[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: NDE
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Naukowcy odkrywają dowód potwierdzający doświadczenia "bliskiej śmierci"
Opublikowano: 2018-06-07 18:07:34
Od wieków, ludzie przywróceni do życia twierdzili, że widzieli zaświaty. Mówią o tym, że widzieli tunel, światło, zmarłych bliskich, bądź też że ich własne życie przeleciało im przed oczami. Niektórzy pamiętają również, że wylecieli ze swojego ciała i obserwowali lekarzy walczących o ich uratowanie. Medycy oraz naukowcy utrzymywali, że owe "doświadczenia z pogranicza śmierci" nie istnieją i stanowią po prostu normalną reakcję na niezno... (czytaj więcej)

Spór sceptyków: Jedynym rzeczywistym dowodem na NDE jest weryfikowalne postrzeganie poza ciałem
Opublikowano: 2018-04-13 18:14:57
Sceptyczne pytanie: "W czasie doświadczeń z pogranicza śmierci dzieje się coś niesamowitego. Wciąż istnieją zasadnicze pytania, takie jak to, dlaczego nie każdy bliski śmierci człowiek przeżywa NDE? I czy NDE to ostatnia fantazja mózgu? Autoskopia (przebywanie poza ciałem i spoglądanie w dół) pozostaje JEDYNĄ poszlaką dającą możliwość empirycznego zweryfikowania NDE. Nawet tutaj jednak musimy zachować ostrożność. Już z miejsca muszę kategorycznie odrzucić w... (czytaj więcej)

Za granicą śmierci: Co mówi nauka o życiu po życiu
Opublikowano: 2016-09-28 22:26:04
Czy to, że widziałeś niebo, oznacza, że ono istnieje? Ta kwestia stanowi coś więcej, niż tylko zagadkę. Od tysięcy lat niektórzy ludzie twierdzili, że naprawdę odwiedzili miejsce, które - jak głosił Święty Paweł - "nie widziało ludzkie oko ani nie pojął ludzki umysł", zaś ich historie bardzo często zawierają ten sam tok narracyjny. Sceptyk, oszust lub niewinny człowiek cierpi niedolę lub doznaje uszczerbku: otrzymuje cios w głowę, dostaje wylewu, zost... (czytaj więcej)

Prawdziwy sceptycyzm w kwestii NDE
Opublikowano: 2015-04-14 02:51:58
Conner Habib to zdecydowanie człowiek o wielu twarzach: Biolog ewolucjonista, który studiował pod kierunkiem Lynn Margulis, odrzucając przy tym obecnie dominujący w nauce materialistyczny paradygmat; intelektualista zainteresowany zachodnią filozofią, pragnący przy tym trafić na okładkę GQ; popularny performer w gejowskim przemyśle rozrywkowym dla dorosłych, a jednocześnie ten który zaangażował się w to z wyboru, a nie dlatego że tak go zaszufladk... (czytaj więcej)

Badając OOBE
Opublikowano: 2008-01-23 00:42:38
Jednym z obszarów zjawisk paranormalnych, który zyskał na znaczeniu począwszy od lat siedemdziesiątych XX wieku, jest doświadczenie pozacielesne, w skrócie OOBE (out-of-body experience). To właśnie ono, a także podobne do OOBE doświadczenie przedśmiertne, regularnie wprawiają badaczy w zakłopotanie. Czy te zjawiska stanowią dowód na istnienie zjawisk paranormalnych, takich jak przeżycie własnej śmierci? Czy może raczej są to nie posiadające paranormalnej natury wytwory umysłu... (czytaj więcej)

Życie po śmierci - czy to prawda?
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Miliony obecnie żyjących ludzi przeszło przez bramę śmierci - wrócili jednak, by opowiedzieć nam o swoich przeżyciach. "Wspinałem się po schodach do Nieba!" - powiedział dziesięcioletni chłopiec, kiedy odzyskał przytomność po wybudzeniu się ze stanu śmierci klinicznej po przeszczepie nerki. Doświadczenia przedśmiertne występują częściej niż kiedykolwiek przedtem, na całym świecie, ponieważ postępująca medycyna jest w stanie uratować więcej istnień ludzkich. Ocaleni od śmierci mówią nam o dziwnyc... (czytaj więcej)

Dziecięce przeżycia z pogranicza śmierci
Opublikowano: 2008-03-15 21:30:00
Dzieci w każdym wieku mogą przeżywać doświadczenia z pogranicza śmierci, w tym ponowne narodziny. To, co opisują, gdy tylko nauczą się mówić, może być szokujące dla rodziców nieobznajomionych ze wstrząsającą rzeczywistością doświadczeń przedśmiertnych. Posiadając bazę 277 przypadków, mogę stwierdzić, że u ogromnej większości dzieci (dokładnie 76 procent) scenariusze są raczej proste i zawierają trzy lub mniej elementów - takich jak kochająca ... (czytaj więcej)

Do nieba i z powrotem
Opublikowano: 2005-03-08 20:32:48
Najpierw pojawia się ciemność. Jest przyjazna, niestraszna. Później tunel, na końcu świetlisty, wciągający człowieka w ciepły blask nicości. Powoli otula go błogość i poczucie szczęścia. Świat zostaje z tyłu, znikają troski i strach. Nie chce się wracać. Potrzeba zagłębienia się w krąg światła jest coraz silniejsza. To cudowne uczucie pierwszych sekund po śmierci klinicznej. Zgon pod lupą ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium