instytut ks. Skargi KrakówNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Czy telepatia kłóci się z nauką? - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 5, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • Armageddon (2012-12-04 17:47:33) #6532   ❗❗❗   📧
  Dave - większość naukowców nie zajmuje się tego typu sprawami, ponieważ w ogóle chcą istnieć w świecie nauki. Poza tym nie łączy się to zazwyczaj ze sprzeciwem ze strony społeczności akademickiej, jeśli tylko znajdziesz sposób na finansowanie takich badań. I pomysł. Bo bądź realistą. Nie podoba Ci się, że nie ma takich badań - to sam je wymyśl i przeprowadź, choćby w ramach pracy magisterskiej. Ja wymyśliłem własne badania (z dziedziny percepcji koloru) i męczę się z nimi już 2 lata. To nie takie proste widzisz. ;) pzdr

  Odpowiedz
 • Dave (2012-12-04 13:12:08) #6533   ❗❗❗   📧
  Jestem studentem 5 roku psychologii na jednej z warszawskich uczelni. Moimi kierunkami i zainteresowaniami w psychologii są psychologia transpersonalna i neuropsychologia. Patrząc na całokształt psychologii i nauki w ogóle jestem zażenowany a wręcz może i zafascynowany jak daleko posuwa się ignorancja i arogancja kliki naukowców. Jak to możliwe, że mnóstwo badań w psychologii skupia się na pierdołach typu: wpływ uzależnienia od cukierków a charakter pisma, podczas gdy tak ważne i w sumie fundamentalne pytania na temat ludzkiej natury, miejsca we wszechświecie i możliwości są spychane na dalszy plan? Kto i co tak naprawdę decyduję, czy dany eksperyment, badanie przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi normami metodologicznymi zostanie częścią nauki głównego nurtu i dostanie się na łamy poważanych czasopism, czy zostanie zignorowane, wyśmiane lub podważone błędnymi argumentami i zostanie zepchnięte do ciemnego, zakurzonego rogu nauki którym nikt się nie zajmuje? Na 1 i 2 roku często próbowałem dyskutować na takie tematy z wykładowcami, próbowałem pytać czy wiedzą, że np. wiele z postulatów parapsychologii a także ze znienawidzonej nauki wschodu nie kłóci się ze współczesną fizyką? Zawsze dostawałem odpowiedź że nie są oni fizykami i nie wiedzą, ich dyscypliną jest psychologia czy tam neurobiologia i że według ich wiedzy jest to mało prawdopodobne. Uważam, że dzisiejsza nauka powinna dążyć do większej syntezy wiedzy między dziedzinami i przeprowadzać więcej badań multidyscyplinarnych. W większej ilości badań powinni brać udział fizycy kwantowi bo analiza informacji jak np. w neurobiologi na poziomie cząsteczek jest niewystarczająca. Jak niewiele uwagi w badaniach nad organizmem człowieka poświęca się prądom i polom magnetycznym czyli domenie elektromagnetyzmu i jego roli w zjawiskach zachodzących w naszych ciałach. A przecież elektromagnetyzm jest tak ważny i skomplikowany, że wiele lat wymaga specjalizacja w tym zakresie fizyki. O elektromagnetyzmie czytając natknąłem się gdzieś na nazwisko Dana Wintera, który pewnie wielu z was jest znany. Jego praca zaciekawiła mnie choć nie jego pseudonaukowy styl pisania i przekazywania wiedzy słuchaczom. Nie mi osądzać czy jego teorie są prawdziwe czy nie ale znowu fascynujące jest, że nikt w mainstreemowym środowisku akademickim, z kim rozmawiałem, nie jest zainteresowany tego typu badaniami nad DNA i elektromagnetyzmem a przecierz to co mówi nie kłóci się z fizyką kwantową i jest w sumie jest częścią nowego kierunku nazywanym czasem fizyką hiperwymiarową. Tak więc z mojego doświadczenia wynika, że większość naukowców boi się być pionierami i robić coś naprawdę ciekawego i pożytecznego, zamiast tego wolą mieć ciepłą pewną posadkę na uniwersytecie, nie robić szumu i być szanowanym przez wszystkich kolegów za postawę.

  Pozdrawiam!

  PS. Proszę moderatora o usunięcie mojego poprzedniego nie dokończonego komentarza, który przez pomyłke dodałem

  Odpowiedz
 • Ania89a (2012-12-01 18:39:21) #6843   ❗❗❗
  Wierzę w parapsychologie.mam nadzieję,że ta tematyka pociągnie faktycznie za sobą wiele odpowiedzi,a świadomość i wiedza na ten temat pozwolą jak najbardziej poukładać wiele dziedzin związanych z życiem osobistych poglądów,dzięki czemu wiele negatywów i nieprawidłowości nie zaistnieje:)artykuł za***isty:)


  Odpowiedz
 • Marianos (2013-05-21 23:34:52) #7815   ❗❗❗
  Wiecie co w dzisiejszych czasach nic mnie zdziwi.
  Predzej niz udowodnią telepatie wymyślą chipy sterowane myślami działające jako telefony komórkowe i na co komu będzie ta cala telepatia.
  Uczeni z początku XIXw. uważaliby ze w naszych czasach(telefony,internet,TV)
  naprawde odkryliśmy moce paranormalne.
  a poza tym gdyby istniały takie rzeczy to przedrostek para byłby zbedny bo po tylu wiekach stały by się tak oczywiste jak to,ze Ziemia jest okrągła

  Odpowiedz
 • snowden (2015-01-26 8:17:18) #11300   ❗❗❗   📧
  Telepatia istnieje od 1000 lat w naturze będąc na biegunach magnetycznych ziemi bądź w okolicy zjawisko to zachodzi na bliskie odległości wtedy za pomocą głośnych myśli możemy z sobą rozmawiać nie jest to wygodna rzecz kto by chciał być podsłuchiwany dla tego nikt tam nie mieszka bo to choroba psychiczna schizofrenia paranoidalna do medycyny te zjawisko zostało przeniesione dobre ponad 20 lat temu za pomocą czujników EEG które dziłają troszke głębiej i stymulatora mózgu wykorzystuje się to do wykradania haseł podglądu wzroku i upośledzania i bicia ciała ludzkiego na tysiące sposobów od skórczów poprzez arytmie serca poprzez omamy wzrokowe zawał mięśnia sercowego stany narkotyczne wszystko to jest w EEG w zapisach z szpitali do śpiączkii i śmierci klinicznej do bólu gdzie jest to ideologią ogłupiania społeczeństwa www.youtube.com/watch?v=1BWhSBcFfuA

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 5, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium