Eroticmed.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Skrimsl


Dodano: 2005-03-11 22:05:08 | Wyświetleń: 6587 | 🕑 Odłóż na później
Islandzkie kroniki zanotowały latem 1345 roku pojawienie się "wspaniałego zjawiska w Lagarflot, które zdawało się być żyjącym zwierzęciem. Czasami wyglądało to jak wielka wyspa, innym razem pojawiały się garby oddzielone od siebie wodą. Nikt nie znał natury stworzenia, nikt nie widział głowy czy ogona, nikt nie jest pewien, co to było". Lagerflot jest długim, górskim jeziorem we wschodniej Islandii. Islandczycy nazwali potwora skrimsl, stał on się również bohaterem kilku legend. Podczas 1860 roku, badacz starożytnych sag, Sabine Baring-Gould, wówczas liczący sobie 29 lat, objeżdżał odległe części Islandii, malując wulkany, gejzery i lodowce. Pod koniec podróży przybył pewnego wieczoru do małej osady. Tam też znaleźli się dwaj mężczyźni, Skogkotr i Martin, który przybyli tam ze Skordalsvatn i opisali badaczowi wygląd skrimsl'a. Stworzenie to ma więc mierzyć ok. 42 stopy długości, głowa i szyja - 6 stóp, tułów - 22 stopy, a ogon - 18. Baring-Gould zamieścił reprodukcję szkicu przedstawiającego stworzenie w swojej książce. Ten naiwny rysunek stanowi jeden z bardziej wiarygodnych wizerunków potworów z jezior, ponieważ został wykonany przez człowieka zupełnie nie znającego relacji innych świadków. Rysunek przedstawia stwora z płetwami, chociaż szyja wydaje się być nieco za krótka. Para wąsów udowadnia, że zwierzę być może jest spokrewnione z fokami lub wydrami, a na pewno jest ssakiem.

Tekst zapożyczony ze strony www.kryptozoologia.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium