[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania

Jak stać się geniuszem?


Dodano: 2006-06-27 17:50:00 · Wyświetleń: 34477
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Einstein


Co by się stało, gdybym powiedział ci, że jedyny dzień, w którym twoje IQ mogłoby wzrosnąć dwukrotnie, to dziś? A co, jeśli powiedziałbym ci, że wszystko, co potrzebujesz zrobić, byłoby dziecinnie prostą czynnością, czy stałoby się tak? Faktycznie, istnieje silny dowód na to, że wykonując jedno proste ćwiczenie możesz radykalnie podwyższyć twoje IQ - i nawet uczynić siebie samego geniuszem! Jakie jest więc to proste, łatwe i fantastyczne "ćwiczenie geniusza" mogące zwiększyć mozliwości twojego mózgu? Tak: prowadź dziennik lub pamiętnik. Każdego dnia lub kilka razy dziennie zapisuj na papierze wszystkie swoje myśli. Rób to przez jeden pełny rok, a szybko staniesz się inteligentniejszy - gwarantuję.

Zastanów się:

 · Badaczka Catherine Cox przestudiowała zapiski 300 geniuszy - światłych umysłów, takich jak Newton, Einstein, Thomas Jefferson - i odkryła, że wszyscy obsesyjnie prowadzili dzienniki lub pamiętniki.

 · Badania dowiodły, że tylko 1 procent ludzi na świecie regularnie prowadzi dzienniki. Badanie ujawniło też, że ten sam 1 procent prawie zawsze miał jakieś wysokie osiągnięcia i że prawie zawsze te osoby żyły dłużej, niż wynosiła średnia długości życia w ich czasach, miejscu i erze.

 · Thomas Edison napisał ponad 3 miliony stron notatek, listów i osobistych myśli, umieszczonych w setkach dzienników, które tworzył przez całe życie.

 · Wspaniały kosmolog Stephen Hawking ponad 30 lat temu zaraził się chorobą Lou Gehriga (stwardnienie zanikowe boczne), wówczas dawano mu tylko 2 lata życia. Hawking jest prawie całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Nie może mówić, pisać, ani nawet poruszyć niczym więcej, tylko palcem. Ale 32 lata po zachorowaniu Hawking jest uznawany za jednego z największych myślicieli na świecie. Ożenił się ponownie kilka lat temu po rozwodzie i nie zwolnił nawe na moment ze swoimi wykładami na temat kosmologii i teorii względności kwantowych. Choć niezdolny, by fizycznie prowadzić dziennik, Hawking używa komputerów i innych pomocy mechanicznych do stałego zapisywania nie tylko nowych pomysłów i naukowych teorii, ale także swoich własnych wewnętrznych odczuć.

 · Kiedy był młodym człowiekiem, Albert Einstein zabrał młodą kobietę na randkę podczas rejsu. Randka nie wyszła zbyt dobrze. Młoda dama była sfrustrowana, ponieważ Einstein ledwie się do niej odzywał - za to cały dzień bazgrał coś w małym dzienniku, który wziął ze sobą.

To dobra wiadomość: aby odczuć wszystkie skutki zwiększania swojego IQ przez codzienne zapisywanie, nie musisz nawet zapisywać tego, co jest ze sobą logicznie powiązane! Tego faktu dowodzi dziennik jednego z wielkich umysłów XIX wieku, angielskiego wynalazcy Michaela Faraday'a, człowieka podziwianego przez samego Einsteina. Faraday zapełnił tysiące notesów zapiskami pozornie zupełnie bezsensownymi. Wielu badało dzienniki Faraday'a, mając nadzieję na odkrycie klucza do jego wspaniałego umysłu. Wszystkie próby spełzły na niczym. W "Win Winger" i w książce Richarda Poe "The Einstein Factor" jeden z badaczy napisał: "Pamiętniki [Faradaya] mają irytującą formę pomysłów zanotowanych, powtórzonych i zapomnianych - prawdziwy gąszcz, lub wyartykułowanych i niewyartykułowanych zasad, pojęć, obserwacji i faktów fizycznych". Faktycznie, najlepszą metodą na zwiększenie twojego IQ wydaje się prowadzenie przez ciebie dziennika przez cały dzień i zapisywanie różnych przypadkowych myśli, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Ma to również inną zaletę: prowadzenie dziennika "przypadkowych myśli" nie tylko powoduje, że stajesz się inteligentniejszy, ale też może wydłużyć twoje życie! Dowody na to pochodzą z fascynującego badania przeprowadzonego przez grupę niezwykłych zakonnic z Mankato w stanie Minnesota w USA.

Zakonnice są wyjątkowe z tego powodu, że żyją o wiele dłużej, niż wynosi przeciętny wiek umierania kobiet w Minnesocie. Większość z nich żyje ponad 90 lat, niektóre dożywają nawet 100. Niewiele bądź żadna z nich nigdy nie cierpiała na otępienie starcze lub chorobę Alzheimera. Co łączy te wszystkie siostry? Masz rację - one wszystkie obsesyjnie piszą dzienniki. Prowadzenie dziennika jest wymagane w ich zakonie. I tak badanie IQ zakonnic pokazało, że wszystkie mają poziom inteligencji dobrze przekraczający średnią. Oczywiście, były różnice w czystym i pogodnym stylu życia zakonnic, który najbardziej prawdopodobnie przyczynił się do ich wysokiej inteligencji i długowieczności - jednak prowadzenie dziennika jest tym kluczowym elementem, który je wszystkie łączy. To jest to. Kup notes, zdobądź pióro i noś je ze sobą wszędzie, gdzie tylko pójdziesz. Notuj twoje przypadkowe myśli, zastanów się nad tym, co piszesz, a już wkrótce możesz cieszyć się nowym, superwysokim IQ!

Ken Korczak, www.unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Mensa Mensa
  (2008-07-09 22:08:33) #479
  | 👮 raport

  Co za idiota pisał ten artykuł?Nie przyszło Ci ośle do głowy,że pisanie pamiętnika może być spowodowane wysoką inteligencją, a nie odwrotnie? A tekst o zakonnicach to zupełna buuujda.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Człek
  (2008-09-06 14:07:48) #820
  | 👮 raport

  Mensa Mensa. Ujawniłeś wielkość swego Iq w tym poście. Pomyśl nad sobą!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ceunori
  (2008-10-03 16:28:57) #1033
  | 👮 raport

  Mensa Mensa a zauważyłeś że na dole jest napisane że tekst jest tłumaczeniem a nie oryginałem

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mm1
  (2008-10-14 23:02:40) #1131
  | 👮 raport

  ^dobry pomysl chociaz oczekiwalam potwierdzenia ze w zahamowaniu rozwoju chorobiy alzheimerea kluczowa role odgrywa wiara w boga.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cezlan
  (2008-11-07 10:29:46) #1278
  | 👮 raport

  Może coś w tym jest. Wszyscy wyjątkowi, odróżniający się od reszty społeczeństwa ludzie prowadzili kiedyś pamiętniki. Nawet jeśli nie poprawi to czyjegoś potencjału intelektualnego to z pewnością jest to znakomita metoda prowadząca do swoistego samodoskonalenia. Pamiętnik potrafi ofiarować niesmiertelność, a jest to zachowanie w pamięci Twojej osoby i Twoich czynów przez innych ludzi. Nawet w dobie dalszych pokoleń którym nie dane było Cię poznać.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nicoma...
  (2008-11-26 19:51:04) #1471
  | 👮 raport

  niezłe...pisze pamiętnik od 2 lat i jestem zadowolona... niech ludzie mówia co chca ja uważam że to pomaga...może nie w przyriście IQ ale na pewno w pozbyciu się zbędnych myśli tzw. nie potrzebnych o których czasem nie musimy po prostu myślec na pewno pomaga to w wyrzucenie z siebie zbędnych myśli które blokują przestrzeń w umyśle na ważniejsze sprawy do przemyśleń...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Selena
  (2008-11-29 18:26:03) #1505
  | 👮 raport

  Pisanie dzienników zapobiega chorobie Alzheimera? A oglądałeś film pamiętnik...? Paradoksalne ;)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Madeleine
  (2008-12-26 18:16:37) #1739
  | 👮 raport

  Ale bzdury! Tak się składa, że piszę pamiętnik od 2,5 roku i nie powiem, by wpływało to specjalnie na moją inteligencję. Owszem, mam szerszy zakres słownictwa oraz umiem budować ciekawe, rozbudowane zdania, poprawił mi się styl pisania, a na początku był koszmarny... Ale od dawien dawna wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza, więc nic w tym dziwnego. Pisanie pamiętnika wydłuża życie? W życiu o tym nie słyszałam. Podwaja inteligencję? W takim razie musiałabym mieć IQ grubo ponad 200! Głupszego artykułu nie czytałam, choć muszę przyznać, że tłumaczenie świetnie :).
  Pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • vision360
  (2009-02-03 16:40:02) #2160
  | 👮 raport


  Madeleine (2008-12-26 18:16:37)
  Ale bzdury! Tak się składa, że piszę pamiętnik od 2,5 roku i nie powiem, by wpływało to specjalnie na moją inteligencję. Owszem, mam szerszy zakres słownictwa oraz umiem budować ciekawe, rozbudowane zdania, poprawił mi się styl pisania, a na początku był koszmarny... Ale od dawien dawna wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza, więc nic w tym dziwnego. Pisanie pamiętnika wydłuża życie? W życiu o tym nie słyszałam. Podwaja inteligencję? W takim razie musiałabym mieć IQ grubo ponad 200! Głupszego artykułu nie czytałam, choć muszę przyznać, że tłumaczenie świetnie :).
  Pozdrawiam :)
  Widać, że tobie nie podniosło boś głupia. Skoro wszyscy wielcy geniusze prowadźili dzienniki, to chyba coś znaczy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sleepwalker
  (2009-02-18 17:05:42) #2363
  | 👮 raport

  Eh...a ja Wam powiem tak :
  Oni pisali pamiętniki, a w pamietnikach opisywali wszystko co zaobserwolwali jak np. Jak zareagował ktoś na coś tam itp ;] pozniej analizowali swoje notakti i tak stawali sie madrzy ;]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cień
  (2009-03-16 22:24:11) #2614
  | 👮 raport

  Prowadzenie dziennika jest troche jak rozwiązywanie wielkiej łamigłówki. Każdego dnia przez głowę przechodzą nam miliony myśli i wiele z nich jest niepotrzebnych, głupich, nie wiem nieciekawych, ale jeśli je zapiszemy mogą nam się kiedyś przydać, może uda nam się je połączyć z innym elementem tej zagadki. Jeżeli nie mamy notatki to w ciągu paru godzin, a nawet minut już o niczym nie pamiętamy i musimy odkryć to coś na nowo. Tak to rozumiem, oczywiście pisanie pamiętnika oczyszcza nas też z agresji i negatywnych uczuć bo jest to coś podobnego do wygadania się przyjaciółceprzyjacielowi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Princess..:)
  (2009-12-02 17:39:45) #4244
  | 👮 raport

  hmm... bardzo interesujący artykuł który skłania mnie do pewnego przemyślenia... od 6 klasy pisze pamiętnik, czyli już 4 lata, ostatnio byłam na badaniu IQ i mam 143, a w szóstej klasie miałam coś powyżej 100.. czyli że jest jednak coś w tym:)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Hmmm
  (2010-01-02 22:11:24) #4388
  | 👮 raport

  Nie chce was zamartwiać, ale nie dawno czytałemw pewnej książce, że sam test IQ to jest fikcja. Nie mierzy on naszej "prawdziwej mądrości". Poszukajcie na necie, bo historia testu IQ jest naprawdę zawiła i interesująca.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Amerykańscynaukowcy
  (2010-07-10 00:50:13) #5249
  | 👮 raport

  "Widać, że tobie nie podniosło boś głupia. Skoro wszyscy wielcy geniusze prowadźili dzienniki, to chyba coś znaczy" Wszyscy? Jacy wszyscy? O to właśnie chodzi. To tak, jak gdyby powiedzieć, że widziało się cztery starsze osoby, które mają ponad setkę, a palą papierosy, i na tej podstawie powiedzieć, że palenie nie zabija, a nawet wydłuża życie. :/
  Tutaj jest niewielki ułamek geniuszy historii.
  Poza tym, błagam- nie mylcie pojęcia mądrości z inteligencją. Bo IQ to "tylko" predyspozycja. Coś, na co większego wpływu nie mamy. Co nie jest zależne od nas, a może być traktowane w ramach "daru". Natomiast mądrość jest doświadczeniem, dobrem, właściwą postawą i przede wszystkim właściwymi wyborami. I to właśnie mądrość jest czymś, na co mamy wpływ. Czymś, czemu możemy się poświęcić, i co jest cnotą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr_Uduchowieni
  (2010-11-02 13:35:03) #5755
  | 👮 raport

  tylko właściwie co ma zawierac taki dziennik?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Rotaflor
  (2012-07-17 17:24:28) #7523
  | 👮 raport

  hah tak dobrze to sie nie usmialem, fakt moze to tlumaczenie ale w tym artykule osoba ktora go napisala starala sie naklonic innych do pisania pamietnikow, "co ma pisanie pamietnika do dlugowiecznosci? a no to ze piszac pamietnik ruszamy dlonia ktora pobudza uklad krazenia dzieki 2 godziny pisania sa odpowiednikiem przebiegniecia 1 kilometra" <<< a tak naprawde to co napisalem to sciema, wszystko mozna jakos logiczne wytlumaczyc chociaz tak naprawde to nie ma logicznych podstaw. Chociaz jedno jest prawda (pisanie pamietnikow moze zwiekszyc IQ) ale nie dla tego ze sobie cos piszemy, tylko dla tego ze podczas pisania rozmyslamy nad swoimi myslami rozwijamy je i tak dalej. Wystarczy podczas lezenia w łóżku pomyslec gdybym "nie zrobil tego, jak by teraz zyl? moze bym mial to i bym byl z nia itp itd" takie rozmyslanie moze zwiekszyc iloraz

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kamil Kusztykiewicz
  (2012-09-18 20:57:58) #7588
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam szukam w okolicach Lublina kogoś kto zna się na Lemegetonie czytałem właśnie, że część z tych demonów może nam ułatwić nauczenie się czegoś, wiadomo musimy się wcześniej przygotować do takiego spotkania. Chciałbym właśnie znaleźć kogoś w rodzaju mistrza który nauczyłby mnie tej sztuki ponieważ doskonale rozumiem, że samemu mógłbym wpaść przez to w kłopoty albo mogłoby mi się coś nie udać z myślą tą wahałem się od 3 lat więc doskonale przemyślałem czy chce ją na pewno zrealizować i tak chce. Osoby które chcą mi pomóc proszę o kontakt pod emailem nie zamierzam ukrywać się pod żadnymi pseudonimami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Gościu
  (2013-08-17 15:37:01) #7882
  | 👮 raport

  Ciekawe. Może spróbuję tego jednak nic nie piszą o tym jak często powinno się czytać te zapiski.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sasza
  (2015-04-05 18:27:36) #11853
  | 👮 raport

  mensa mensa a praktyka

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium