[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
 • JesusACunrad44 (2016-02-09 19:26:26) | PW | RAPORT | E-mail

  Szanowni słuchacze! Szanowny Ivellios'e!
  Dziękuję uprzejmie za możliwość połączenia do tej Debaty Ufologicznej 2016-02-07, ale żałuję, że mój udział, moje wypowiedzi zostały tak opacznie, błędnie i nieprzychylnie zrozumiane i nieuprzejmie potraktowane.

  Także wasze nieuprzejme opinie były niesprawiedliwe: www.paranormalium.pl/index.php?akcja=dyskusja&nr=14077

  Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do dodatkowej i poprawkowej debaty, ale tym razem u mnie i na moich warunkach! Tym razem nie pozwolę na przerywanie mi po kilku wyrazach wypowiadanego przeze mnie zdania. Nie pozwolę na kompletne przeinaczanie moich wypowiedzi np.
  Ja powiedziałem: "W 15 lat po wielkiej wojnie światowej i morderczych czasach stalinowskich być może nie było na Syberii w Swierdłowsku dostatecznie wykształconych i utalentowanych lekarzy, którzy by byli w stanie rzetelnie i trafnie zbadać tę trudną sprawę".
  Piotr Cielebiaś to przerobił na: "Cunrad44 powiedział, że w Rosji w Swierdłowsku nie było lekarzy."

  Dlatego ludzi, którzy chcą poznać moją naukową i medyczną teorię na temat tego co naprawdę wydarzyło się 1959-02-02 na Przełęczy Grupy Diatłowa i dlaczego nie było to UFO - zapraszam do nowej debaty pod moim przewodem!


  Ale tym razem nie będzie to "debata UFOlogiczna", ale będzie to "debata logiczna", "debata medyczna", "debata zdroworozsądkowa".

  Do usłyszenia w piątek!
  Jesus AntiChristos Cunrad44, lekarz (dyplomowany)
  Akademia Medyczna we Wrocławiu

  • Ivellios (2016-02-09 20:00:01) | PW | RAPORT | E-mail

   Najpierw podpisz się swoim prawdziwym nazwiskiem i określ, co dokładnie studiowałeś (jaką specjalizację) i czy w ogóle ukończyłeś te studia. Najlepiej przedstaw też jakieś papiery potwierdzające Twoje wykształcenie medyczne. Dopóki tego nie zrobisz, pozostaniesz w moim (i nie tylko moim) mniemaniu kompletnie niewiarygodny.

   A, i przeczytaj te akta o których mówił Piotr. Obowiązkowo.
  • antytroll (2016-02-09 20:04:44) | RAPORT

   Cunrad, daj spokój. Wiele osób cię kojarzy. Nie jesteś lekarzem. Masz też sporo czasu jako rencista.
  • JesusACunrad44 (2016-02-09 20:41:35) | PW | RAPORT | E-mail

   Ivellios, to czy ukończyłem studia medyczne we Wrocławiu czy nie, ma znaczenie sentymentalne tylko dla mnie. Poza tym nie ma to znaczenia formalnego, bo teraz nie zamierzam nikogo leczyć, bo już od dawna nie pracuję jako lekarz. Wszyscy o tym wiedzą.

   Tu nie chodzi o to, czy jestem praktykującym lekarzem, ale czy potrafię sensownie i logicznie myśleć. Do rozwiązywania zagadek potrzebna jest inteligencja i zdolność rozumowania i wnioskowania aby unikać pomyłek a dochodzić do najbardziej prawdopodobnych wniosków.
   Gdybym miał ponownie dokonać analizy szczątków uczestników wyprawy Diatłowa i podpisać się pod takim orzeczeniem jako specjalista lekarz sądowy, to by był powód abym przedstawiał moje uprawnienia medyczne. Takiej sytuacji teraz nie ma, więc możemy sobie po prostu używać rozumu do rozwiązywania zagadki z przeszłości na podstawie dostępnych nam materiałów i o tym debatować (bez zobowiązań).

   A co do dostępnych materiałów, to proszę o link do tamtej dokumentacji medycznej o której wspominaliście. Chętnie przyjrzę się jej. Mam już jednego "haka" na tamtego lekarza...
  • charlie2tango (2016-02-09 21:44:16) | RAPORT

   Kondradzie, nie zapominaj proszę, że tym samym czasie, Rosjanie wysyłali już z sukcesem w kosmos rakiety wraz z ludźmi, a to wymaga, sam przyznasz, ogromnej wiedzy medycznej. Ponadto sam Świerdłowsk (dziś Jekaterynburg) był i jest jednym z wiodących rosyjskich ośrodków naukowych. Nie przyglądałem się jeszcze dokładnie tej sprawie, i będę musiał korzystać pewnie z translatora przy czytaniu dokumentów, ale zrobię to, być może nawet jutro. Mam za sobą solidny kurs medycyny sądowej (UJ), na całkiem solidnej podbudowie nieukończonych co prawda, ale ciężkich studiów medycznych, ponadto zdarzyło mi się w życiu pracować z policyjnymi aktami (i to tymi wagi ciężkiej), więc może akurat mój rzut oka nie będzie tylko marnowaniem mojego czasu na urlopie. Zgodzę się do tego, że ówczesna technika nie była porównywalna do współczesnej, zastanawia mnie też np. czy wówczas zrobiono wymaz z zawartości pod paznokciami ofiar, czy komukolwiek przyszło na myśl by tą zmasakrowaną kobietę zbadać na okoliczność przestępstwa seksualnego, mam nadzieję, że odpowiedź jest w udostępnionych aktach, oraz że znajdę dokładniejsze zdjęcia ciał ofiar, wraz ze zdjęciami ran. Tobie Kondradzie polecam pójść tą samą drogą, zaś jeśli chcesz podważyć kompetencje radzieckich lekarzy - może warto o nich poczytać, może gdzieś dostępne są ich biogramy? Lekarze mogli pewnych rzeczy nie zawrzeć w aktach, bo takie dostali polecenie, tego wykluczyć się nie da, zresztą któryś z Panów biorących udział w dyskusji zwrócił uwagę na wrażenie, że ta sprawa jest "skrzywiona". Zwróć też uwagę, że nikt w debacie nie przesądził o udziale czynnika UFO w tych wydarzeniach, aczkolwiek znowu zgadzam się z jednym ze współdebatujących, że przypomina to trochę to, co działo się na ranczu Skinwalkera. Warto też chyba przyjrzeć się temu czy została użyta wówczas broń posiadana bodajże przez przewodnika. Zdaje się że nie, a to moim zdaniem podnosiłoby możliwość wystąpienia wówczas czegoś nieznanego człowiekowi.
  • trek (2016-02-10 14:06:20) | RAPORT

   Tak Charlie, ale on nie rozumie tych argumentów. Zbyteczna dyskusja z atencyjnym początkującym blogerem, który chce się wypromować na Debatach
  • profesorOko! (2016-02-12 1:19:45) | RAPORT

   Nie !!! tylko nie ten troll Cunrad44! nie to ze gosc obraza religie chrzescijanska to nie mowi nic ciekawego ani sensownego, prosze niech bredzi juz jak musi u Claude moneta ale nie w debatach Ufo
  • Ivellios (2016-02-12 21:00:06) | PW | RAPORT | E-mail


   "JesusACunrad44" napisał:

   to czy ukończyłem studia medyczne we Wrocławiu czy nie, ma znaczenie sentymentalne tylko dla mnie

   I tym sposobem pośrednio potwierdziłeś, że nie ukończyłeś tych studiów, bo gdybyś je ukończył to podałbyś nie tylko dokładny czas ukończenia, ale również jaką robiłeś specjalizację. Nie przedstawiłeś NICZEGO, co by potwierdzało Twoje rzekome wykształcenie medyczne. Nie wiem, wstydzisz się tego, czy co? Nevermind, pogrążyłeś się. I to nie pierwszy raz, bo przecież dzwoniąc do debaty przyznałeś się do nieznajomości dokumentów odnoszących się do tej sprawy. "Nie znam się to się wypowiem". Żałosne.

   Słucham sobie teraz Twojej "kontrdebaty", która de facto jest monologiem, i po prostu pusty śmiech mnie ogarnia. Czepiasz się jakichś pierdół typu "używali nazwy Przełęcz Diatłowa, zamiast Przełęcz GRUPY Diatłowa". Po prostu kabaret.
  • Judgement1 (2016-02-14 12:38:45) | RAPORT | E-mail

   @charlie2tango Odnośnie wysyłania w kosmos rakiety z ludźmi.
   Cały program kosmiczny ZSRR został zbudowany przez imigrantów z Niemiec. I do tego wystarczy jeden lekarz specjalista w danej dziedzinie.

   Co innego cały system zdrowotny danego kraju. Swego czasu na paranormalium był artykuł o sekcji zwłok obcego z filmu dokumentalnego z Rogerem Moore. To co tam było pokazane wyraźnie pokazało, że nawet w tak wyjątkowej sytuacji lekarz przeprowadzający sekcję nie przestrzegał żadnych procedur medycznych. Więc czemu miało by być lepiej w dużo mniej istotnej sprawie jak ta z przełęczy Diatłowa.
  • gnome (2017-08-11 17:22:54) | RAPORT | E-mail

   Witam. Trafiłem na tą stronę przypadkowo, podczas przeszukiwania sieci pod kątem informacji dotyczących "tragedii na przełęczy". Wiem, że teraz to już wykopaliska (zważywszy na datę emisji odcinka). Niemniej chciałbym podzielić się z innymi ciekawym linkiem, który prowadzi do wnikliwej analizy tamtych wydarzeń. Analiza dość dobrze uźródłowiona a przedstawiająca sprawę raczej ze sceptycznego punktu widzenia. Część pierwsza to wstęp, druga to analiza samych wydarzeń: www.planetagor.pl/articles/entry/Tajemnica-tragedii-na-prze-czy-Diat-owa-cz-II-rekonstrukcja
  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium