[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Powtórka z rozrywki


Dodano: 2011-05-26 00:47:51 | Wyświetleń: 4382
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp

Pamiętacie artykuł "Rok 2013, czyli co robić, gdy apokalipsy nie będzie"? Opisuje on mniej więcej, jak zwykle wygląda statystyczny koniec świata, jak ci prorocy od siedmiu boleści obiecują "wielką przemianę" tudzież "wielką rozpierduchę" i co się dzieje, gdy ani przemiana ani rozpierducha za cholerę wystąpić nie chcą.

Właśnie jeden z takich końców świata dane nam jest obserwować. Wszyscy wiedzą, o czym mówię.

W linkowanym artykule w jednym fragmencie autor wspomina, że po "nieudanym" końcu świata piewcy apokalipsy wydają kolejne publikacje i zaczynają tłumaczyć, "co poszło nie tak".

Nie inaczej jest i tym razem. Jak czytamy na Onecie:

Amerykański duchowny Harold Camping, który utrzymywał, że koniec świata powinien nastąpić 21 maja 2011 roku, przyznał, że pomylił się o pięć miesięcy - podaje serwis lenta.ru. Teraz 89-letni kaznodzieja stanowczo przekonuje, że świat przestanie istnieć 21 października tego roku.

Camping tłumaczy, że wyznaczając datę apokalipsy na 21 maja, miał na myśli początek procesu duchowego zniszczenia świata, które wkrótce przerodzi się w zniszczenie materialne. - 21 października świat zostanie zniszczony. (...) Wszystko skończy się jednego dnia, w jednym momencie - powiedział w poniedziałek Camping podczas swojego wystąpienia w radiu.

Komentując swoją pomyłkę, kaznodzieja przypomniał, że nigdy nie mówił, że jest nieomylny i zajmował się tylko analizą tekstów biblijnych, w którą - najwidoczniej - wkradły się jakieś błędy.

89-letni amerykański badacz Biblii wcześniej twierdził, że koniec świata rozpocznie się 21 maja 2011 r i trwać będzie aż do 21 października tego roku. Szef internetowego radia religijnego Your Family, prognozował, że Ziemię nawiedzą trzęsienia Ziemi, które w każdym kraju miały się rozpocząć o godz. 18 czasu lokalnego.

Tak. "Wtedy myślałem o czymś innym a wyszło co innego". A ostatecznie nic nie wyszło i nie wyjdzie - bo nie ma prawa. Historia znów się powtarza. Ciekawe, czy ktoś mu jeszcze wierzy (oby nie).

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


  • Adeenah
   (2011-05-26 09:37:08) #8159
   | 👮 raport

   Uwielbiam tego faceta! Nie rozumiem tylko dlaczego się tłumaczy, ja na jego miejscu wmówiłabym wiernym, że to oni przekabacili odroczenie.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Unbelievable
   (2011-05-26 12:11:36) #8160
   | 👮 raport

   Niestety niezbyt wierzę temu człowiekowi. Najprawdopodobniejszy koniec świata zdarzy się w roku 2012, gdy meteor będzie przelatywał obok Ziemi. Jeśli w Nas uderzy, bądź też uszkodzi jakąkolwiek strefę planety wtedy nastąpi koniec świata. Możliwy koniec ludzkości( lub innych ras...), ale świat się nie skończy. Ziemia się może skończyć...

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Piotrek
   (2011-06-11 22:29:09) #8164
   | 👮 raport

   A ja mówię że końca świata nie będzie. Co najwyżej koniec ludzkości jak się wytłuczemy w wojnie atomowej.

   A tacy goście jak ów Camping będą dalej naciągać rzesze naiwniaków wydając poprawki do swojej teorii wraz z nastaniem kolejnej z rzędu daty końca świata. Poczciwych głupcow, którzy wierzą w brednie głoszone przez cwanego gościa, który chce zbić na ich głupocie gruba kasę.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Al390
   (2011-06-17 22:36:25) #8161
   | 👮 raport

   Takich ludzi powinno się wysyłać do domów starców- 89 latek próbuje straszyć ludzi XXI wieku dlatego, że nie podoba mu się to jak ten wiek wygląda. Po prostu, taki drugi Natanek, krytykuje wszystko (choć nie tak otwarcie) i jeszcze próbuje zastraszyć niedowiarków by się nawracali. Żal mi takich ludzi, religia jest dobrowolna i nie powinno się do wiary przymuszać, jeżeli ten "dziadek" sądzi, że jesteśmy opóźnieni umysłowo na poziomie średniowiecza i że jak nam się apokalipsą pogrozi to zaraz wszyscy zorganizujemy masową pielgrzymkę na Jasną Górę to się myli. Z resztą nawet jeśli by głosił prawdę to i tak swego nie dopnie, wszyscy go zignorują. A tak w ogóle, skoro już miesiąc minął od początku duchowego zniszczenia to czemu jeszcze nie ma wojny?! Albo czegokolwiek innego co świadczyło by o prawdzie płynącej z jego słów?! Kolejna bzdura, on już nie ma co robić, bo ledwo stoi na nogach, ale my nie dajmy się oszukać (jeżeli ktoś w ogóle mu uwierzył) i żyjmy nadal. Pewnie wszyscy jego "wyznawcy" nabiorą pożyczek "bo w końcu i tak ich spłacić nie będzie trzeba" i bardzo się zdziwią jak w listopadzie przyjdzie list z prośbą o zapłatę. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ


TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NA BLOGACH
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium