[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: astrologia
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Naziści i Pusta Ziemia
Opublikowano: 2015-06-25 03:01:45
Alianci nadchodzą. Berlin ugina się pod ciężarem i siłą uderzenia setek bomb alianckich. Głęboko w swoim ufortyfikowanym bunkrze Adolf Hitler, niegdyś niewzruszony w swoim przekonaniu o nazistowskiej dominacji nad światem, teraz przyznaje że klęska jest blisko. Hitler jest jednak zdeterminowany, by nigdy nie okryć się hańbą, wpadając w ręce swoich wrogów. Jest tylko jedna droga ucieczki - którą kiedyś sobie zaplanował, na wypadek gdyby bieg wydarzeń obró... (czytaj więcej)

Umysł Boga
Opublikowano: 2013-09-15 01:48:23
Każdy słyszał o kręgach zbożowych, jednak czym one są? Najbardziej uderzającymi cechami tych formacji są dokładne zawirowanie i spłaszczenie zboża, oraz wyraźna granica między roślinami leżącymi a stojącymi. Te twory pojawiały się nie tylko na polach pszenicy, ale także polach ziemniaków, buraków cukrowych, wrzosu, słoneczników, na polach ryżowych, na śniegu, lodzie i piasku. Drzeworyt z 1687 roku, ukazujący "Diabła z M... (czytaj więcej)

Okultystyczny świat Carla Gustava Junga
Opublikowano: 2010-12-28 02:35:18
Carl Gustav Jung 11 lutego 1944 roku 68-letni Carl Gustav Jung, najbardziej wówczas znany na świecie żyjący psycholog, pośliznął się na lodzie i złamał sobie kość strzałkową. Dziesięć dni później, już w szpitalu, doznał zawału serca spowodowanego przez zator, który powstał w jego złamanej nodze. Leczony tlenem i kamforą utracił świadomość i przeżył coś, co przypomina doświadczenie przedśmiertne lub OOBE - lub, zależnie od ... (czytaj więcej)

Nowe ufologiczne ruchy religijne i problemy z definicjami
Opublikowano: 2010-03-28 18:57:04
Grupy religijne, które odróżniają się od współczesnej kultury religijnej, do której należą Chrześcijaństwo, Islam, Hinduizm, Buddyzm itd, są definiowane na różne sposoby, niektóre bardziej precyzyjnie od pozostałych. Niniejszy artykuł traktuje wyłącznie o Nowych Ruchach Religijnych (z ang. New Religious Movements, w skrócie NRM), które powstały w XX wieku, stąd też należy przytoczyć krótki przegląd historii przed powstaniem NRM. Według Hexama i Poewe, termin NRM był używany wielokrotnie na określenie ruchów religijnych, kultów i sekt, które powstały w ciągu ostatnich 200 lat jako reakcja na ws... (czytaj więcej)

Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril
Opublikowano: 2009-08-19 02:31:36
Adolf Hitler i Heinrich Himmler Na pierwszy rzut oka duży okrągły pokój w piwnicy zamku Wewelsburg wygląda dość niewinnie. Podłoga wyłożona jest gładkimi, starannie wyciętymi kamieniami. Lśniące, kamienne, łukowate ściany majestatycznie sięgają wysokiego sufitu. Na samym środku pokoju leży zapadnięty kamienny ołtarz z wypastowanymi stopniami prowadzącymi wzdłuż wypalonego i popękanego kamienia. St... (czytaj więcej)

Gdzie się podziali wszyscy sceptycy?
Opublikowano: 2008-02-03 15:42:54
Wraz z ujawnieniem utajnionych dotąd dokumentów z całego świata związanych z UFO i obietnicą zajęcia się sprawą przez władze, powszechna cisza zniknęła, a zwykli szydercy mieli nietęgie miny, gdy opublikowane zostały oświadczenia pochodzące od pierwszych astronautów i przez to stały się publicznie znane. Podobnie jak w przypadku używania EVP i nowych technologii, gdzie cała rozmowa może być przeprowadzona od początku z użyciem AEVP (Advanced EVP - Zaawansowane EVP), postawiło to wielu dawnych sceptyków w kłopotliwej sytuacji, ponieważ nasłuchiwanie i rejestrowanie dźwięków i głosów z cichego e... (czytaj więcej)

Czym była Gwiazda Betlejemska?
Opublikowano: 2006-12-27 01:41:00
Gwiazda betlejemska. Czy była cudem, czy nadzwyczajnym wydarzeniem astronomicznym?Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei w czasach króla Heroda, przybyli do Jerozolimy magowie ze wschodu, mówiąc: "Gdzież jest ten, który się narodził, król żydowski? Bośmy widzieli gwiazdę jego na wschód słońca i przyjechaliśmy, abyśmy mu się pokłonili" (Mat 2;1-1)Powyższy cytat to nowotestamentowy opis pojawienia się "gwiazdy betlejemskiej" - jednego ze stałych symboli okresu bożonarodzeniowego. Jej p... (czytaj więcej)

Tajemnicza Gwiazda
Opublikowano: 2005-12-24 14:07:28
Jezus Chrystus urodził się w kwietniu 6 roku p.n.e. – to najnowsza hipoteza uczonych, badających tajemnicę Gwiazdy Betlejemskiej. Datę narodzenia Chrystusa, od której liczymy początek naszej ery, wyznaczył w 525 roku mnich Dionizy Mały na zlecenie papieża Jana I. Już od dawna wiadomo jednak, że Dionizy pomylił się w obliczeniach. Zbawiciel urodził się kilka lat wcześniej. Dokładnej daty nie sposób ustalić, ale hipoteza pojawiająca się w nieda... (czytaj więcej)

Znaczenie imion męskich
Opublikowano: 2005-03-08 19:31:04
- A - Adam - obowiązkowy, odpowiedzialny, humorzasty, wesoły, towarzyski, rodzinny, religijny, czasem skryty, pracowity - ale ma inklinacje do wygodnego życia, nie znosi krytyki, ciężko u niego z porządkami domowymi, godny zaufania Adolf – uparty, dąży do celu, wie czego chce, impulsywny, ma zdolności aktorskie, nadpobudliwy Alan – sentymentalny, dzielny, z werwą, ma liczne romanse, choć często pozostaje kawalerem, wesoły, szybki, ma silny charakter Alfred – silna osobowość, indywidualista, ma powodzenie u kobiet, wesoły, atrakcyjny, towarzyski,rozsąd... (czytaj więcej)

Ślepy przypadek, czy karma?
Opublikowano: 2005-03-08 19:30:00
Motto: Dziecko rodzi się w tym dniu i o tej godzinie, kiedy płynące ze sklepienia niebieskiego promienie są w matematycznej harmonii z jego indywidualną karmą. Jego horoskop jest obrazem jego niezmiennej przeszłości, ukazującym obecne wyzwania i prawdopodobne przyszłe efekty. [Paramahansa Yogananda "Autobiography of a Yogi"] Zarówno astrologia jak i całe nasze życie są pozbawione sensu, jeśli nie uwzględnimy nauki o prawie przyczyny i skutku. W przeciwnym razie musielibyśmy założyć, że wszystko zależy od przypadkowego splotu okoliczności, które rządzą światem.... (czytaj więcej)

Znaki Zodiaku
Opublikowano: 2005-03-08 19:29:24
Według zasad astrologicznych, cały system słoneczny stanowi jedną całość, a wszystkie jego planety obracają się dookoła Słońca. Drogę, po której krążą nazwano Zodiakiem. Dlatego też horoskopy oparte są na dacie i są uzależnione od występowania Słońca w jednej z dwunastu części Zodiaku. Tysiące lat temu zauważono, że droga Zodiaku zbliżona jest do koła i podzielili ją na dwanaście równych części, które stanowią znaki Zodiaku. Działanie Słońca, Księżyca i planet ciągle się w nich zmienia. Współczesna astrologia zajmuje się wpływem, jaki wywierają planety na życie ludzkie i... (czytaj więcej)

Mitologia rzymska
Opublikowano: 2005-03-08 18:37:57
Bogowie Aeolus - bóg wiatrów, syn Jowisza. Aius Locutius - bóstwo, które objawiło się tylko raz, przepowiadając najazd Galów na Rzym w roku 390 p.n.e. W miejscu, gdzie usłyszano jego głos, postawiono świątynię. Akwilon - bóg wiatru północno - wschodniego. Amor, Kupid - bóg miłości, syn bogini Wenus i boga Marsa. Auster - bóg wiatru południowego. Awentyn - syn Herkulesa i Rei, bóg wzgórza Awentyn. Bachus, Bakchus - bóg winnej latorośli, wina i płodnych sił przyrody. Boreasz - bóg wichru północnego, syn... (czytaj więcej)

Współczesna papuaska magia
Opublikowano: 2006-03-11 20:15:00
Gwinejski dziennikarz Philip Dowa sprawdził, jak wiara w magię oddziałuje na mieszkańców Papui Nowej Gwinei w czasach współczesnych. Kunszt czarownicy lub czarnoksięstwo to stara praktyka przekazywana z pokolenia na pokolenie od starożytności do czasów współczesnych. W Papui Nowej Gwinei czarami nękany jest prawie każdy, od potężnej elity zamieszkującej Waiganę po osady mieszczące się w najodleglejszych zakątkach kraju. W czasach biblijnych wiara w czary istn... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium