[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

regały na książkiNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Amerykańscy astronomowie negują istnienie czarnych dziur!


Dodano: 2006-08-01 02:00:00 · Wyświetleń: 23292
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Czarna dziura


Połykają wszystko, co przetnie im drogę i zaprzątają największe umysły świata, ale - jak twierdzi zespół naukowców - przedstawienie czarnych dziur jako budzących strach i podziw niebieskich zagrożeń może być żałośnie niedokładne. Może się bowiem okazać, iż w rzeczywistości czarne dziury nie istnieją.

Według naukowców, tradycyjne astronomiczne widzenie wszechświata hojnie usiane niewidocznymi, wszystkożernymi czarnymi dziurami powinno zostać zastąpione alternatywnym, w którym występują dziwne, magnetyczne kule płynącej plazmy.

Jeżeli odkrycie zostanie zweryfikowane - przez wydarzenie, którego naukowcy nie są w stanie dojrzeć - dramatycznie obaliłoby ono teorię, która pojawiła się po obliczeniach angielskiego geologa w 1784 roku, następnie została zweryfikowana przez Einsteina i została ograniczona do czterech praw przez profesora Stephena Hawkinga.

Naukowcy, na czele z Rudy Schild z Harvardzkiego Centrum Astrofizycznego, zauważyli coś, co według nich stanowi dzwon pogrzebowy dla teorii czarnej dziury, gdy zaobserwowali kwazar znajdujący się w odległości 9 miliardów lat świetlnych od Ziemi.

Czarna dziura


Kwazary, jak się powszechnie sądzi, posiadają w środku czarne dziury, aby jednak sprawdzic to twierdzenie, naukowcy ustawili w kierunku kwazaru 14 teleskopów. Przez analizowanie delikatnego migotania kwazaru zespół mógł zbadać strukturę jego wnętrza.

Odkryto wielką dziurę w materialnym dysku otaczającym kwazar, której szerokość równa była pomnożonej 4 tysiące razy odległości Ziemi od Słońca. Dziura, jak sądzą naukowcy, mogła powstać tylko przez ogromny wyrzut materiału wprawionego w ruch przez silne pole magnetyczne.

Ponieważ czarne dziury nie posiadają pól magnetycznych, zespół doktor Schild zasugerował w artykule wydrukowanym w "The Astronomical Journal", że kwazar musi być napędzany gęstą kulą plazmy nazwaną MECO (magnetospheric eternally collapsing object, wiecznie załamujący się obiekt magnetosferyczny). Jednakże według astronomów "teoria MECO" wyklucza mozliwość istnienia czarnych dziur.

"Sądzę, że jest to pierwszy dowód na to, że ten cały paradygmat z czarnymi dziurami jest niepoprawny", powiedział Darryl Leiter, naukowiec udzielający wywiadu dla "New Scientist".

Według Garry'ego Gilmore'a z Instytutu Astronomii na Uniwersytecie w Cambridge teoria może przekonać większość naukowców. Wskazal on na gruntowne eksperymenty przeprowadzone w ubiegłym roku, które pozwoliły na pierwszą postępową obserwację czarnej dziury wewnątrz naszej galaktyki, Mlecznej Drogi. "Muszę powiezieć, że jest to rzadki widok. Teoria czarnej dziury prawie na pewno nie jest właściwa", powiedział profesor Gilmore. "Nim dokonaliśmy obserwacji czarnej dziury, miała miejsce debata na temat, czy czarne dziury istnieją czy nie, teraz jednak mamy mocny powód, by sądzić, że mogą one być czymś innym".

Ian Sample, korespondent naukowy The Guardian, 29 lipiec 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • LIO
  (2009-04-07 08:47:48) #2761
  | 👮 raport

  Sami sobie zaprzeczaja, pisza -Ponieważ czarne dziury nie posiadają pól magnetycznych- a wczesniej neguja ich istnienie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Czarny
  (2009-05-27 15:27:17) #3016
  | 👮 raport

  W takim razie czym są czarne dziury??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Czarny
  (2009-11-10 02:31:18) #4108
  | 👮 raport

  Uważam ze nie ma gęstości krytycznej materii. która zapadłaby się w 4 wymiar sama do środka siebie. Te kule plazmy wyglądają dużo lepiej, na pewno są to obiekty mega-masywne, zaginają do swojej powierzchni większość spadającej na nie materii, może są czarne bo fotony w tamtych warunkach jakoś anihilują, z cząstami higgsa? ...i powstaje grawitacja, która omiata całą galaktykę a materia wokół po prostu w tym lata i tak jak metal może się namagnesować, wzbudza się jakoś. Myślę że fale grawitacyjne są tak ogromne, że próżno ich szukać w akceleratorach, ja bym zarzucił sieć po całym układzie słonecznym i szukał drobnych odchyleń. Tak wiem, mam wyobraźnię :]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mulder
  (2010-02-23 20:55:40) #4604
  | 👮 raport

  Czerne dziury to obiekty których istnienie przewiduje ogólna teoria względności, według niej w czasoprzestrzeni istnieje obszar o nieskończonej gęstości i krzywiźnie czasoprzestrzeni, otoczone horyzontem zdarzeń dla którego wartość II pedkości kosmicznej wynosi c. Kwazary nie są dobrymi przykładami na obalenie czarnych dziur bo nie ma pewności że w ich wnętrzu znajduje się czarna dziura, to tylko hipoteza

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Amerykańscynaukowcy ;)
  (2010-07-10 23:40:31) #5256
  | 👮 raport

  Ale prawdą jest, że czarne dziury prawdziwe utrapienie kosmologów.
  Zwróć, Kolego Mulder, uwagę na to, że czarne dziury niby mają charakteryzować się tym, że nawet zjawisko czasu zostaje przez czarną dziurę zaabsorbowane, i nie zostaje "oddane". Nie mnie Hawking zauważył, że czarna dziura wypromieniowuje cząstki i anty-cząstki. Co więcej, traci przy tym procesie masę.
  I gdzie tu logika?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ja123098
  (2010-12-13 19:20:50) #5892
  | 👮 raport

  czarna dziura ma tak dużą gęstość że jedna łyżeczka na ziemi ważyła by miliony ton

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • radar200399
  (2012-10-25 22:57:29) #7620
  | 👮 raport

  "Czarna Dziura" jest określeniem bardzo prymitywnym... człowiek zobaczył we wszechświecie czarny obiekt przypominający dziurę i nie mogąc zbadać ani zrozumieć co to jest nazwał to "Czarną Dziurą"... A to wygląda dla człowieka jak "Czarna Dziura", ponieważ człowiek od początku swojego istnienia wymyślał formy porozumiewania się aż do teraz kiedy używamy (my Polacy) prostego języka. Pojęcie "czarny" oraz "dziura" pochodzi z głowy człowieka... może wielki dla ludzi czarny obiekt pochłaniający wszystko jest tylko małym błędem występującym w rozbudowanym systemie wszechświata? Takim błędem jaki występuje w skomplikowanych dla ludzi systemach operacyjnych komputerów czy innych urządzeń? Tego nie da się zrozumieć, żaden człowiek ani inna inteligenta istota nie zrozumie gdzie się kończy, zaczyna i czym jest wszechświat.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • DIMON
  (2013-12-26 20:11:35) #7991
  | 👮 raport

  Zatej jesli nie dziura a np.planeta o masie tak wielkiej ze wprzyciaga nawet swiatlo to wsysajac cala materie z okolicy rosla by jak ciazto drozdzowe na kaloryferze.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • P. Góralski
  (2014-05-03 16:10:16) #7926
  | 📧 email | 👮 raport

  A kiedy amerykańscy uczeni zanegują istnienie ciemnej materii i ciemnej energii? (Po wyczerpaniu się funduszy na istnienie czegoś co nie istnieje).

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium