biała cegła cenaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Co mają wspólnego Atlantyda i Irlandia?


Dodano: 2006-05-29 22:00:00 · Wyświetleń: 11685
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Hipotetyczne imperium AtlantydyAtlantyda była przez długi czas uznawana jedynie za czysto fikcyjną opowieść Platona. Badania jednak ujawniły, że opowieść ta oparta jest na tradycji historycznej. Hipotetyczne imperium Atlantydy pokazujemy na mapce.

Jak z wieloma tradycjami historycznymi, wydarzenia z dawnych czasów i miejsc nałożone są na najnowsze i znane - w tym przypadku na Irlandię. Jedynie z nadejściem nowoczesnej archeologii, przestrzeni opartej na zdalnym wyczuwaniu, systemów geograficznych i Internetu, możliwe było rozszyfrowanie tej opowieści.

W chwili, gdy większość poszukiwaczy Atlantydy skupia się na zaginionym mieście Atlantyda lub domniemanym zaginionym kontynencie atlantyckim, ta nauka zaczęła od utraconego imperium Atlantydy. Rozmiary imperium Atlantydy pasują do tych z megalitycznych grobowców (patrz mapa). Jego budowa rozpoczęła się około 5500 lat p. n. e., większa część powstała jednak w epoce kamienia łupanego między rokiem 4000 a 2800 p. n. e.

Atlantydzkie imperium było kontrolowane przez Atlantów zamieszkujących Atlantydę, która według Platona była dużą wyspą znajdującą się na Oceanie Atlantyckim. Kontrolowali oni całą wyspę. Spójrz na mapę - wyspa Atlantyda może być w istocie Irlandią. Badania wykazują, że opis geograficzny może opierać się na Irlandii.

Tak więc gdzie znajdowało się miasto Atlantyda? Środkowa część Irlandii w okresie megalitycznym ulegała zmianom. W końcu (w epoce kamienia łupanego) znajdowała się tam dolina Boyne z Newgrange i Knowth oraz Tara. Każda z nich wykazuje pewne podobieństwo do opowieści.

Nie jest to oczywiście cała historia. Dużo więcej szczegółów wyjaśniono w książce, która została wycofana z publikacji i przyszłych badań. Mimo wszystko, Irlandia nie była Atlantydą. Irlandia stanowiła właśnie podstawę dla mitu.

Wyspa, która zatonęła

Moja hipoteza opiera się na opisie wyspy, która zatonęła i stała się błotnistą skarpą uniemożliwiającą żeglugę, odzwierciedla historyczną pamięć o olbrzymim tsunami wywołanym przez uskok Storegga około roku 6100 p. n. e.

Tsunami zupełnie zniszczyło tereny nizinne na południowym obszarze Morza Północnego. Oczywiście w tych dniach poziom morza był o jakieś 15 metrów niższy, niż dziś, więc obszary dotknięte przez tsunami znajdują się obecnie pod morzem. Znajduje się tam mielizna Dogger, która była wówczas małą wyspą (patrz mapa).

Dno Morza Północnego na obszarze mielizny Dogger jest wzkazywane jako obiecujący obszar dla podwodnej archeologii. Więcej szczegółów ukazują filmy.

Rozszyfrowując historię epoki kamiennej

Dotychczas nie dysponowaliśmy żadnym historycznym opisem epoki kamiennej. Żadnym. Zilch. Nada. Nitchevo. Teraz jednak działamy.

Wiemy, że przeszłość daje nam perspektywę obecnej chwili. Pewne rzeczy dzieją się tak rzadko, że potrzebna jest perspektywa wielu tysięcy lat, by zobaczyć, jak historia się powtarza. Faktycznie, historia Atlantydy powtarza się. Jak?

Więc, skoro dzieje się to teraz, może to być wrażliwe dla naszych czytelników z punktu widzenia polityki. Jeżeli należysz do tych, którzy podejrzewali MSM, prawdopodobnie powinieneś przestać czytać ten artykuł i przeskoczyć do strony z historią (po angielsku).

Więc pozostałeś. W porządku, czy wiesz, dlaczego atlantyckie imperium zatonęło? Wybierz właściwą odpowiedź: Ponieważ Atlantyda została zalana przez morze bądź Atlanci rozpoczęli agresywną wojnę przeciwko Bałkanom i Środkowemu Wschodowi.

Teraz już widzisz, ak historia się powtarza. Jest to rzecz interesująca i ciekawa, dlaczego to powtarza się tak wybitnie po około 5000 latach. Może to jest właśnie zbieg okoliczności? Byłby to na pewno sam w sobie pasjonujący temat do nauki, jednak aby studiować historię, należy ją poznać. Dlatego jest tak interesujące to, co się zdarzyło i kiedy.

Innym ważnym powodem jest nasze zrozumienie globalnych zmian i naturalnych katastrof. Pewne wydarzenia, w szczególności zaś tragiczne w skutkach katastrofy, nie mogą pozostawić wielkiego śladu w geologicznej historii, tylko w mitologii i folklorze. Czynimy dezaprobatę, odmawiając sobie poznania tego potencjalnego źródła wiedzy.

Ulf Erlingsson
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium