[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

https://www.swiat-konopi.pl/oleje-cbd.html

implanty stomatologiczne bemowoopakowania suplementów diety

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Uzdrowiciele duchowi


Dodano: 2005-10-25 15:42:41 · Wyświetleń: 8952
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Ostatnio coraz częściej słyszy się o różnej maści uzdrowicielach, uzdrawianiu duchowym etc. Ale ilu z tych uzdrowicieli tak naprawdę zasługuje na ten tytuł?
Niestety patrząc na to widać bardzo wyraźnie widać , że niewielu. Ale kim tak naprawdę jest uzdrowiciel duchowy?

Może, aby to jakoś zobrazować przedstawię podział przytoczony przez Paula Watersa. Podział ten dzieli ludzi na trzy gildie, trzy typy, z których wywodzić się miała nasza kultura, chociaż i dzisiaj ten podział jest wręcz bardzo wyraźny.
Według niego ludzie dzielą się na następujące typy: intuicjoniści, intelektualiści i emocjonaliści.
Intuicjoniści, czyli Ludzie Serca i byli oni najbardziej zainteresowani praktykowaniem telepatii, magii, mistycyzmu, oraz psychologii. Jeszcze dzisiaj można usłyszeć wśród aborygenów i innych ludów nie tak spaczonych przez „racjonalne myślenie” o cudownych uzdrowieniach dokonywanych na odległość, oraz o niewiarygodnych fenomenach z dziedziny telepatii. Ich światopogląd był przede wszystkim holistyczny.

Drugim typem są intelektualiści, albo Ludzie Umysłu.
Ich głównymi specjalnościami była budowa różnych urządzeń, przedmiotów codziennego użytku etc. Ogółem można by powiedzieć, że tworzyli klasę rzemieślniczą. Szczególnie słynęli z robót kamieniarskich, których ślady można jeszcze dzisiaj zaobserwować na Polinezji. Chociaż autor książki milczy na ten temat, ja dodam jeszcze, że według mnie takie dyscypliny leczenia jak litoterapia, fitoterapia etc. są ich tworem. Ostatnią grupę tworzyli emocjonaliści, czyli Ludzie Ciała. Ich głównym zajęciem była organizacja społeczności, rola kapłanów, urzędników (w różnym tego słowa znaczeniu). Byli ekspertami przede wszystkim w dziedzinach leczenia związanych z dolegliwościami fizycznymi. Ich atutami w tejże dziedzinie były: masaż, chirurgia, oraz nakładanie rąk. Chciałbym od razu dodać, iż nie jest to sztywny podział, a raczej wyodrębnienie podejścia ludzi o takich podtypach psychicznych do życie, uzdrawiania etc.
No więc skoro mamy tak mniej więcej podzieloną ludzkość wedle typów mogę teraz przejść do rzeczy.

Intuicjoniści są według mnie kimś kogo można by nazwać uzdrowicielami duchowymi. Chociaż owszem leczyli również dolegliwości fizyczne, ich przyczyn doszukiwali się w problemach duchowych. Zapewne, niektórzy będą się czepiać, że emocjonaliści też leczyli energią, a więc dlaczego by ich nie zaliczyć do uzdrowicieli duchowych? Ponieważ leczyli jedynie dolegliwości fizyczne i tylko na nich byli skupieni, nie doszukiwali się problemów w duszy. Uzdrowiciel duchowy powinien mieć podejście intuicjonisty, ale również zawsze może się okazać bardzo przydatna wiedza z innych dziedzin leczenia stosowanych przez dwie pozostałe grupy.

A teraz przejdę do samego sedna tego artykułu.
Kto tak naprawdę jest uzdrowicielem duchowym? Kto ma prawo się tak nazywać? Nazwać tak można osobę, która przede wszystkim leczy duszę, a nie ciało fizyczne (w to wchodzi oczywiście ciało eteryczne, astralne, mentalne itd.). Owszem bardzo przydatną rzeczą jest, aby umiał wykorzystywać energię w sposób świadomy, ale osoba, którą naprawdę można by nazwać uzdrowicielem duchowym, nawet nie musi zdawać sobie sprawy z tego, że nim jest. Taka osoba może być po prostu przyjacielem na widok, którego od razu poprawia nam się humor, a jego parę ciepłych słów od razu pomaga wyjść z depresji. Jest to co prawda nieświadomie kierowanie energii, ale o właściwościach bardziej uzdrawiających od paru set posiedzeń u bioterapeuty, który działa jedynie energią, bez próby uleczenia duszy pacjenta, doszukania się prawdziwych przyczyn danego kłopotu zdrowotnego. Prawda jest taka, że zapewne każdy z nas przez chwilę był chociaż uzdrowicielem duchowym, ale po czym rozpoznać osobę, którą można określić tym mianem z czystym sumieniem, iż zawsze będzie prawdziwe? Są osoby, co do których od razu czujemy sympatię, a w ich otoczeniu bezpieczeństwo i radość. Obecność takich osób może wręcz spowodować nasze uzdrowienie, nawet jeżeli nie nawiążemy z nimi dialogu. Są to według mnie prawdziwy uzdrowiciele, chociaż nie zaprzeczę, że najlepiej by było gdyby również znali podstawy bioterapi, reiki, uzdrawiania pranicznego, bądź innej metody tego typu. Obecnie można znaleźć parę metod, które już swoim podejściem naprawdę są uzdrawianiem duchowym np. niektórzy mistrzowie reiki ucząc już sami stawiają nacisk na leczenie duszy, a potem dopiero ciała, przy okazji reiki dodam jeszcze SKHM oczywiście, ze względu na podejście do uzdrawiania, metody NFSH (Jack i Jan Angelo zasługują tutaj na wyróżnienie), oraz oczywiście (według mnie jedna z najlepszych metod uzdrawiania duchowego) Uzdrawianie Pola Życia. Szczególnie ta ostatnia metoda o tyle zasługuje na wyróżnienie, że nie da się jej nabyć przez żadne specjalne inicjacje, nie da jej się wykuć i stać się dobrym uzdrowicielem. Bez prawdziwej miłości do bliźniego są to tylko pomocne praktyki, ale gdy terapeuta naprawdę miłuje i chce dobra bliźniego, może wręcz dokonać cudów.

Inną bardzo dobrą metodą jest huna i jej praktyki lecznicze. Stawia ona bardzo na zdrowie psychiczne człowieka, przez co tak naprawdę powinno się ją nazwać prawdziwym przełomem w uzdrawianiu duchowym. Żadna wcześniejsza, a nawet i często późniejsza szkoła uzdrawiania nie stawiała aż tak na aspekt psychiczny, który jest tak naprawdę najważniejszym czynnikiem decydującym o tym czy zabieg się uda czy nie. Ale przede wszystkim co wyróżnia i decyduje o tym czy dana metoda zalicza się do uzdrawiania duchowego czy nie? Sam uzdrowiciel i tylko uzdrowiciel. Jeżeli jego podejście do uzdrawiania, do życia i do wszystkiego jest holistyczne, swoimi metodami powinien skupiać się nie tylko na ciele, a wtedy będzie to uzdrawianie duchowe.

Zanim przejdę do zakończenia chciałbym tutaj poruszyć niejako wtrąconą sprawę dotyczącą samej nazwy uzdrowiciel.
Wiele osób twierdzi, że powinien najwyżej nazywać się terapeutą, ewentualnie kimś kto jedynie wspomaga proces samo-uzdrawiania. W pewnym sensie jest w tym wiele prawdy, bo jak wiadomo uzdrowiciel głównie przekazuje tylko energię, pomaga pacjentowi wejście na odpowiedni poziom energetyczny itp., ale tak naprawdę sam nie uzdrawia.
Pytanie brzmi: a jak ma uzdrawiać? Trzeba być naprawdę leniwym do przesady, aby czekać aż ktoś uzdrowi nas, a my sobie w tym czasie poleżymy i nie będziemy robić nic. Prawda jest taka, że uzdrowiciel pomaga nam jedynie w wykorzystaniu swojego własnego potencjału samo-uzdrawiania. Ale mimo wszystko będę obstawał przy tym, aby takie osoby nazywać uzdrowicielami, a dlaczego? Nie da się powiedzieć, że bez uzdrowiciela proces leczenia byłby naprawdę o wiele wolniejszy i nie koniecznie zawsze idealny. Uzdrowiciel ma nas wspierać w nim, wyszukać przyczyny i pomóc się ich pozbyć, a nie jedynie stać się kanałem dla energii i usiąść zadowolony.

To właściwie wszystko co można powiedzieć na temat uzdrowicieli duchowych, chociaż temat ten można ciągnąć w nieskończoność, najważniejsze (i to mniej ważne też) zostało tutaj zawarte.
Na koniec dodam jeszcze jedno: uzdrowicielem duchowym nie da się zostać, nim trzeba być.

Autor: Nephesh, www.ezo.aikmedia.com

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium