Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: CERN
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Opowieść o dwóch rzeczywistościach
Opublikowano: 2017-12-07 14:36:57
Nelson Rolihlahla Mandela (1918-2013). Od nazwiska tego kontrowersyjnego polityka wzięła swą nazwę popularna teoria sugerująca istnienie równoległego wszechświata "Nie! To jakieś szaleństwo!" Puszka Miller Lighta wypada z ręki faceta w średnim wieku, upada na podłogę jego przyczepy kempingowej, a jego szczęka niemal podąża za puszką. Ogląda swój ulubiony film - "E. T.". Film właśnie ... (czytaj więcej)

Lądowanie i ślad UFO w Trans-en-Provence
Opublikowano: 2015-06-25 17:09:48
Wizja artystyczna lądowania "pojazdu" w Trans-en-Provence (źródło: Lumieres Dans La Nuit) Wieczorem 8 stycznia 1981 roku dziwny pojazd wylądował na polu nieopodal wsi Trans-en-Provence w regionie Var w południowo-wschodniej Francji. W ciągu następnych 24 godzin na miejsce przybyła żandarmeria, która zebrała pozostawione fizyczne ślady, które następnie zbadano w kilku laboratoriach należących do francu... (czytaj więcej)

Czy w Wielkim Zderzaczu Hadronów wykryto "Boską Cząstkę"?
Opublikowano: 2011-06-16 01:29:47
Ten ślad stanowi przykład symulowanych danych modelowanych dla detektora CMS w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN'ie. Tutaj wytwarzany jest bozon Higgsa, który następnie rozpada się na dwa strumienie hadronów i dwa elektrony. Na niebiesko zaznaczone zostały linie reprezentujące możliwe ślady cząsteczek wytworzonych w wyniku zderzenia proton-proton w detektorze, z energią posiadaną przez te cząsteczki ... (czytaj więcej)

Stanął Wielki Zderzacz Hadronów
Opublikowano: 2008-09-26 08:22:42
Z uruchomieniem Wielkiego Zderzacza Hadronów naukowcy wiążą wielkie nadzieje. Z pomocą tego największego w historii ludzkości eksperymentu fizycy chcą poznać odpowiedzi na pytania nurtujące ich od dekad. I chyba na te odpowiedzi przyjdzie im jeszcze trochę poczekać... Doprawdy, dziwnie się człowiek czuje, gdy wkrótce po napisaniu artykułu pod tytułem "Ruszył" przychodzi mu napisać artykuł o tytule "Stanął". Szczególnie gdy chodzi o zatrzy... (czytaj więcej)

Ruszył Wielki Zderzacz Hadronów
Opublikowano: 2008-09-12 13:33:05
Centrum komputerowe WLCN, przechowujące dane z Wielkiego Zderzacza Hadronów 10 września w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych w pobliżu Genewy w Szwajcarii po raz pierwszy wystartował Wielki Zderzacz Hadronów. Na oczach tysięcy fizyków, dziennikarzy i pasjonatów fizyki rozpoczął się największy eksperyment w historii nauki, który może wywrócić do góry nogami wszystko, co wiemy o wszechświecie.... (czytaj więcej)

Niezwykły wynalazek Wiktora Grebiennikowa
Opublikowano: 2008-06-01 00:12:16
Wiktor Stiepanowicz Grebiennikow Od wielu lat największym marzeniem fizyków jest odkrycie tajemnicy antygrawitacji. Jak się okazuje, natura sekret ten doskonale zna - ale zdradziła go tylko... jednemu gatunkowi owadów. I jednemu człowiekowi, rosyjskiemu entomologowi Wiktorowi Grebiennikowi. Zanim jednak opiszę, na czym owa tajemnica polega, pozwólcie, że przedstawię wam sylwetkę tego badac... (czytaj więcej)

Czarne dziury nie zniszczyłyby Ziemi
Opublikowano: 2006-09-26 21:20:00
Od momentu uruchomienia w 2007 roku najpotężniejszego na świecie akceleratora naukowcy będą w stanie w każdej sekundzie wygenerować czarną dziurę. Potencjalna "fabryka czarnych dziur" wywołała obawy, że zabłąkana czarna dziura mogłaby wchłonąć całą naszą planetę. Członkowie fundacja Lifeboat, niedochodowej organizacji, której działalność ma służyć ochronie ludzkości, biorą pod uwagę zagrożenia dla naszego istnienia, twierdząc, że sztucznie wytworzone czarne dziury mogłyby "stanowić zagrożenie dla c... (czytaj więcej)

Hydraty - czyżby przyczyna tajemniczych zjawisk w trójkącie bermudzkim?
Opublikowano: 2005-11-18 19:55:51
Złoża hydratów metanu na świecie Niektórzy sądzą, że to on jest przyczyną zaginięć statków w rejonie trójkąta bermudzkiego. Metanowy lód -tajemnicza substancja wydobywana z głębin oceanów - spala się równym, czerwonym płomieniem, pozostawiając po sobie tylko kafużę wody. To jedno z najbardziej wydajnych paliw może stać się nadzieją dla przemysłu lub... przyczyną zagłady Ziemi. Statek wiertniczy zajął pozycję nad wzgórzem znajdującym się na dnie oceanu. Św... (czytaj więcej)

UFO nad ZSRR
Opublikowano: 2005-11-05 20:50:07
Artykuł pochodzi z 6 numeru kwartalnika UFO (kwiecień-czerwiec 1991) Kwartalnik „UFO” Skrytka pocztowa 41 15-959 Białystok–2 http://www.ufo.com.pl. Copyright © 1998 by Agencja NOLPRESS s.c.... (czytaj więcej)

Zielony Człowiek
Opublikowano: 2005-08-15 14:18:23
Zielony Człowiek to postać występująca w mitologii Celtów. Niezwykły, zielonoskóry mężczyzna o twarzy otoczonej liśćmi pełnił ważną funkcję - mianowicie był ludzką postacią boga przyrody, Cernunnosa. Mimo, iż symbol Zielonego Człowieka najbardziej rozpowszechniony został właśnie przez Celtów, okazuje się on być znacznie wcześniejszy. Można go spotkać bowiem w Babilonie i w Indiach, później jego oblicz... (czytaj więcej)

Top Secret
Opublikowano: 2005-06-26 13:58:39
... (czytaj więcej)

Zagadki katastrof morskich
Opublikowano: 2005-05-08 01:17:51
Złowróżbny dzwon "Lutine" Niewielu zapewne ze zwiedzających budynek centrali Lloyda w Londynie wie, dlaczego w głównej jego sali na eksponowanym miejscu wisi dzwon okrętowy. Owszem, wiadomo powszechnie, ze Lloyd jest chyba największą firmą ubezpieczeniową świata biorącą odpowiedzialność - między innymi - również za statki, ale do czego może służyć ten autentyczny dzwon okrętowy w instytucji tak bardzo stojącej nogami na ziemi jak firma ubezpieczeniowa? Ale oczywiście chodzi tu o tradycję. Dzwon pochodzi z angielskiej fregaty „Lutine", która jako j... (czytaj więcej)

Statki ginące bez śladu
Opublikowano: 2005-05-01 16:54:00
W większości przypadków przyczyny zaginięcia statków pozostają nie wyjaśnione. Niekiedy jednak, po pewnym czasie, nawet dopiero po wielu latach, przypadek pozwala ustalić, co się stało z ofiarą żywiołu. Tak właśnie było z amerykańskim parowcem „Pacific", który 23 września 1856 roku, z dwustu osiemdziesięcioma pasażerami opuścił Liverpool, udając się w drogę do Nowego Jorku. Niestety, nigdy nie zarzucił cum na polery przystani nad East River. Nie znaleziono po nim niczego, co mogłoby przyczynić się do wy... (czytaj więcej)

Tajemnice Ziemi
Opublikowano: 2005-03-09 14:33:48
Rozglądaj się wokół oczyma lśniącymi ciekawością, bo największe tajemnice kryją się w najmniej oczekiwanych miejscach Nie wiem, jak ocenia mnie świat, ale sam uważam się za chłopca, bawiącego się na morskim brzegu, czerpiącego radość stąd, że od czasu do czasu znajduje gładszy kamyk lub ładniejszą muszelkę, podczas gdy przede mną rozciąga się nieodkryty, wielki ocean prawdy. Isaac Newton, cyt. wg. Brewster Memoires of NewtonChoć nauka w ciągu trzystu lat od wypowiedzenia przez Newtona tych słów dokonała postępu, nieustające starania ludzkości, c... (czytaj więcej)

Prawa Łągiewki
Opublikowano: 2005-03-09 14:13:35
Jeszcze w tym roku wsiądę do auta i w nieruchomą ścianę przywalę "stówą". Bez zapiętych pasów, bez poduszek, bez hamulców i bez obaw. I włos mi nawet na głowie nie zadrży - oznajmił wykładowcy Politechniki Wrocławskiej wynalazca z Kowar Lucjan Łągiewka. - A ja postawię panu i wąskiemu gronu obiad w dobrej restauracji - odparł uczestnik gorącej dyskusji. - Jeśli pan to przeżyje - dodał. - Pan łamie prawa fizyki newtonowskiej. To jest jakieś perpetuum mobile - oponowali sceptycy. Bo fizyka newtonowska jest niepełna - bronił się Łągiewka. - Jeszcze wiele mamy, proszę państwa... (czytaj więcej)

UFO nad Rosją
Opublikowano: 2005-03-08 19:48:06
W 1989 roku prasa radziecka zaczęła zamieszczać informacje na temat obserwacji NOLi dokonanych na terytorium ZSRR. Oczywiście w latach wcześniejszych pojawiały się od czasu do czasu artykuły o "dziwnych obiektach widywanych na niebie", ale były one traktowane w sposób humorystyczny lub natychmiast "wyjaśniane" jako balony, meteoryty etc. Pisałem już o tym i napomykam jedynie gwoli przypomnienia. Znamy wiele obserwacji sprzed roku 1989, problem jednak tkwi w tym, iż nie dysponujemy na ich temat żadnymi fachowymi raportami, a jedynie relacjami prasowymi. Z tego też względu nie możemy być w 100 p... (czytaj więcej)

Mitologia celtycka
Opublikowano: 2005-03-08 19:12:42
Bogowie Amaethon - słabo znane bóstwo galijskie, będące zapewne pierwotnie bogiem rolnictwa. Anextiomarus - bóstwo, znane w Galii i Brytanii, o bliżej nie określonych cechach i atrybutach. Aponus - bóg czczony u źródła wody w miejscowości Abano, w północnej Italii. Arar - bóg galijski związany z kultem wody. Jego imię otrzymała rzeka. Artaisos, Artaios - bóg galijski czczony w dzisiejszej miejscowości Beaucroissant, w czasach rzymskich identyfikowany z Merkurym. Przypuszczalnie związany z kultem niedźwiedzia. Avgentl... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium