[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Memoria RAM 2GB DDR2 800MHz HP Pavilion Elite m9290a

RAM memoria 8GB Fujitsu Lifebook S792 DDR3 1600MHz SO DIMMmontaż wentylacji poznań

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

twister24.pl

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Postrzeganie UFO w taoizmie i buddyzmie


Dodano: 2014-11-11 15:45:56 | Wyświetleń: 4581
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp

Przy okazji ostatniej debaty ufologicznej poświęconej ogólnie relacjom między UFO a poszczególnymi religiami, znalazłem nieco interesujących informacji na temat tego, jak NOL-e są postrzegane w taoizmie i buddyzmie. Może jak będę miał więcej czasu to trochę to poszerzę, narazie podzielę się z Wami tym, co do tej pory udało mi się wyszukać ;-)

A jeśli ktoś posiada jakieś ciekawe informacje dotyczące postrzegania UFO przez takie czy inne religie, to zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzach pod notką.

Taoizm:

UFO stanowią manifestacje Tao (samo słowo Tao oznacza drogę). Posiadają one swoją energię yin i yang, są rzeczywiste lub nie, mogą posiadać substancję lub nie. Tao to pojęcie religijne. Tak samo obiekty UFO w taoizmie mają swój składnik religijny. UFO są tak samo nieuchwytne jak Tao.

http://ufocon.blogspot.com/2007/06/tao-of-ufos.html

Buddyzm:

Według buddyzmu w naszym świecie razem z nami żyje wiele istot, obdarzonych świadomością, których zwykle nie jesteśmy w stanie dostrzec, a które mogą wywołać zjawiska podobne do UFO - świetliste, szybko poruszające się obiekty albo tzw. kręgi zbożowe ("corn circles"). Poza tym pewne bóstwa buddyjskie manifestują się w świetlistych formach. Jednym z nich jest Rahula, pojawiający się jako kule światła na niebie, meteory czy niezidentyfikowane obiekty latające. Góra, Wu Tai Szan, o pięciu wierzchołkach, znajdująca się w Chinach, słynie z tego, że często nad nią pojawiają się kule światła lub ognia, w postaci których przejawia się bodhisattwa Mańdziuśri, ucieleśnienie mądrości wszystkich buddów.
Kosmologia buddyjska przyjmuje istnienie wielu (nieskończonej lub skończonej ilości) światów (wszechświatów) zamieszkałych przez niezliczone istoty. Można więc przyjąć, że niektóre z nich odwiedzają nas jako UFO.

Świat Buddyzmu http://www.buddyzm.com.pl/?app=17&menu=all&pos=434

Buddyzm Teravada:

Opierając się na popularnych wierzeniach mitologicznych spotykanych obecnie w Indiach, święte pisma Teravada mówią o "dewach" - termin ten często jest tłumaczony jako "bogowie", jest jednak bardziej zbliżony do naszego pojęcia "aniołów". Są to nadnaturalne istoty, które pod wieloma względami przewyższają ludzi, dalekie są jednak od bycia wszechmogącymi, zwykle przebywają na wyższych planach istnienia, potrafią jednak schodzić do naszego świata i ukazywać się śmiertelnikom, kiedy tylko zechcą. Jeden z badaczy buddyzmu, Brian Ruhe, uważa dewy za obiekty UFO, a obiekty UFO za dewy.

Osoby praktykujące buddyzm Teravada twierdzą czasami, że doświadczają kontaktu z dewami i ich światami, będąc w stanie przypominającym trans w trakcie medytacji. Obiektywnie rzecz ujmując można to zdyskredytować jako formę świadomego śnienia lub autohipnozy, równie dobrze jednak mogą one stanowić doświadczenie o charakterze mistycznym - które nie ma nic wspólnego z dewami lub UFO - które medytujący interpretują w kontekście swoich wierzeń kulturowych i oczekiwań dla nich najbardziej charakterystycznych.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


  • Adam
   (2015-12-05 17:42:52) #13316
   | 👮 raport

   Buddyzm od początku swojego istnienia był systemem o bardzo luźnej strukturze, zarówno od strony organizacyjnej, jak i doktrynalnej. W trakcie rozwoju historycznego powstały liczne jego odmiany i szkoły, które zazwyczaj (choć nie zawsze) nawzajem się tolerowały, a nawet wspierały. Współcześnie buddyzm dzieli się na trzy tradycje: Theravāda (sanskr. Sthaviravāda), Mahāyāna i Wadżrajana, przy czym ta ostatnia jest częścią mahajany. Dane na temat liczebności buddystów na świecie są mocno rozbieżne - pl.wikipedia.org/wiki/Buddyzm w dodatku nalezy rozważyć genezę powstania - bit.ly/1XJrkTq w zależności od źródeł podawane są liczby od 230 do 500 milionów (dane o buddystach w niektórych krajach, na przykład w Polsce, są niedostępne). W 2008 roku na świecie było 380 mln buddystów, co daje buddyzmowi piąte miejsce wśród najliczebniejszych religii świata po chrześcijaństwie, islamie, hinduizmie i tradycyjnej, ludowej religii chińskiej (taoizm, konfucjanizm). Buddyzm opiera się na Czterech Szlachetnych Prawdach głoszonych przez Siddharthę Gautamę, oraz na przedstawionej przez niego Ośmiorakiej Ścieżce, która prowadzić ma do ustania cierpienia. Słowo "buddha", używane obecnie w odniesieniu do Siddhārthy Gautamy, w sanskrycie i pāli oznacza dosłownie "przebudzony". Takie imię obrał Siddhārtha Gautama, kiedy zaczął głosić swoje nauki. Po śmierci Buddy, w ciągu pięciu wieków, nauki te rozprzestrzeniły się z subkontynentu indyjskiego na centralną, południowo-wschodnią i wschodnią Azję, aby współcześnie dotrzeć również na Zachód.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ


TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NA BLOGACH
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium