[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
 • Ja jestem (2012-03-16 11:50:29) | RAPORT

  Wyłowić, dobrze powiedziane Ivelios. W sumie i tak próżny trud, moim zdaniem. Tylko nie wiedzieć czemu, wciąż szukam ludzi którzy są owym wspomnianym przez Ciebie tytułowym elementem a nie słusznie. Niestety najczęściej jedni bardziej szaleni od innych, element zawiści się pojawia po stronie gawiedzi, i wspomnianych ekspertów od pospolitości. Przyznam szczerze, choć jakoś pewnie nie mam szczęścia do zaglądania tam gdzie powinnam owe pierwiosnki widać. Ale przejawiają się raczej we frustracji, lub nawet drwinie, albo nawet jeszcze gorzej. Myślę sobie że, ci ludzie mieli żar w sobie, musieli mówić ale jak głos wołającego na pustyni, nikt nie słyszał ich słów. ... Albo skromni, milczący, rokujący nadzieję ... Kogo by nie sprawdził, okazuje się iż jedyne na co dobrego można liczyć, to na prostotę i piękno ducha, ale ja nie takich szukam. A raczej kogoś kto mnie zainspiruje, tym razem mnie poprowadzi gdzie jeszcze nie byłam... Kogokolwiek dorosłego. To tylko tytułem wyjaśnienia (jak by to kogoś obchodziło ;)). Ja często spotykałam się z jeszcze jednym przejawem oszołomstwa, szczególnie tam gdzie jak się Twierdzi szuka się Boga. Wszystkie wymienione przez Ciebie aspekty są prawdziwe. Jednak jeśli zdarzy się iż, ktoś umiejętnie pociągnie wątek, nawet pisze początkowo sam do siebie z pozoru. I nie da się obalić racjonalnie przedstawionego a odmiennego punktu widzenia. Taki Góru na przykład "Hiob" z forum "Katolik.us" traci cierpliwość i usuwa ponad 40 stron A4 postów "Gałązka" i odpowiedzi. Ponieważ jak twierdzi są bardzo niebezpieczne. I owszem dla Niego z pewnością i tego co robi, bo widać Jego pospolitość na tym tle jak na dłoni. Więc zmierzam do aspektu strachu o własną trzódkę i wypracowaną fanatyczną bezkrytyczność. Takich przykładów jest więcej. Inie trzeba światowych spisków, głupota świetnie sam się potrafi obronić i zakrzyczeć, zmieszać z błotem, a jak i to mało zamknąć usta wszelkiej mądrości nawet wywalając posty i udawając że nigdy jej nie było, bo burzy światopogląd. Dla tego też, uważam szukanie mądrości w necie jako próżny trud właśnie, nie z powodu teorii spiskowych hehe. Zwyczajnie, nic nie ma prawa wychylić głowę ponad pospolitość w rzeczy pospolitej bo ją straci. Chwasty zaduszą wszystko co piękne i mądre, co mogło by przywieść do rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie. A pierwiosnki są skazane na samotny rozwój, z czasem przepaść się jeszcze bardziej pogłębia, przestają mieć jakikolwiek wspólny język z gawiedzią, pozostaje im jawić się jako szaleńcy, albo milczeć co niepodobna przecież, bo nadzieja umiera ostatnia. A po co w ogóle mówić to co inni, to co wszyscy wiedzą? Taki jest cały net właśnie przecież. I nie tylko w rzeczy pospolitej już z nazwy nawet. Nawiasem nazwa naszego Państwa wywodzi się od Polan, czyli mieszkańców pól (łąk) A największą pospolitości są przecież chwasty, stąd nazwa rzecz pospolita się wywodzi. Choć oficjalna wersja nie ma nic wspólnego z moim głupim wywodem.

  A gdyby nawet mimo to udało się nawiązać dialog, nie da się przekazać nic co jest istotą, bo każdy ciągnie w inną stronę a nikt niczego nie rozumie. Wątek się rozmywa i robi się głupca z mądrego tym oto sposobem. Bo nikt nie jest zainteresowany przyjrzeniem się sobie i odkryciem że, trzeba iść o wiele dalej a nie siedzieć na laurach swej niewiedzy. Ale nie może być inaczej skoro tak wiele w nas samych jest ukrywane przed sobą samymi. Każdy ma swoje za pazurkami kiedy nikt nie widzi.

  Pierwsza wśród głupców, ostatnia wśród mądrych.

  Ps. Sorry za niespójność stylistyczną i literówki. (Oczywiście nazwa katolik.us ... można wykropkować cy cuś a nawet wszystko wywalić w kosz, bo komentarz w sumie niczego poza moimi odczuciami nie wnosi co kogokolwiek by do konstruktywnej refleksji skłonić mogło :))

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium