Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Malezyjskie "zaginione miasto" - badacze negują istnienie obiektu


Dodano: 2006-05-02 17:00:00 | Wyświetleń: 11027 | 🕑 Odłóż na później
"Zaginione miasto" zwane Gelanggi lub Linggiu, które rzekomo miało od ponad tysiąca lat znajdować się w dżungli w Johor (Malezja), nie istnieje - powiedział archeolog z malezyjskiego Departamentu Dziedzictwa Narodowego.

Khalid Syed Ali, kurator departamentu badań i rozwoju, orzekł, iż zespół badaczy, który przeprowadzał przez miesiąc badania w lipcu ubiegłego roku,nie odnalazł żadnych dowodów potwierdzających istnienie "zaginionego miasta". Piętnastoosobowy zespół dowodzony był przez doktora Adi Taha.

Poszukiwania rozpoczęto po tym, jak niezależny badacz Raimy Che Ros, po dwunastu latach penetrowania dżungli, odnalazł rzekomo dowody na istnienie "zaginionego miasta".

Zdjęcie wykonane z samolotu przez Raimy Che Ros'a
Po lewej oryginał, po prawej zaznaczono rzekome ruiny "zaginionego miasta"


Oświadczenie Ros'a, opublikowane w prasie w lutym ubiegłego roku, wywołało burzę, ponieważ Linggiu miało być starsze od buddyjskiej świątyni Borobudur w Indonezji, powstałej między 750 a 842 rokiem n. e. i od zbudowanego 300 lat później kambodżańskiego Angkor Wat.

Khalid powiedział ponadto, że Raimy mógł uwierzyć w teorie oparte na własnych badaniach materiałów informacyjnych na temat malajskiej historii i nie odnalazł żadnych fizycznych śladów pozostałych po "zaginionym mieście".

W skład prowadzonej przez Khalida grupy poszukiwawczej wchodzili czlonkowie jego departamentu a także członkowie Malezyjskiego Centrum Zdalnego Wyczuwania, Uniwersytetu Sains, Uniwersytetu Kebangsaan, Uniwersytetu Malaya, Uniwersytetu Perguruan Sultan Idris oraz Malezyjskiego Towarzystwa Archeologicznego.

Opracował: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Zagadkowe obiekty
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium