Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Szwecja
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Obserwacje Niezidentyfikowanych Obiektów Podwodnych w Norwegii
Opublikowano: 2016-03-21 19:33:46
Na wodach Norwegii (a także Szwecji) przez długi czas dokonywano obserwacji niezidentyfikowanych obiektów podwodnych, sięgających czasów przed II wojną światową. W dalszej części niniejszej publikacji przyjrzymy się temu osobliwemu zjawisku oraz omówimy obserwacje obiektów wychodzących z lub wchodzących do jezior i rzek. Niniejszy artykuł oparty jest na notatkach prasowych oraz zgłoszeniach zaczerpniętych z archiwów UFO-Norway. Norweski Królewski Wydział ... (czytaj więcej)

Od tego się zaczęło. Obserwacja UFO przez Kennetha Arnolda w 1947 roku
Opublikowano: 2015-01-25 03:10:57
Kenneth Arnold pokazuje rekonstrukcję wyglądu jednego z obiektów, jakie zaobserwował w pobliżu góry Mount Rainier Zabawne, jak Twoje życie może zostać wywrócone do góry nogami tylko dlatego, że coś zobaczyłeś. Historia Kennetha Arnolda to historia dość prostego człowieka. Gdy był nastolatkiem, został harcerzem. Pracował dla Czerwonego Krzyża. W szkole średniej grał w piłkę, mając nadzieję n... (czytaj więcej)

Co powinieneś wiedzieć o zombie! Zaglądamy do książki “The Zombie Book: The Encyclopedia of the Living Dead”
Opublikowano: 2014-09-10 00:52:20
Pamiętam realistyczny i bardzo wstrząsający sen, jaki miałem wiele lat temu. Z raczej kinowego punktu widzenia, spoglądając na trawiaste podwórko obok mojego domu, widziałem kobietę w poszarpanym szarym ubraniu i z rozwichrzonymi włosami. Siedziała w kucki na ziemi nad zwłokami jakiegoś człowieka. Odwróciła głowę i spojrzała na mnie. Jej wiedźmowata twarz pokryta była krwią, ręce zaś ociekały zakrwawionym mięsem jej ofiary. Ona zjadała tego biedaka! To była zombie! Większ... (czytaj więcej)

Analiza anomalnych nagrań audio-video zaprezentowana przed Towarzystwem Badań Naukowych w USA przez prof. dr Ernsta Senkowskiego w czerwcu 1995 r.
Opublikowano: 2013-01-23 22:57:35
Prof. dr Ernst Senkowski i Klaus Schreiber Aby zapobiec możliwemu niezrozumieniu, zdefiniuję kilka przyjętych terminów, które w połączeniu z opisywanymi zjawiskami mogą być stosowane w ograniczonym znaczeniu. Eksperymentatorzy EVP lubią opowiadać o swoim "badaniu", poza jednak kilkoma wyjątkami nie mają profesjonalnego zaplecza, nie są w stanie ani też nie są zaint... (czytaj więcej)

Incydent podczas misji kosmicznej. Co sfotografowała sonda Fobos 2?
Opublikowano: 2012-12-21 02:38:23
Zagadkowy cień nad powierzchnią Marsa Program Fobos był misją kosmiczną, w skład której wchodziły dwie sondy kosmiczne wystrzelone przez Związek Radziecki w celu zbadania Marsa i jego księżyców, Fobosa i Deimosa. Sonda Fobos 2 zaczęła orbitować wokół Marsa i zwróciła 38 zdjęć o rozdzielczości sięgającej do 20 metrów. Obydwie sondy dręczyły krytyczne problemy. Fobos 1 i 2 zos... (czytaj więcej)

Tajemnicze znalezisko na dnie Bałtyku
Opublikowano: 2011-07-06 11:04:12
18 czerwca 2011 roku grupa szwedzkich nurków "Ocean Explorers", przeczesując dno Bałtyku pomiędzy Szwecją a Finlandią, natknęła się na tajemniczy podwodny obiekt. Artefakt znajduje się na głębokości 87 metrów i ma kształt dysku, a jego średnica oceniana jest na około 60 metrów. Interesujący jest fakt, iż za obiektem ciągnie się długa na 300 metrów koleina, co według nurków może sugerować, że obiekt przesunął się wzdłuż dna morskiego w stosunku do swojej obecnej pozycji. ... (czytaj więcej)

Gdy za badanie OOBE zabierają się naukowcy
Opublikowano: 2008-04-10 22:34:27
O OOBE - czyli doświadczeniu pozacielesnym - słyszał zapewne każdy z nas. Większość zapewne wie również, z jakim dystansem do tego zjawiska odnoszą się naukowcy. W świetle nauki opuszczenie ciała przez świadomość jest nierealne i niemożliwe, zaś doświadczenia tego typu to tylko i wyłącznie złudzenie, wytwór zmęczonego mózgu. Często entuzjaści OOBE, słysząc podobne teorie, oburzają się, twierdząc, iż naukowcy odrzucają możliwość istnienia takiego zjawiska, choć nie zbad... (czytaj więcej)

Dziesięć największych ziemskich zagadek
Opublikowano: 2006-08-26 19:20:00
Ziemia jest tajemniczym miejscem. Wielu zjawisk mających tu miejsce w ciągu dnia nie udaje się wyjaśnić. Dla wielu pojmujących współczesną technologię i naukę istnieją zdarzenia mniej lub bardziej regularne, dla których (obecnie) nie istnieją żadne wyjaśnienia. Oto lista dziesięciu najbardziej zadziwiających zjawisk, od lat wprawiających badaczy w zakłopotanie - w wielu przypadkach, od dekad i jeszcze dłużej. ... (czytaj więcej)

Podziemny Szczecin. Pozaziemskie tajemnice III Rzeszy
Opublikowano: 2006-06-17 20:20:00
Szanowny Panie Redaktorze! O Waszej działalności w dziedzinie badania wojennej historii Szczecina dowiedziałem się dzięki Internetowi. To, co piszecie jest bardzo ciekawe, bowiem leży także w polu zainteresowań ufologów. Jak widać z załącznika (ksero okładki książki - dop. jg), jestem także współautorem wydanego za naszą południową granicą bestsellera pt. "WUNDERLAND: Pozaziemskie technologie Trzeciej Rzeszy" (Usti nad Labem, 1998) na temat hitlerowskich tajnych broni V - a zwłaszcza dyskoplanu V-7, nad którym badania były prowadzone w latach 1936-45, m.in. także w podziemny... (czytaj więcej)

Obrzydlistwo spadło z nieba - tajemnicze deszcze w Polsce
Opublikowano: 2006-03-24 13:15:00
Najpierw na rękawie kurtki pojawiają się odchody ptaka. Tak w pierwszej chwili wygląda coś co przed chwilą spadło z nieba. Tyle teraz hałasu o ptasiej grypie, że trzeba się tego natychmiast pozbyć. Problem pojawia się, gdy strzepnięte na ziemię odchody zaczynają pełzać... Kilkanaście godzin później Łukasz Łuczaj podlicza: trzynaście dżdżownic, dwie gąsienice brunatne, trzy zielone, jedna brązowa, cztery larwy chrząszczy, osiem innych osobników, może skoczo... (czytaj więcej)

Rybi wieloryb z jeziora Myllesjón
Opublikowano: 2005-03-11 21:57:17
Jezioro Myllesjón leży w Blekinge na południu Szwecji. Co najmniej od połowy XIX wieku krążą pogłoski o rybim potworze, zamieszkującym chłodne wody jeziora. Informacje na temat stwora zawdzięczamy szwedzkiemu badaczowi Richardowi Svensonowi. Najczęściej nazywa się go potocznie "rybim wielorybem". Niezwykle często obserwowano go w latach dwudziestych i trzydziestych naszego stulecia. Jeden z naocznych świadków, jadąc rowerem brzegiem jeziora, ujrzał z bliska coś, co początkowo uznał za wielki pień drzewa. Zmienił zdanie, kiedy woda zaczęła falować, a rzekomy "pień" dał nurka 1 zniknął mu z oczu... (czytaj więcej)

Niezidentyfikowane obiekty podwodne
Opublikowano: 2005-03-08 20:45:06
Zacznijmy naszą podróż od Europy Północnej, gdzie w ostatnich latach odnotowano pojawienie się tajemniczych obiektów podwodnych w okolicach Grenlandii, Islandii, Norwegii, a zwłaszcza Szwecji. W kwietniu 1988 roku Bengt Gustafsson, główny dowódca armii szwedzkiej. podał do publicznej wiadomości, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotowano aż trzydzieści przypadków wykrycia nie zidentyfikowanych obiektów podwodnych (USO) na wodach szwedzkich. Ponieważ raporty z obszaru Skandynawii prawie na pewno dotyczą statków cywilizacji ziemskiej, czasem są wytworami wyobraĄni pobu... (czytaj więcej)

Mitologia germańska
Opublikowano: 2005-03-08 19:06:45
Bogowie Alci i Alkis - bliźniacza para bóstw światła, obrońcy żeglarzy. Alfódr, Alfadir - kowal niebios, ojciec wszystkiego. Baldur, Balder, Baldr - mądry i szlachetny syn Odyna i Frigg, zwany ,,krwawiącym bogiem". Uważany był za boga dobra, światła, sprawiedliwości, młodości, piękna i wiosny. Jego żoną był Nanna, z którą miał syna Forsetiego, boga sprawiedliwości. W młodości Baldra dręczyły koszmarne sny, które mówiły mu, że niebawem umrze. Asgard ogarnęło złe przeczucie, a inni bogowie próbowali zrozumieć znaczenie snów Baldra. Odyn udał się do świata zmar... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium