[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

pojemnik na leki

retroink.plakcesoria do włosów - turbany i opaski

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Inwazja czarnookich. Obcy? Demony? Czy może normalni ludzie?


Dodano: 2006-09-16 23:30:00 · Wyświetleń: 60719
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Czarne okoOdrażający, zniechęcający, groźni, złowróżebni... a nawet nieludzcy. Tych słów używają osoby, opisując dzieci, młodzieńców i dorosłych, których spotkali, a których łączyła jedna dziwna cecha: nienaturalnie czarne oczy. Ludzie z czarnymi oczami. Czarnookie dzieci. Kim oni są?

Trzeba przyznać, że wielu ludzi ma czarne oczy. Choć czarny kolor nie jest naturalną barwą oczu, istnieje wielu ludzi z bardzo ciemnymi brązowyi lub ciemnoniebieskimi oczami, które w zależności od oświetlenia mogą wyglądać jak czarne lub prawie czarne. Jednakże w niektórych przypadkach ludzie o czarnych oczach widywani są przy doskonałym oświetleniu - na przykład w jasny dzień. Co więcej, niektóre sprawozdania mówią o ludziach, u których nie tylko tęczówki są czarne; ich oczy są całe czarne z małą ilością bieli lub jej brakiem.

Mogłoby to stanowić wyobrażenie dla widza. Co jest jednak przeszkodą, to to, że w wielu przypadkach czarnookich ludzi charakteryzują dziwne postawy i zachowania. Także ci, którzy się z nimi stykają, często są ogarnięci głębokim strachem - jak gdyby te istoty należało za wszelką cenę unikać.

Paranoja? Psychologiczna reakcja na oczy? Spójrzmy na kilka przypadków.

Podczas odpoczynku

Chris i jej mąż podróżowali drogą I-75 w Michigan w USA, kiedy rutynowo zatrzymali się, aby odpocząć. Wychodząc z toalety, Chris stanęła twarzą w twarz z chudą, ciemnowłosą kobietą o czarnych oczach, wpatrującą się prosto w nią.

"Natychmiast poczułam straszny lęk, jak gdyby tkwiło w niej coś nienaturalnego", mówiła Chris. "Jej oczy... były całkowicie czarne. Nie widziałam żadnego koloru ani żadnych źrenic. Czułam, że muszę odejść od niej tak szybko, jak się da, bo było w niej coś groźnego. Jej spojrzenie było pozbawione jakichkolwiek emocji innych, niż chłód i chaos".

Widujemy ciemnookich ludzi przez cały czas, ale Chris czuje, że w tej kobiecie było coś naprawdę dziwnego. "W tamtej chwili podczas tego doświadczenia czułam, że ona nie była człowiekiem. Było w niej też coś prawie drapieżnego, jak gdyby celowała w zdobycz, stojąc tam bez przerwy. W pewien sposób odczuwałam też jej wyższość lub większą siłę. To wyglądało na ważne, z nieznanej przyczyny, na mnie nie działało w chwili jej obecności. Gdy odeszłam i wróciłam do samochodu, poczułam ogromną ulgę", mówiła Chris.

Wyższe. Drapieżne. Jest jeszcze kilka innych słów, którymi ludzie opisują te istoty. Ale czy nie jest to tylko psychologiczna reakcja na niezwykły widok jeszcze całkowicie normalnej osoby?

W bloku mieszkalnym

Tee jest 47-letnią kierowniczką wydziału mieszkaniowego w Portland w Oregonie w USA, po 20 latach pracy spotyka ludzi w każdym wieku, kolorze skóry, każdej rasy i typu, trudno jednak przekonać ją, że młody człowiek, który kiedyś do niej przyszedł, był normalny.

"Był to młody chłopak w wieku 17, może 18 lat. Zapytał o mieszkanie do wynajmu. Pamiętam, że gdy się pojawił, doznałam silnego lęku i wstrząsu. Nie wyglądał dziwnie z powodu swojego dresu czy czegoś innego. Dziwne były jego oczy. Pamiętam, że czułam, jak moje włosy stają i drżałam tylko z powodu jego spojrzenia", powiedziała Tee.

Tak jak Chris, Tee również czuła głęboką wrogość. "Mogłam nie patrzeć mu prosto w oczy", powiedziała. "Czułam się tak, jakbym miała umrzeć. Teraz niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że była to tylko i wyłącznie moja reakcja albo coś takiego, ale te oczy były całkowicie czarne - nie dostrzegłam żadnej tęczówki. On mówił do mnie normalnie, ale ja musiałam zamknąć mu drzwi przed nosem i stanąć tak daleko, jak tylko się dało. Czułam się tak, jakbym była w wielkim niebezpieczeństwie".

Czy te oczy naprawdę są czarne? A może to źrenice tak szeroko się otwierają, że zasłaniają tęczówki? W ciemności źrenice otwierają się (lub poszerzają) bardzo szeroko, na tyle, na ile jest to możliwe. Ale chłopak, którego spotkała Tee, stał w dziennym świetle. Poszerzanie się źrenic jest też powodowane przez niektóre leki. Według serwisu WrongDiagnoses.com, innymi przyczynami poszerzania się źrenic mogą być emocje, lekarstwa, krople do oczu i uszkodzenia mózgu. Czy to możliwe, aby chłopak pytający o mieszkanie używał tylko kropli do oczu lub leków... ?

Oczywiście, któraś z tych przyczyn jest możliwa. Znowu, jednakże, ci, którzy spotykają czarnookich ludzi, nie mogą uwolnić się od strachu, jaki czują. To tak, jak gdyby nie tylko ich ciemne oczy, ale też całe istoty - ich dusze - były pogrążone w ciemnościach.

W sklepie z kawą

Missy nigdy nie zapomni czarnej aury obcego człowieka ze Starbucks. Był zimny listopadowy dzień, kiedy zatrzymała się w sklepie z kawą, by napić się gorącej herbaty. Zamówiła swój napój i wyciągnęła portfel, kiedy poczuła, że ktoś się na nią gapi.

"Odwróciłam się, aby sprawdzić, kto na mnie patrzy i wszystkie słowa zamarły na moich ustach, gdy go zobaczyłam", pamięta Missy. "Nie widziałam nic niezwykłego w jego ubiorze. To jego oczy i okrywająca go aura wywołały u mnie strach. Oczy, czarniejsze niż czarne, pozbawione całkowicie bieli, od ściany do ściany czerń, czułam wokół niego tylko ciemność, zło. Gdy spojrzałam mu w oczy, skądś wiedziałam, że to nie ludzka dusza zamieszkiwała to ciało... czułam, że on wiedział, że zorientowałam się, że nie był człowiekiem".

Nie-człowiek

Z tych spotkań można określić jedno. Nie jest to tylko lęk i krępacja, która pojawia się wtedy, gdy widzimy kogoś gwałtownego lub zwariowanego bądź przerażającego. Natknęliśmy się na ludzi takich, jak oni. Ale uczucie, że ktoś nie jest człowiekiem, jest całkowicie odmienne.

Pukając do drzwi

Adele była w domu, kiedy doświadczyła spotkania z tymi istotami. Bardziej zniechęcającymi, być może, były to małe dzieci. "Usiadłam w sypialni i zaczęłam czytać książkę", powiedziała Adele, "kiedy o jedenastej w nocy usłyszałam pukanie... powolne, regularne. Wyszłam z łóżka, aby zobaczyć, co to było. Wyjrzałam przez okno i ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłam dwoje dzieci. Otwarłam okno i zapytałam, czego chcą o tej porze. Odpowiedziały po prostu 'Wpuść nas'. Nie powiedziałam nic i zapytałam, po co. 'Chcemy skorzystać z twojej łazienki'. Byłam wstrząśnięta tym, że dziesięciolatki chciały skorzystać z łazienki obcej osoby o tej porze. Nie mówiłam nic, zamknęłam okna, ale spoglądałam na dzieci przez szybę. Spojrzałam na ich oczy... nigdy wcześniej nie widziałam takich oczu, jakie miały one. Były czarne, zupełnie czarne. Wyczułam zło i nieszczęście. To mnie otoczyło. To było okropne".

Racjonalne wytłumaczenie... czy może zjawisko paranormalne?

Jakie jest wytłumaczenie?

W swoim artykule "Black Eyed Kids: A Profile" (Profil czarnookich dzieci) Barry Napier z UFODigest pisze: "Czarne oczy... mogły być niczym więcej, jak tylko szkłami kontaktowymi (na rynku dostępne są czarne kontakty). Najbardziej prawdopodobny scenariusz wygląda tak, że mało przekonywujące relacje były wytworami bujnej wyobraźni oraz że sznur sprawozdań, które się pojawiły, nie były niczym więcej, jak tylki naśladownictwem fałszywej histoii użytym do zwrócenia na siebie uwagi lub zażartowania z kogoś".

Napier dodaje jednak, że "większość świadków wydaje się być pamiętliwa i spotkanie [z czarnookimi dziećmi] nawet po spotkaniu wywołuje u nich strach".

Ci, którzy w tych spotkaniach dopatrują się zjawiska paranormalnego, sądzą, że ludzie, którzy spotkali te istoty, nie są źli - czarnoocy ludzie nie są ludźmi. Sugerują, że są to albo istoty pozaziemskie, albo międzywymiarowe, albo też demony. A może nawet i połączenie tych trzech.

Nigdy nie spotkałem osoby o czarnych oczach, trudno mi więc coś powiedzieć w tym temacie lub wysnuć jakieś wnioski. Powiem tylko tyle, że jest to interesujące zjawisko, które wydaje się upowszechniać i powinno ono zostać dokładnie zbadane oraz jak najlepiej udokumentowane.

Mogą istnieć dla tych spotkań jakieś racjonalne wytłumaczenia, jednak, jak mówi Missy, "nie jesteśmy sami na tym świecie. Dzielimy ten świat z innymi istotami, nie-ludźmi".

Stephen Wagner, www.paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Człowiek
  (2008-07-13 12:35:22) #509
  | 👮 raport

  Wg. mnie - są to demony. Ale przecież nie każdy demon jest zły! Co do ostatniej relacji z dziećmi - z pewnością czaiło się w nich zło. Ale np. relacja z prośby o wynajem mieszkania? Zapewne najpierw kobieta z owej relacji poczuła, iż jest w nim coś nieludzkiego, a następnie, gdy zobaczyła jego oczy - przestraszyła się!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • sandra
   (2018-01-24 16:35:58) #37996
   | 👮 raport

   są złe demony chyba nie ogladałaś egzorcyzmów o Emily albo o michele zobaczyłabys co to dopiero strach
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hunter22
  (2008-07-13 23:06:24) #519
  | 👮 raport

  Demonów raczej niema są ino duchy jedne dobre a ine złe to spewnością są istoty z kosmosu. bo można ich poznać ino po oczach. trzeba się wpatrywać głęboko w oczy by zobaczyć różnice. pozdro

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 11:08:52) #37653
   | 📧 email | 👮 raport

   ja widziałam cienistych trzy razy nie wiem skąd są i kim są ale pojawiają się nie wiadomo skąd a jak ich zauważysz to uciekają i znikają. Całe czarne oczy widziałam niedawno to była starsza kobieta po 60 szła i patrzyła się na mnie tymi oczami czarne bez uczuć i przerażająco złe aż mnie aż klatce piersiowej zakuło potem przez cały dzień czułam się źle. Mogłam nie patrzeć jej w czy ale ja tak mam zawsze spoglądam w oczy bo są zwierciadłem duszy jak to się mówi. Minęło trochę czasu a ja wciąż czuje ten lęk o co chodzi??
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • korq
  (2008-08-18 01:54:46) #642
  | 👮 raport

  no moze nie od razu demony, bo by miały oczy czerwone :D. nie no, żart, ale nie sądzę, by były to demony, moim zdaniem są to ludzie opętani pzrez czyste zło, ich dusze zostały opętane, bo ciało to raczej nie, ciało tylko cierpi pzrez opętanie, czego skutkiem mogą być te czarne oczy. co to konkretnie, nie wiadomo.
  ps. a moze to cieniści ludzie przejmują kontrolę nad nimi? wiem, to głupie ale istnieje jakiś cień prawdopodobieństwa, nie?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • radzio2371
  (2008-09-06 05:07:32) #811
  | 👮 raport

  chyba mały błąd w tłumaczeniu. wychodząc nie z 'kobiecego pokoju" tylko po prostu z toalety, bo ladies' room to damski kibel

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Człek
  (2008-09-06 14:04:35) #819
  | 👮 raport

  Obwiniacie za zło człowieka który ma czarne oczy? Błąd genetyczny i tyle. Każdy by się przestraszył i każdy znalazł by zło na takiego człowieka.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Yololo
   (2016-01-06 13:25:19) #13693
   | 👮 raport

   Ale jak oni widzieli w nich coś co dało im do zrozumienia że to nie ludzie to raczej bezpodstawnie by tego nie stwierdzili. Pomyśl.
  • przera żona
   (2017-11-15 11:14:43) #37654
   | 📧 email | 👮 raport

   Prawda Yololo ja widziałam całe czarne oczyi to w dzień u staruszki to nie soczewki a ni choroba bo mineło kilka miesięcy a ja pamiętam to przerażenie jakie mnie ogarneło gdy na mnie patrzyła i to nie żaden wymysł. lęk, przerażenie, pustka i jak to piszę wciąż mam dreszcze.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • daga
  (2008-09-11 07:16:27) #834
  | 👮 raport

  w pewną niedziele, poszłam do kościoła i przed nim zauważyłam pewnego faceta. miał gdzieś ok. 20 lat...zwróciłam uwagę na jego...hmm co najmniej dziwne oczy. otóż miały kształt trójkątów, a w środku były całe czarne...dziwne..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • wujas
  (2008-11-27 22:09:04) #1486
  | 👮 raport

  poprostu to jest choroba źrenic albo jakas wada genetyczna. moj znajomy ma strasznie czarne oczy i nie ma w nim nic z demona

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • AK
  (2008-12-10 20:12:03) #1583
  | 👮 raport

  Wydaje mi się, że jest to jakaś choroba podobna do jaskry. Jeśli chodzi o towarzyszące uczucie zła, jest to chyba zakorzenione w naszej ludzkiej psychice.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • AK
  (2008-12-10 20:13:14) #1584
  | 👮 raport

  Sprostowanie: chciałem napisać: "zaćma" nie "jaskra".

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • alena
  (2008-12-15 21:52:25) #1663
  | 👮 raport

  kolor oczu mówi o preferencjach organizmu, tj. na przykład ludzie z zielonymi oczami mogą być bardziej narażeni na jakąś tam chorobę, z tego co pamiętam ludzie o czarnych oczach mają bardzo słabą odporność.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Stacho
  (2009-01-08 19:33:01) #1932
  | 👮 raport

  Czy tylko ja widze ze na tym zdjeciu barwa oka byla dorobiona w paintcie?

  @daga:on mogl miec poprostu soczewki kontaktowe,silly.Pozaty, jak by byl juz tym demonem(:P)to by chyba nie stal przed kosciolem nie? : )

  Dopisał admin:


  Czy tylko ja widze ze na tym zdjeciu barwa oka byla dorobiona w paintcie?
  I co z tego? To chyba każdy zauważył.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 11:24:01) #37657
   | 📧 email | 👮 raport

   Nie zgodzę się z tym ja widziałam czarne oczy i miną już spory szmat czasu i wciąż je czuje lęk i przerażenie. To nie było normalne. ludzi z chorobami oczu widziałam i to nie to wiesz mi. BO TO SPOJRZENIE TO SAMO ZŁO KTÓRE PRZESZYWA NA WSKROŚ.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • stiopa
  (2009-01-17 13:14:11) #2014
  | 👮 raport

  Trzeba pamiętać o tym, ze przytoczone tu relacje to wspomnienia wydarzeń sprzed miesięcy/lat - żadna z tych osób nie składała relacji następnego ranka (to chyba jasne!), więc są nacechowane subiektywnie. Czarne, podobnie jak np. bardzo jasne, "wodniste" tęczówki, sprawiają, że nie tylko oczy ale cała twarz może sprawiać wrażenie zimnej i złowrogiej - zwłaszcza w przypadku obcej osoby. Ponadto stałym elementem relacji jest lęk, co sugeruje, że świadkowie bali się spojrzeć w te przerażające oczy, więc nie mieli szansy dokładnie się im przyjrzeć. Co ciekawe, podobne emocje u większości kierowców wywołuje spojrzenie motocyklisty w kasku z czarną przesłoną stojącego na sąsiednim pasie pod światłami - większość odbiera to jak wyzwanie, prowokację, dopatruje się złych intencji. Ale to tylko SUBIEKTYWNE odczucia. Do mnie osobiście przemawiają argumenty o farmaceutycznym podłożu zjawiska - mam tu na myśli narkotyki. To wydaje się uzasadnione w odniesieniu do młodego wieku osobników, dziwnego zachowania (nachalne wpatrywanie się, chęć skorzystania z cudzej toalety w środku nocy) oraz, w przypadku kobiety, miejsca spotkania (toaleta na przydrożnym parkingu). Wszystko wskazuje na ćpunów! Na koniec jeszcze jedna uwaga: ludzie opowiadający te historie zgłosili się do p.Wagnera (lub osoby prowadzącej badania na ten temat) w odpowiedzi na jakiś apel lub informację z jego strony o tym, że poszukuje tego typu relacji. To tyle ;-)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Angius
  (2009-02-20 12:22:38) #2357
  | 👮 raport

  A ja wierzę, że dziwne oczy mogą być przejawem jakiejś nadnaturalnej mocy. Ja mam szaro błękitne i doskonale kontaktuję się z Dewami. Moje oczy zmieniają kolor - wieczorem zyskują brązową obwódkę dookoła źrenicy, a nad ranem mają zielonkawy odcień. Podobnie jak włosy - raz to ciemnoszare, raz to szaro brązowe. Być może czarnoocy mają właśnie taką moc - odpychającą aurę, swoisty system obronny. Źli nie są na pewno. Zło zresztą nie istnieje - istnieje tylko dbanie o samego siebie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Co to w koncu znaczy?
  (2009-03-10 18:16:44) #2594
  | 👮 raport

  Nazywam sie Alexander.
  Juz sam nie pamietma ile lat zyje, chociaz wygladam na max20 latka.

  Mysle, ze moje narodziny byly gdzies w I w przed nasza era.

  Gdy bylem mlody - bylem normalny.

  Nistety wszysko zmienilo sie gdy zobaczylem Chrystusa...


  Uzdrawial On wtedy chorych i rannych, a ja - ach ta moja mlodziencza ciekawosc - zakardlem sie tam i jąlem podgladac Syna Boga, co robi.

  Naraz stracilem wzrok, a pozniej przytomnosc.

  Nie wiem ile to trwalo.

  Obudzilem sie gdzies w czasach sredniowiecza, w siatce.
  Tędzy mezczyzni jęli mnie niesc na spalenie zywcem!
  Na szczescie wszystko widzialem dokladnie, DOKLADNIEJ niz zwykle!
  W pare sekund wszystkich powalilem golymi rękoma - majac przeciw sobie MIECZE i WLOCZNIE!

  Przerazony ucikeklem.
  Ano, tak bylo.

  W lustrze jeziora ze strachem spostrzeglem, iz stracielm BIALKA z ooczu.
  Moje narzady wzroku staly sie cale czarne.

  I to nie jest zwykla czern. O nie!
  To nie kolor, to nie barwa. To cos glebszego.

  Od paruset lat zyje z dala od ludzi, jedzac surowe mieso, cierpiac pragnienie. Ino duze pragnienie.


  10 lat temu postanowilem, ze to zakoncze.
  Nosze okulary, udaje niewidomego.
  Nikt nie widzi moich oczu.

  Niestety nie ma pracy dla takich, jak ja.
  Niepelnosprawni maja gorzej w zyciu.

  Po za tym sasiedzi zaczynaja zauwazac, ze chociaz im zaczynaja rosnac juz siwe wlosy, ja sie w ogole nie zmienilem!

  Co zrobic?
  Juz dluzej tak nie moge!

  Nie przesladujcie czarnookich!
  Jestesmy tacy, jak WY!

  Nie jestem zadnym demonem.

  Jestem zwyklym czlowiekiem.

  Nie wiem, czy to laska, blogoslawienstwo Boga, czy przeklenstwo.
  Jednak wiem, ze TO z pewnoscia pochodzi od Niego.


  A wiec: zyjmy w pokoju,
  marze o dniu, gdy bede mogl pokazac wreszcie me prawdziwe oblicze.  Jesli mi ktos nie wierzy - moge napisac kazde, dowolne zdanie w jezyku hebrajskim, lacinskim, staropolskim, lub polskim (tego chyba nie musze udowadniac).
  W ten sposob chyba kazdemu udowodnie, ze jestem tym, kim jestem.  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Anonim
   (2021-05-14 20:14:00) #40868
   | 👮 raport

   Witam, bardzo mnie zainteresowała cała pańska historia, jestem osobiście ciekawa czy to co Pan napisał to prawda. Mam wiele pytań. Zawsze wierzyłam, że istnieje taki ktoś jak Bóg, demony czy Szatan. Jednak chciałabym się nieco więcej dowiedzieć o czasach, w których Pan żył, o językach, którymi się posługiwało. Czy spotkał Pan jeszcze kogoś takiego? Czy faktycznie Pan żyje aż tyle lat? Nawet czy cudy tego typu faktycznie istnieją. Nie wiem czy dostanę odpowiedź ale będę jej oczekiwać.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • efem_z_emos
  (2009-03-28 17:15:57) #2700
  | 👮 raport

  Dość żałośnie prezentują się w tych relacjach ich autorzy. Każda z tych osób się zstrachała, zrejterowała, no bo odczuła jakieś tam subiektywne wrażenie. Żadne nie podjęło jakiejś próby zwrócenia
  czyjejś uwagi (Chris była w tym hotelu z mężem) by przyjrzał się
  tej robiącej niezwyczajne wrażenie osobie. Krótko mówiąc, gdyby
  to byli jacyś obcy i z tych spotkań z istotamil udzkiego gatunku
  mieliby wyrabiać sobie opinie o ludziach, to w ich ocenie istoty ludzkie wypadłyby tak jak dla ludzi małpy z buszu. Strachliwe i głupie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Istari
  (2009-03-29 03:50:08) #2708
  | 👮 raport

  Jak na moje to ci ludzie nie są demonami ani niczym takim... Widok ich oczu powoduje lęk bo jest to niezwykły i nienaturalny widok...mroczny widok... i choc jestem wielbicielką mrocznych klimatów to przyznam że nawet owe zdjęcie, chyba nawet fotomontaż, wywołało we mnie jakis tam lęk i sprawiło ze chciałam jak najszybciej przesunąc stronę w dół by nie patrzec na to oko... Ale poza tym myślę, ze to jakas choroba genetyczna...może to nie tyle rozszerzona az tak źrenica, jak po prostu źrenica tak szeroka i duża że pokrywa całe oko...tak więc nie maleje pod wpływem światła.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • segoy
  (2009-04-17 23:11:14) #2833
  | 👮 raport

  Aniridia .. poszukajcie o tym.. częściowo wyjaśnia historie o czarnych oczach, jednakże w artykule pisze, że osoby te miały nawet białka całkowicie czarne, więc nie wiem..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • K.
  (2009-04-29 22:28:15) #2882
  | 👮 raport

  Tak, tylko że autor artykułu nie zauważył jednego szczegółu. To nie tylko tęczówki były czarne, ale całe oko. To co u normalnego człowieka jest białe - czyli twardówka a pod nim ciałko szkliste, u tamtych było czarne. Źrenica była czarna i tęczówka czarna i białko było czarne. Stąd nie można tu mówić o chorobach oczu, bo takich chorób okulistyka nie zna.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • eliane
  (2009-05-17 14:50:37) #2961
  | 👮 raport

  ja mam czarne oczy, ale po bokach mam biale....
  nie uwazam ze jestem dziwna, chociaz nie znam swoich prawdziwych rodzicow, iz jestem z domu dziecka. Nie mozecie sie nawet domyslac jak jest mi trudno. Latwiej jest mi porozumiewac sie ze zwierzetami niz z ludzmi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ann
  (2009-07-24 19:28:36) #3528
  | 👮 raport

  "Tymi istotami", "te istoty"!? Może odrazu wszystkich czarnookich spalić na stosie??? Ludzie, na miłość boską!!! Kto takie bzdury w ogóle wymyśla...? Jak by zobaczyli kogoś z różowymi oczami to by się raczej nie zdziwili... Debilizm:///

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mozart
  (2009-08-19 09:22:33) #3601
  | 👮 raport

  Moim zdaniem, niektóre z tych przypadków można wyjaśnić czysto naukowo. Mianowicie, skoro (teoretycznie - poza tym artykułem nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat) może być to wywołane wadą genetyczną lub np. chorobami, jest to nasza czysto psychiczna reakcja na nietypowy u ludzi kolor oczu. Jeżeli to, jak to sobie wyobrażam (nieprzeniknione, czarne jak smoła oczy) nie mija się z prawdą, to doskonale rozumiem przerażenie. Takie oczy nie wyrażają żadnych emocji i nie ma w nich człowieczeństwa, które widać u każdego normalnego fizycznie człowieka. Brakuje w nich emocji, które widać w oczach każdego z nas.
  Ale nie potrafię wyjaśnić innych, dziwnych zbiegów okoliczności. Na przykład, tej akcji z panią wychodzącą z toalety oraz wizyty dzieci o tak późnej porze. Osobiście wykluczam głupie dowcipy.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 11:38:27) #37658
   | 📧 email | 👮 raport

   Zdjęci przerobione bo raczej sfotografować się nie da ten kto widział całe czarne oczy jak na foto -zamiera z przerażenia i raczej nie myśli (hej dziwne oczy mogę pstryknąć fotkę)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Amsterdam
  (2009-09-05 19:35:04) #3765
  | 👮 raport

  Przyjżyjcie się temu oku na zdjęciu. Przecież widać, że zostalo zamalowane czarnym tuszem na paincie. Prawie cale jest identycznego odcienia koloru czarnego. Może artykół i jest prawdą, ale zdjęcie na pewno nie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-09-06 02:29:08) #3766
    📧 pw | 👮 raport

  Amsterdam, no ręce opadają. Gdzie jest napisane, że to jest "zdjęcie czarnego oka"? To jest najzwyklejsza ilustracja zrobiona przeze mnie na potrzeby tego artykułu. Zastanów się na przyszłość, zanim wyłożysz gdzieś swoją... ekhem... mądrość.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nihil
  (2009-11-02 20:02:50) #4026
  | 👮 raport

  Oczy są zdecydowanie dorysowane w programie graficznym, inaczej nie byłyby jednolicie czarne. Poza tym, czy ktoś zauwarzył, że relacje pochodzą jedynie od kobiet? Przyznam jednak, że te dzieci mnie przeraziły. Rzeczywiście mogły to być osoby opętane, bądź demony. Zgadzam się również z teorią soczewek i chorób oczu, leków itd. (no może nie w pzypadku dzieci). Zgadzam się więc z ostatnim postem od "Człowiek". No i Amerykanie mają czasem dziwne pomysły/zwidy. Słyszałem, że mają specjalną jednostkę od UFO. Zabawne.
  No i co do tych dzieci, to taka nauka "Nie chodźcie dzieciaczki na halloween, bo to najważniejsze święto satanistów wiążące się z rytualnymi mordami". Jednak gdybym spotkał taką osobę koło kościoła i był pewien, że nie nosi soczewek, to chętnie bym z kimś takim porozmawiał. Jeżeli to prawda, i jakaś osoba, której to dotyczy czytała ten post, to niech nie krępują się pokazywać swojej odmienności. A gyby nikt ich nie lubił, to niech porozmawiają z gotami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nihil
  (2009-11-02 21:17:27) #4032
  | 👮 raport

  Artykuł mnie nie intryguje, ale posty bardzo. Wiem, że osoby z takimi oczami mogą czuć się bardzo źle i chcieć być "normalne", ale naturalną reakcją osoby przeciętnej jest pragnienie bycia właśnie takim. Chętnie spotkał bym taką osobę, porozmawiał, bo w gruncie rzeczy dziwne zdażenia przyciągają. Tak samo "normalny" jest pojęciem względnym, bo normalny nie jest nikt, można być przeciętnym tzn. nie wyróżniać się cechami fizycznymi, ani zdolnościami, generalnie przypominąć innych, którzy generalnie przypominają mnie. Szczerze, z moją aktualną osobowością to bardzo żałuję, że nie mam wodnistych bądź czarnych oczu. Jednak współczuję osobom, którym taka sytuacja sprawia cierpienie. I muszę przyznać, że wierzę w istnienie takich oczu, bo skoro istnieją biali ludzie z czerwonymi oczami, to czemu nie ludzie z czarnymi oczami?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-11-04 01:22:22) #4025
    📧 pw | 👮 raport


  "Nihil" napisał:

  Oczy są zdecydowanie dorysowane w programie graficznym

  Nihil, czytaj wszystkie komentarze zanim napiszesz nowy. Już przeciez wyjaśniałem, że ten obrazek z czarnym okiem to specjalnie spreparowana przeze mnie ilustracja...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ruskof
  (2009-11-04 21:06:16) #4068
    📧 pw | 👮 raport

  Moim zdaniem czarnooki ludzi sa zwyklymi ludzmi,tyle ze odrozniaja sie barwa oczu.
  Jedno mnie ciekawi-Czy widac jakas roznice na oczach,gdy czarnooki ruszaja oczami,gdy patrze w dol,w gore,na boki itp...
  Jeden post mnie bardzo poruszyl,post od "Co to w koncu znaczy"...Nie wiem,czy wierzyc,czy nie,chcialbym sie z ta osoba skontaktowac na PW,o ile jeszcze tutaj wejdzie i przeczyta moj post.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 11:47:12) #37659
   | 📧 email | 👮 raport

   a starsza pani którą spotkałam z całymi czarnymi oczami wytatuowała sobie? i patrzyła się na mnie idąc od tak bez powodu? kobitka była po 60. choroba oczu to nie była.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Gardi
  (2009-11-17 21:34:36) #4166
  | 👮 raport

  hmmm... a propos czarnych białek... gdyby ktoś nie zdawał sobie z tego sprawy, to informuj,ę, że istnieje możliwość wytatuowania... białek właśnie. Więc może się tak zdarzyć, że spotkacie kogoś o białkach niebieskich, zielonych lub bóg wie jakich jeszcze i nie należy od razu zwymyślać takiego delikwenta od kosmitów. Za to można zapytać o dobry salon tatuażu, bo byle dziabak takiego zlecenia się nie podejmie;P A co do czarnych tęczówek- znam jednego takiego, co czarne oczy ma i bynajmniej nie ma w nim nic złego. Wręcz przeciwnie- sympatyczny, zabawny facet. Ale żeby zobaczyć mu źrenice, trzeba się pod odpowiednim kątem ustawić. Kontaktów nie nosi,chory nie jest, nie ćpa, lekami się nie szprycuje. No a gdyby do tego strzelił sobie tatuaż białek... Wyglądał by nieziemsko, w pełnym tego słowa znaczeniu. Tak więc czarne tęczówki, a nawet całkiem czarne oczy wcale nie świadczą o nadnaturalnym charakterze "obiektu". Chociaż mi osobiście teoria o demonach bardzo się podoba- mam do nich specyficzny stosunek;P No i jak ktoś tu napisał, nie każdy demon jest zły:)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Wachu
  (2009-11-26 20:49:44) #4198
  | 👮 raport

  Alexandrze. Jeżeli czytasz tą wiadomość to opisz czasy, w których żyłeś itd. proszę

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sdsd
  (2010-02-07 08:46:24) #4543
  | 👮 raport

  sciema jak nic, takie soczewki mozna kupic za 200$-.-.
  Wszystkie przypadki byly w USA? czyby narod wybrany? ludzie ogarnijcie sie bo zwymiotuje

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Laurein
  (2010-03-06 10:04:40) #4650
  | 👮 raport

  Alex przetłumacz proszę to: Visita interiora terrare, rectificando invenies occultum lapidem .  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tourdion
  (2010-03-17 16:12:38) #4693
  | 👮 raport

  Myślę że czarnookim ludziom bliżej jest do wampirów niż do obcych czy demonów. W większości tych historii występuje motyw "prośby o wpuszczenie". Według niektórych wierzeń dotyczących wampirów, mogą one wejść do mieszkania, samochodu lub innego wnętrza, tylko jeśli zostaną tam zaproszone.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • eclipse
  (2010-03-27 22:54:19) #4733
  | 👮 raport

  zauwazylam,ze wpis niejakiego Aleksandra wzbudzil spore zainteresowanie na stronie Paranormalium.Styl Jego wypowiedzi jest poetycki,metaforyczny,przemyslany jezykowo,koherentny ale na tym koniec.Mysle,ze dosc tanimi skojarzeniami i totalna schematyzacja chce odwrocic uwage od istoty rzeczy jaka sa urojenia osoby cierpiacej na manie wielkosci,i to dosc daleko posunieta.Nie bez powodu okresla sie sam mianem niepelnosprawnego-typowe "przeniesienie" znane i opisywane w psychologii:swojej niepelnosprawnosci jest swiadom tyle,ze przenosi ja w inny obszar,gdzie moze ja sobie jakos zrekompensowac.I robi to,jak widac.Zycze temu Panu wszystkiego dobrego i duzo zdrowia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • negatyvv
  (2010-05-12 18:34:10) #4853
  | 👮 raport

  To co wymyślacie, to śmiechu warte. Demon, zło......
  Cos jest rzadkie, to odrazu złe? Chcecie wierzyć w takie rzeczy, bo to ciekawe. Co człowiek wymyśli, to jest niedoskonałe przecie...
  A jeszcze jedno. Nie ma dobrych demonów.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cela
  (2010-05-23 10:18:22) #4986
  | 👮 raport

  Hebrydy ludzi i szaraków? Wzięcia i krzyżówki genetyczne opisywane są w wielu książkach. Obcy żyją w śród nas, może dzieci o czarnych oczach to forma pośrednia? A dziwne odczucia osób obserwujących, wynikają z całkowitego braku uczuć, podobnie jak u szaraków. W przeciwieństwie do nich (dokonują wzięć i doświadczeń, mimo naszej woli), dzieci o czarnych oczach zawsze chcą uzyskać zgodę. Niestety nie wiadomo co stałoby się po uzyskaniu takiej zgody, bo nikt takiego zdarzenia nie opisał. Intuicja osób, które przeżyły takie spotkanie kazały im szybko zmykać

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • chomal
  (2010-05-26 10:41:30) #5002
  | 👮 raport

  proponuje przeczytać artykuł na ten temat w ostatnim numerze nexusa maj-czerwiec 2010
  dobrze przygotowany artykuł.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Gocha
  (2010-06-15 21:04:42) #5102
  | 👮 raport

  Po przeczytaniu różnych chistori uważam,że musi być coś na rzeczy. I że na pewno nie jest to człowiek,choć wyglądaja jak my. I te oczy,ludzie opisuja je że są one calusieńkie czarne,czyli nie tylko tenczowka. Wielu ludzi spotyka się na swojej drodze,nawet i takich którzy wywołują u nas jakiś lęk i ne pokuj. Ale czy taki jak opisują Ci ludzie,którzy mieli stycznoś z tymi istotami? Sądze że nie,to było coś gorszego i coś dziwne paralizującego,co nie pozwoliło tym ludzią na prawidłową reakcje jaka jest w stanie zagrożenia. Wkażdym badz razie,nie ważne czy to demony,czy inne istoty z poza tego świata czy coś jeszcze innego i co trudno nam pojąć bo sami nie doświadczyliśmy tego,ale lepiej się strzeżmy i uważajmy. Wsumie-tyle chistori,to coś w tym musi być...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Dalione
  (2010-09-08 16:18:08) #5581
  | 👮 raport

  Dzisiaj śniło mi się w nocy dziecko z czarnymi oczami i z nożem w ręce , patrzyło na mnie i podchodziło powoli kiedy się obudziłem byłem przerażony , wtedy przeczytałem ten artykuł. Już sam nie wiem co mam robić :/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • יודע
  (2010-09-10 18:15:58) #5592
  | 👮 raport

  Aleksandrze, twoja dusza to energia, to częśc Boga, jak każda dusza - ludzka, czy nie. Niech Bóg będzie ogniskiem, anioły pochodniami, ludzie zapalniczkami, zwierzęta zapałkami. Każdy ma płomień. A Bóg w Ludzkim ciele oddał Ci kawałek swojego. Nie pamiętasz nic z czasów poprzedzających wieki średnie? Twoja dusza powędrowała do Sheolu, a tam... tego nie jestem pewna. Masz w sobie płomień Boży. Zrzuc okulary. Przywołaj uśmiech. Nie udawaj niewidomego. Zaufaj mi. Znajdź dziecko swojego rodzaju. Dorosłych szukaj w Palestynie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mike
  (2010-09-30 16:19:41) #5645
  | 👮 raport

  Alexandrze, to ciekawe co piszesz. Jestem oddany Bogu i nie wykluczam tego, że możesz mówić prawdę. To jest możliwe. Może to wygląda śmiesznie, może wszyscy pomyślą, że jestem kretynem bo nie przeszedłem obojętnie obok twojej wypowiedzi ale zastanówmy się. Czy to nie może być prawdą? Nie zbadane są ścieżki Pana. Szkoda tylko, że tak mało napisałeś o swoich przeżyciach w różnych czasach. Jeśli to czytasz to napisz coś jeszcze o sobie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lafesto
  (2010-10-04 17:40:58) #5652
  | 👮 raport

  Jestem z zawodu filozofem, spotkałem dziecko o czrnych oczach i moge powiedzieć tyle że człowiek niemyślący czy wierzący w trodycyjne struktury społeczne np chrześcijanin nie jest w stanie ich zrozumieć, są to istoty ludzkie o gigantycznym rozwoju dychowym i potencjale intelektualnym , człowiek przeciętny co jest (równoznaczne z niemal ograniczonym) boi sie ich ja sie tego dziecka nie bałem choć byłem w pełni świadomy jego inności.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • żal
  (2010-10-18 13:36:53) #5708
  | 👮 raport

  niestety widać jak oczy na fotce wyżej są zamazane w paintcie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2010-10-18 14:20:33) #5706
    📧 pw | 👮 raport


  "żal" napisał:

  niestety widać jak oczy na fotce wyżej są zamazane w paintcie

  No i kolejny leń, któremu nie chce się komentarzy przejrzeć przed napisaniem nowego.
  Ośle, już chyba tysiąc razy wyjaśniałem w komentarzach pod tym artykułem, że TO NIE JEST ZDJĘCIE!!!!!!! tylko specjalnie na potrzeby tego artykułu zrobiona ilustracja!
  Myślże trochę! Nigdzie nawet nie jest napisane, że ten obrazek to autentyczne zdjęcie!
  Trafny nick sobie wybrałeś, "żalu". Żal czytać takie komentarze jak twój.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Wiecio
  (2011-01-13 13:34:02) #6060
  | 👮 raport

  Hmm jeszcze nikogo z czarnymi oczami nie spotkałem . Ogólnie myślę że to nie jest związane z parapsychologią lecz bardziej z biologią .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SEBASTIAN(SZYBU ,JECKSON)
  (2011-01-24 20:30:43) #6105
  | 👮 raport

  To one mi się wydają za podejrzane. Dziewczynkę czy bym puścił dalej się zastanawiam ,w końcu legendy a ona może jest obdarzona tylko niespotykaną urodą. Jak każdy z tych osobników?
  Te czarne oczy przypominają oczy po amfie lub środkach pobudzających. Często spotykane na ulicy chodź nie cwaniak uje, że osobnicy są bezpieczni zjawisko znane. Światło też powiększa źrenice, przynajmniej jego zmiany. Czarne oczy są zauważalne podczas odstawienia środków opatowych na tak zwanych skrętach. Racja te osoby zależności od stadium i osobowości mogą nie być bezpieczne. Najczęściej możemy spodziewać się kradzieży ,pobić. Nerwowych wobec nas postanowień z towarzyszącym bólem.  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SEBASTIAN(SZYNU ,JECKSON)
  (2011-01-24 20:36:29) #6106
  | 👮 raport

  Spoko. Ale opinie mają taką, że nie robią jak cze ba jak by jakiś nazior tuk cie w łeb a ty mówił bij dalej baracie. Porostu mogą zaszkodzić i dlaczego nie wiem czynią tak, jak by tego chcieli tego, co można się dowiedzieć. Proponuje opowiadanie u Only on wpuścisz dziewczynkę z owymi oczami mogą być przykre konsekwencje niech Bendą chętni do wspułpracy nic złego na nich nie bęndę wypisywał chyba, że rzeczy życia wzięte. Ze nie zgadzam się poglądem na dzisiejszy plan dnia. Czy na ryby czy na grzyby? Zbudzają lęk spoko durzy murzyn też misiem do przytulenia nie jest. Ale niech robią jak cze ba niech będą bezpieczni. Obcując z nami. Niech nie będą przyczyną nawęd śmierci. Tylko, dlatego że ktoś chciał pomóc, bo takie legendy też istnieją, plotki czy jak nie nazwać. Pomagać mogę nawet trędowatym sposób bezpieczny .Jeśli nie wiedzą, że są zagrożeniem, jeśli tak ,ściska za serce, ale jeśli predymytacją, po prostu specjalnie. Po prostu kolejne istoty nie przyjazne.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mq
  (2011-01-26 01:19:35) #6107
  | 👮 raport

  Przeczytalem ten tekst i padlem. Sam mam czarne oczy (nawet w dowodzie mi wpisali :p) i czasem przerażam ludzi dookoła (w połączeniu ze zmarszczonymi brwiami i kpiącym uśmieszkiem wychodzi genialnie). nawet
  matka mi mówi, że mam demona w oczach. ale ja jakoś wcale demonicznie się nie czuję. Głupie głupoty piszecie, bo aż takiej afirmacji mroku dookoła nie roztaczam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ja
  (2011-02-13 03:05:22) #5515
  | 👮 raport

  Ja niestety milam przyjemnosc sie z tym spotkac dwa razy w zeszlym roku w pociagu....nawet nie maci pojecia jak to jest zeby zobaczyc calkowicie czarne oczy przy ktorych dostalam atak paniki...bardzo dziwne uczucie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lolitka
  (2011-02-21 20:41:01) #6239
  | 👮 raport

  Miałam koleżankę z czarnymi i wielkimi oczami. Bynajmniej demonem nie była, to jakiś błąd genetyczny i tak mi to tłumaczyła jej mama.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 12:19:36) #37661
   | 📧 email | 👮 raport

   jedno powiem nic o tym świecie nie wiesz.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ellebrienne
  (2011-07-01 23:41:28) #6714
  | 📧 email | 👮 raport

  Moim zdaniem komentarz Alexandra to zwykla prowokacja... A co do zeznan ludzi w artykule, to ludzie maja przeciez sklonnosc do wyolbrzymiania tego, co widzieli. Widok czlowieka o bardzo czarnych teczowkach nie jest w koncu codziennoscia, wiec rozszalala wyobraznia mogla wszystko wyolbrzymic i stad przekonanie o czarnych bialkach oczu...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • domel-mz251
  (2011-08-28 11:31:52) #6922
  | 👮 raport

  Mam 25 lat , w szkole 7 lat temu byłem na praktykach w rozlewni alkoholu, tam był taki gość którego zadaniem było wyłapywanie z taśmy butelek z uszkodzoną akcyzą , praca jak praca ale gdy na mnie spojrzał byłem przerażony - czułem się jak by mnie np upolował wzrokiem , miał czarne tęczówki - spojrzenie było takie co najmniej dziwne - po prostu takie że co jakiś czas przypomina mi się ten człowiek - i kojarzy mi się po prostu ze złem i z tym aby uważać n takich ludzi. Na pewno bym z nim nie został sam w pomieszczeniu.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • przera żona
   (2017-11-15 12:21:55) #37662
   | 📧 email | 👮 raport

   białka oczu też masz czarne? jestem ciekawa bo chce wyjaśnić to zjawisko.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Blood
  (2011-10-02 20:43:49) #6986
  | 👮 raport

  Przestańcie! Zostawcie nas w spokoju! Ja jestem czarnooki, tak to prawda że koledzy, koleżanki i szkolni nauczyciele się tak jakby mnie boją. Unikają mnie, kumple nie chcą ze mną gadać, jak patrze na ich twarz to myślę że boją się że ja ich zabije lub coś. Ale proszę was zostawcie mnie i wszystkich czarnookich w spokoju. My nie chcemy wam zrobić nic złego..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Laurein
  (2011-10-05 16:06:33) #6995
  | 👮 raport

  Ludzie postawmy sprawę jasno człowiek o czarnych oczach NIE jest demonem.Jeśli ktoś mówi , że taka osoba jest demonem to widać, że zielonego pojęcia nie ma o nich, tylko klepie w cały świat.Jeśli czegoś nie wiesz dowiedz się o tym, żebyś potem na idiotę nie wyszedł.Taka jest moja dewiza.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Al390
  (2011-10-05 20:00:23) #6988
  | 👮 raport

  A do komentarzu Laurein dodam tylko tyle, że wy, wielcy znawcy, pewnie w życiu nawet zwykłego demona nie widzieliście, a prowadzicie dysputy jakbyście byli nie wiadomo jak mądrzy i doświadczeni w takich tematach. Dokształcie się zanim coś napiszecie, bo wstyd mi za taki "mądry" naród, co zgrywa znawcę w każdej dziedzinie, nawet jak nie ma o niej pojęcia.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Anastazja
  (2012-07-05 15:07:18) #7495
  | 👮 raport

  Tak.Potrzebujemy zaproszenia.Tylko gdy otworzycie drzwi duszy mozemy wejsc.To symbol.To wazne.Jestesmy daleko od was choc chcemy byc blisko.Niektorzy sa zli inni zas tylko samotni.Ja nikogo nie chce skrzywdzic.Potrzebuje tylko opieki.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hutnik
  (2014-12-31 5:21:20) #10923
  | 📧 email | 👮 raport

  mialem takie przez 2 tygodnie jak mi kwasem pryslo po oczach na hucie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • katerinajozwiak
  (2016-06-02 23:08:58) #15028
  | 👮 raport

  Wiem ze mnostwo wody uplynelo od napisania tego artykulu, ale wlasnie go sobie z ciekawoscia przeczytalam z uwagi na fakt ze sama doswiadczylam spotkania z Black Eyed Kids. W 2012 roku zostala wydana ksiazka Black Eyed Kids autorstwa Davida Weatherly, bardzo ciekawa pozycja skupiajaca sie tylko i wylacznie na przypadkach spotkania z tymi bytami, jest w niej rownwiez kilka teorii na temat czym one moga byc. Nie wydaje mi sie ze zostala wydana po Polsku ale dla osob mowiacych po angielsku moze byc ciekawa pozycja na liscie lektur na wakacje 😉😉

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Abadonna
  (2016-09-08 21:59:02) #34034
  | 👮 raport

  Możecie mi wierzyć lub nie, spotkałem w swoim życiu "czarnookiego", ale prawda jest taka, że nie przestraszył mnie tylko bardziej zadziwił, bo było to tak:
  Wracałem z kina z moją dziewczyną. Był wieczór, ale byliśmy wewnątrz dobrze oświetlonej galerii handlowej - już opustoszałej, bo sklepy pozamykali - tylko kino było jeszcze czynne, bo wiadomo, odbywają się w nim wieczorne seanse. Tak więc szliśmy sobie alejką w Silesia City Center i z naprzeciwka wyszedł nam młody mężczyzna (wiek: prawdopodobnie coś między 20 a 30 lat). Ubrany był w beżowe ubrania i miał dość jasne włosy - blond, ale to co zwróciło moją uwagę, leżało w jego oczach. Były one całkowicie czarne - nie ma mowy że były to kontakty, bo widziałem takie wielokrotnie na żywo. Kiedy tylko nas minął zapytałem mojej dziewczyny, czy widziała jakie miał dziwne czarne oczy. Ale ona nawet nie zauważyła, że ktokolwiek nas minął.
  Nie wiem kim on był - nie wiem, czy nazywanie go "czymś" nie jest przesadą. Nie poczułem się nieswojo, ani przestraszony kiedy go zobaczyłem, raczej mnie zdziwił i ten "defekt" uznałem za interesujący.
  Niepokój przyszedł dopiero po fakcie, kiedy moja dziewczyna zaczęła opowiadać mi o artykule, który przeczytała dzień wcześniej - właśnie o ludziach o nienaturalnie czarnych oczach (także białkach). Myślę, że to czysta reakcja psychologiczna, z perspektywy czasu nie pamiętam, żeby tacy ludzie byli groźni, czy dawali poczucie jakiegoś zagrożenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • archeus616
  (2016-12-23 9:50:03) #35092
  | 📧 email | 👮 raport

  Pierdolenie o Chopinie. To zwykli ludzie, tylko o rzadko spotykanych oczach, ale większość odpierdala przy nich szopkę ze swoim idiotycznym zachowaniem i np. zwykłe zachowania odbierają, jako dziwne tylko dlatego, że zwykłe zachowania odnoszą się do czarnookiej osoby, a poza tym, jeśli chodzi o zeznania kobiet m.in. w takich przypadkach, jak i pana Napiera, to są one tam samo wiarygodne i rzeczowe, czyli nie są takimi w ogóle, bo za przesłanki podaje się wszystko to, co jest tylko subiektywne, a więc odczucia, emocje, przeczucia, domysły, itp, a powinno się skupiać na faktach i tym, co formalnie jest wyprowadzalne.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • blabla
  (2020-06-02 15:21:22) #40417
  | 👮 raport

  Sama nie wiem jak to napisać... Zetknęłam się z ludźmi z czarnymi oczami i nawet kilkoro mogłabym wskazać z imienia i nazwiska... tylko, że na co dzień są to normalni ludzie. Wyglądają jak każdy inny człowiek, funkcjonują w normalnym społeczeństwie i na co dzień mają zwyczajne oczy. To, że mogą mieć czarne oczy pokazali mi dopiero po jakimś czasie... - po prostu kilkukrotnie widziałam np. podczas jakiejś rozmowy jak te oczy ze zwykłych białych z jakąś kolorową tęczówką zamieniają się w całkiem czarne lub że osoba, którą znam i mijam np. na korytarzu w pracy tym razem zamiast zwykłych oczu te oczy ma całkiem czarne. Tego nie da się pomylić z czarną tęczówką, o której tu piszecie. Oko jest całkiem czarne. Gdy widziałam tę przemianę u dwóch osób na żywo, to faktycznie jakby te oczy się trochę zapadały... ale może to takie złudzenie, jak to że osoby ubrane na czarno wyglądają na szczuplejsze niż ubrane na biało. Dodam, że nie spotkałam dzieci o czarnych oczach - usłyszałam o nich dopiero w jakimś programie w tv. Ludzie których mogę zakwalifikować jako czarnookich to osoby dorosłe 35 - 60 lat.
  Jeśli chodzi o moją reakcję, to była żadna. Nie czułam też żadnej aury od tych osób. Po prostu był jakiś lęk i zdziwienie, ale zachowywałam się cały czas jakby nigdy nic. Wynika to zapewne z tego, że ja od jakiegoś czasu jestem otoczona dziwnymi ludźmi, którzy non stop mnie atakują i dyskredytują... oni potrafią odegrać jakąś scenkę, by zaaranżować jakąś sytuację, potrafią czytać w myślach i komentować to będąc tuż obok, mówić co się komu przytrafi w życiu albo raczej co chyba zamierzają zrobić, bo ja nie odbieram tego jako przyjazne ostrzeżenie. Najgorsze jest to, że oni wszystko odgrywają tak by wyglądało to naturalnie dla ludzi z zewnątrz. Nie widziałam by ktoś z nich zniknął na moich oczach, jak opisują to inni ludzie a propos dzieci o czarnych oczach, ale kilkukrotnie doświadczyłam, że te osoby potrafią nagle znaleźć się w miejscu, gdzie nie powinny, np. w miejscu do którego doszłam a mijałam go po drodze i szłam najkrótszą drogą, a po bokach były ogrodzenia bez przejść i ta osoba nie była zdyszana, albo mijałam kogoś przy wejściu na klatkę schodową i ta sama osoba (lub sobowtór) stała piętro niżej - zejście tego piętra zajmuje parę sekund a winda jest dość mocno oddalona.
  Powiem szczerze, że nie wiem co się dookoła mnie dzieje. Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. Uważam się za normalną osobę, ale od jakiegoś czasu ponad wszelką wątpliwość uważam, że są dziwne istoty tu na ziemi.
  Szukam kogoś kto miałby podobne spostrzeżenia, ale na tyle komentarzy to tylko pasowałby opis przypadkowego spotkania i minięcia na ulicy mężczyzny o czarnych oczach i komentarz "lafesto (2010-10-04 17:40:58) #5652", bo zgadzam się, że są to osoby o dużym potencjale duchowym-intelektualnym, bo mają moce o których możnaby w bajce przeczytać (wszystkich sytuacji nie przytoczyłam, bo i tak ten komentarz jest zbyt długi;)
  Nie ukrywam też, że mogą to być zwykli ludzie potrafiący robić takie sztuczki iluzjonistyczne, wiem tylko że zbyt wiele rzeczy wygląda zbyt dziwnie i jest mi mówione wprost, że i tak nikt mi nie uwierzy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • blabla
  (2020-06-02 15:37:38) #40418
  | 👮 raport

  c.d. W moim przypadku wygląda to tak, jakby ci ludzie co potrafią zmieniać oczy na czarne z biegiem czasu pokazywali mi swoje umiejętności/możliwości/moce. Wiem wygląda to jak zeznania szaleńca:) Zawsze pojawia się pytanie, po co jakaś grupa ludzi miałaby się dopuszczać różnego typu działań na zwykłym szarym człowieku - nie wiem, sama chciałabym to wiedzieć. W pewnym momencie odbierałam to wszystko jako zabawy znudzonych urzędników, do momentu aż nie zaczęłam obserwować naprawdę dziwnych rzeczy - niestety ze szkodą dla mnie samej. Wiem tylko, że jest to dość spora liczba osób.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
  • Nick
   (2020-06-21 3:10:53) #40514
   | 👮 raport

   Gang stalking
  • R1000
   (2021-03-08 1:38:34) #40726
   | 👮 raport

   A dlaczego oko na obrazku jest wycięte i zmienione na czarny kolor, zamiast być naturlanie czarnym jak opisane jest w wątku? No ale to chyba nie może być nie prawda z ludźmi demonami

  • Ivellios
   (2021-03-09 0:06:18) #40731
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Bo może to jest REKONSTRUKCJA? Serio, czy polskiemu internaucie-debilowi trzeba jak krowie na rowie napisać, że to rekonstrukcja, a nie autentyczne zdjęcie?
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cn
  (2021-07-03 20:23:44) #40940
  | 👮 raport

  Spotkalam dzisiaj kota z całymi czarnymi oczami i nie mogę niczym takim znaleźć nigdzie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium