księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania

Papieże i proroctwa


Dodano: 2013-02-22 14:50:56 · Wyświetleń: 12023
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Watykan


Papieże i proroctwa

Gdy papież Jan Paweł II pod koniec lutego 2005 roku trafił do szpitala, wielu zastanawiało się, czy dane mu będzie odprawić kolejną mszę. Poważnie cierpiący na grypę papież był wątłego zdrowia, częściowo z uwagi na swój wiek, chorobę Parkinsona i ostry artretyzm. W ciągu wielu miesięcy był to drugi raz gdy był hospitalizowany. I choć wierni modlili się o jego wyzdrowienie, obawiali się również o jego życie.

Przypuszczalnie wielu duchownych i sióstr zakonnych w Rzymie nie było w tym czasie aż tak zaniepokojonych. Byli pewni, że papież będzie żył. Dlaczego? Ponieważ kamień na pomniku papieża Sylwestra II pozostawał suchy. Katoliccy duchowni w Bazylice Świętego Jana na Lateranie w Rzymie, gdzie stoi ów monument, mówią, że kamień "płacze" gdy papież umiera. Powiadają, że w przeszłości działo się tak już kilka razy. "Kamień robi się wilgotny, gdy papież zbliża się do końca ziemskiej pielgrzymki", powiedziała prasie jedna z włoskich zakonnic. "Są ludzie, którzy to widzieli", dodała inna. Tym razem jednak kamień mający przepowiadać przyszłość Ojca Świętego był suchy, papież przeżyje więc ostatnią chorobę. (Gdy papież Jan Paweł II zmarł na początku kwietnia 2005 roku, nie podano do wiadomości, czy kamień "zapłakał", czy też nie)

Ponieważ jest on na Ziemi głową jednej z największych religii świata, nie jest niespodzianką, że papież, jak również jego poprzednicy, byli podmiotami proroctw, a nawet ich autorami.

Nostradamus
Nostradamus


Nostradamus

Według niektórych, Nowe Treści spisane przez Nostradamusa, sławnego francuskiego szesnastowiecznego proroka, przewidziały śmierć papieża Jana Pawła I. Jan Paweł I został papieżem w 1978 roku i zmarł zaledwie miesiąc później, jak mówią niektórzy, w niewyjaśnionych okolicznościach.

Czterowiersz Nostradamusa łączony z tym proroctwem mówi:

Gdy znajdą grób wielkiego Rzymianina,
nowy papież zostanie wybrany następnego dnia,
nie zostanie zaakceptowany przez Senat,
krew jego zatruta w świętym kielichu.


Centuria 3, czterowiersz 65

Sądzi się, że "grób wielkiego Rzymianina" odnosi się do świętego Piotra, informację o znalezieniu szczątków którego podano oficjalnie w 1979 roku. "Nowy papież" oznacza Jana Pawła. Jego nagła śmierć około miesiąca po wyborze wywołała spekulacje, że tak naprawdę nie został "zaakceptowany" przez kościelną hierarchię i dlatego go zamordowano, przypuszczalnie przez otrucie. Inny czterowiersz Nostradamusa wydaje się odnosić do morderstwa Jana Pawła, który - jak się spekuluje - był zbyt łagodny:

Gdy wybiorą go na papieża, będzie przez wybranych oszukany
nagle i niespodziewanie usunięty, niezwłocznie i bojaźliwie.
Zabity przez zbytnią dobroć i uprzejmość,
obawiać się będzie o strażnika pozbawionego życia w noc swojej śmierci.


Centuria 10, czterowiersz 12

Nie ma dowodów na to morderstwo, podejrzenia budzi jednak fakt, iż ciało Jana Pawła I natychmiast skremowano (papieże zwykle są chowani w Bazylice Św. Piotra), oficjalnie również nie określono przyczyny jego śmierci.

Rodzeństwo z Fatimy
Troje dzieci z Fatimy - Łucja Dos Santos, Hiacynta i Franciszek Marto


Trzecia Tajemnica Fatimska

W 1917 roku troje dzieci z Portugalii twierdziło, że doświadczyło objawienia Najświętszej Marii Panny, która przekazała im trzy tajemnice. Pierwsza przypuszczalnie stanowiła proroctwo I wojny światowej, druga mówiła o konwersji Rosji. Trzecie proroctwo było utrzymywane w tajemnicy do maja 2000, gdy papież Jan Paweł II wyjawił je światu. Było ono utajnione z uwagi na fakt, iż dotyczyło urzędującego papieża. Fragment tego proroctwa brzmi: "Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł, modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku" (tłumaczenie za: milujciesie.org.pl).

Watykan twierdził, że to proroctwo odnosiło się do próby zabójstwa papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Problem polega jednak na tym, że scena opisana w proroctwie ma niewiele wspólnego z próbą zabójstwa. To doprowadziło niektórych badaczy do wniosku, że proroctwo ujawniono tylko częściowo, bądź też odnosi się ono do losów papieża w przyszłości.

Papież Pius IX
Papież Pius IX


Papieskie przepowiednie

Sami papieże również pisali przepowiednie (w nawiasach podano czas pontyfikatu):

Papież Pius IX (1846-78): "Nadejdzie cud, który zaszokuje cały świat. Przed tym cudem nastąpi triumf rewolucji. Kościół będzie niezmiernie cierpiał. Jego służebnicy będą oszukiwani, chłostani i torturowani".

Papież Leon XIII (1878-1903): Odprawiwszy mszę 13 października 1884 roku, papież nagle upadł. Ocknąwszy się, opowiedział wizję, jakiej doświadczył: "Ach, jakiż okropny obraz dane mi było zobaczyć!". Opisał okres około stu lat, kiedy to moc szatana osiągnie swoje maksimum, będzie to czas upadku wartości moralnych i duchowych. Te sto lat miało zawierać większość XX wieku.

Papież Pius X (1903-14): Ten papież miał wiele wizji przyszłości. W 1909 roku, w środku audiencji w której brali udział Franciszkanie, przypuszczalnie wpadł w trans. Kilka chwil później jego oczy otwarły się, a papież skoczył na równe nogi. "Widziałem coś przerażającego!", krzyknął. "Będę to ja albo jeden z moich następców. Papież na pewno opuści Rzym i, uciekając z Watykanu, będzie szedł po trupach swych kapłanów!". Nie jest pewne, jakiego zdarzenia dotyczy ta wizja, jednak pod wieloma względami jest ona podobna do Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Później, krótko przed swoją śmiercią, papież doświadczył innej wizji: "Widziałem jednego z moich następców, o tym samym imieniu, który przelatywał nad ciałami swoich braci. W ukryciu poweźmie zemstę, jednak po chwili wytchnienia umrze okrutną śmiercią. Uznanie dla Boga zniknęło z ludzkich serc. Chcą nawet wymazać wspomnienie o nim. Ta perwersja jest niczym innym jak tylko początkiem ostatnich dni świata".

Papież Pius XII (1939-58) również doświadczył dziwnych wizji ponurej przyszłości. Po jednym z takich doświadczeń powiedział jednemu ze swych powierników: "Rodzaj ludzki musi się przygotować na cierpienia, jakich nigdy wcześniej nie doznał... najmroczniejszy czas od potopu".

Święty Malachiasz
Święty Malachiasz, któremu przypisuje się proroctwa dotyczące wszystkich następców papieża Innocentego II


Święty Malachiasz

Przypuszczalnie najbardziej znanymi proroctwami dotyczącymi papieży są te przypisywane świętemu Malachiaszowi, arcybiskupowi Armagh w Irlandii. Będąc w Rzymie na audiencji u papieża Innocentego II w 1139 roku, Malachiasz miał doświadczyć wizji, w której otrzymał szczegółowe wskazówki dotyczące wszystkich następców Innocentego II aż do końca czasów. Proroctwa te pozostały utajnione do momentu ich ujawnienia w 15990 roku. Wciąż trwa dyskusja nad tym, czy rzeczywiście pochodzą one od św. Malachiasza, czy też są fałszerstwem. W każdym razie wydają się one niesamowicie trafne.

Oto na przykład opisy trzech ostatnich papieży:

Paweł VI (1963-1978) nazwany został Flos florum, co oznacza "kwiat pośród kwiatów". W herbie Pawła VI znajdowały się trzy lilie. Jan Paweł I (1978) został określony jako De medietate Lunae, czyli "z połowy księżyca". Pontyfikat Jana Pawła I trwał około miesiąca - od jednej fazy księżyca do następnej. Jana Pawła II (1978-2005) święty Malachiasz nazwał De labore Solis, co znaczy "z pracy słońca". Jan Paweł II urodził się podczas częściowego zaćmienia słońca (18 maja 1920 roku). Również w dniu jego pogrzebu miało miejsce częściowe, "hybrydowe" zaćmienie.

Po Janie Pawle II święty Malachiasz wymienił jeszcze tylko dwóch papieży. Pierwszy otrzymał nazwę Gloria Olivae, czyli "chwała oliwki". Długo sądzono, że to proroctwo oznaczało, że ten papież będzie się wywodził z zakonu Benedyktynów, ponieważ są również nazywani Oliwkowcami [z uwagi na gałązkę oliwki, która jest jednym z ich symboli]. W rzeczywistości, według otwartej księgi, "sam święty Benedykt przepowiedział, że przed końcem świata jego zakon, zwany również Oliwkowcami, triumfalnie poprowadzi Kościół katolicki w walce przeciwko złu". Choć kardynał Ratzinger nie jest Benedyktynem, wybrał on imię Benedykta XVI.

Benedykt XVI
Papież Benedykt XVI opuści Stolicę Piotrową 28 lutego 2013 r. Czy jego następcą będzie Piotr II Rzymianin?


Drugi papież zostanie nazwany Piotr, i może on być ostatnim papieżem. Odnoszące się do niego proroctwo świętego Malachiasza głowi: "W okresie straszliwego prześladowania na tronie Świętego Kościoła Rzymskiego zasiadać będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił owieczki mimo licznych cierpień, w czasie gdy miasto na siedmiu wzgórzach zostanie zniszczone, a budzący grozę Sędzia osądzi swój lud".

Koniec świata?

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Nota: Do artykułu wprowadzono drobne poprawki faktograficzne

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • waggelink
  (2013-05-30 03:42:39) #7817
  | 📧 email | 👮 raport

  Papiez Franciszek jest przedostatnim i to Jego wlasnie nazwal Malachiasz ,galazka oliwna . Niestety analitycy i komentatorzy "zaslepieni swoja uczonoscia nie dostrzegaja istoty i rdzenia przepowiedni . Uznawanie Benedykta za galazke oliwna nie trzyma sie kupy i odwolywanie do zakonu Benedyktynow i Ich symboli graficznych jest naginaniem albo przeginaniem w interpretacji.
  Obecny Franciszek z nazwiska
  BERG-OGLIO (czyt. Olio) czyli Gora Oliwna odpowiada opisywanemu przez Malachiasza. Na dodatek jest prawdziwym Oredownikiem "Pokoju ,ktory w antycznej symbolice graficznie symbolizowala - galazka drzewa oliwnego.Coz jakich to mamy uczonych ,kazdy widzi a swoja droga zapraszam do ponownej analizy moich komentarzy zamieszczonych pod artykulem " Konca swiata nie bedzie" w dziale Proroctwa Apokalipsy.
  Przyda sie Wam ta wiedza bo czas opisywany przezemnie wiele lat temu realizuje sie obecnie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • waggelink
  (2013-05-31 08:26:03) #7819
  | 👮 raport

  ps. Piszac mialem na mysli oczywiscie
  Chwale Oglio-czyli oliwki !
  Przyznac trzeba ,ze na tle dotychczasowych Papiezy jest wyjatkowy ,nawiazuje w swym pontyfikacie do istoty chrzescijanstwa ,

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Qwerty.m
  (2018-09-19 21:30:10) #38702
  | 👮 raport

  Przepowiednia o JP II. A czy JP II nie przeszedł takiej drogi? Nie cierpiał, nie pracował ciężko i nie widział trupów podczas II WŚ? A czy Kraków nie był w ruinach? "doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża" czy szczytem nie jest bycie papieżem? Czy wielki krzyż to nie po prostu krzyż w Watykanie? Wielki bo w ważnym miejscu? Ile razy Ali strzelił do papieża? Może miał ktoś mu pomagać, albo ewentualnie gdyby Aliemu się coś nie udało, np. dojść blisko do papieża. Naprawdę nie wszystko musimy czytać między wierszami. Czasem prawda jest na wierzchu. Oczywista

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium