Skorzystałam z porad tego artykułu i jestem bardzo zadowolona z efektów, także polecam serdecznie każdemu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Oliver


Dodano: 2005-03-11 21:41:15 | Wyświetleń: 8001 | 🕑 Odłóż na później


Oliver-gwiazda telewizji, który zadziwił świat

Teraz jedna z nielicznych rozwiązanych zagadek kryptozoologicznych. Jak wyjaśniono sprawę osobliwego, podobnego do szympansa ssaka naczelnego, nazwanego Oliver?
Od 1996 roku zwierzę znajdowało się w Teksasie, w ogrodzie zoologicznym przeznaczonym przede wszystkim dla małp człekokształtnych. Miał łysą głowę i poruszał się swobodnie w pozycji wyprostowanej, na dwóch nogach, a jego zachowanie dziwnie przypominało ludzkie. Wcześniej pisały o nim gazety i pokazywały telewizje całego świata, zwłaszcza w latach osiemdziesiątych, kiedy był jeszcze własnością nowojorskiego prawnika Michaela Millera. Przez dwadzieścia lat snuto domysły na temat tajemniczej małpy. Uważano ją za dziwnego szympansa, nieznany gatunek, a nawet za krzyżówkę małpio-ludzką...
Po licznych badaniach mitochondrialnego DNA oraz chromosomów z próbek tkanek Olivera oraz innych naczelnych, w 1998 roku zespół amerykańskich genetyków (między innymi doktor John Ely z Trinity University w Teksasie oraz Charleen Moore z Texas University Health Scibace Center) opublikował wyniki badań w American Journal of Physical Antropology.
W rozprawie ujawniono, że Oliver ma normalny kariotyp komórkowy (występowanie, liczba i układ chromosomów w komórkach) pospolitego szympansa Pan troglodytes. Ponadto pod względem genetycznym bardzo przypomina okazy pochodzące z Gabonu w Afryce Zachodniej, co pozwala ustalić prawdopodobne miejsce pochodzenia Olivera.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Entelarmer (2008-07-04 22:55:26) #435   ❗❗❗
    Jak to rowziązanych? Połowicznie. A gdzie odpowiedź skąd się wzięło to zachowanie?

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium