płytki ceglaneNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Veo


Dodano: 2005-03-11 21:23:55 | Wyświetleń: 6224 | Przeczytam później


Może veo to nieznany gatunek olbrzymiego pangolina?

Niewiele wiadomo o tym tajemniczym zwierzęciu, pochodzącym z wyspy Rintja, należącej do Małych Wysp Sundajskich. Informacje o veo zawarte w książce Biwak na Borneo pióra francuskiego podróżnika Pierre'a Pfeiffera, uzupełniono niedawno wiadomościami, które usłyszał od tubylców czeski kryptozoolog, doktor Jaroslav Mares, za pośrednictwem swojego indonezyjskiego przyjaciela, Uninga. Wyłania się z nich obraz zwierzęcia wielkości konia, o olbrzymich pazurach i wydłużonej głowie. Jego ciało pokrywają ułożone ciasno łuski. Głowę, szyję, brzuch, dolne części kończyn i koniec ogona porastają włosy. W ciągu dnia to wspaniałe stworzenie ukrywa się w górzystej części wyspy. Nocą schodzi ku zaroślom namorzynowym na wybrzeżu, pożywia się mrówkami, termitami oraz drobnymi zwierzętami morskimi wyrzuconymi na brzeg podczas przypływu. Miejscowi myśliwi starannie unikają veo, ponieważ przerażone zwierzę unosi się na tylnych kończynach i gwałtownie atakuje ostrymi pazurami kończyn przednich.
Z wyjątkiem imponującego wzrostu, opis zwierzęcia zgadza się z wizerunkiem pangolina (łuskowatego mrówkożercy), występującego w Afryce i Azji, nie osiągającego jednak, nawet w przybliżeniu, rozmiarów veo. W okresie plejstocenu (2 miliony-10 000 lat temu) żyły jednak na pobliskiej Jawie i Borneo olbrzymie pangoliny (Manis paleojavanicus), o długości ponad 2,5 metra. Może ten prehistoryczny kolos (albo jego współczesna odmiana) przetrwał na wyspie Rintja?

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  o podobnej tematyce
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium