pobierz csgoNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Morag - potwór z Loch Morar


Dodano: 2006-02-27 10:25:35 | Wyświetleń: 10045 | 🕑 Odłóż na później
Jezioro MorarLegenda o Moragu, potworze ze szkockiego jeziora Loch Morar, ma swoje korzenie w mitologii - nazwa Morag, z gaelickiego słowa "Mhorag", znaczy "duch jeziora". Od roku 1887 zanotowano 30 wiarygodnych obserwacji, co skłania do stwierdzenia, że mit ma swoją podstawę w rzeczywistości.

Loch Morar jest najgłębszym jeziorem w Wielkiej Brytanii. Ponad trzysta metrów głębokości, to idealne miejsce dla populacji jeziorowych "potworów". Morar nie podziela sławy Loch Ness, pozostając surowym, nierozwiniętym jeziorem.

Typowy opis Moraga jest następujący: stworzenie ma długość od 7,5 do 10 metrów, przypomina gada lub węża, ma brązowy kolor i trzy wyraźne garby. Te garby w większości relacji są niezmienne, jednakowe od najwcześniejszych obserwacji Moraga. Garby, lub "łodzie żałobne", są widziane zazwyczaj na jeziorze przepływające z dużą szybkością.

Jednej z najsłynniejszych obserwacji Moraga dokonali Duncan McDonnell i William Simpson w sierpniu 1969 roku. Wracając z rybobrania, dostrzegli stworzenie.

Słyszałem w wodzie za nami chlapanie lub pobudzenie. Spojrzałem, istota była 20 jardów za nami i zbliżała się do nas. Kwestią sekund było dogonienie naszej łodzi. Ono zawadziło o burtę łodzi. Jestem pewien, że nie było to zamierzone. Gdy stworzenie zderzyło się z łodzią, wydawało się, że się zatrzymało lub przynajmniej zwolniło. Złapałem wiosło i próbowałem je odeprzeć, obawiałem się jedynie, żeby nie wpłynęło pod łódź, ponieważ mogłoby ją wywrócić - powiedział Duncan McDonnell.

Wówczas Simpson chwycił karabin i zaczął strzelać w stronę zwierzęcia, które znikło w końcu z pola widzenia. Oszacowali, że miało ono długość 7 do 10 metrów i poruszało się z prędkością około 30 mil na godzinę (48 km/h!).

Pojawienie się Moraga, tak jak w przytoczonej obserwacji Simpsona i McDonnella, może sugerować, że jest to jakiś gatunek zwierzęcia morskiego, być może ocalały gatunek prehistoryczny. W innym przypadku może to być duży węgorz. Brak długiej szyi sprawia, że wytłumaczenie takie, jak dla Nessie jako "długoszyjej foki", tutaj nie pasuje.

Istina, www.istina.rin.ru
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium