księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Zwierzęta wiedzą wcześniej


Dodano: 2010-01-23 16:46:24 · Wyświetleń: 16398
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Często słyszy się opowieści o zwierzętach, które przed wybuchami wulkanów, trzęsieniami ziemi lub dna morskiego, wykazują nieoczekiwaną aktywność. Także około 2 godziny przed trzęsieniem ziemi kilkanaście dni temu w stolicy Haiti mieszkańcy zauważyli że z psami i kogutami "coś się nie zgadza".

Haiti earthquake, trzęsienie ziemi na Haiti


Kanadyjska dziennikarka Chantal Guy opisuje na swojej stronie na Facebooku, że w stolicy Port-au-Prince koguty oszalały i piały jak nakręcone, a psy zaczęły wyć. Dwie godziny później zawalały się domy.

Także 2 lata temu przed tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi w południowo-wschodnich Chinach ropuchy nagle zaczęły przeprawiać się przez most w prowincji Jiangsu. Ludzie obserwujący te zjawisko byli zaniepokojeni, nikt jednak nie wiedział, co to ma znaczyć, nikt także nie zareagował.

W grudniu 2004r. na Sri Lance słonie zaczęły uciekać w głąb lądu, jak najdalej od morza - tylko paru ludzi wzięło z nich przykład, jakiś czas później nadeszło potężne tsunami.

Już w czasach starożytnych zauważono ten fenomen. Pliniusz Starszy zalicza niezwyczajne zachowanie ptaków do jednej z czterech oznak zwiastujących trzęsienie ziemi.

Helmut Tributsch, profesor chemii z Uniwersytetu w Berlinie, który zajmuje się tym zjawiskiem już od lat, w swojej książce "Kiedy budzą się żmije" opisuje podobne przypadki. Sam tytuł nawiązuje do wydarzenia w mieście Haicheng w lutym 1975r. Wówczas w okolicy żmije obudziły się przedwcześnie ze snu zimowego i zaczęły uciekać przed trzęsieniem ziemi, które nastąpiło dopiero parę dni później. Wtedy mieszkańcy i naukowcy słusznie wyciągnęli wnioski i ludzi zdążono ewakuować zanim miasto runęło.

Bazując na takich przypadkach, badacze tacy jak Tributsch wysunęli hipotezy jakoby niektóre gatunki zwierząt żyjące w jaskiniach jak na przykład: żmije, nietoperze, gryzonie około 20 godzin przed wystąpieniem trzęsienia o sile przynajmniej 6,5 stopni w skali Richtera swoje zwyczajne zachowanie totalnie zmieniają.

Co jednak ze zwierzętami takimi jak słonie na Sri Lance w 2004r.? Hipoteza o żmijach i innych zwierzętach zakłada, że podczas tarcia płyt tektonicznych występujące ciśnienie w warstwach kamiennych wywołuje powstawanie prądów elektrycznych, które mogą zostać przez te zwierzęta odebrane. Drobne ilości wody znajdujące się w szczelinach skalnych mogą zostać pozytywnie naładowane i w postaci aerozolu wywołać u zwierząt wydzielanie hormonu strachu, adrenaliny. Jeżeli chodzi o słonie, to może potrafią swoimi zmysłami zawartymi w stopach wyczuć nawet minimalne drgania ziemi? A ptaki? Znamy ich umiejętności wykrywania nawet najmniejszych stężeń gazów oraz orientacji na podstawie pola magnetycznego Ziemi.

Źródło: grenzwissenschaft-aktuell.blogspot.com
Tłumaczenie: Arek

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Cynik
  (2010-01-24 10:54:37) #4485
  | 👮 raport

  W artykule wkradł się błąd.Serotonina jest hormonem szczęścia, a nie strachu.Do strachu bardziej pasuje adrenalina.

  Kolejne potwierdzenie tego zjawiska : 4gifs.com/gallery/d/14431...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hunter22
  (2010-01-24 16:42:55) #4488
  | 👮 raport

  A czy one jak co to uzyskują od innych telepatycznie, wiadomość o tym co się stanie, ale telapatia, ale też jest empatia, intuicja, itp.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cero
  (2010-01-25 20:38:44) #4494
    📧 pw | 👮 raport

  Po prostu niektóre zwierzęta mają lepsze zmysły niż człowiek. Lekkie trzęsienie, którego my nie wyczuwamy mogą wyczuć zwierzęta, ale to tylko moja teoria.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arek
  (2010-01-30 00:19:16) #4513
    📧 pw | 👮 raport

  Tak Cyniku,
  podczas tłumaczenia art. musiałem spojrzeć do wikipedi, nie wiem czy to badacz pomylił pojęcia, a może miał ten inny czynnik na myśli mianowicie Serotonina jest niezbędna do snu - u zwierząt doświadczalnych blokowanie jej syntezy powoduje bezsenność. Poziom tej substancji w mózgu wpływa również na potrzeby zachowania impulsywnego . Może te zachowanie wyzwala u nich chęć ucieczki?. Tylko widzę tu mały problem, ponieważ zwierzęta te jakoś wiedzą w jakim kierunku mają uciekać, więc sam impuls nie wystarcza...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • weronika
  (2010-03-28 18:38:57) #4738
  | 👮 raport

  z tymi zwierzętami się zgadzam 13 lat temu w 1997 na Opolszczyznie była wielka powódz mieliśmy na podwórku 3 metry wody straciliśmy wszystko cały dobytek dzień wcześniej kotka z swoimi małymi pchała się ku domowi żeby dostać sie na strych nie wiedzieliśmy o co chodzi jeszcze ale kotka wracała i wnosiła cała 4 na strych czyli już przeczuwała bo nigdy wczesniej się to nie zdarzało..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ME
  (2010-04-07 15:47:17) #4752
  | 👮 raport

  Słonie słyszą infradźwięk. To by było na tyle. Żegnam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tornado
  (2010-04-17 00:07:47) #4799
  | 👮 raport

  proszę,powiedzcie mi,gdzie mozna znależć coś na temat odczuć takich samych jak u zwierzat przed trzęsieniem ziemi i tsunami.od kilku ładnych lat,dwa dni lub dzień przed trzesieniem odczuwam jakby migotanie serca,cos jak sejsmograf,to nie przypadek ,bo juz dziesiatki razy przepowiedziałam trzęsienia ziemi,rodzinie,znajomym ... serce mam zdrowe,nie choruje nawet na przeziębienia ,co to moze być,przeciez nie jestem zwierzęciem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • katarzyna-dereskieviciute
  (2010-11-15 14:34:57) #5797
  | 👮 raport

  Zgadzam sie, moje psy tez odczuwaja ok 2 dni wczesniej jak wyjezdzamy na wakacje! Wtedy caly czas kolo nas biegaja i sie przytulaja i piszcza!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium