[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

meble szkolne i przedszkolne producentNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Urząd ds. Dochodzeń i Badań Naukowych (OSIR)


Dodano: 2015-10-21 02:09:51 · Wyświetleń: 3760
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Nota od pana Wesa Penre, który jako pierwszy opublikował niniejszy artykuł:

Otrzymałem wiadomość e-mail od osoby, która jest obznajomiona z tematem omówionym w niniejszym artykule. Ze względów bezpieczeństwa, człowiek ten pragnie zachować anonimowość. Nie jestem w stanie zweryfikować, czy zawarte w artykule informacje są prawdziwe czy też nie, postanowiłem jednak upublicznić go w takiej postaci w jakiej jest, dla celów waszych własnych badań.

Istnieje kilka czarnobudżetowych programów i projektów, których cele są niejasne, a działalność przerażająca. Niewątpliwie, najbardziej wstrząsająca spośród tych tajnych grup jest równocześnie najsilniejsza i skupia swoje omnipotentne badanie i środki badawcze w obszarze "badań naukowych i zaawansowanego rozwoju naukowego". Ta bezimienna organizacja ujawniła się w 1990 roku pod nazwą The Office of Scientific Investigation and Research (Urząd ds. Dochodzeń i Badań Naukowych, w skrócie OSIR). Ta prywatna organizacja o wysokim stopniu tajności została utworzona w połowie lat czterdziestych XX wieku, tworząc nowe i niewielkie fasadowe przedsiębiorstwa co około dziesięć lat. Owa organizacja była pierwotnie finansowana przez międzynarodową spółkę, jak też kilka zamożnych osób (wśród których przypuszczalnie był Bank Światowy), później zaś została umieszczona na czarnobudżetowych listach w większości krajów. Przypuszczalnie to właśnie z tych tajnych budżetów utrzymywanych przez gabinety cieni na całym świecie, jak też poprzez sprzedaż praw do głównych patentów, organizacja czerpie środki na działalność. Pod nazwą OSIR organizacja ujawniła się, powołując do życia "Wydział do Spraw Publicznych" z pewnego rodzaju planem, co do którego spekulowano że zawiera manipulowanie publicznym postrzeganiem. Organizacja zapewniła zespół specjalnie wyszkolonych pracowników, którym nadano status "jawny" i którym pozwolono kontaktować się z mediami i opinią publiczną. Wśród tych udokumentowanych pracowników znaleźli się: Dr. Alan Henderson, Christopher Chacon, Dr. George Taylor, Dr. Douglas Davies, John Pori and Dr. David Allen. Z uwagi na swoją tak żywą zewnętrzną aktywność i operacje rozciągające się głęboko na każdy aspekt społeczeństwa i nauki, organizację często mylono z innymi tajnymi agencjami rządowymi bądź silnymi zorganizowanymi grupami przestępczymi. Spowodowało to błędną jej identyfikację przez teoretyków spisku z innymi mitycznymi lub legendarnymi grupami-cieniami.

Nie jest znana dokładna liczba badaczy, pracowników, sztabowców i personelu, przypuszcza się jednak że w ramach organizacji pracowało ponad 1000 naukowców, badaczy i ekspertów z całego świata, specjalizujących się w różnych dziedzinach. Z tych pól badań wymienić można, między innymi, astrofizykę, psychologię, geologię, zoologię, chemię, biofizykę i inżynierię elektryczną - a to zaledwie kilka spośród setek dyscyplin, jakimi zajmuje się OSIR. Organizacja wykorzystuje zaawansowaną technologię i najnowocześniejszy sprzęt, przenośne laboratoria, bezzałogowe drony szpiegowskie i inne eksperymentalne technologie, które nie są jeszcze dostępne nawet dla rządowych agencji. Jeśli sami nie pracują bezpośrednio nad technologiami następnej generacji, to przez inne największe korporacje i instytucje są zaopatrywani w prototypy technologii, aby wypróbować je w ramach swojej sekretnej działalności.

Organizacja przypuszczalnie prowadzi badania naukowe każdego rodzaju, jaki można sobie tylko wyobrazić - w tym badania w obszarach chemii, biofizyki, technologii obronnych, archeologii, psychologii, zoologii, fizyki kwantowej, rozwoju energii, itd. Co więcej, jest to jedyna tego rodzaju organizacja na świecie posiadająca "wydział fenomenologiczny", który zajmuje się wyłącznie zjawiskami anomalnymi.

Mając nieograniczone środki finansowe i nadrzędność nad każdym rządem, organizacja potrafi zinfiltrować każdą społeczność, organizację czy też sytuację, zachowując przy tym całkowitą anonimowość i utrzymując swój status najwyższej tajności (w oryg. ultra top secret - przyp. Iv.). W oparciu o poufne informacje zebrane przez inne rządowe agencje, OSIR jest uważana za jeden z zaledwie kilku projektów / działań / programów posiadających superelitarny status najwyższej tajności "Dharma Blue". A z uwagi na swoją omnipotentną władzę, która wydaje się przewyższać wszelkie prawa rządowe i międzynarodowe, OSIR nie musi informować nikogo w kwestii swoich ruchów i dostępu do siły roboczej oraz usług. Jest to wszechobejmująca władza, niekontrolowana przez nikogo, która podnosi czerwoną flagę o niewyobrażalnych monumentalnych proporcjach. Z uwagi na ich ściśle tajne cele, wszystkie badania, dochodzenia, wyniki i odkrycia dokonane przez grupę były i są całkowicie poufne, tak że nie wie o nich nawet uznawana elita społeczności naukowej.

Ponieważ OSIR posiada możliwość infiltrowania każdego aspektu naszego świata, prywatnego lub publicznego, rządowego lub cywilnego, przeprowadzając swoje tajne eksperymenty i jawne operacje, jej omnipotentna władza pozwalająca na manipulowanie kimkolwiek zechcą i przeprowadzanie niejawnych badań naukowych z oczywistych względów porusza i przeraża. Ponieważ OSIR osiągnęła prawdopodobnie poziom niemal całkowitej niewidzialności, świat i opinia publiczna nie są świadomi faktu że są potajemnie monitorowani, a co gorsza, sami stanowią króliki doświadczalne w radykalnych badaniach i dochodzeniach.

W ramach swojego modus operandi, co zresztą czyniła też od czasu powstania ponad sześćdziesiąt lat temu, organizacja w 2000 roku zmieniła swoją fasadową spółkę z OSIR na inną anonimową tożsamość. Obecnie krążą pogłoski, że działa pod nazwą Zaawansowane Aplikacje Naukowe (Advanced Scientific Applications, ASA) lub Globalne Oceny Badawcze (GRA) i, tym razem gdzieś na terenie Europy, kontynuuje swoje niekontrolowane badania, eksperymenty i śledztwa.

Autor: "Anonimowa Dobrze Poinformowana Osoba" (Anonymous Insider)
Tekst opublikował Wes Penre w czerwcu 2005 roku na łamach serwisu illuminati-news.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Od tłumacza:

Zaprezentowany artykuł w wersji oryginalnej już od wielu lat dostępny jest na łamach anglojęzycznych grup dyskusyjnych oraz forów poświęconych teoriom konspiracyjnym. Poza podanymi w tekście nazwiskami naukowców, pewne potwierdzenie prawdziwości zawartych w artykule informacji stanowi fakt, iż kontakt z pracownikami OSIR nawiązał Dan Aykroyd, gospodarz i współtwórca serialu "PSI Factor: Chronicles of the Paranormal" (w Polsce emitowany pod tytułem "Czynnik PSI"). Jak czytamy między innymi w tym artykule, scenariusz do zaprezentowanych w serialu zdarzeń oparty jest na autentycznych przypadkach pochodzących z archiwów OSIR.

Sporo o OSIR można się również dowiedzieć ze zarchiwizowanej strony osir.info.

Możliwe, że autor powyższego artykułu oraz artykułu pt. Ludzie w Czerni - zdemaskowani to jedna i ta sama osoba.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium