www.perfektsport.pl/produkty/nike/meskie/do-biegania/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Chiński dziki człowiek


Dodano: 2005-03-11 22:57:55 | Wyświetleń: 15760 | 🕑 Odłóż na później
Chiński "dziki człowiek" to zwierzę o wiele większe i dziksze od Almy. Po raz pierwszy doniesienia o tej istocie pojawiły się 1976 roku, w chińskiej prasie. Dziwne zwierzę widziano w lasach prowincji Hubei. Okazało się, że miejscowej ludności stwór znany był od stuleci, nazywali go "dzikim człowiekiem". Tego samego roku małpoluda zaobserwowała ekipa drwali, którzy przejeżdżali właśnie przez ciasny wąwóz. Nagle drogę zastąpiła im bardzo duża istota, podobna do człowieka, pokryta gęstą sierścią. Zwierzę przestraszyło się i znikło w krzakach. Podobnych relacji było bardzo dużo. Tropem "dzikiego człowieka" ruszyła wyprawa poszukiwawcza prowadzona przez dr Zhou Gouxing, paleoantropologa z Muzeum Przyrodniczego w Pekinie. W jej skład wchodziło niemal stu naukowców i studentów, którzy przez dwa lata przeczesywali gęsto zalesiony teren o powierzchni 1300 km kwadratowych, gdzie widywano stworzenie. Zebrano również dziesiątki relacji ze spotkań ze zwierzęciem. W jednej z nich Gong Yulan twierdziła, że w styczniu 1976 roku widziała "dzikiego człowieka" ocierającego się o drzewo. Badacze udali się w to miejsce i udało im się odnaleźć kępki sierści pozostawione na korze drzewa, jak również kilka śladów i odchody. Badania włosów potwierdziły, że pochodzą one od przedstawiciela naczelnych. Poszukiwania zostały przerwane, a dr Gouxing jest przekonany, że "dziki człowiek" należy do tego samego gatunku, który dał początek człowiekowi.

Źródło: www.kryptozoologia.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Twoja stara (2009-08-30 14:50:43) #3719   ❗❗❗
  To po jaką cholere przerwali te poszukiwania?

  Odpowiedz
 • Kryptozoolog (2009-11-08 11:54:00) #4063   ❗❗❗
  Powinno wznowić się poszukiwania tego stworzenia.
  Może jest tą brakującą gałęzią pomiędzy człowiekiem, a małpą? Lub po prostu jest z dziczy i jeśli się go ucywilizuje, może dostarczyć cennych informacji, choćby przez próbkę DNA.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium