[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Oferta na tanie pieczatki automatyczne Kraków z projektem.Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Przeprowadzka na inną planetę


Dodano: 2006-12-17 19:24:00 · Wyświetleń: 8502
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Stephen Hawking
Profesor Stephen Hawking
"Aby zabezpieczyć przyszłość swojego gatunku, ludzkość musiałaby się przenieść na planetę znajdującą się poza Układem Słonecznym", ostrzegł profesor Stephen Hawking. W wywiadzie dla BBC Hawking stwierdził, że życie może zostać zmiecione z powierzchni Ziemi w wyniku katastrofy nuklearnej lub uderzenia asteroidy. Naukowiec z Cambridge dodał jednak: "Gdy raz przeniesiemy się w inne miejsce w przestrzeni kosmicznej, nasza przyszłość powinna już zostać zabezpieczona".

Profesor Hawking (64 lata) przemawiał przed wręczeniem mu najwyższej brytyjskiej nagrody naukowej, Royal Society's Copley Medal. Powiedział, że w naszym Układzie Słonecznym nie ma drugiej planety podobnej do Ziemi, wobec czego "ludzie muszą się przenieść w pobliże innej gwiazdy".

Profesor Hawking powiedział, że znane aktualnie substancje chemiczne i rakiety jądrowe nie nadają się do przenoszenia kolonistów w kosmosie, ponieważ podróż z ich użyciem trwałaby 50 000 lat. Odrzucił również użycie odrzutowców przemieszczających się z prędkością światła w celu przeniesienia ludzi na nowe miejsce. Zamiast tego, zaproponował zastosowanie w napędzie "niszczenia materii/antymaterii". "Kiedy materia i antymateria spotkają się, to znikną w wyniku wybuchu promieniowania. Jeśli zostaną umieszczone w tylnej części statku kosmicznego, to mogą go wprawić w ruch", wyjaśnił Hawking. Z prędkością światła podróż w kierunku nowej gwiazdy trwałaby sześć lat

"Potrzebna byłaby spora ilość energii, aby osiągnąć prędkość bliską prędkości światła", powiedział Hawking w Radiu BBC.

Profesor Stephen Hawking stał się sławny po publikacji w latach osiemdziesiątych książki "A Brief History of Time".

Kolizja
Kolizja z asteroidą mogłaby
zniszczyć życie na Ziemi
Celem jest kosmos

Fizykowi nie dawano zbyt dlugiego życia, od kiedy zdiagnozowano u niego chorobę układu ruchu w latach sześćdziesiątych, kiedy miał 22 lata. Jak mówi, od tamtego czasu "nauczyl się nie patrzeć zbyt daleko przed siebie, ale koncentrować się na teraźniejszości". "Nie boję się śmierci, ale do grobu też mi się nie spieszy", powiedział Hawking. "Moim następnym celem jest wyjście w kosmos, mam nadzieję, że pomoże mi w tym doktor Richard Branson".

Dziewicza Grupa Sir Richarda Bransona nawiązała kontrakt z firmą projektującą i budującą kosmiczne statki pasażerskie. Firma Offshoot Virgin Galactic posiada i eksploatuje co najmniej pięć statków kosmicznych i dwa statki matczyne i liczy sobie 190 000 dolarów za wyniesienie pasażerów w przestrzeń kosmiczną na wysokość około 140 kilometrów i wprowadzenie ich na statek kosmiczny.

BBC News, 30 listopad 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium