Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Bessie


Dodano: 2005-03-18 00:36:53 | Wyświetleń: 12337 | 🕑 Odłóż na później
Zachód słońca nad jeziorem Erie"Bessie z Południowej Zatoki", lub krócej - Bessie, to kryptyda (lub kryptydy) występująca w północnoamerykańskim jeziorze Erie. Pierwsze raporty dotyczące spotkań z tym zwierzęciem pochodzą z II połowy XIX wieku.

Jednym z pierwszych był raport sporządzony przez dwóch Francuzów - braci Dusseau - pod koniec 1880 roku. Spotkali oni "zdychającego jesiotra leżącego na brzegu jeziora". Stworzenie wkrótce wyzionęło ducha. Bracia pospiesznie oddalili się w celu zawiadomienia o znalezisku służb weterynaryjnych, kiedy wrócili na miejsce - stworzenia już nie było.

Według opisów braci, zwierzę miało "30 stóp (około 10 metrów) długości, duże łuski oraz długie ramiona, czy też płetwy. Niektóre z łusek były wielkości srebrnego dolara".

Opis dokonany przez braci Dusseau pasuje w pewnym stopniu do globstera. W tym jednak przypadku stworzenie w chwili odnalezienia dawało jeszcze znaki życia.
Od tamtej pory w rejonie jeziora Erie znajdowane są podobne "dziwadła", zagadka jednak do tej pory pozostała nierozwiązana.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • fantasmagoria (2009-07-27 15:40:26) #3512   ❗❗❗
  10metrowy jesiotr?

  Odpowiedz
 • paolo (2009-12-01 01:27:33) #4233   ❗❗❗
  może to była tołpyga. One mogą osiągać takie długości. Chociaż jesiotr też nie odbiega. Trzeba pamiętać, że to ryby długowieczne i rekordy wyciągniętych okazów ciągle rosną.

  Odpowiedz
 • wilkołaczek (2011-07-01 15:35:16) #6704   ❗❗❗
  Oj, no ludzie, błagam! Bessie? Kiepska podróba potwora z Loch Ness! Zobaczyli, a jak wrócili, nie było nic?! Aż taka głupia, to ja nie jestem!

  Odpowiedz
 • AzAzAzAzAz (2012-10-25 13:44:14) #7615   ❗❗❗
  Zniknęło samo :) Dostało nóżek/ skrzydełek i uciekło, wcześniej wyzionąwszy ducha. Buahahaha. Zwierzęta nie gardzą padliną, nawet (a może zwłaszcza) tak dużą, jak ten dziesięciometrowy jesiotr. Poza tym rozmiar - długowieczne rybki zwyczajnie tak mają. A ludzie lubią sobie koloryzować wszystko "Stachu, taaaaaaaaaaaakie bydlę widziałem, ale mi uciekło" :)

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium