http://qule.pl/opinie/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Niezwykłe niedźwiedzie


Dodano: 2005-03-09 14:23:29 | Wyświetleń: 7616 | 🕑 Odłóż na później
CHIŃSKI BIAŁY NIEDŹWIEDŹ-biały niedźwiedź zamieszkujący chińskie lasy Shennogija w prowincji Hubei. Barwa futra brązowawa lub czarna. Prawdopodobnie nowy gatunek.

IRKUIEM-gigantyczny, podobny do polarnego biały niedźwiedź, zamieszkujący półwysep Kamczatka na Syberii.

NIEDŹWIEDŹ BERGMANA-Stan Bergman, myśliwy z Kanady, zabił olbrzymiego czarnego niedźwiedzia podobnego do Irkuiem, który podobnie jak tamten był nieporównywalnie większy od innych niedźwiedzi.
Syberyjski folklor zna wiele tego typu stworzeń. Rosyjscy myśliwi zażądali od Bergmana pokazania ciała zwierzęcia i stwierdzili, iż może on być spokrewniony z Arctodus simus-niedźwiedziem, który 10 000 lat temu zamieszkiwał Amerykę Północną.

Panda sepiowa


PANDA SEPIOWA-Wśród słynnych czarno-białych ssaków wyróżnia się panda wielka, Ailuropoda melanoleuca. Ostatnio jednak pojawiły się niezwykłe, brązowo-białe okazy, wyłącznie w górach Qvin Ling w chińskiej prowincji Shanxi.
W latach osiemdziesiątych biolog Pan Wenshi schwytał samicę o sierści barwy sepii i przekazał ją do ogrodu zoologicznego w Xi'an. 31 sierpnia 1989 roku samica urodziła zwykłe, czarno-białe dziecko, samca nazwanego Bao Bei. Po czterech miesiącach od jego narodzin pracownicy ogrodu zoologicznego ze zdumieniem stwierdzili, że jego sierść zmienia ubarwienie z czarnego na brązowawe. Ponieważ w Qvin Ling na izolowanym obszarze żyje niewiele pand, okazy brązowo-białe można uznać za mutanty powstałe w wyniku chowu wsobnego, który sprawił, że widoczne stały się skutki działania zmutowanego genu.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • (2009-03-25 21:17:22) #2669   PW   ❗❗❗
  Błagam Panie Administratorze Ivellios, czy mógł by Pan zamieścić osobny artykuł o Irkuiemie (niedźwiedziu z Rosji).Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tego niezwykłego zwierzęcia, chciałbym być w przyszłości kryptozoologiem.

  Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o zamieszczenie osobnego artykułu Irkuiemie!

  PS: Proszę Pana aby napisał Pan do mnie na forum, błagam!

  Odpowiedz
 • Ivellios (2009-03-26 00:45:49) #2670   PW   ❗❗❗
  Na temat irkuiem jest dość dużo informacji w serwisie www.kryptozoologia.pl i to tam proponuję się udać.

  Odpowiedz
 • (2009-03-27 15:56:47) #2671   PW   ❗❗❗
  Dziękuję za podanie adresu strony.Chciałbym zapytać czy istnieją jakieś inne interesujące strony na temat kryptozoologii i za razem o Irkuiemie. 2 lata temu oglądałem urywek filmu o tym niedźwiedziu chyba na discovery - szukałem w internecie już dużo razy, dopiero tu ,na paranormalium znalazłem nieco informacji o tym fascynującym niedźwiedziu. Jeszcze raz pytam - CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ OSOBNE STRONY NA TEMAT KRYPTYD I IRKUIEMA , JEŚLI TAK JAK SIĘ NAZYWAJĄ?

  Pozdrawiam i proszę o udzielenie odpowiedzi.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2009-03-27 21:54:25) #2695   PW   ❗❗❗
  Po polsku była jeszcze jedna strona o kryptozoologii, ale niestety już nie istnieje. O Irkuiemie można poczytać w kryptozoologia.pl oraz w serwisach zagranicznych typu cryptozoology.com, cryptomundo.com, unexplained-mysteries.com i innych.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium