Cieszę się, że powstaję rankingi jak ten pod tym linkiem bo właśnie rozglądam się za butami na wiosnę.Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

W poszukiwaniu indonezyjskich kryptyd


Dodano: 2006-04-03 10:15:00 | Wyświetleń: 9755 | 🕑 Odłóż na później
Składająca się z ponad 3000 wysp Indonezja jest jednym z najmniej zbadanych obszarów na świecie, mogą więc zamieszkiwać tutaj nieodkryte zwierzęta. Wiele dowodów na to pochodzi zarówno od krajowców, jak i zachodnich naukowców. Rozpocznę od Orang pendeka, dwunożnej małpy dobrze znanej rdzennym Indonezyjczykom. Orang pendek ma podobno 1 metr wzrostu, jest dobrze zbudowaną małpą, z szerokimi ramionami, dużą klatką piersiową i jest pokryty pomarańczowo-czerwoną sierścią. Posiada gorylowatą głowę z prawie ludzkim nosem. Najlepszymi dowodami na jego istnienie są włosy i próbki kału oraz odciski stóp, które zawierają w sobie zarówno cechy ludzkie, jak i małpie. Poszukując Orang pendeka, naukowiec Debbie Martyr usłyszał pogłoski o innym tajemniczym zwierzęciu zwanym Cigua. Jest to duży, agresywny kot, mieszkający na wschód od góry Kerinci. Według opisów, jest mniejszy niż tygrys sumatrzański, jest jednak bardziej ociężały i ma na szyi grzywę jak kreza.

Cigua
Cigua
Cigua nie jest jedynym tajemniczym kotem, wyspy Mniejszej Sundy zamieszkuje także inny kot. Oprócz wielkości domowego kota, jego najbardziej charakterystyczną cechą są dwa gałkowate wyrostki na jego głowie, niczym para małych rogów. Ziemia nie jest jedynym miejscem zamieszkiwanym przez kryptydy, jedną z tych zamieszkujących powietrze jest olbrzymi nietoperz zwany Ahool. Nazwa tego stworzenia wywodzi się od głosu, który wydaje z siebie, przelatując nad rzeką w poszukiwaniu ryb. Zamieszkujący wulkaniczną wyspę Jawę, Ahool ma olbrzymią rozpiętość skrzydeł, która dochodzi aż do 3,5 metra, posiada szare futro i płaskawą małpowatą głowę. Innym nietoperzopodobnym stworzeniem jest Orang bati, co znaczy "latający człowiek". Spośród wszystkich tajemniczych zwierząt w Indonezji Orang bati jest z całą pewnością najbardziej niepospolitym. Ma podobno 1,5 metra wzrostu, długi cienki ogon, duże nietoperzowate skrzydła, czerwoną skórę i podobne do ludzkiego ciało. Jak się mówi, to przerażające stworzenie uprowadza dzieci, przenosząc je do swojej wulkanicznej kryjówki.

Ahool
Ahool


Są to tylko wybrane indonezyjskie tajemnicze zwierzęta, jedne są bardziej wiarygodne od innych, lecz przynajmniej niektóre muszą być prawdziwe. Szczególnie w Indonezji, gdzie znajdują się najbardziej niegościnne dżungle na świecie.

Waran z Komodo
Waran z Komodo


Niedawno dokonano znaczących odkryć, takich jak odnalezienie w 1998 roku kolonii latimerii, o których początkowo sądzono, że można je znaleźć tylko na Komorach (archipelag wysp na Oceanie Indyjskim - przyp. Ivellios). W 1994 roku odkryto nowy gatunek drzewnego kangura z bardzo wyraźnymi cechami. Nie zapominajmy o waranie z Komodo, największej na świecie jaszczurce o długości ponad 3 metrów, o ile coś tak dużego może przez tak długi czas pozostać niezbadanym.

Jest więc nadzieja na to, że choć kilka z przedstawionych wyżej kryptyd pozostanie nieodkrytych. Jedynym pewnym sposobem na ich poznanie jest przeszukanie przez naukowców wspaniałych, lecz niegościnnych terenów dżungli, by dowieść ich istnienia w taki czy inny sposób.

Sean Rickards, www.unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Gargamel (2016-07-07 16:44:20) #15222   ❗❗❗
    A dlaczego jak wpisałam " Cigua" wyszukiwarkę, to wyszła mi strona na Wikipedia o jakimś ptaku po hiszpańsku?!

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium