[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: EVP
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
10 przykazań łowcy duchów
Opublikowano: 2017-01-09 03:07:48
Bez względu na to, czy jesteś zaprawionym członkiem grupy poszukiwaczy duchów, czy też okazjonalnym badaczem który lubi się w to angażować w okolicy Halloween lub szczególnych zdarzeń, istnieją zasady, których musisz przestrzegać. Zbyt często słyszeliśmy o grupach tropiących duchy, które wydają się działać bez jakichkolwiek reguł, a wynikiem niemal zawsze jest chaos, słabe dowody, a czasem również nielegalna działalność i uszkodzenia ciała. Ka... (czytaj więcej)

EVP i poszukiwanie duchów w pytaniach i odpowiedziach
Opublikowano: 2016-05-01 20:57:44
Niniejszy artykuł stanowi opracowanie sporządzone na podstawie pytań czytelników serwisu paranormal.about.com oraz odpowiedzi sporządzonych przez współpracujących z tym serwisem ekspertów, od wielu lat zajmujących się zjawiskami paranormalnymi. Ryzyka i zagrożenia związane z paranormalnym śledztwem Wydaje się, że poszukiwanie duchów stało się w ostatnich latach dość popularnym zajęciem. Czy to historyczna lokalizacja, miejsce publi... (czytaj więcej)

Jak nagrywać EVP
Opublikowano: 2016-04-26 01:10:21
Elektroniczne zjawiska głosowe, czyli EVP, to tajemnicze nagrania głosów z niewiadomego źródła. Skąd te głosy pochodzą (teorie zakładają duchy, inne wymiary oraz naszą podświadomość) i w jaki sposób są rejestrowane przez różne urządzenia, nie wiadomo. Grupy poszukiwaczy duchów i inni badacze próbują wychwytywać te głosy w ramach rutynowych czynności podczas swoich śledztw. Nie musisz jednak przynależeć do takiej grupy, aby spróbować EVP. Tak naprawdę, nie musis... (czytaj więcej)

Analiza anomalnych nagrań audio-video zaprezentowana przed Towarzystwem Badań Naukowych w USA przez prof. dr Ernsta Senkowskiego w czerwcu 1995 r.
Opublikowano: 2013-01-23 22:57:35
Prof. dr Ernst Senkowski i Klaus Schreiber Aby zapobiec możliwemu niezrozumieniu, zdefiniuję kilka przyjętych terminów, które w połączeniu z opisywanymi zjawiskami mogą być stosowane w ograniczonym znaczeniu. Eksperymentatorzy EVP lubią opowiadać o swoim "badaniu", poza jednak kilkoma wyjątkami nie mają profesjonalnego zaplecza, nie są w stanie ani też nie są zaint... (czytaj więcej)

Gdzie się podziali wszyscy sceptycy?
Opublikowano: 2008-02-03 15:42:54
Wraz z ujawnieniem utajnionych dotąd dokumentów z całego świata związanych z UFO i obietnicą zajęcia się sprawą przez władze, powszechna cisza zniknęła, a zwykli szydercy mieli nietęgie miny, gdy opublikowane zostały oświadczenia pochodzące od pierwszych astronautów i przez to stały się publicznie znane. Podobnie jak w przypadku używania EVP i nowych technologii, gdzie cała rozmowa może być przeprowadzona od początku z użyciem AEVP (Advanced EVP - Zaawansowane EVP), postawiło to wielu dawnych sceptyków w kłopotliwej sytuacji, ponieważ nasłuchiwanie i rejestrowanie dźwięków i głosów z cichego e... (czytaj więcej)

Badając dowody na istnienie zjawisk paranormalnych
Opublikowano: 2007-04-14 01:10:30
Obiekt ze Zdanów. Zdjęcie obiegło cały internet, stając sięw międzyczasie obiektem żartów... czy więc jest to naprawdę UFO,czy tylko dwa sklejone ze sobą półmiski?Jestem pewien, że każdy zgodzi się z tym, że prezentacja dowodu bywa czasami szyta bardzo grubymi nićmi. Każdy czasami musi jakoś przełknąć to, że wydawało mu się, że coś miał, lecz to, co miał, okazały się być tylko zwykłym pyłkiem lub czymś co określa się mianem ... (czytaj więcej)

EVP - posłuchaj! Głosy duchów zarejestrowane na taśmie
Opublikowano: 2007-02-25 16:18:27
Chcielibyśmy zaprezentować wam kilka ciekawych nagrań tak zwanego elektronicznego zjawiska głosowego, znanego pod angielskim skrótem EVP. Pochodzą one z różnych źródeł, większość z nich została sprawdzona i opublikowana przez redakcję amerykańskiego serwisu paranaukowego paranormal.about.comNajpierw jednak kilka słów o samym EVP. Jest to forma komunikacji ze zmarłymi za pomocą magnetofonów, dyktafonów i innych urządzeń rejestrujących dźwięk. Jednym z najbardziej znanych stowarzyszeń zajmujących się b... (czytaj więcej)

EVP: holograficzne ślady
Opublikowano: 2006-11-19 00:31:00
A jeśli EVP są tylko wielowymiarowymi nagraniami? W elektronicznych zjawiskach głosowych (EVP) zawsze mi coś przeszkadzało. Jeśli są to głosy umarłych, to wtedy los tych osób jest bardzo niepokojący. Oni wciąż tułają się po ziemi, zagubieni. Jeśli taki smutny los jest możliwy dla tych ludzi, to dla mnie i dla ciebie również. Osobiście nie bawi mnie myśl o wędrowaniu przez całą wieczność i odpowiadaniu na durne pytania stawiane przez tuziny łowców duchów. Tradycyjny pogląd na życi... (czytaj więcej)

Niepokojące znaczenie elektronicznych zjawisk głosowych
Opublikowano: 2006-03-19 21:00:00
Elektroniczne zjawiska głosowe (EVP) są dziś jednym z najbardziej pasjonujących obszarów badań paranormalnych. Ludzkobrzmiące głosy rejestrowane są przez takie media elektroniczne, jak magnetofony, cyfrowe dyktafony, magnetowidy i inne. Co dziwne, głosów nie słychać podczas dokonywania nagrania, dopiero gdy włączymy odtwarzanie materiału, słyszymy nagrane głosy. (W przeciwieństwie do koncepcji filmu "Biały Szum", EVP często są wychwytywane bez wykorzystania "białego szumu" - zakłóceń ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium