Antares (2016-08-01 14:20:10) # 👮 raport Napiszę tak: trawiony ciekawością co słuchacz od piramidek ma do powiedzenia o Tomku z Hiperprzestrzeni (a o czym wspomniał kamis) przesłuchałem podcastu tej audycji. O samym Tomku nie chcę się szerzej wypowiadać, bo śmieszy mnie jego wciskanie kitu naiwnym. Pisałem już jak pokładałem się ze śmiechu na temat jego teorii na temat pochodzenia człowieka na ziemiach polskich dokonanej w ostatniej audycji zarejestrowanej na Paranormalium. Ja osobiście czekam na wielokrotnie zapowiadany przez niego kataklizm, co ma się zdarzyć do końca tego roku. Było, nie było - ruch precesyjny to straszna rzecz, a synchronizowanie osi Ziemi spowoduje „nowe otwarcie ludzkości“. Ludzie, przygotujcie się - zostało wam przecież maksymalnie pięć miesięcy. Jakieś deja vu - zupełnie jakbym słyszał Patricka Geryla cztery lata później.
W tej natomiast audycji śmiałem się z tego, że jeden ze słuchaczy na poważnie opowiadał rewelacje zawarte w „Kronice Polski“ Wincentego Kadłubka, podając to jako prawdę historyczną, a było to coś co już pisarze renesansowi uważali za bajdurzenie (i co też takim bajdurzeniem było, zwłaszcza pierwsza księga).
„Syn jego Lestek III nie w takiej mierze (powiększył) państwo ojca, w jakiej wiele dodał do ojcowskich wyczynów: on Juliusza Cezara pokonał w trzech bitwach, on w kraju Partów Krassusa zniósł z wszystkimi wojskami, a do ust jego wlewając złoto rzekł: „Złota pragnąłeś, złoto pij“. Rozkazał i Gotom, i Partom, a także krainom położonym poza Partami. Wreszcie Juliusz, rad się z nim sprzymierzyć węzłem powinowactwa, wydaje za niego siostrę Julię. Jej to jako posag przekazana została od brata Bawaria, a jako dar ślubny od męża prowincja serbska. Założyła ona dwa miasta, z których jedno od imienia brata nazwać kazała Julius, teraz Lubusz, drugie Julia od własnego imienia. Ponieważ zaś Juliusz faktem tym rozdmuchał przeciwko sobie nienawiść senatu rzymskiego, zwabiony bowiem uściskami nieprzyjaciół, jak wróg, nie jak obywatel, zacieśniał obszar państwa rzymskiego i tych nauczył rozkazywania, których raczej powinien był nauczyć służenia - usiłuje gwałtem odebrać siostrze to, co przedtem dał jej jako posag. Z tego powodu siostra jego została odprawiona, pozostawiwszy u męża maleńkiego syna, któremu imię było Pompiliusz. Nałożnica zaś jego, która współzawodniczyła z królową, gdy ta była jeszcze obecna, zajęła miejsce królowej. Ta z nienawiści do rywalki, pod wpływem miłości, którą opętała króla, zmieniła nazwy wymienionych miast. (Tłum. z j. łacińskiego Brygida Kürbis.)
Coraz częściej łapię się na tym, że niektóre audycje mimowolnie pełnią rolę nie tyle informacyjną ile rozrywkową.
|
Odpowiedz