System reklamy Test



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Bessie


Dodano: 2005-03-18 00:36:53 · Zakładka Dodaj do zakładek · Wyślij raport · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Opublikowano w dziale Kryptozoologia - nieznane zwierzęta

Bessie, znana także jako "Bessie z Południowej Zatoki", to tajemnicza kryptyda, którą po raz pierwszy opisano w II połowie XIX wieku w jeziorze Erie. Legendy o jej istnieniu zyskały popularność po raporcie braci Dusseau, którzy w 1880 roku natrafili na niezwykłe stworzenie, przypominające jesiotra, o długości około 10 metrów. Mimo że stworzenie zdążyło umrzeć, a po powrocie braci nie było już śladów, opisy wciąż intrygują badaczy i miłośników kryptozoologii. Od tamtej pory w rejonie jeziora pojawiają się kolejne doniesienia o podobnych zjawiskach, pozostawiając zagadkę Bessie nierozwiązaną.

Zachód słońca nad jeziorem Erie"Bessie z Południowej Zatoki", lub krócej - Bessie, to kryptyda (lub kryptydy) występująca w północnoamerykańskim jeziorze Erie. Pierwsze raporty dotyczące spotkań z tym zwierzęciem pochodzą z II połowy XIX wieku.

Jednym z pierwszych był raport sporządzony przez dwóch Francuzów - braci Dusseau - pod koniec 1880 roku. Spotkali oni "zdychającego jesiotra leżącego na brzegu jeziora". Stworzenie wkrótce wyzionęło ducha. Bracia pospiesznie oddalili się w celu zawiadomienia o znalezisku służb weterynaryjnych, kiedy wrócili na miejsce - stworzenia już nie było.

Według opisów braci, zwierzę miało "30 stóp (około 10 metrów) długości, duże łuski oraz długie ramiona, czy też płetwy. Niektóre z łusek były wielkości srebrnego dolara".

Opis dokonany przez braci Dusseau pasuje w pewnym stopniu do globstera. W tym jednak przypadku stworzenie w chwili odnalezienia dawało jeszcze znaki życia.

Od tamtej pory w rejonie jeziora Erie znajdowane są podobne "dziwadła", zagadka jednak do tej pory pozostała nierozwiązana.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.