sensomedical.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

O wampirach słów kilka


Dodano: 0000-00-00 00:00:00 | Wyświetleń: 57126 | 🕑 Odłóż na później
Encyklopedycznie:
Wampir zwany też upiorem to fikcyjna istota o trudnej do wyjaśnienia genezie, „żywy trup” (nie ma jednak kości, lecz chrząstki) żywiący się wg. legend ludzkim ciałem i krwią. Może wchodzić w stosunki z żywymi. W miarę upływu czasu wampir w coraz większym stopniu upodabnia się do człowieka (zrastają mu się chrząstki).
Według słowiańskich wierzeń, wampir powstawał z niepogrzebanych (niespalonych) zwłok, stąd jego silne związki z własną rodziną – jej dręczenie, jeśli nie dopełniła obowiązku wobec zmarłego, oraz stosunki mężczyzn-wampirów (zmarłych daleko od domu, zaginionych i powracających) z własnymi żonami. Jego dzieci mają dar rozpoznawania wampirów i ich niszczenia. Wiara w wampiry musiała nasilić się po przyjęciu chrześcijaństwa i zarzuceniu ciałopalenia. Znaczne jej upowszechnienie oraz znajomość sposobów ich zwalczania sugeruje, że słowiański wampir musiał mieć swój odpowiednik w innych kulturach. Niewykluczone, iż jedną z dróg rozprzestrzenienia się „wampiryzmu” były opowieści słowiańskich mamek, opiekujących się, we wczesnym średniowieczu, zachodnioeuropejską dziatwą (eksport ludzkiego towaru na Zachód był wówczas na Słowiańszczyźnie najbardziej dochodowym interesem, stąd zaskakujący w średniowiecznej Anglii zachodniosłowiański Černebog/Zernebok).
Fragment pochodzi z www.wikipedia.pl
Etymologia słowa Wampir:
PIE. *ăn-pēr-ĭ-s , prawdopodobne jest starosłowiańskie *ą-pěr-ь, które dało staro polskie*(v)ą-pěr-ь= wąpierz i późną pożyczką z zachodu.

Historia wampirów, zaczyna się ok. 1431r. kiedy to Vlad Tepes urodził się w Sighişoarze jako drugi syn wołoskiego księcia, Vlada II Drakuli. Vlad II był członkiem Zakonu Smoka, czemu zawdzięcza swój przydomek. Zakon Smoka był swoistą wspólnotą militarno-religijną, stworzoną w 1387 r. przez króla węgierskiego, Zygmunta Luksemburskiego, dla obrony chrześcijaństwa oraz do walki z tureckim Imperium Osmańskim. Symbolem zakonu był smok, stąd też jego nazwa (Dracul znaczy po rumuńsku smok).
Prawdopodobnie podczas pierwszej bitwy w której wziął udział, Vlad został pojmany przez Turków, wraz z młodszym bratem Radu. Vlad i Radu stali się bardzo wartościowymi zakładnikami będąc synami lokalnego księcia, tak więc zostali zabrani do Istambułu i uwięzieni przez sułtana Mehemeta. Po uwięzieniu synów, Vlad Dracul - ojciec - starał się bezskutecznie wykupić ich z niewoli tureckiej. Te próby pertraktacji zostały postrzeżone przez Jana Hunyadi'ego (króla Węgier - faktycznego chociaż nie tytularnego, najbardziej wpływowego członka Zakonu Smoka). Hunyadi wynajął morderców, którzy zabili Dracula (ojca) i jego starszego syna (starszego brata Vlada) Mihnea.
Vlad Tepes, długo jeszcze był atakowany przez Turków, tak więć zrozumiał, że jedynym sposobem przepędzenia Turków i zostania księciem Wołoszczyzny, było zjednać sobie pomoc Jana H. - mordercy jego ojca i brata. Jan H. zgodził się na powrót Vlada. Razem usunęli z tronu Radu, który został władcą dzięki sułtanowi. Vlad odzyskał tron wołoski rozpoczynając drugą i najbardziej niecną część swego panowania.
Vlad Tepes czując że jest najsilniejszym wodzem, lubił napadać na inne miasta, i wymordowywał ludzi, napijając ich na pal (Vlad Tepes jest znany także jako Książe palownik).
W 1477r. gdy zginoł, rozniosła się plotka że Vlad wstał zzagrobu i morduje wszystkich, a także że jest Księciem wszystkich wampirów. Plotki te rozgłaszali kupcy transylwańscy którzy nie zgadzali się z prawam handlowym ustanowionym przez niego w 1459. Lecz nikt nie potwierdził tej teorii! Miano wampirzycy bardziej by przysługiwało Elżbiecie Batory która to rzekomo kompała się w krwii dziewic, wierząc że doda jej to urody. Lecz według starodawnej Księgi Nod (można ją ściągnąć u nas), pierwszym wampirem był Kain brat Abla, i syn Adama i Ewy. Wtedy właśnie pojawia się w biblii mowa o pierwszym zabójstwie (Kain zabija Abla), Kain został przeklęty przez Boga, i założył miasto Nod. Wzmianki o wampirach można znależć w starych notatkach np.:
W 1732r. członkowie serbskiej komisji rządowej wg tego opisu szukali osobników tego gatunku w wiosce Medwegna, w pobliżu Belgradu, przekopując 13 grobów. Wedle zapisków trzy ciała nie były dotknięte procesem gnicia, a po otwarciu ciał w żyłach zmarłych płynęła świeża krew.
Otóż młody serbski żołnierz powrócił do domu po służbie odbytej w Kostatitsa w Grecji. Zwierzył się swej ukochanej, że gdy był w wojsku, zaatakował go wampie. W niedługim czasie zmarł i pochowano go na cmentarzu. W krótkim czasie można go było zobaczyć, spacerującego nocą. Jednocześnie ludzie, którzy go spotkali, odczuwali osłabienie, a niektórzy z nich zmarli. Grupa wojskowych odkryła grób zmarłego i zobaczyła ciało bez najmniejszych śladów gnicia oraz ściekającą z jego ust stróżkę krwi. Gdy wbito mu kołek w serce, rzekomo wydał z siebie przeraźliwy jęk i chlusnął w nich strumieniem krwi. W wołoskiej wsi Merul w ciągu pięciu miesięcy powstający z grobu zarazili 80 osób. W Kapnicku koło Siedmiogradu w 1753r. spalono na stosie Dorotheę Pihsin, którą odnaleziono w grobie owinięta w nasiąkniętą ludżką krwią chustę.
Można też znależć wzmiankę o wampirach w notatkach John’a Heinrich Zopft: „Wampiry powstają w nocy ze swych grobów, napadają na ludzi, którzy spokojnie śpią w łóżkach, wysysają wszystką krew z ich ciała i mordują. Wbicie drewnianego kołka w serce to jedyny sposób na zabicie wampira. Zwłoki należy spalić.”
Ale dzisiejsza nauka potrwafi (cząstkowo) wytłumaczyć te dziwne stworzenia, choroba upodabniająca do wampira to – PORFIRIAŁ.

LECZ DALEJ NIE WIEMY DOKŁADNIE CZY ISTNIEJĄ CZY NIE?

flabeer
www.paranormal-hunter.friko.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • mcm_13 (2008-08-27 05:20:59) #725   ❗❗❗
  po pierwsze, dobrze by było zapoznac sie z fizjonomią ludzkiego ciała po śmierci, żeby zrozumieć reakcje powyższych wampirów, bo prawda jest taka że ich realność jest raczej wykluczona.

  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-08-29 18:57:32) #763   ❗❗❗
  Filozof. jak wiem istnieją na bank wampiry energetyczne. a te domniemane wampiry które istniały to były osoby chore na profilie. inaczej chorobe wampirów.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2008-08-30 06:37:24) #764   PW   ❗❗❗
  hunter22, nie "profilia" tylko "porfiria".

  Odpowiedz
 • Greg (2008-09-10 01:44:52) #823   ❗❗❗
  Filozof nie filozofuj o jakis sanguinach tylko sobie o fetyszyzmie krwi poczytaj.

  Odpowiedz
 • harry (2008-09-13 15:20:50) #865   ❗❗❗
  drogi filozofie..... hmmmm..... jakos nie moge sobie wyobrazic zebys widzial wampiry a tym bardziej z nimi rozmawial hehe troche to smieszne ale jesli mnie umowisz na spotkanie z jednym z nich to na pewno ci uwierze.....

  Odpowiedz
 • no_future (2008-09-14 04:30:00) #871   ❗❗❗
  nie wiem co mam myśleć... wierzę w wampiry, choć nie mam do tego podstaw... rzeczywiście ja powiedzial HARRY wydaje się trochę śmieszne te obcowanie z wampirami ale ja po częsci wierzę FILOZOFOWI.

  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-09-14 09:34:06) #877   ❗❗❗
  filozof może byś opisał te wampiry dał jakieś wskazówki jak je zobaczyć spodkać się z nimi. co?? pozdro

  Odpowiedz
 • namiad (2008-09-15 12:10:36) #890   ❗❗❗
  Polecam lekture Claude Lacouteux pt. Tajemnicza Historia Wampirów. Ciekawa praca i ma dużo fragmentów z oryginalnych źródeł historycznych,więc warto przeczytać. Jest też dokładnie opisana historia wampirów z Medwegna,przytoczona w powyższym artykule.

  Odpowiedz
 • Angelika Lindeman (2008-09-15 12:28:36) #891   ❗❗❗
  No wlasnie Filozof.. Bardzo bym chciala spotkac wampira. Wierze w nie wlasciwie od zawsze i zadnego nie widzialam... Gdzie je mozna znalezc? Jak odroznic od zwyklych smiertelnikow?

  Odpowiedz
 • wik7wamp (2008-09-18 05:05:43) #903   ❗❗❗
  Filozof :) pozwÓl swojej mądrości wypłynąć ;P

  Odpowiedz
 • judys (2008-09-17 14:21:44) #910   ❗❗❗
  Filozof, ja nie wiem c o mam myślec o Twojej wypowiedzi. To może powiesz nam cos więcej o tych wampirach?? o ich osobowosci, wiemy ze pija krew...ale w to jest w kazdym durnym horrorze. Moim zdaniem , są wampiry , ale nie są to ludzie chodzący po ulcach. Czym sie wiec charakteryzuje taki wampir??? mam troszeczke watpliwosci co Tej wypowiedzi.

  Odpowiedz
 • Kminek (2008-09-26 07:13:04) #986   ❗❗❗
  Artykuł w pewnej części nawiązuje do książki "Historyk" Elizabeth Kostovy tylko trzeba pamiętać, że w każdej książce jest źdźbło prawdy, a także literackiej fikcji.
  Sama jestem zainteresowana wampiryzmem ale artykuł nie dał mi żadnych podstaw do dalszej wiary w to czy nie. Bardziej wasze komentarze. Choć w wypowiedzi Filozofa można czuć fałsz bardzo mnie zainteresował.. może więcej konkretów jeżeli można? Była bym bardzo wdzięczna.

  Odpowiedz
 • Al390 (2011-03-29 14:51:33) #998   ❗❗❗
  No no, ciekawe, NAPRAWDĘ ciekawe wytłumaczenie wielu, żeby nie powiedzieć wszystkich aspektów naszego życia, bardzo rzetelna i wiarygodna konspiracja Chitauri'ch, jak to pan Mutwa określił, moim zdaniem nie trudno jest w to uwierzyć, ponieważ Credo to osoba naprawdę inteligentna, mądra i o ogromnej wiedzy (jedna z dwóch najbardziej wykształconych osób Afryki) na temat historii i nie tylko. Do tego takie doświadczenie jest wręcz niespotykane, relacje z jego przeżyć są naprawdę interesujące (i niestety przerażające), bardzo zachęcam do obejrzenia całego wywiadu, oglądając fragment można się co najwyżej zgubić i, co gorsza, namieszać i źle zrozumieć przesłanie tego wielkiego, nie boję się użyć tego słowa, zaiste wspaniałego człowieka. Autorytet dla wielu, podziwiany (powinien być) przez wszystkich. Poszukam jeszcze coś o nim jak wrócę z pracy, chyba że filozofie masz coś "na oku". Pozdrawiam Al390

  Odpowiedz
 • Laurein (2011-03-28 17:04:39) #999   ❗❗❗
  Bycie empatą ma swoje zalety i wady, ja nią jestem i wiem coś o tym , a filmik z miłą chcęcia obejrzę:)

  Odpowiedz
 • Rati (2008-09-28 03:36:25) #1007   ❗❗❗
  Po 1. skoro je znalazłeś to pochwal się w jaki sposób.
  Po 2. skoro z nimi utrzymujesz kontakt to sam musiałbyś być 'wampirem',ponieważ one ponoć wysysają krew,co nie?Także nie możesz być żywy :D a jeśli jesteś to jak to zrobiłeś?
  Po 3. po co takie bzdury piszesz..i tak w to nikt nie wierzy,a jeśli uwierzył to gratuluję xD

  Odpowiedz
 • krewos (2008-10-04 18:57:24) #1039   ❗❗❗
  Ja wierze w wampiry. Czasem mam wrażenie, że coś lub ktoś probuję się wydostać z mego ciała. Moje zęby podobne są do wampirzych.
  Nie wiem jak to wyjaśnić ale myślę, że jestem jednym z nich.

  Odpowiedz
 • Al390 (2011-03-28 21:11:24) #1056   ❗❗❗
  Hmmm, filmik ciekawy, bardzo ciekawe wytłumaczenie wampiryzmu (a nawet diabła), ogólnie warte obejrzenia, jutro postaram się obejrzeć cały film ponieważ leży w kręgu moich zainteresowań, ale chcąc nie chcąc trzeba przyznać że początki wampiryzmu wzięły się z odkopywanych np. przez psy "świeżych" grobów, w których leżały jeszcze całe zwłoki, z tym że bardziej owłosione, z długimi paznokciami, a ludzka wyobraźnia bogobojnego, średniowiecznego chłopa dopowiedziała resztę, min. wychodzenie z grobów, picie krwi (jako iż ciało jest blade, tak to tłumaczono, że wampir musi pić krew ponieważ sam jej nie produkuje, dlatego jest blady) a że kościołowi pasowały wampiry, ponieważ straszyły ludzi a ci, by się bronić, chodzili do kościoła, to uczyniły z nich sługi zła, demony. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej, przeciętny licealista/gimnazjalista zna (w miarę) anatomię człowieka, zna także fakty z książek czy internetu i nie uwierzy w każdą bujdę (no chyba że coś z nim nie tak), więc fakty o wampirach stają się coraz bardziej wiarygodne, a także coraz ich więcej i ich rasa jest rozszerzana, przykład- właśnie ten urywek filmu. Jak obejrzę cały wywiad to coś dopiszę (lub nie), pozdrawiam Al390

  Odpowiedz
 • Evilkath (2008-10-07 20:21:13) #1065   ❗❗❗
  Drogi Filozofie... tylko Głupiec sądzi że jest mądry ;]

  Odpowiedz
 • [bezimienny?] (2008-10-20 19:09:03) #1161   ❗❗❗
  taa Filozofie twierdzisz, że wiesz więcej od innych, ale jakoś ja znam ortografię lepiej od Ciebie... może przedstawisz jakieś dowody? pozdrawiam...

  Odpowiedz
 • Lewiatan (2008-11-02 19:04:21) #1182   ❗❗❗
  P.P.S. do filozofa mój e-mail to stach91 (małpeciątko) gazeta.pl. Czekam na informacje dotyczące naszego spotkania...

  Odpowiedz
 • N. (2008-10-26 18:53:31) #1203   ❗❗❗
  To czysta porfiria.
  Kiedyś panował ciemnogród, to sobie tak choroby tłumaczyli.
  Porfiria to straszna, ale zarazem ciekawa choroba. Chciałabym kiedyś mieć pacjenta chorującego właśnie na nią.

  Odpowiedz
 • Lewiatan (2008-10-31 20:33:58) #1246   ❗❗❗
  filozof, podaj mi swój numer, wydajesz się być bardzo ciekawą osobą i chciałbym nawiązać z tobą bliższy kontakt. P.S. Mówiąc za Shekspierem :" Są rzeczy na niebie i na ziemi, o jakich się waszym filozofom nie śniło." Czekam na kontakt...

  Odpowiedz
 • Dianess (2008-11-01 23:15:48) #1251   ❗❗❗
  ja wierze w wampiry...ale nie dzięki Filozofowi...koleś, jakbyś chciał wiedzieć..nie możliwe jest utrzymywanie kontaktu z wampirem..."wampir nie może zdradzić kim jest naprawdę" wiele razy można to zobaczyć w dokumentach o wampirach..."w innym wypadku wampir który zdradził swoją rasę zostanie zabity, wraz z tym kto posiadł tą wiedzę"...skarbie, ty i twój "kolega" bylibyście martwi. A twoja wiedza na temat wampirów nie jest jakaś wygórowana...każdy kto się nimi interesuje wie o tym o czym napisałeś...więc sory, ale nie kupuje twojej znajomości.

  Odpowiedz
 • annie (2008-11-05 14:58:11) #1269   ❗❗❗
  do Filozofa -
  ja radzę Ci najpierw wziąść słownik języka polskiego, a następnie rozprawiać o rzekomych spotkaniach z wampirami;)
  a może opowiedziałbyś coś więcej, co? może ktoś by Ci uwierzył, w co jednak szczerze wątpię...  Odpowiedz
 • xxx (2008-11-11 07:45:41) #1322   ❗❗❗
  A ja wierzę Fiolzofowi... I chciala bym żebyś podzielił sie ze mną swoją wiedzą.. (oczywiście jesli mozesz)..

  Odpowiedz
 • Ilona (2008-11-13 18:06:52) #1332   ❗❗❗
  Eh wierze w wampiry i to moim zdaniem jest mit że w jakieś kurna nietoperki się zmnieniają i żywią się krwią. Wampirem można nazwac chłowieka który jest chory na Hemofilię ( przynajmniej tak słyszałam ) .

  Odpowiedz
 • prozerpia (2008-12-01 23:04:46) #1405   ❗❗❗
  znowu czasowo odbiegne od Wszystkich, ale tak wyszło...

  Fizlozof... wybacz, ale wkurza mnie Twoje myslenie... bo fakt, że znasz kilku ludzi, którzy uważają się za wampirów jest po prostu smieszny dam sobie głowe uciąć, że natknałes się na ludzi szalenie mądrych albo tak naiwnych, że ubierając sie w czarne, lub dziwne stroje jakby nie z tej epoki o bladej cerze lub innym podejściu do wszystkiego uważaja sie za nacje wampirza. pisze to, bo nalezłam kiedys do iczniejszej "rasy wampirzej" co z perspektywy czasu uznaje za czysty SNOBIZM... bo jeśli wampiry istnieją, a pewnie gdzies tak, pojedyncze jednoski to się z ty nie obchodzą na codzień, nie manifestuja tego i się z tym ukrywają, a jesli ktos ma takie zapedy najpewniej jest nekrofilem lub osoba chora psychicznie....

  Odpowiedz
 • Kaja (2009-12-12 11:24:28) #1483   ❗❗❗
  Uwaga uwaga Cytuję !!!
  ekhem ekhem :

  "Wampiry istnieja bo je znalazłem, rozmawiałem z nimi dość często i utrzymuję z jednym z nich jeszcze kontakt."

  następnie :

  "wampiry istnieją nie widziałem ich i nie spotkałem z wielu powodów"

  Przepraszam ale chyba coś jest nie halo.....
  Drogi Filozofie tak się zastanawiam czy nie jesteś jakąś fanką sagi Twilight i nas tu nie wkręcasz...patrząc po błędach ort. jest możliwe że chcesz być słuchany i doceniany, albo po prostu zmyślasz...


  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-12-24 01:57:56) #1516   ❗❗❗
  fiolzofie powiedz o tych wampirach przecież takie istoty nie mogą istnieć jak wampiry krwiożercze, bo przecież nie mogą ci nić zrobić a tym bardziej zabić! wampiry energetyczne istnieją ale nie chce mi się pisać o nich wystarczy wpisać wampir energetyczny w google i macie dużo stron z informacjami. ale powiem wam coś jeśli chcecie odróżnić istote inną, wyższą niż człowieka musicie wpatrywać się w oczy. bo ino one pokazują inność danego bytu. pozdrawiam was serdecznie

  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-12-02 14:36:05) #1522   ❗❗❗
  i nie zapomnij osoby chore na porfirie. ale zastanawiające są nie które wątki historyczne o wampirach.

  Odpowiedz
 • Bombel (2008-12-06 17:04:42) #1589   ❗❗❗
  Filozofie,najpierw naucz się pisać w miare poprawnie a dopiero później opowiadaj bajki;].

  Odpowiedz
 • velsatis (2008-12-09 23:46:07) #1615   ❗❗❗
  panie filozofie bardzo chciałabym się dowiedzieć jak znalazłeś wampiry.... nie wiem co dokładnie o tym myśleć, nie mogę jednak zanegować czegoś, co nie zostało w pełni poznane.... przecież w każdej legendzie jest ziarno prawdy..... a nie wierzę, że jakieś rzadkie przypadki porfirii mogły spowodować wyrośnięcie takiej wielowiekowej legendy....

  Odpowiedz
 • gość (2008-12-16 15:29:03) #1667   ❗❗❗
  DROGA VELSATIS
  napisz do mnie numer jest w moich postach wcześniejszych czekam.


  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-12-20 12:27:44) #1679   ❗❗❗
  ale wiecie co ten filozof bedzie wam pisac że poznał wampiry przez internet. ludzie wampiry nie istnieją.

  Odpowiedz
 • Gaja (2008-12-22 16:36:59) #1702   ❗❗❗
  Mowicie, ze na bank istnieja wampiry:te "fikcyjne"(pijace krew) i energetyczne. Ale czy ktokolwiek wysili sie i napisze kilka argumentow, ktore by to potwierdzaly? Ja moge powiedziec, ze mam prawdziwego slonia w malej butelce i ktos mi uwierzy?
  Wampiryzm energetyczny moze byc w teorii... A czy nie jest tak, ze obcujac z dana osoba, nie podoba nam sie jej charakter i jestesmy znudzeniu jej obecnoscia? To wszystko podstawy psychologii, a nie wampiryzmu.
  Smiejecie sie z Filozofa, a tak naprawde on ma do zaproponowania o wiele ciekawsze i konkretne tezy (pominmy ich potwierdzenie),a wy nawet na to sie nei zdobedziecie...

  Odpowiedz
 • Emi ;] (2008-12-27 18:52:31) #1745   ❗❗❗
  Wampiry. Wątpię w ich istnienie. W internecie często pjawiają się osoby, które mówią, że znają wampiry i rozpalają ten malutki płomyk nadzieji w ludziach, że jednak jest coś więcej niż monotonność każdego dnia, jednak jak by nie było to tylko internet, a w internecie każdy pisze co tylko chce. Nie ma dowodów na to, że wampiry istnieją, ale nie ma również dowodów, że ich nie ma. Dopóki nie zobaczę nie uwierzę.

  Filozofie, sądzisz, że w 2012 nastanie koniec? Hmm. Za bardzo zaczytałeś się w internecie, najpierw mówiłeś , że znasz wampiry, a potem o roku 2012.
  Powiem ci jedno, a raczej zacytuje : "Nie znasz dnia, ani godziny". Więc nie mów o takich sprawach. Koniec może nastać dziś, jutro, za miesiąc, za rok a może za wiek. Nie niszcz wiary w ludziach,daj im się cieszyć życiem, i nie prorokuj :P


  Odpowiedz
 • hunter22 (2008-12-28 10:52:03) #1751   ❗❗❗
  Filozof ale jesteś szurnięty bo wierzysz w wampiry to śmieszne. takie istoty nie mogą istnieć pewnie ci którzy uważają sie za wampiry mają dentystycznie wydłużone kły i straszą ludzi że wypiją ich krew.

  Odpowiedz
 • rado (2009-01-04 13:41:58) #1882   ❗❗❗
  filozof naucz się poprawnie pisać

  Odpowiedz
 • hermoina (2009-01-14 19:44:24) #1885   ❗❗❗
  to z lekka szalone ale hmm realne czasem takie rzeczy niewytłumaczalne poprostu są jednak jeśli istnieją to gdzie i czemu niema zarażeń


  Odpowiedz
 • (2009-01-12 00:54:49) #1947   ❗❗❗
  wampiryzm to efekt zacofanego sredniowiecza

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-15 15:06:43) #1978   ❗❗❗
  Filozof przecież wampiry nie istnieją!Co ty chrzanisz że są!Ja nigdy żadnego nie spotkałam i tak by nic z tego spotkania nie wyszło bo od razu dziadowi kołek w serce.I co ty gadasz że będziesz wampirem i że z nimi rozmawiasz? Człowieku daj sobie spokój i przestań takie głupoty gadać bo nawet nie chce się ich słuchać.Ciekawe gdzie ich znalazłeś.

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-15 17:49:08) #1983   ❗❗❗
  Nie wierzę w wampiry w duchy już uwierzę bo mam trochę osobistego doświadczenia w tym.W wampira uwierzę tylko w tedy gdy go na własne oczy zobaczę niektórzy ludzie popadają w obłęd,np.Elżbieta na Węgrzech zamordowała 600dziewczyn bo uważała że krew to eliksir młodości znowu facet chyba też na Węgrzech pije zwierzęcą krew ubiera się na czarno śpi w trumnach u siebie i na cmentarzu i mówi że jest potomkiem Draculi.Chociaż śniły mi się kiedyś wampiry.A nawet wilkołak który się z niego dymiło.Jeśli naprawdę istnieją to dlaczego posiadają nad ludzkie zdolności?Potrafisz to wytłumaczyć?Podobno kontaktujesz się z nimi to powinieneś wiedzieć.Jeśli wiesz to napisz mi na moje gg.13287534.

  Odpowiedz
 • kazz Leśna chatka (2009-01-17 14:51:11) #2015   ❗❗❗
  Witam tak na sam początek przyznam iż są tu ciekawe spostrzeżenia w tematyce wamirów lecz proponuje by bardziej się skupić na tu i teraz czyli gdzie te wamiry na dzień dzisiejszy.Otóż zagadnienie jest proste jak już się trochę wie że ewolucja nastąpiła równięż u wampirów.Wiem natomiast jak to się dzieje że większość ludzi staje się pożywką dla owych wampiów.Przede wszystkim powinniśmy spojżeć z innego punktu bardziej się tu skupiam na tle energetycznym bo jeśli w wszechświecie jak i na ziemi wszystko jest energią to już nie trudno jest zuważyć że każda negatywna informacja i stan emocjonalny ludzi reagujących na tę informację to wynik jest gotowy.Tak większość ludzi reagujących emocjonalnie pozbawia się energi.Dzieje się to na co dzień środki masowego przekazu,rodzina praca to doskonały kanał dla współczesnych wampirów.Jest lepiej wiedzieć niż niewiedzieć na ten temat jak reagować ponieważ złe informacje-ludzie dosłownie dzielą sie tym nieświadomie będąc pożywką dla tych bytów.Jest oczywiste jak reagujemy kwitnąco na dobrą wiadomość,bezinteresowny uczynek,pomoc komuś po przez inspiracje w pozytywnej tematyce rozwojowej to tylko niekyóre źródła dobrej energi.Czasu jest mało lecz ludzkiści nie trzeba dużo czasu by pewne rzeczy sobie uświadomić kwestia czasu.Nadejdą kolejne dni miesiące pewne wydarzenia spowodują iż część ludzkości dostrzeże gdzie kierują swą energię.Krótko mówiąc ZIEMSKA SZKOŁA doświadczeń.pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • Api. (2009-01-18 21:34:11) #2024   ❗❗❗
  Witam. Widzę, że tu ciekawe rzeczy wypisujecie ;). Na początek zacytuję ostatni komentarz:

  każdy człowiek ma kły nie takie jak wampiry ale ma.

  Teraz się sama sugerujesz tymi stereotypowymi wampirami ;D. Nie wierzysz w nie, prawda ? A mówisz, że wampiry MAJĄ kły ;). Czyli uważasz jednak, że one są. Gubisz się chyba w swoich słowach.
  Ja filozofowi po części wierzę. Od dzieciństwa mnie interesowały takie rzeczy i rozważam różne przemyślenia.
  Doszłam w sumie do wniosku, że z takim czymś nie powinno się tak obnosić, bo w taki sposób Cię później bd besztać, że to głupoty ;). Z drugiej strony może to komuś pomóc w jego rozważaniach. I to jest jeden z tych niewielu sposobów, by się o tym dowiedzieć.
  Nic o wampirach raczej nie powiem, bo nigdy na oczy owego nie widziałam. Ale wiecie co ? Są niektórzy ludzie na świecie z różnymi chorobami psychicznymi, że widzą niestworzone rzeczy, a jest spora grupka tych, co naprawdę coś widzi, ale nikt nie chce tej osobie uwierzyć. Możecie sobie nie wierzyć, ale z 5 lat temu widziałam w nocy ducha w moim ogródku Oo. A nie myślałam, że mnie to kiedyś spotka, bo wtedy grałam w chowanego z koleżanką i nie wpadło mi do głowy nawet to, aby ubzdurać se ducha w moim ogródku ;p.
  Chyba wszystko, co na razie tutaj chciałam powiedzieć ;).
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-18 15:05:55) #2026   ❗❗❗
  Wiecie co zadziwia mnie jedno że niektóre osoby filozofowi wierzą.Widać że już nie będzie pisać.A ja i tak mu nie wierzę że wampiry istnieją niektóra osoba napisała że ma kły każdy człowiek ma kły nie takie jak wampiry ale ma.Jeśli wejdziesz na tę stronę to pozdrów ode mnie wampiry.Hejka.  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-19 16:27:05) #2037   ❗❗❗
  Ciekawie piszesz Api.Nie gubię się swoich słowach nie bój się .Napisałaś że widziałaś ducha a ja wielokrotnie je widziałam mogę to udowodnić żeby udowodnić że nie kłamię, np. moja mama widziała mój brat wszyscy.Z duchami lepiej nie zaczynać ani je nie wywoływać.

  Odpowiedz
 • Api. (2009-01-20 18:17:36) #2044   ❗❗❗
  To miło ;).
  Spoko, nie musisz mi nic udowadniać, wierzę ;).
  To fakt, że są przez to kłopoty. Bo znam nawet pewną osobę, która miała bodajże do czynienia z czarną magia itp. i teraz nie jest z nią aż tak dobrze.
  Ale schodzimy z tematu wampirów ;p.

  Odpowiedz
 • Api. (2009-01-22 22:02:10) #2049   ❗❗❗
  Mogłabyś oddzielać zdania znakami interpunkcyjnymi ? Bo nie łapię, co napisałaś tak zbytnio ;).

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-21 15:50:01) #2051   ❗❗❗
  Dobra.O czym chcesz gadać?Jak chcesz to mogę ci dać muj numer na gg to w tedy pogadamy.  Odpowiedz
 • Api. (2009-01-22 00:11:11) #2058   ❗❗❗
  W sumie to... o czym ? Ale jak chcesz, to pisz na 1561421 (tu mi wyświetla komentarze późno, więc bym pewnie czekała długo na Twój nr ;p)
  A tu to wypadałoby ciągnąć dalej temat wampirów ;].

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-22 18:21:37) #2064   ❗❗❗
  Czasami dzieją się na tym świecie rzeczy nie wytłumaczalne.Ja sama nieraz takich rzeczy doświadczam.A o to mój numer na gg 1387534.Nieraz wchodziłam na takie stront nie miałam co do roboty więc wchodziłam co nieco o wampirach wiem z tym zabijaniem jest nieżle można wybierać bo u wilkołaka nie niektóre sposoby wymagają czasu niektóre nie przypadły mi do gustu.Ale lubię oglądać filmy o wampirach najlepsze są te sceny kiedy można im dokopać.A co do Pana Filozofa to teraz zupełnie przestanie pisać chyba nie pozdrowił ode mnie swoich kolegów wampirów.

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-24 18:34:34) #2081   ❗❗❗
  Zgadzam się z Aniją.Choć upodobnili się do nas to jednak przypatrzeć się dokładniej to różnią się od nas żadna filozofia.Szczerze męczy mnie to już ta ciągła gadanina o wampirach.Może istnieją a może nie ja w nie nie wierzę.a A inni jak w nie wierzą to ich sprawa.A en Filozof najpierw by się zastanowił co pisze bo takie głupoty moim zdaniem pisze że mi się wierzyć nie chce.Takie jest moje zdanie.I mnie te wampiry nudzą.

  Odpowiedz
 • Anija (2009-01-24 14:00:29) #2083   ❗❗❗
  myślę, że nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić wiarygodności wampirów.
  i moim zdaniem 'filozofie' wampiry jeżeli istnieją nie są na tyle dostępne, abyś mógł z nimi normalnie konwersować, bo mimo wszystko różnią się od nas, ludzi z krwi i kości.

  Odpowiedz
 • cień wiatru (2009-01-27 23:04:37) #2111   ❗❗❗
  Ja również wierzę w wampiry chociaż mój rozsądek podaje mi coraz racjonalniejsze dowody na to, że to głupota. Filozof, jeśli możesz, to opowiedz coś więcej, gdzie znalazłeś te wampiry.

  Odpowiedz
 • pawcio (2009-01-30 18:52:10) #2137   ❗❗❗
  porfira jest naprawdę podobna do wampiryzmu - sprawdzić można na wikipedi

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-01-30 19:21:08) #2139   ❗❗❗
  Prawdopodobnie filozof już nie napisze ,dlatego że jak on sam powiedział grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo i mój drogi wietrze nie czekaj ,aż on cokolwiek odpisze.I tak jak napisała Anija wampir przecież nie da się śmiertelnikowi ujrzeć prędzej skończyło by się na kontakcie szyjnym niż na pogaduszkach.

  Odpowiedz
 • ~~tajemnicza~~ (2009-01-31 20:01:37) #2144   ❗❗❗
  a tak w ogole jedno zapytanie czemu filozof najpierw pisze ze gadał z wampirem i utrzymuje kontakt skoro potem pisze ze nie spotkał ich z wielu powodow ehh cos tu nie gra ..

  Odpowiedz
 • ~~tajemnicza~~ (2009-01-31 19:41:45) #2150   ❗❗❗
  hmm bardzo interesuja mnie wampiry chciałabym w nie uwierzyc a moze one sa wytłumaczenie na to ze ludzie gina w tajemniczych okolicznosciach albo znikaja bez sladu... ehh jestem sklona uwierzyc : Filozofowi

  Odpowiedz
 • Nicolka (2009-02-01 17:05:40) #2155   ❗❗❗
  Filozof ... jeżeli naprawdę się spotkałeś z wampirem to czy możesz mi opowiedzieć o nim więcej słów. Jestem bardzo ciekawa jak żyją i wogółe jak sobie radzą w tych czasach, czy naprawde sa nieśmiertelne...i być może jestem chora na umyśle(w co szczerze wątpie) to chciałabym się z nim spotkać. Czy wampiry umieją posługiwać się telepatia? bo jeżeli np. ktoś je wzywa to czy one przybęda na spotkanie? Może to wina książek i filmów ale chciałabym nim zostać

  Odpowiedz
 • OlallaLFC (2009-02-01 18:40:25) #2162   ❗❗❗
  Zawsze myślałam że indygo są mądre, a ty napisałeś też przez "rz" Hmmm Dziwne??? Nie mówię że Ci nie wierzę, ale twoja samoocena mnie odrzuca.

  Odpowiedz
 • Nicolka (2009-02-01 18:43:10) #2163   ❗❗❗
  poresztą Filozof jak mamy cię znaleźć skoroo nie wiemy jak się nazywasz...??

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-02-01 14:23:29) #2166   ❗❗❗
  Po prostu zmyśla.Zeby każdy o nim gadał.Najpierw pisał potem nie a teraz ludzie się go proszą żeby im cokolwiek napisał .Zenada naprawdę.

  Odpowiedz
 • Włodar (2009-02-03 22:34:18) #2187   ❗❗❗
  Szczerze mówiąc nie bardzo bym wierzył informacjom Filozofa... Patrząc na Jego błędy ortograficzne wnioskuje jedno... A co do wampirów - nikt nie wie...

  Odpowiedz
 • Dawid (2009-02-06 13:57:05) #2213   ❗❗❗
  Dominik powiedz prawdę o wampirach. Ps Dominik to mój przyjaciel

  Odpowiedz
 • Oskarżyciel (2009-02-09 21:34:51) #2258   ❗❗❗
  Filozof , filozof jakie Ty pierdoły gadasz.... "nie żartuję, ja nigdy nie żartuję" nie ma ludzi, którzy nigdy nie żartują, to raz. Nie ma wampirów, to dwa, ani wilkołaków (z którymi pewnie chodzisz na piwo) to trzy. Zgodzę się z Ivellios i Greg. Tak na oko strzelam, że masz 12 lub 13 lat. Jeśli ktoś wierzy w wampiry, wilkołaki, zmutowane żółwie pożerające ludzi, 3 metrowe chomiki które uciekły z NASA, to już jego sprawa i przymykam na to oko, a właściwie to samo się przymyka, ale jak ja słyszę takie dzieci jak Filozof to naprawdę.... rozmawiasz z wampirami tak? Przypuśćmy, że istnieją te Twoje wampiry, jakoś nie chce mi się wierzyć, że rozmawiałyby z Tobą, bo po co?? By przekazać Ci swoje mądrości?? Historię?? Piszesz, że jesteś "indygo" i wiesz więcej niż przeciętni ludzie... CHŁOPIE!!!! Za chwile napiszesz, że sam Dracula zaprosił Cię na kolację do zamku widmo. Szkoda słów naprawdę....

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-02-11 18:46:56) #2275   ❗❗❗
  Oskarżyciel nie pisz tak bo chłopak się speszy naprawdę. Moim zdaniem dali by sobie spokój z wampirami i innymi potworkami bo pewnie czują się zawstydzeni tym o czym tu jest napisane.

  Odpowiedz
 • EriSs (2009-02-17 17:40:52) #2318   ❗❗❗
  Ja wierze w wampiry choć może nie mam żadnego dowodu na ich istnienie. Dużo czytam o nich i kojarząc niektóre fakty można potwierdzić ich istnienie. A Pan Filozof hmmm...nie wiem czy mówi prawdę czy nie ale możliwe że jest w tym jakieś ziarnko prawdy. Bo przecież na pewno istnieją ludzie którzy są jakimiś pośrednikami między światem żywych a "martwych". A co do jego sposobu pisania to trochę mnie oburza jego wgląd w język polski. Ale nie powinno się go za to obwiniać ponieważ nikt nie jest idealny. I zapomniała bym zapytać-Panie Filozofie ile ma Pan lat ? A chciałabym wiedzieć ponieważ wampiry chyba nie zadają się z osobami zbyt młodymi. ;)
  Pozdrawiam
  EriSs

  Odpowiedz
 • nana55 (2009-02-19 12:11:20) #2374   ❗❗❗
  ja wieżę Filozofowi ale po częśći . chciała bym się z nim skątakotować jakoś prywatnie czy jest taka możliwość /?

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-02-21 14:55:08) #2385   ❗❗❗
  Nana o czym ty gadasz?Skontaktować się?Z nim?Nie wierzę.Jak babcię kocham Filozof leczyłby się u dobrego lekarz.Dlaczego teraz nie pisze?Bojuż tyle głupot napisał że aż się wierzyć nie chce.


  Odpowiedz
 • Bells (2009-02-22 21:40:48) #2405   ❗❗❗
  jak czytam powyższe wypowiedzi, to aż mnie coś normalnie... heh... wampiry, ta, jasne. jeśli one istnieją, to istnieje też i św. Mikołaj, Papa Smerf i cała jego ekipa... lubie sobie poczytać fantastyczne książki, pooglądać fantastyczne filmy, ale wierzyć? powiem tak, jak zobaczę, to uwierzę, ale nie wcześniej. po prostu trzeba umieć odróżnić fikcję od rzeczywistości. to, co mówił Filozof... jak na mój gust, to albo po prostu chciał zwrócić na siebie uwagę, albo po prosut sobie żarty stroił. pozdro dla wszystkich xD

  Odpowiedz
 • Petty (2009-02-25 16:19:28) #2438   ❗❗❗
  Moi drodzy, w gruncie rzeczy przyznaje racje wam wszystkim. Mam jednak zastrzeżenie do tego, co powiedział Filozof. Wybacz, ale nie wierze, że , czy jesteś indygo, czy nie, ma to jakiekolwiek znaczenie. Jestem śmiertelniczką, jak na razie, i nie miał okazji obcować z wampirami. Myślę, że każdy, kto naiwnie uwierzy w twoje teorie będzie w błędzie. Nie jestem pewna, czy którykolwiek wampir-inteligentny, mądry, doświadczony, kontaktowałby się akurat z tobą, dosyć niedyskretnym człowiekiem. Nie wiem, czy takowy wampir byłby zachwycony z tego, że zdradzasz jego sekret :) Jeżeli tak bardzo pragniesz przekonać nas do swoich racji to opisz go.

  Co do artykułu, to, czy nie wiecie, że wampiryzm to nie choroba? Różnie można go określić-dar, przekleństwo, wybór, ale na pewno, nie określiłabym go mianem choroby. Jak jest ogólnie wiadome, to porfiria nie daje takich objawów, jakich się spodziewał Davida Dolphina, ale to nie jego wina, że tak mało wiedział o tych wspaniałych istotach. Naiwności ludzka, czy myślicie, że kołek w sercu, które przestało bić w momencie przemiany potrafi zabić nieśmiertelnego???
  "Dusza ludzka jest nieśmiertelna, wiec ciała wampirów również, skoro po przemianie są martwe."
  Jak zabić kogoś, kto już nie żyje? Dusze wampirów po prostu pozostają w ciałach.

  Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Filozofie ...
  Mam nadzieje, że będziesz umiał dość jasno opisać twoje, według mnie, mało prawdopodobne spotkania z wampirami. :))

  Odpowiedz
 • Bestronny (2009-03-01 17:17:55) #2459   ❗❗❗
  Przeczytałem wszystkie posty i nie rozumiem konsternacji i niezrozumienia osób krytykujących filozofa. Nie żebym był jego obrońcą, ale ma on prawo pisać to co tylko chce, nie rozumiem tych bluzgów wypowiedzianych przez filozofa i przez jego przeciwników . Sam nie wiem czy wierzyć w wampiry, ale nie zaprzeczam i nie neguję nikogo. Ktoś kto przeczytał artykuł i posty powinien wysnuć własną opinię, ale także ustosunkować się do opinii innych. Nie powinniśmy się zajmować sprawami które nas przerastają. Powinniśmy spokojnie egzystować i nie szukać jakichś sensacyjnych historii, bo to może nam zabrać radość z życia. Czytam ten artykuł wyłącznie z ciekawości i nie będę się zagłębiał w temat wampirów, ponieważ jest wiele innych rzeczy które powinny interesować nas, ludzi. Oczywiście, że w filozofii jest wiele niedopowiedzeń na tamat ludzkiego istnienia jego duszy, ale jest trudno objąć nam swym rozumem wszystko co się wokół nas dzieje. Troszkę odbiegłem od tematu wampirów ale nie bardzo, ponieważ jeżeli wampiry i inne takie istoty istnieją to jest to owe niedopowiedzenie którego nie możemy ogarnąć rozumem i nie powinniśmy tracić na to względnie krótkiego życia. Ale z chęcią czytam takie posty, ale nie po to aby sobie udowodnić czy np. wampiry istnieją lecz tylko po to aby poznać opinię innych.

  Pozdrawiam wszystkich


  Odpowiedz
 • Fireinferno (2009-02-27 09:06:20) #2462   ❗❗❗
  Filozof, w której jesteś klasie(Poglądy jak 85-latek, ortografia, jak 8-latek)?

  Odpowiedz
 • kationek (2009-02-27 20:14:53) #2464   ❗❗❗
  to w końcu istnieją wampiry czy nie?? jeśli tak gdzie je spotkać?? jak stać się jednym z nich??

  Odpowiedz
 • Al390 (2011-03-27 18:33:04) #2471   ❗❗❗   📧
  Dzięki, także jesteś inteligentną osobą i co ważne dobrze że poznajesz świat na własną rękę, troszkę mnie zmyliły wcześniejsze kom. o poznaniu wampirów, ale ostatni wszystko wyjaśnił. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie jestem empatyczny, co prawda mogę "poczuć" z kim pisze na czystą logikę, a także świetnie wyczuwam jak ktoś kłamie, ale to z doświadczenia, a co do empatii to nawet dla mnie lepiej, bo niektórych rzeczy jakie przeżyłem nie chciałbym przeżyć "bardziej", sama myśl o niektórych sytuacjach mnie przeraża a co dopiero jakbym miał po części dzielić uczucia z osobami np. opętanymi, jakich sporo spotkałem, bo z relacji znajomego empaty (wręcz zawodowego, pomaga innym zrozumieć dlaczego się boją, są zdenerwowani itp) wiem że to nie takie fajne jak się niektórym zdaje. Ale bardzo odchodzimy od tematu, jak coś dodaje e-mail (wiem że jest dziwny, ale jakoś mnie naszło na taką a nie inną nazwę ;p) więc pisz by tutaj nie śmiecić, pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • filozof (2011-03-27 19:48:05) #2472   ❗❗❗
  Do wszystkich zainteresowanych sprawą wampirów
  dziś oglądając na youtube wywiad Dawida Ickea z Credo Mutwą zobaczyłem to co opisuje wampiry które zostały opisane jako krwiorzercze, nie próbuje wam nic wmówić ani nasiłę udowadniać istnienie wampirów ale toczego sie dowiedziałem z tego wywiadu
  np.
  światło wstręt, słońce zabija
  picie krwi jako pokarm
  zabijanie kołkiem z drewna osikowego
  blada twarz
  zimna krew
  to reptilianie
  przez Credo mutwę nazwani Chitauri

  jeśli administrator się zgodzi zakończymy tym samym temat o wampirach i ich istnienie podaję nazwę filmiku
  akurat tego kawałka w którym to jest opisywany co powyżej podałem.

  17/22 David Icke & Credo Mutwa - The Reptilian Agenda - Part 1 (napisy PL)

  Jeżeli administrator pozwoli i ukaże ten post
  jeżeli nadal chcecie poznać prawdę
  wejdźcie na ten link.
  polecam obejrzenie całego wywiadu.
  Trochę to zajmuje ale warto.

  Al 390
  chciałeś dowodu
  sam zdecyduj czy samo to co w tym filmiku jest powiedziane ci wystarcza.  Odpowiedz
 • Al390 (2011-03-27 14:36:01) #2476   ❗❗❗
  No wreszcie sprawa rozwiązana, szkoda jedynie tych wszystkich problemów bo nie były potrzebne.

  Odpowiedz
 • filozof (2011-03-27 14:56:20) #2477   ❗❗❗
  Masz rację, zero tolerancji na coś takiego, w sumie jak pisałem to to miałem nadzieję że tego nie pozwolisz tu umieścić.

  Dziękuję za skasowanie komentarzy ode mnie dotyczących wampirów.

  Sądzę że takie zachowanie z mojej strony już sie nie powturzy.


  Odpowiedz
 • filozof (2011-03-27 15:38:49) #2478   ❗❗❗
  Al jeśli chcesz zrozumieć co tak mną kierowało by napisać na tej stronie o wampirach które poznałem ( przez internet, a jakże) to powiem ci że z logicznego punktu widzenia jak i sam im powiedziałem,nikt by mi normalnie nie uwierzył byłem nie szkodliwy bo tylko czytałem co napisali a nie widziałem i nie słyszałem ich.
  Byłem wtedy bardzo zafascynowany nimi, sądziłem że myślę trzeźwo jednak sie myliłem.
  Ponadto byłem dobrze rozwinięty empatycznie co ciekawe do tego stopnia że wyczuwałem osobę z którą rozmawiałem tylko pisząc.
  W rozmowach z nimi nic nie mogłem wyczuć, żądnych emocji
  kompletna cisza.
  kiedy czytam twoje komentarze zarówno wcześniejsze jak i ostatnie czuje jak poważnym i inteligentnym człowiekiem jesteś, niemalże jak naukowiec, da sie wyczuć pogodzenie , tolerancję.
  Miło misie czyta twoje komentarze, dobrze jest znów rozmawiać z kimś mądrym.


  Odpowiedz
 • Laurein (2011-03-27 17:52:53) #2479   ❗❗❗
  Dobra chłopaki uspokójcie się, bo nerwy w niczym nie pomogą.Filozofie mój drogi zrób tak jak napisał Al 390.Al przykro mi z powodu twojego kolegi, ale dziwi mnie jego śmierć, przecież sam by tego nie zrobił, nie miałby jak po prostu , ale było mineło to należy już do przeszłości.Pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 • Petty (2009-02-28 11:29:21) #2482   ❗❗❗
  Moi drodzy, w gruncie rzeczy przyznaje racje wam wszystkim. Mam jednak zastrzeżenie do tego, co powiedział Filozof. Wybacz, ale nie wierze, że to, czy jesteś indygo, czy nie, ma jakiekolwiek znaczenie. Jestem śmiertelniczką, jak na razie, i nie miałam okazji obcować z wampirami. Myślę, że każdy, kto naiwnie uwierzy w twoje teorie będzie w błędzie. Nie jestem pewna, czy którykolwiek wampir-inteligentny, mądry, doświadczony, kontaktowałby się akurat z tobą, dosyć niedyskretnym człowiekiem. Nie wiem, czy takowy wampir byłby zachwycony z tego, że zdradzasz nam jego sekret :) Jeżeli tak bardzo pragniesz przekonać nas do swoich racji to opisz, jak przebiegały owe spotkania.

  Co do artykułu, to, czy nie wiecie, że wampiryzm to nie choroba? Różnie można go określić-dar, przekleństwo, wybór, ale na pewno, nie określiłabym go mianem choroby. Jak jest ogólnie wiadome, to porfiria nie daje takich objawów, jakich się spodziewał David Dolphin, ale to nie jego wina, że tak mało wiedział o tych wspaniałych istotach. Naiwności ludzka, czy myślicie, że kołek w sercu, które przestało bić w momencie przemiany potrafi zabić nieśmiertelnego???
  "Dusza ludzka jest nieśmiertelna wiec ciała wampirów również, skoro po przemianie stają się martwe."
  Jak zabić kogoś, kto już nie żyje? Dusze wampirów po prostu pozostają w ciałach na wieki.

  Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Filozofie ...
  Mam nadzieje, że będziesz umiał dość jasno opisać twoje, według mnie, mało prawdopodobne spotkania z wampirami.
  Bardzo chciałabym się z owym wampirem skontaktować.
  Jak się on nazywa? Czekam...

  Odpowiedz
 • lol (2009-02-28 17:17:35) #2488   ❗❗❗
  Filozof skoro jesteś INDYGO to dlaczego tyle błędów popełniasz?
  Oto kilka z nich:"dopuki","pozwulcie","terz"

  Lepiej sobie dziecko zajrzyj do słownika.
  Powiedziałeś "każdy jest mądry tylko tą mądrośc musi z siebie wydobyć"
  Masz rację.Tobie się to nie udało.

  Odpowiedz
 • Namida (2009-02-28 18:56:22) #2494   ❗❗❗
  Wiesz co Dante czytałam wszystkie komentarze do tego artykułu. Mówisz że Filozof nie żyje... że został zamordowany... nie wiem wsumie co o tym myśleć... albo nie kłamiesz i Filozof tez nie kłamał albo poprostu robicie se niezłe jaja... Chociaż to że ściemniacie jest troche bez sensu no bo komu chcialoby się kłamać przez tak długi czas... Dante chciałabym sie z tobą skontaktowac napisz na moj e-mail namida484 [małpeczątko] buziaczek.pl
  Pozdrawiam i mam nadzieje ze się ze mną skontaktujesz...

  Odpowiedz
 • Namida (2009-03-01 19:43:41) #2499   ❗❗❗
  Wiem co to znaczy śmierć przyjaciela więc nie będe Ci juz zawracać tym głowy Dante... ogolnie i tak dziękuje ze odpisałes na moją wiadomość :) Ale jeśli ktoś będzie w stanie odpowiedziec na moje pytanie dotyczące wampirów piszcie na moj e-mail namida484 [małpecząteczuńko] buziaczek.pl
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Longer (2009-03-02 02:06:46) #2500   ❗❗❗
  Dante, daj nam jakiś dowód na to, że Filozof nie żyje. Jakieś zdjęcie, informację, cokolwiek. Bo w tej chwili to mamy prawo stwierdzić, że robisz sobie z nas jaja i próbujesz nas oszukać jak Fenix na paranormalne.pl

  Odpowiedz
 • persefona (2009-03-01 22:39:34) #2503   ❗❗❗
  interesuje mnie historia wampirów...ciekawi mnie czy one rzeczywiście istniały/-ją.często szukałam jakichkolwiek książek o nich,ale to bezowocne poszukiwania:(
  słyszałam,że bzdurą jest spanie w trumnach z ziemią z rodzinnych stron,reakcja na czosnek,na święconą wodę...
  czy są jakieś książki,które podejmują ten temat?
  nurtuje mnie przede wszystkim pytanie:wampir to fikcja czy realizm?

  Odpowiedz
 • Bells (2009-03-03 18:33:31) #2505   ❗❗❗
  zauważyłam, że Dante i Filozof piszą też przez "rz". nie żebym się tak znowu czepiała, w końcu Bezstronny stwierdził, że każdy ma prawo do własnego zdania i chyba się z nim zgadzam... nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że dwóch wyżej wymienionych przeze mnie panów stroi sobie żarty. dobra, koniec na ten temat, nie chcę wyjść na potwora. co do istnienia wampirów, to myślę, że istnieja tylko w książkach i filmach. staram się być osobą otwartą, zwracać uwagę na wszystko, co w naszym szarym świecie odbiega od tak zwanej "normy", ale mimo wszystko nie spotkałam się z żadnym dowodem potwierdzającym ich istnienie. co innego jest o czyms czytać w różnych artykułach i książkach, a co innego się z tym spotkać. mamy świat realny i świat wymyślony. choć, jeżeli ktoś z was jest wampirem, to z chęcią zmienie swoje przekonania, niech sie tylko przyzna xD

  Odpowiedz
 • sunny (2009-03-02 15:25:16) #2507   ❗❗❗
  do presefony : w Internecie możesz znaleść opublikowane niektóre książki o wampirach, np. Vampire: His Kith and Kin - Montague Summers, ten autor napisał też kilka innych książek o podobnej tematyce.
  Co do wampirów , nie wiem czy wierzyć, czy nie. Nie można nic wykluczyć , w końcu nie wiemy wszystkiego o świecie... może podczas ewolucji wykształcił się taki oto właśnie drapieżnik jak wampir :)

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-03-08 17:13:20) #2520   ❗❗❗
  Dante, możesz napisać którego to było?

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-03-13 16:22:14) #2534   ❗❗❗
  Dante jak to:" żegnajcie na zawsze"? Tylko, nie gadaj , że i tobie grozi niebezpieczeństwo, bo szlag mnie trafi. Albo ja to zrozumiałam inaczej , niż ty to napisałeś.

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-03-09 15:25:57) #2567   ❗❗❗
  Dante, mógłbyś napisać ,którego to było?

  Odpowiedz
 • Viusius (2009-03-20 00:02:41) #2607   ❗❗❗
  Zalosne ,po przeczytaniu tekstu wyprodukowanego przez uzytkownika Dante od razu widac iz Dante= Filozof ,ale nei am to jak pofantazjowac pod publike .

  Odpowiedz
 • blefak (2009-03-16 20:53:30) #2613   ❗❗❗
  wiem o co tu chodzi . Dante to ty Filozof , znam sie na takich rzeczach. najpierw chciałeś nas przekonać że to co mówisz to prawda , a następnie , że nieżyjesz , a to tylko po to aby zwrócić na siebie uwage.

  Odpowiedz
 • Namida (2009-03-18 22:25:50) #2615   ❗❗❗
  Wiecie co...nie wazne czy Dante to Filozof... jeśli tak no to jest to problem osoby która siedzi przed komputerem i pisze tu komentarze...Każdy z nas wie że nie dane mu będzie dowiedzieć sie czy wampiry naprawde istnieją...Jeśli mamy myślec logicznie to taki oto wampir ukazalby sie nam tylko po to zeby wyssac z nas krew..=.= albo nas przemienic... xD Wątpie zeby ktos przezyl spotkanie z wampirem pisalby tu o tym... to by bylo za proste? Nie uwazacie..? Według mnie sprawy...hmm.. tajemne? (no bo wsumie istnienie "pijawek" jest nam nieznane) musza pozostać takie jakie są... wiem wiem to tez mnie boli jak cholera ;) bo jestem ciekawska osoba;) Moze to glupie ale ja uwazam ze wampiry istnieja albo chociaz kiedys istnialy. Tylko jezeli istnieja to chyba powinnismy sie zaczac bac... xD nie wiadomo kogo wybiora sobie na obiad...;P

  Odpowiedz
 • blefak (2009-03-19 14:31:04) #2626   ❗❗❗
  hej , ale jak często słyszy się o dziwnych pogryzieniach przez wampiry??
  wogule , wiec jesli kosciol ich nieuznaje to dlaczego mamy w nie wierzyc.

  Odpowiedz
 • buka (2009-03-25 23:17:49) #2658   ❗❗❗
  mnie wiadomo o wampirach, jako ożywionych ludziach. są to zmarłe osoby, które nie zostały "przyjęte" w zaświaty. nie chce ich świat żywych ani umarłych. człowiek odrzucony z zaświatów wracał do ciała 3 dni po śmierci i stawał się wampirem-żywym trupem. jednak krew mu krążyła, serce biło, oddychał... wampry ponoć są bardzo piękne. po "zmartwychwstaniu" nabierają cudownego wyglądu. osobiście wierzę w nie

  Odpowiedz
 • Tyralius (2009-03-27 14:36:50) #2679   ❗❗❗
  W wampiryzm wierze owszem ale energetyczny a nie picie krwi przez co staje sie czlowiek nie smiertelny wampiryzm energetyczny jest mi znany zapoznalem sie z nim dobrze i wiem ze istnieje wiec wampiryzm i wampiry owszem istnieja ale w innym aspekcie niz w legendach

  Odpowiedz
 • Laurein (2009-04-06 15:07:06) #2758   ❗❗❗
  W innym aspekcie niż legendy powiadasz , drogi Tyraliusie?


  Odpowiedz
 • zośka (2009-04-21 09:11:01) #2788   ❗❗❗
  hej filozof odezwij sie sprawdzimy twoja wiedze i porównamy to co wiemy ciekawwe czy bedziesz potrafił mi pomóc ?? podaj jakis kontakt z tobą ...

  Odpowiedz
 • Chmielek (2009-05-17 11:38:22) #2966   ❗❗❗
  Właśnie, wiem że istnieje choroba zwana hemofilia porfiryczna (tak samo jak w The Elders Scrolls IV) i powoduje ona różne "wampirze dolegliwości, jednakże wystąpienie wszystkich objawów tj. światłowstręt, zabarwienie skóry, cofanie się dziąseł itd jest bardzo rzadkie i zazwyczaj występuje tylko jeden objaw. Dodam że hemofilia porfiryczna jest chorobą genetyczną.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Wampiryzm
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium