[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Koniec świata, którego nie było


Dodano: 2011-05-11 16:34:51 | Wyświetleń: 4693
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Tagi:

WatykanJak łatwo w dzisiejszych czasach rozsiać panikę. Wystarczy wysmarować jakiś krótki, pseudonaukowy tekst, podeprzeć go jakimiś "naukowymi" "dowodami" - i voila, mamy newsa, że zbliża się Wielka Rozpierducha!

A jeśli ktoś się ośmieli nie zgodzić z treścią "newsa", oznacza to, że "ma zamknięty umysł".

Przykład takiej plotki mieliśmy dzisiaj we Włoszech:

Trzęsienie ziemi w Watykanie? Plotka wywołała panikę

Mieszkańców stolicy Włoch ogarnęła psychoza, że 11 maja nawiedzi ją silne trzęsienie ziemi, którego epicentrum będzie w Watykanie.

Plotka narodziła się w internecie i miała pozory naukowej teorii, rozpowszechniający ją powołali się bowiem na zmarłego w 1979 roku sejsmologa samouka Raffaele Bendandiego, który miał przepowiedzieć silny wstrząs w Wiecznym Mieście na 11 maja 2011 roku. Choć nie ma na to żadnych dowodów w zapiskach naukowca amatora, uwierzyli w to przede wszystkim internauci. Równolegle z internetem funkcjonuje jednak poczta pantoflowa. Tą drogą docierają do rzymian wiadomości, że wiele matek z obawy przed trzęsieniem ziemi nie pośle jutro dzieci do szkoły.

Ci, którzy ze strachu nie pójdą do pracy, wyznaczyli sobie spotkanie w jednym z miejskich parków. Dowodem na to, że psychoza jest uzasadniona, ma być fakt, że w środę nie zbierze się włoski parlament. Rządzący znają prawdę i dbają o własną skórę - głosi wieść gminna. Do rozsądku przywołuje rzymian Instytut geofizyki i sejsmologii oraz obrona cywilna. Jej pracownik profesor Mauro Dolce zapewnił na antenie radia publicznego: "Ustalenie, że określonego dnia nastąpi trzęsienie ziemi jest przy dzisiejszym stanie wiedzy całkowicie niemożliwe". Uaktywniły się również organizacje konsumentów, które zamierzają zainteresować prokuraturę przestępstwem wywołania paniki i nadużycia ludzkiej łatwowierności, jakiego miały się dopuścić środki przekazu.

Źródło: Polskie Radio

Jak wiadomo, ostatecznie nic się nie stało, nawet żadnemu gołąbkowi na placu świętego Piotra piórko z dupy nie uleciało.

Tak czytałem tego newsa i jednocześnie zachciało mi się śmiać i płakać. Śmiać - bo żart się udał, płakać - nad głupotą tych, którzy dali się nabrać.

I tak mnie coś wzięło na wróżenie. A więc, czytajcie uważnie, bo to prorocze słowa są!

Jutro o 13:13 odbędzie się koniec świata. Pojawi się Nibiru i zderzy się z Ziemią. Nastąpi szybkie jak cholera przebiegunowanie planety, grawitacja się odwróci, a w Afryce nastanie wieczna zima. Będzie taka rozpierducha, że łohohoho łochrystepanie. Zaleca się pozostanie w domu (z którego pewnie i tak niewiele zostanie).

Dziękuję za uwagę, życzę spokojnych snów, dobranoc!

Mam nadzieję, że w moje proroctwo nikt nie uwierzył, szczególnie żaden Włoch ;-)

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


  • maksim399
   (2011-05-12 19:17:06) #8150
     📧 pw | 👮 raport

   Przeżyliśmy już sporo tych niby końców świata,przeżyjemy drugie tyle-ilu ludzi na ziemi,tyle teorii na ten temat,także spokojnie swoje każdy przeżyje:-Dpozdrawiam

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ


TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NA BLOGACH
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium