hybrydowy lakierNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Zagadkowa śmierć Mary Reeser


Dodano: 2005-03-08 20:43:51 | Wyświetleń: 23854 | 🕑 Odłóż na później
W poniedziałek rano, 2 lipca 1951 roku, pani M. Carpenter, zamieszkała przy 1200 Cherry Street w Saint Petersburgu na Florydzie, podeszła do pokoju zajmowanego przez sześćdziesięcioletnią Mary Reeser, którą widziała poprzedniej nocy. Było kilka minut po ósmej-pora na ich poranną kawę. Pani Carpenter chciała również doręczyć jej telegram, którego nie mógł oddać posłaniec Western Union, gdyż pani Reeser nie odpowiadała na jego pukanie.

Pokoj, w ktorym znalazla smierc Mary Reeser

Dziwne, doprawdy... pani Reeser ma przecież czujny sen! Co się stało?

Chwyciła klamkę drzwi do mieszkania pani Reeser... i cofnęła się nagle z okrzykiem bólu jak poparzona. Klamka w istocie była bardzo gorąca, drzwi zdołali wywarzyć dopiero wezwani na miejsce malarze pokojowi. Natknęli się na straszną tajemnicę, która nigdy nie została wyjaśniona.

Chociaż okna były otwarte, w pomieszczeniu panował nieznośny żar. Obok frontowego okna leżały zwęglone resztki skórzanego fotela i równie zwęglone szczątki pani Reeser. Wszystko było oblepione sadzą, a woskowe świece stojące na toaletce stopiły się. Wiszące nieopodal lustro popękało od gorąca. Poza tym ogień nie naruszył dosłownie niczego. Zagadką zajęli się specjaliści od pożarnictwa, potem dołączyli do nich strażacy, a na końcu patolodzy. Niestety, mimo iż od tego wydarzenia minęło kilkadziesiąt lat, zagadka pozostała nierozwiązana.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • .............ja............. (2009-02-14 09:06:41) #2301   ❗❗❗
  no nie wiem jakbyście dali troche szczegułów np. kolor wosku , czy byl tam kominek czy normalny piec.

  Odpowiedz
 • ............ja............ (2009-02-14 09:09:38) #2302   ❗❗❗
  To jest związane z magią ponieważ można tu zauważyc jakby dobrze policzyc PIĘĆreczy gdyby leżały one tak jakby w kaształcie PENTAGRAMU można by z tym powiązać jakąś magie.

  Odpowiedz
 • Pietras (2009-03-13 21:15:17) #2469   ❗❗❗
  Szanowny kolego,
  Chciałbym zauważyć, że jeżeli masz 5 rzeczy, to jakbyś nie ułożył zawsze będą się układać w kształt gwiazdy, albo jak wolisz "pentagramu".

  Odpowiedz
 • Nihlatlab (2009-03-26 21:34:34) #2687   ❗❗❗
  Chyba że w linii ułożysz... A co do artykułu, hmm może pani Mary doznała samozapłonu, a żeby wytworzyć taką temperaturę musiała mieć dużą wartość energetyczną ;p

  Odpowiedz
 • Lilith Valtorius (2009-04-24 21:11:55) #2861   ❗❗❗
  hym.......... ja czytałam o tym przypadku doszło wtedy do samospalenia wejdzcie sobie na www.przerazacze.yoyo.pl/articles.php?article_id=11
  jest tam troche więcej o przypadku samospalenia...ale znajduje sie tam także historia tej kobiety...

  Odpowiedz
 • Albert300 (2011-10-02 00:22:31) #6978   ❗❗❗
  Zwykłe samospalenie. Wielokrotnie omawiane były takie przypadki np na kanale Discovery. Żadna zagadka i żadna tajemnica. Artykuł powinien być usunięty bo nie zawiera nic niezwykłego moim zdaniem.

  Odpowiedz
 • Panna Brzoza (2013-04-20 17:37:48) #7789   ❗❗❗
  Na pewno część takich wydarzeń można wyjaśnić jako zwykłe samospalenie, ale pamiętam opis jednego przypadku(nie pamiętam niestety, gdzie to przeczytałam), gdzie w momencie samozapłonu oprócz osoby, która się spaliła, w tym samym pokoju była druga osoba. Kobieta, o której była mowa, zdawała się znajdować w pewnego rodzaju transie, ogień zapalił się jakby od środka (paskudna sprawa, swoją drogą ;/), więc na pewno nie podpaliła się sama.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Niewyjaśnione zjawiska
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium