montaż zbiorników na gazNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Ngoi rung


Dodano: 2005-03-11 22:10:45 | Wyświetleń: 6248 | 🕑 Odłóż na później


Jedna z pierwszych wzmianek o tym zwierzęciu pochodzi z 1947 roku od kolonisty prowincji Kontum, Julesa Harroisa, który pisał o "dzikim człowieku" (franc. "L'Homme Sauvage") żyjącym pośród ludności Jarrai, Banhar i Sedang. W 1982 roku profesor Tran Hong Viet, dziś pracujący na uniwersytecie w Hanoi, odnalazł ślady stóp mierzące od 28 do 16 centymetrów. Ślady te zdawały się być tak długie, jak większości zwykłych ludzi, ale znacznie szersze. Podobnie palce u stóp były o wiele dłuższe od ludzkich. Ślady te zostały odnalezione na zboczach góry Chu Mo Ray. Wzniesienie to znajduje się niedaleko granicy z Kambodżą w dystrykcie Sa Thay i w prowincji Kontum. Profesor Viet powrócił do swoich badań w marcu 1996 roku, kiedy to japońska telewizja zainteresowała się sprawą "dzikiego człowieka". Zorganizowano nawet konferencję w Hanoi, podczas której zaprezentowano fotografie tajemniczych śladów. Profesor Viet, a także kilku innych wietnamskich naukowców, twierdzi, że ten region (nazywany "trzema granicami", ponieważ zbiegają się tam granice Wietnamu, Kambodży i Laosu), jest miejscem, w którym następuje najwięcej spotkań z wietnamskim "dzikim człowiekiem". Były one tak częste, że nawet podczas wojny, w 1974 roku, generał Hoang Minh Thao, dowódca północnych sił zajmujących środkową część gór, polecił zorganizowanie misji naukowej w północny region Kontum w celu odnalezienia legendarnego Nguoi Rung. W skład ekspedycji wchodzili prof. Vo Quay i Le Vu Khoi z uniwersytetu w Hanoi i prof. Hoang Xuan Chinh z Instytutu Archeologicznego w Hanoi. Nie znaleziono "dzikiego człowieka" - powrócono jedynie z kilkoma nowymi słoniami dla cyrków.
Świadkowie w relacjach opisują małpę bardzo różnie, od wielkiej do małej, pokrytą sierścią od szarej do brązowej lub czarnej, może być samotna lub poruszać się w stadzie. Ale zawsze porusza się na dwóch nogach. Istnieje wiele nazw, jakie nadają zwierzęciu tubylcy, większość z nich świadczy o ich szacunku dla stworzenia. Wietnamska nazwa brzmi Nguoi Rung - "Leśny Człowiek". Oznacza ona to samo, co nazwa znanej nauce małpy indonezyjskiej - Orang Utan. Miejscowi ludzie są przeświadczeni, że "leśni ludzie" zamieszkują lasy od bardzo zamierzchłych czasów. Odróżniają je od leśnych duchów i dżinów, opisując je jako owłosione dwunożne istoty. Vu Ngoc Thanh, który badał tereny niedaleko granicy z Laosem, odkrył inny lokalny termin: "Khi Trau", co dosłownie oznacza "małpa-wół" lub "wielka małpa". Antropolog, prof. Dang Nghiem Van, dziekan Uniwersytetu Studiów Religijnych w Hanoi, zebrał wiele historii o Nguoi Rung pochodzących z terenów od północnego Wietnamu do środkowych gór. Występują tam legendy o małych, ale bardzo silnych istotach, które znają ogień i żywią się tym, co daje im las. Są tam również opowieści o innych, znacznie większych zwierzętach. Prof. Van mówi, że nocą Nguoi Rung przychodzą do miejsc, gdzie ludzie palą ogniska. Siadają obok ludzi i nic nie mówią, lub wydają nieartykułowane dźwięki. Są również historie o kilku małpach poruszających się bardzo szybko, łatwo wspinających się na drzewa, potrząsających krzewami w celu strącenia owadów, sypiającymi w grotach lub na zboczach gór. Badania nad tym niezwykłym zwierzęciem mają być kontynuowane.

Tekst zapożyczony ze strony www.kryptozoologia.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium