[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Setki martwych ptaków znaleziono w kilku miastach na całym świecie


Dodano: 2007-01-26 23:06:56 · Wyświetleń: 8296
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Badanie martwych ptaków w AustinTo może wyglądać jak wątek z horroru, ale w dwóch miastach znajdujących się po dwóch stronach świata tajemnicze zjawisko masowych śmierci ptaków wygląda aż za bardzo prawdziwie. Urzędnicy są zakłopotani faktem niewyjaśnionych śmierci tuzinów ptaków w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Kilka tygodni temu tysiące wron, gołąbi i miodojadów padło w Esperance w zachodniej części Australii. Dwa tygodnie temu z kolei na ulicach Austin w stanie Texas w USA mieszkańcy znaleźli tuziny martwych gołębi i wróbli.

Ponieważ masowe wymieranie ptaków w Esperance trwa nadal, weterynarze w obu krajach nie byli w stanie ustalić przyczyny ich śmierci - choć przeprowadzono już wiele autopsji ciał ptaków. Urzędnicy z Zachodnioaustralijskiego Departamentu ds Konserwacji Przyrody i Środowiska powiedzieli, że są zdumieni tym "katastroficznym wydarzeniem", zaznaczyli jednak, że ze śmiercią ptaków nie miała nic wspólnego burza, która ostatnio przeszła nad tamtym obszarem, ponieważ ptaki zaczęły umierać już wcześniej. Koordynator działań departamentu, Mike Fitzgerald, powiedział: "To bardzo ważny element. Szacujemy, że nie żyje kilka tysięcy ptaków, choć nie mamy dokładnych danych z powodu rozległego buszu".

Australia Birds, największy australijski zespół ornitologiczny, oświadczył, że nie słyszal nigdy o podobnym zdarzeniu. "Jest to najniezwyklejsze wydarzenie, jesteśmy tym bbardzo zaniepokojeni", powiedział przewodniczący zespołu, Hamilton Graeme. Doktor Fiona Sunderman, główny weterynarz Departamentu ds Agrokultury i Pożywienia, podejrzewa, że przyczyną śmierci ptaków może być zatrucie jakimś toksycznym środkiem. Mieszkanka Esperance, Michelle Crisp, która normalnie widuje setki ptaków przesiadujących na drzewie w jej ogródku, 9 stycznia doliczyła się 80 martwych ptaków.

Tymczasem w Teksasie urzędnicy sprawdzają teorię o zatruciu. Adolfo Valadez, dyrektor medyczny Austin and Travis County Health and Human Services, powiedział, że mogą minąć tygodnie, zanim poznamy ostateczne wyniki badań.

Zakładając, że ptaki zdechły w wyniku zatrucia, policja Austin zamknęła kilka ulic, a straż pożarna sprawdziła rejon w poszukiwaniu szkodliwych substancji. "Takie rzeczy bierzemy na poważnie, szczególnie po 11 września 2001", powiedział Valdez. "Może minąć sporo czasu, zanim dowiemy się, co się stało i dlaczego. Nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców".

Urzędnicy federalni w Waszyngtonie powiedzieli, że monitorują całą sytuację. Przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa powiedział: "Nie ma nic, co sugerowałoby jakiekolwiek zagrożenie dla Austin".

Na podstawie: Daily Mail
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Martwe kaczkiTysiące martwych ptaków znajdowano również w innych miejscach na świecie, także w Wielkiej Brytanii. Po prawej: 2000 martwych kaczek znalezionych w Oakley w Australii.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium