śladem nowoczesnego mitu"

W debacie udział wzięli:
Przemysław Nowakowski, publicysta, współpracownik "Nieznanego Świata"
Marek Żelkowski, pisarz, publicysta, współpracownik "Nieznanego Świata"
Chris Miekina, Nowa Atlantyda
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty
Pobierz mp3 (203.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 10, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • z (2016-10-25 0:05:26) #34405 | RAPORT
  Polecam "Tajne akta UFO" na Adventure

  Odpowiedz
 • salien (2016-10-25 2:58:42) #34411 | RAPORT | E-mail

  Chris poruszyl bardzo wazny temat jezyka, jakim pisane sa swiete ksiegi. Jak do odkrycia glebszych poziomow Tory potrzebna jest znajomosc jezyka galezi, tak samo potrzebna jest znajomosc odpowiedniego klucza do ksiag indyjskich i pism wszelkich innych tradycji.
  Dzieki za kolejna bardzo dobra audycje.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Z (2016-10-25 5:08:17) #34413 | RAPORT
  Mahabharata, jak ktoś o tym gada jest dla mnie oszustem .Wiadome jest że to współczesne brednie.Jak można tak bezczelnie wciskać kit ludziom.Raz na zawsze powinien być dany ban na gości którzy się powołują na to . U sunąc to z debat publicznych raz na zawsze.Rzygać się chce

  Odpowiedz
 • mięson (2016-10-25 13:42:15) #34422 | RAPORT
  Bałem się, że poleci na was fala krytyki za naruszenie świętych mitów ufologii, ale widze, że ludzie słuchali ze zrozumieniem. Prawda jest taka, że ufologia i paleoastronautyka opierają się na dziesiątkach mitów, jak mówił p. Cielebias, a ludzie chcą w nie wierzyć, bo boją się, że prawda ich rozczaruje. Tymczasem, jak podkreśla ten sam Cielebias i co pokazuje, prawda jest dużo bardziej ciekawa i nie trzeba jej naginać. Ale cóż, to wymaga myślenia, a tego od szeregowych Youtuberów, czytelników inne medium czy spiskowych półgłówków nie ma co wymagac.

  Odpowiedz
 • Antares (2016-10-25 21:04:59) #34425 | RAPORT
  Chciałbym podziękować Piotrowi Cielebiasiowi za świetny odcinek Debat Ufologicznych. Byłem w stanie odczuć warsztat metodologiczny rzetelnego historyka. Co za ulga w porównaniu z historyjkami a la "Cowboys & Aliens 10 000 BC" rozpowszechnianymi przez Dänikena et consortes!

  Odpowiedz
 • mruss (2016-10-26 12:58:40) #34436 | RAPORT
  Najważniejsze przesłanie debat ufologicznych: "The truth is out there" to nie slogan, ale trzeba umieć myśleć :)

  Odpowiedz
 • speedwayer (2016-10-29 16:28:50) #34458 | RAPORT
  Temat który mnie fascynuje! dziękuje Wam Panowie - jak zawsze rewelacja i profesjonalizm!
  Btw, Hindusi wierzą bardzo mocno w ancient aliens, pytanie czy jest to powodem świętych ksiąg, czy ustnych podań od przodków?
  Sitchin - dla mnie podejrzana osoba, są przesłanki że działał na zlecenie Rotschildów (kiedyś o tym czytałem). Ponadto skąd jego główne stwierdzenie że kosmici przybyli do nas po złoto? A może po uran do swych bomb, albo miedź do statków? samo to już jest mało prawdobodobne, a co dopiero późniejsze wyliczenia.
  Jak dla mnie - Mohendżo Daro jest niesamowitą sprawą i jestem skłonny uwierzyć w atomową wojnę b(B)ogów właśnie tam... Przeczytałem sporo treści na ten temat i atomówka byłaby rozwiązaniem zagadki Mohendzo Daro.
  A sodoma? Hmm, sam nie wiem co powiedzieć... to jest ogromna zagadka lub bujda...

  Odpowiedz
 • Marcin (2016-10-31 20:27:41) #34490 | RAPORT
  Cóż, więc, jak ktoś powiedział – poszukiwanie wojen w prehistorii to poszukiwanie dowodu na to, że w przeszłości istniała zaawansowana cywilizacja.
  Z dowodów – mamy TYLKO opisy mitologiczne. I tyle. Ale brak dowodów na wojny jest bardzo podobny do BRAKU dowodów na zaawansowaną cywilizację w ogóle. Nie mamy też np. narzędzi do zaawansowanej obróbki kamienia, które spotykamy na całym świecie. Jest tu bardzo zastanawiający rozdźwięk…
  Jeżeli prawdą jest o czym mówił Chris w sprawie tłumaczeń Mahabharaty, to temat możnaby uznać za zakończony: znowu nadinterpretujemy fakty i sami tworzymy bajki.

  Odpowiedz
 • gosc (2016-11-01 21:32:51) #34512 | RAPORT
  Z całym szacunkiem,ale czemu pan Ivelios przerywa taką ciekawą wymainę poglądów między panem Markiem i Chrisem? Nawet jeżeli nie jest to na główny temat,to ta dyskusja porusza fundamentalne kwestie. I powiem,że ta wymiana zdań była najciekawszą w tej debacie.

  Odpowiedz
 • smokens (2016-11-30 19:46:01) #34832 | RAPORT
  Chris się już trochę rozpędza i niepotrzebnie bulwersuje z drugiej strony.
  Lubiłem poczytać Atlantydę i jego występy z poprzednich sezonów.Trochę się chyba wczuł w rolę :)
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 10, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium