[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Kryptydy znad Wisły, czyli polskie potwory
(dodano: 2023-01-15 03:22:02)
Wróć na stronę główną

W najbliższym odcinku "Oblicz nieznanego" znajdziemy się na styku legend, żywego folkloru i kryptozoologii - bowiem tematem głównym audycji będą kryptydy znad Wisły, czyli dziwne stworzenia, które trudno sklasyfikować, a o których donoszono z różnych rejonów naszego kraju. Pojawi się zatem "nasz" Bigfoot, Chupacabra, niezidentyfikowane latające stworzenia, chimery, i nie tylko. Bądźcie z nami na żywo już w poniedziałek o 20:00!

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Komentarze do tego newsa:

 • o35
  (2023-01-16 10:35:07) #45815
  | 👮 raport

  Najsłynniejszą współczesną rodzimą kryptydą a właściwie powinienem napisać pseudokryptydą była chyba „Paskuda” z zalewu Zegrzyńskiego. Podobno pierwszy raz o niej wspomniano w pierwszej połowie lat 80-tych w kultowej audycji „Lato z radiem” ja natomiast usłyszałem o niej oglądając Telewizyjny kurier warszawski. Miała ona straszyć plażowiczów nad Zalewem Zegrzyńskim, wywracać łódki i kajaki i być podobna do Nessie. Pewnego lata stała się tak sławna, że puszczono plotkę, że Japończycy zamierzają nakręcić film „Paskuda kontra Godzilla” oraz, że amerykanie oferują milion dolarów za odłowienie jej gdyż chcą umieścić Paskudę w oceanarium w Kalifornii, kwota dzisiaj to ponad 4,3 mln zł a za czasów PRL miała wartość o wiele większą, w owym czasie można było spokojnie kupić za nią ponad 80 mieszkań o powierzchni około 70 m2. Z tego co pamiętam i mam zapisane w swoich notatkach twórcą całego zamieszania był prawdopodobnie dziennikarz chyba już nie żyjący pan Wojciech Mazurkiewicz, a powodem całego zamieszania była bardzo wątpliwa jakość wody znajdującej się w Zalewie. Cała sprawa zaczęła wygasać po wybudowaniu oczyszczalni ścieków co znacznie poprawiło jakość wody w zbiorniku. Podobno w późniejszych latach Paskudę widywano jak pływała leniwie po innych zanieczyszczonych akwenach i rzekach ale jak widać świat powoli o niej zapomniał. Dodam jeszcze, że pan Mazurkiewicz po podaniu wiadomości o zamiarach amerykanów dostał masę listów protestacyjnych potępiających tę inicjatywę podnoszono w nich, iż Paskuda jest nasza polska i w Polsce powinna pozostać.
  Pozdrawiam o35.
  P.S.
  Przepraszam za błędy bo piszę w okienku do komentarzy, jest małe i jakość tak słabo przegląda się co pisze.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium