[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Korea Południowa poszukuje życia pozaziemskiego


Dodano: 2006-06-24 23:30:00 · Wyświetleń: 7307
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Koreańskie Narodowe Muzeum NaukiKorea Południowa, jak podali w środę urzędnicy państwowi, planuje uruchomić nowy program kosmiczny w celu poszukiwania życia pozaziemskiego.

Narodowe Muzeum Nauki, które koreański rząd planuje otworzyć we wrześniu, ma w planach zainicjowanie programu, określanego mianem SETI,przez ustawienie w sali muzealnej radioteleskopu o dużej mocy.

SETI, który służy poszukiwaniu inteligencji pozaziemskiej, jest programem analizującym wszystkie rodzaje fal radiowych pochodzących z przestrzeni kosmicznej w celu znalezienia nie-ludzkich inteligentnych form życia.

Muzeum będzie drugą na świecie instytucją poszukującą obcych organizmów żywych przy pomocy radioteleskopu, po programie realizowanym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w Stanach Zjednoczonych.

Radioteleskop o promieniu 6 metrów zostanie zamontowany w Gwacheonie, mieście położonym 18 kilometrów na południe od Seulu.

Uczestnicy programu SETI, w którym udział będzie mógł wziąć każdy, ocenią możliwośc istnienia życia pozaziemskiego przez analizę danych z fali radiowych, które przesyłane będą do ich prywatnych komputerów.

Przychodzące fale radiowe użyte zostaną także w celu określenia rozmieszczenia wodoru w przestrzeni w obszarach wysokiej koncentracji wodoru, odgrywających główną rolę w procesie powstawania nowych gwiazd.

"Oczekujemy, że w programie SETI udział weźmie wielu młodych ludzi, ponieważ nie istnieją żadne minimalne kryteria wymagane przy uczestnictwie", powiedział Lee Kang-hwan, przewodniczący programu SETI.

Agencja informacyjna Asia Pulse, 22 czerwca 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium