[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Wyznania feministycznej psychiczki


Dodano: 2015-10-27 20:08:02 · Wyświetleń: 2760
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Jestem samozwańczą feministyczną psychiczką (tj. osobą obdarzoną psychicznie), mieszkającą w prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Odczytywałam w herbaciarniach, audycjach dla kobiet, a także prywatnie i poprzez Internet. Jak w każdym innym miejscu w którym obecni są odczytywacze, większość wróżbitów oferujących odczyty Tarota to kobiety.

Ten dobrze znany, lecz mało rozumiany fakt stanowił centralny punkt moich badań przez ponad 30 lat. Obserwowałam to osobiście oraz w czasie gdy pojawiali się czytacze internetowi - ten dowód wciąż występuje.

Mało kto jest tym faktem zażenowany. Dla mnie już fakt ten sam w sobie jest interesujący. Czyż nie ma nikogo innego, kto byłby ciekawy dlaczego tak się dzieje? Gdy pytam ludzi o ich przypuszczenia odnośnie tego dziwnego zjawiska, odpowiadają stwierdzeniami typu "kobiety są bardziej intuicyjne niż mężczyźni" (swoją drogą, nie istnieje żadne badanie które by to potwierdzało), czy też "kobiety z większą łatwością niż mężczyźni akceptują alternatywne sposoby poznawania". A co mówi to o naszej infrastrukturze edukacyjnej, instytucjonalnej, de facto ogólnie globalnej? Uważam, że odpowiedź na pytanie "czego kobiety tak naprawdę chcą" (jedna ze słynnych łamigłówek Freuda) leży dokładnie tutaj, w badaniu praktyki wróżbiarstwa. W swojej świetnej książce "Tarot Celebrations", Geraldine Amaral zacytowała wypowiedź Freuda, który stwierdził że gdyby miał przeżyć swoje życie, badałby wróżbiarstwo - niewątpliwie zbyt późno zorientował się, że właśnie tutaj leży odpowiedź na pytanie, które zadawał sobie przez całe życie! Ale to taka dygresja...

Celem jest Wzmocnienie

W mojej praktyce, celem konsultacji psychicznych jest pomóc kobietom wzmocnić się. Byłam zafascynowana tym, jak większość ścieżek rozwojowych kobiet w praktyce wróżbiarstwa można z taką dokładnością przypisać Wielkim Arkanom Tarota, które często opisywano jako "Drogę Głupca Ku Oświeceniu".

W jednym z moich zaawansowanych warsztatów, Tarot jest zgłębiany jako nauczyciel kobiecej psychologii, swego rodzaju żeńskie guru, ze szczególnym naciskiem na Wysoką Kapłankę, Władczynię, Władcę, Hierofanta, Siłę, Wstrzemięźliwość, Eremitę, Wisielca, Śmierć, Diabła, Wieżę oraz Świat. Dla kobiet, na przykład, śmierć ego nie jest procesem tak trudnym jak odrzucenie fałszywego "ja". Jest to jedna z różnic w interpretacji karty Wisielca w przypadku kobiet.

Ekscytację zawsze wzbudza moje wykorzystanie pracy Clarissy Pinkola Estes ("Women Who Run with the Wolves"- kobiety, które biegną razem z wilkami) do kontekstualizacji karty Świata jako reprezentanta magicznego odczytywacza, "medialnej kobiety". Rysując paralele między przytoczonym przez Estes opisem medialnej kobiety, która pośredniczy pomiędzy światem niewidzialnym i światem nieświadomej rzeczywistości, a magicznym odczytywaczem, pokazuję kobietom jak określone etapy rozwoju w Tarocie mogą prowadzić kobiety do tego silnego, naturalnego centrum ich mocy i celu. Według Estes, medialna kobieta pośredniczy pomiędzy criatura - żeńską "kreaturą", to znaczy jej duszą lub "prawdziwą kobiecością" - a społeczeństwem. W Tarocie, koncepcja criatura jest powiązana z samą osobą odczytującą. Kobiety stają się czystszymi kanałami informacji z niewidzialnego świata wtedy, gdy żyją autentycznie. Aby być autentycznymi wobec samych siebie, odczytujący muszą robić to co w ich życiu "posiada duszę i znaczenie", inaczej nie będą w stanie usłyszeć gdy klient będzie nieszczery w swoim życiu, a co za tym idzie, nie będą mogli pomóc klientowi wzmocnić się do podejmowania decyzji.

Tarot wspiera połączenia z Wewnętrzną Dziką Kobietą

Wiele spośród kobiet, które uczę Tarota, ma wątpliwości czy są "naprawdę obdarzone psychicznie", czy też nie. To niepewne stanowisko to jeden z powodów, dla którego kobiety powstrzymują ę, badając Tarota. Kreatywna moc kobiety, która stanowi integralny element Tarota, często jest blokowana przez osoby z ich otoczenia, a nawet tłumiona do takiego stopnia, że te nigdy nie mają dla siebie "wystarczająco dużo czasu". Jeśli spojrzeć wewnątrz, to samopoświęcenie jest szczególnie szkodliwe, ponieważ kobieta może zaniedbywać lub sabotować swoją wewnętrzną życiową pracę (Estes, 1995). Świadomość siły, jaką kobiety ustanowiły i utrzymywały poprzez kartomancję, może pomóc podnieść świadomość na temat zasadności takiego przedsięwzięcia.

Tarot jest narzędziem synchroniczności o wielkim potencjale do łączenia kobiet z Dziką Kobietą oraz kręgiem kobiecych archetypów. Jego efektywność można przypisać wielu czynnikom, takim jak związek historii, symbolu i rzemiosła, jak też intuicji, zdolnościom psychicznym oraz magii.

Rozważ swoje przypuszczenia

Ten raczej krótki strumień wyjątku świadomości jest tak naprawdę centralnym strumieniem w moim życiowym poszukiwaniu zrozumienia, dlaczego większość odczytujących stanowią kobiety. W swoim umyśle cały czas obracam dookoła ten wielofasetowy diament, zawsze odkrywając nowe drzwi. Zanim zbyt pochopnie odpowiesz na pytanie, dlaczego większość wróżbitów to kobiety, proszę cię abyś zatrzymał się na moment i trochę bardziej ostrożnie zwrócił swoje przypuszczenia w swoim umyśle. Co sądzisz o wszystkich kobietach i mężczyznach w twoim życiu? Co z planetą i boskością? Czy ten gwałtowny rozwój dyscypliny Tarota w ciągu ostatnich trzydziestu lat oznacza że, będąc ludzką rodziną, wykorzystujemy kobiecy sposób poznawania? Czy integrujemy ze sobą yin/yang, czy też może stają się one jeszcze bardziej podzielone i przeciwstawne?

Dlaczego uważasz, że jest więcej wróżbitek [niż wróżbitów], i więcej kobiet które przychodzą do nich po poradę? Chciałabym poznać twoje poglądy w tym temacie.

Kathleen Meadows, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kathleen Meadows posiada tytuł magistra w dziedzinie Psychologii Religii i przez prawie 40 lat pracowała jako ezoteryczna nauczycielka oraz osoba odczytująca. Więcej o jej pracy dowiesz się z jej strony internetowej www.tarotbykathleen.com

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Polonista
  (2015-11-01 18:52:09) #13014
  | 👮 raport

  A czy tlumacz slyszal o istnieniu takiego ladnego slowa jak EKSTRASENS?
  Psychiczka jest kiepska kalka z angielskiego, starej daty psychotronicy uzywali na osoby ze zdolnosciami parapsychicznymi wlasnie okreslenia Ekstrasens, ekstrasensi.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium