mieszkanie warszawa developerNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
"Kod Wadzy" - nowa powie sensacyjna dla wielbicieli teorii konspiracyjnych
(dodano: 2011-12-03 02:23:58)
Wróć na stronę główną

Na rynku wydawniczym pojawia si nowa pozycja, ktra niewtpliwie zainteresuje pasjonatw wszelkiego rodzaju spiskw. Jest to mianowicie debiutancka powie Victora Orwellsky'ego zatytuowana "Kod Wadzy".

"Kod Wadzy" nie jest tylko kolejn typow powieci. Czytelnik nigdy nie wie, czego moe si spodziewa, czytajc t ksik. Mio, sensacja i historia przeplataj si tu z kulisami wspczesnej polityki, demaskujc mechanizmy rzdzce wiatem. "Kod Wadzy" demaskuje rzeczywisto pocztkw XXI stulecia, szokujc potwierdzeniem przewidywa orwellowskiego "Roku 1984". Cakiem moliwe, e powie wywoa podobny skandal, co "Kod Leonarda Da Vinci" Dana Browna.

Kod Władzy 

- okładka


Na rękach papieża w Watykanie ginie w zamachu wpływowy kardynał. By nie wywołać skandalu władze Kościoła tuszują sprawę, równocześnie jednak rozpoczynając śledztwo mające wykryć sprawców. Z misją ich znalezienia wysłany zostaje młody ksiądz. W trakcie poszukiwań trafia na Mazury, gdzie poznaje dwójkę dziennikarzy niemieckiego, wpływowego dziennika, zwabionych tajemniczymi lądowaniami nieoznakowanych samolotów na lotnisku w Szymanach. Razem wpadają na trop spisku o światowym zasięgu. Tajemnicza organizacja, której korzenie sięgają zamierzchłej przeszłości skupia najbardziej wpływowych ludzi na ziemi, starając się manipulować światową polityką.

Bohaterowie powieści, badając spisek orientują się, że szczególnie znaczenie mają obiekty położone dziś w Polsce, a będące niegdyś miejscem przerażających nazistowskich eksperymentów. Trop prowadzi jednak bezpośrednio na zamek Wewelsburg w Niemczech. Krok po kroku, fragment po fragmencie Victor Orwellsky odziera naszą rzeczywistość ze wszelkich złudzeń. Ukazuje ją nagą i zupełnie bezbronną, bo jak twierdzi, jedyną bronią jest kłamstwo. Ta rzeczywistość przeraża, ale też intryguje, gdyż po raz pierwszy w życiu mamy świadomość, że ktoś zrobił to, na co wszyscy czekaliśmy.

Kilka recenzji:

"Pasjonująca książka Kod Władzy jest kluczem do zrozumienia świata, w którym jasne fakty i ich właściwe nazwanie uważa się za spiskowa teorię dziejów lub polityczna niepoprawność.

Te są jedynie wypracowanym sposobem ośmieszania zdrowego rozsądku, niczym więcej. Potrzeby jest jeszcze jeden klucz do powiazania globalnych problemów, na które wskazuje Victor Orwellsky. Jest nim wysoki stopień inteligencji czytelnika i samodzielne myślenie, które ma kolosalną przyszłość. Autor tej książki - wyjątkowej - to człowiek inteligentny i mądry."

Naukowiec, medioznawca, podróżnik
Colzetta


"(...) Powietrze aż huczy od ilości spisków, a dobrze znana historia skrywa mnóstwo mrocznych tajemnic, które wciąż mają moc zmiany układów sił_ Kod władzy Victora Orwellsky_ego to zdumiewająca powieść akcji, która demaskuje przeszłość i teraźniejszość.(...) Kod władzy jest dla odbiorcy szokującą dawką informacji. Każdy kolejny rozdział dostarcza nowych rewelacji na temat działań Hitlera, drugiej wojny światowej, organizacji, a także współczesnej polityki, która wcale nie jest taka pokojowa, jak nam się wydaje. Autor dobrze się przygotował, swoje wywody popiera dawką faktów i wniosków (..)

Orwellsky został określony mianem polskiego (śląskiego) Dana Browna. Oczywiście, debiutant musi zostać szybko zaszufladkowany, choć akurat to skojarzenie może jedynie przysporzyć książce fanów.

Powieść młodego pisarza jest powiewem nowości na polskim rynku wydawniczym. Nareszcie otrzymujemy solidną porcję sensacji osadzonej w realiach dobrze nam znanych. Orwellsky jako debiutant nie boi się wyzwań, śmiało projektując obrazy z przeszłości i współczesnej areny politycznej. Fabuła to prawdziwy rarytas dla historyków i politologów. W ich głowach powinno zawrzeć od pytań, oburzenia i chęci dyskusji. Rękawica została rzucona. Czy Polska jest na to gotowa?"

fragment recenzji ksiazkizbojeckie.blox.pl

"Muszę być całkowicie szczery. Autor jako debiutant pokazał, że ma talent. I to taki, którego pozazdrościć mogą mu niejedni doświadczeni pisarze (nie tylko polscy). Nie sili się na nadpisywanie kart historii wymyślnymi teoriami spiskowymi - znajduje je w historycznych niedopowiedzeniach i tajemnicach. Płynnie łączy zdarzenia, bez konieczności prowadzenia czytelnika za rękę. Na dodatek akcja osadzona jest nie zakamarkach Wenecji, ulicach Paryża czy kościołąch watykańskich a prawie całkowicie na terenie Polski. Wszystko wydaje się takie jasne, że czytając książkę miałem wrażenie, iż zabranie się za podobną tematykę w moim przypadku zaowocowało by podobnymi zaskakującymi wnioskami."

fragment recenzji zakladnik-ksiazek.pl

"W teorie spiskowe można wierzyć lub nie. Powieść, choć odwołuje się do odważnych przemyśleń, zmusza do samodzielnego krytycznego myślenia. Kod Władzy wywołuje na skórze dreszcz emocji, sprawia, że czytelnik zastanawia się nad systemami, które rządzą tym światem. Doszukuje się drugiego dna.

To świetna powieść sensacyjna pełna faktów historycznych, przeplatających się z wciągającą fikcja, które zgrabnie połączone sprawiają, że od "Kodu" trudno się oderwać, łatwo zatracić.

Powieść w dobrym stylu wypełnia lukę w polskich pozycjach książkowych, jej tłumaczenie bez wątpliwości powinno trafić na rynek zagraniczny."

Suzi

Kim jest Victor Orwellsky?

Autor książki "Kod Władzy" niespełna rok temu był postacią nieznaną, którego jedynie pseudonim mógł wzbudzać ciekawość. Szybko jednak zyskał popularność. Zadebiutował jako autor bloga o tematyce polityczno-gospodarczej, na którym w swoich publikacjach nie bał się poruszać tematów kontrowersyjnych, zadawać trudnych pytań, wyciągać śmiałych wniosków i przywoływać odważnych teorii.

Za swój cel obrał inspirowanie niestandardowego postrzegania rzeczywistości. Zasugerował, że to, czego dowiadujemy się z mediów, to często tylko wierzchołek góry lodowej. To co znajduje się pod powierzchnią, często skrywa tajemnicę mechanizmów rządzenia światem.

Ten sposób zachęcania do refleksji, bardzo szybko docenili czytelnicy. W przeciągu kilku miesięcy, artykuły Victora Orwellsky'ego przeczytało ponad półtora miliona internautów w kilkudziesięciu krajach świata.

Jest twórcą pojęcia - polifluencja, określającej działania prowadzące do uzyskiwania wpływów i korzyści finansowych, nierzadko będących w rażącej niezgodności z obowiązującym systemem norm prawnych i etycznych.

Publikuje na pierwszych stronach największych portali w Polsce - Onet i Interia. Jego śmiałe poglądy wynikające z wnikliwej obserwacji współczesnego świata stały się tematem wielu dyskusji na największych portalach społecznościowych, na których nieustannie powiększa się grono osób zafascynowanych jego twórczością. Zdobywa kolejnych fanów, pozostając wciąż w ukryciu.

Wyrazem uznania specjalistów i czytelników było zdobycie pierwszego miejsca w Wielkim Konkursie Interii 360 za rok 2010/1011 za najlepszy debiut.

Kim jest Victor Orwellsky i ile tak na prawdę wie, możemy dowiedzieć się z jego publikacji i pasjonującej powieści.

Książkę "Kod Władzy" można nabyć w kilku postaciach:
- drukowana
- e-book
- audiobook
na stronie Orwellsky.com">www.orwellsky.com/">Orwel...

Wybrane fragmenty książki zostaną już wkrótce zaprezentowane na antenie Radia Paranormalium.

Komentarze · Dodaj komentarz
 • steria
  (2011-12-03 21:37:21)
  | 👮 raport

  Ucieszyłam się niezmiernie, kiedy zobaczyłam tutaj reklamę powieści "Kod Władzy" niedawno zamówiłam książkę właśnie na stronie internetowej, jestem już po jej lekturze. Serdecznie polecam wszystkim entuzjastom teorii spiskowych, ale nie tylko, bo to kawałek fajnej sensacyjnej powieści, pełnej historii i różnorodnych ciekawostek.
  To miło, że właśnie na paranormalum pojawiła się reklama akurat tej ksiązki, gdyż ta tematyka z pewnością zainteresuje większość użytkowników portalu.
  To pozycja dla ludzi ciekawych świata i jego tajemnic :)

  Pozdrawiam.
  S.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • kurumurak
  (2011-12-08 01:24:06)
  | 👮 raport

  Tez zamówie tę książkę;)


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • nooneJanina Koblak Janina Koblak bioenergoeraputka
  (2012-04-16 16:31:15)
  | 📧 email | 👮 raport

  Ksiazki nie czytalam ale stwiardzam ze tacy ludzie jak Pan sa potrzebni tylko po to aby pokazac i
  otworzyc ludzia oczy ze jestasmy na tej Ziemi
  potrzebni i nie dali sie tym co nami manipuluja
  Pozdrawiam a ksiazke przeczytam Jania


  ^ do góry ^ | OdpowiedzTwój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium