księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Krótka historia duchów


Dodano: 2006-04-27 22:00:00 · Wyświetleń: 15231
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
ImageCzym są duchy? Jeśli brać pod uwagę ich formę, uważane są zwykle za niematerialne istoty, pośredniczące pomiędzy człowiekiem a Bogiem. Często animizowane (w starożytności), uosabiały siły i zjawiska przyrodnicze, a również lasy, pola, rzeki itp. W chrześcijaństwie, judaizmie i islamie dokonał się pewien podział, mianowicie wyróżniono duchy dobre (“czyste”) i złe (“nieczyste”, diabły, demony). Z innych religii znamy pojęcia duchów opiekuńczych oraz duchów zwodniczych. Jeśli zawężylibyśmy krąg rozważań, określenie duch moglibyśmy przyporządkować duszom ludzi zmarłych, pozostających w zaświatach, ale i tych, które powracają w różnych celach na pewien czas na ziemię(najczęściej jednak to właśnie o nich współcześnie mówi się duchy, bądź zjawy, zapominając o reszcie). Co jednak powiedzielibyście na to, że niektóre z duchów to zapisy, powtarzalne, tak jak film z taśmy wideo? Założono, iż duchy mogą być charakterystycznym zapisem – zależnym od warunków, środowiskowych, czy też innych, które trzeba spełnić, aby zjawa mogła się ukazać. Warunki te pokrywać muszą się z tymi, jakie zaistniały w czasie tworzenia zapisu – w przeciwnym wypadku wizualizacja nie nastąpi. Zapis taki tworzy się najczęściej jeszcze podczas życia danej osoby (naszej zjawy), np. jeden z duchów - kobieta(nie potrafię go dokładnie określić)biegnie dziedzińcem po dokonaniu się zbrodni, jest wieczór – aby w przyszłości mogła się ukazać także musi być wieczór, lato – jeśli to była ta pora roku, deszcz, mgła, itp... Dlatego niektóre zjawy mogą być dostrzeżone w określonych porach dnia czy roku, wtedy następuje “odtworzenie taśmy”. Inną ciekawą rzeczą jest fakt, iż jeśli w miejscu ukazywania się zjawy coś ulegnie zmianie, np. podłoga zostanie podwyższona dajmy na to o 10 cm, duch będzie sprawiał wrażenie, iż nie ma stóp – będą one pod powierzchnią podłogi; jeśli będzie to drewniany schowek – duch przez niego przebiegnie – znikając nam na chwilę z oczu i ponownie się pojawiając. To by było na tyle – niestety krótko, ale pamiętajcie, jeśli kiedys zobaczycie jakąś zjawę może nie warto się bać ? Może właśnie oglądacie fragment “nagranego” bardzo dawno temu filmu?

Wstęp ogólny o duchach z: http://spiritsy.webpark.pl

Akasha,http://ufoarea.ovh.org

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • angelawi
  (2009-09-05 17:27:27) #3786
  | 👮 raport

  Pewna kobieta spała sama w domu.
  Około godz.24.00 obudziła się i zobaczyła faceta w długim brązowym płaszczu. Wystraszyła się i zaczeła się modlić facet znikł.
  Kobieta następnie poszła do kuchni i wzięła najdłuższy i najostrzejszy nóż.
  Kilka miesięcy później w tym mieszkaniu spała jej kolerzanka.
  Tak samo obudziła się około godz.24 .00 i zobaczyła faceta w długim brązowym płaszczu tym razem było ostrzej:
  sedes się otwierał i zamykał, szafki tak samo, woda z kranu zaczęła się lać, okna zaczęły trzaskać itd.
  Pomodliła się i gostek znikł.
  Oby dwóm kobietą nic się nie stało.
  Przed tymi wydarzeniami krążyły plotki że w tamtym domu doszło do zabójsta gościa w długim brązowym płaszczu, a kolo tylko dopominał się modlitwy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium