https://dompelenpomyslow.pl/nowoczesny-polkotapczan-pionowy-czyli-lozko-w-szafie/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Smok z Brna


Dodano: 2005-03-11 22:05:33 | Wyświetleń: 10005 | 🕑 Odłóż na później
Według jednej z niezwykle licznych wersji czeskiej legendy, dawno temu miasto Brno (dawniej Brunn) terroryzował straszliwy smok, pożerający ze smakiem zwierzęta domowe oraz dzieci. Pokonał go pomysłowy rycerz, napełniając skórę cielęcia wapnem gaszonym. Kiedy smok ochoczo rzucił sie na rzekome cielę i pożarł je ze smakiem, wapno zaczęło go palić i wywołało olbrzymie pragnienie. Smok popędził do pobliskiego strumienia, by je ugasić. Łapczywie pił chłodną wodę, która w połączeniu z gaszonym wapnem w jego żołądku doprowadziła do eksplozji, powodując śmierć smoka na miejscu. Podobną legendę znamy z Krakowa (smok Wawelski).
To oczywiste, że w okolicy zaroiło się od zręcznych rekonstrukcji gada. Do dzis w ratuszu w Brnie można oglądać zachowane szczątki straszliwego smoka, zwisające na linie z sufitu. W rzeczywistości nie jest to jednak smok, lecz wielki krokodyl pokryty czarnym smarem. Czyżby więc smok z Brna był tylko krokodylem zbiegłym z menażerii? Czy opowieść o potworze jest całkowicie fikcyjna, a krokodyl zabłądził do niej przypadkiem? Istnieje wiele przypuszczeń co do krokodyla zwisającego z ratuszowego sufitu. Nie wiadomo, skąd pochodzi. Doskonale wiadomo jednak, że wisi tam od co najmniej 1608 roku...

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium