[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

narożnik z funkcją spaniaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Siedem największych ludzkich zagadekSzukasz formularza do napisania nowego komentarza? Został on przeniesiony na sam dół strony.
Komentarze do artykułu
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 2, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
  • vestarious
   (2011-12-27 21:45:16) #7123
   | 👮 raport

   co do Zniknięcia Bernardo Vazqueza skojarzyła mi się informacja, którą można wyczytać w książce Słownik Wiedzy Tajemnej napisanej przez J. Collin de Plancy.
   oryginał wydany w 1863:
   [..] albo też jak, jak piszą w tych złej sławy książeczkach z głupimi przepisami, trzeba ukraść kota, kupić nowy garnek, krzesiwo, lustro, agat, węgiel i hubkę. Z wybiciem północy udać się po wodę do źródła, następnie rozpalić ogień, włożyć kota do garnka i trzymać go tam przykrytego lewą ręką, nie poruszając się ani nie oglądając za siebie, bez względu na dobiegające wokół hałasy. dalej gotować go przez dwadzieścia i cztery godziny, ciągle nie ruszając się i powstrzymując się od jadła i napitku. Następnie włożyć kota na nowy półmisek, oddzielić mięso i rzucić je za siebie przez lewe ramię mówiąc:
   Accipe quod tibi do et nihil amplius ( weź co daję i nic więcej )teraz trzeba sobie wkładać po kolei kości pod zęby z lewej strony ust, patrząc przy tym w lustro. Jeżeli kość jest niewłaściwa, odrzucić trzeba ją za siebie wypowiadając to samo zdanie, co powyżej, aż do momentu natrafienia na odpowiednią kość. Kiedy już nie widać swego odbicia - odchodzi się tyłem. Ta kość zawsze czynić będzie niewidzialnym, ilekroć wsunie się ją do ust.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Tomasz Steifer
   (2015-04-17 11:50:00) #11993
   | 👮 raport

   Dobre. "Odkryta w połowie osiemnastego wieku w Gruzji (Rosja)" :)

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 2, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium