System reklamy Test



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Malezyjskie "zaginione miasto" - badacze negują istnienie obiektu


Dodano: 2006-05-02 17:00:00 · Zakładka Dodaj do zakładek · Wyślij raport · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Opublikowano w dziale Zagadkowe obiekty

Badania nad "zaginionym miastem" Gelanggi, które miało istnieć w dżungli w Johor w Malezji, nie potwierdziły jego istnienia. Archeolog Khalid Syed Ali z malezyjskiego Departamentu Dziedzictwa Narodowego ogłosił, że po miesiącu intensywnych poszukiwań, zespół nie znalazł żadnych dowodów na to, że miasto kiedykolwiek istniało. Ostatnie kontrowersje wywołały twierdzenia niezależnego badacza Raimy Che Rosa, który przez dwanaście lat prowadził badania w regionie, jednak nie dostarczył on fizycznych dowodów na poparcie swoich teorii.

"Zaginione miasto" zwane Gelanggi lub Linggiu, które rzekomo miało od ponad tysiąca lat znajdować się w dżungli w Johor (Malezja), nie istnieje - powiedział archeolog z malezyjskiego Departamentu Dziedzictwa Narodowego.

Khalid Syed Ali, kurator departamentu badań i rozwoju, orzekł, iż zespół badaczy, który przeprowadzał przez miesiąc badania w lipcu ubiegłego roku,nie odnalazł żadnych dowodów potwierdzających istnienie "zaginionego miasta". Piętnastoosobowy zespół dowodzony był przez doktora Adi Taha.

Poszukiwania rozpoczęto po tym, jak niezależny badacz Raimy Che Ros, po dwunastu latach penetrowania dżungli, odnalazł rzekomo dowody na istnienie "zaginionego miasta".

Zdjęcie wykonane z samolotu przez Raimy Che Ros'a

Po lewej oryginał, po prawej zaznaczono rzekome ruiny "zaginionego miasta"

Oświadczenie Ros'a, opublikowane w prasie w lutym ubiegłego roku, wywołało burzę, ponieważ Linggiu miało być starsze od buddyjskiej świątyni Borobudur w Indonezji, powstałej między 750 a 842 rokiem n. e. i od zbudowanego 300 lat później kambodżańskiego Angkor Wat.

Khalid powiedział ponadto, że Raimy mógł uwierzyć w teorie oparte na własnych badaniach materiałów informacyjnych na temat malajskiej historii i nie odnalazł żadnych fizycznych śladów pozostałych po "zaginionym mieście".

W skład prowadzonej przez Khalida grupy poszukiwawczej wchodzili czlonkowie jego departamentu a także członkowie Malezyjskiego Centrum Zdalnego Wyczuwania, Uniwersytetu Sains, Uniwersytetu Kebangsaan, Uniwersytetu Malaya, Uniwersytetu Perguruan Sultan Idris oraz Malezyjskiego Towarzystwa Archeologicznego.

Opracował: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.